Освітні цікавинки

Я, Карнаух Марина Олегівна, вихователь групи "Капітошка" і дуже люблю математику.


Тому що математика - це повсякденнє життя, це мобільні пристрої, архітектура, мистецтво, гроші, техніка, навіть спорт.


А математика для дитини - це досліджування навколишнього світу , це вимірювання та рахування всього що бачать...


Ви запитаєте: "Як захопити дитину математикою?"

Зануритись в цікавий світ цифр можна дуже легко, ось декілька порад:

1) настільні ігри - вони допомагають освоїти прості навички рахувати, додавати, віднімати: пазли, доміно, шахи, подорожі, танграм...

2) конструювання з паперу, LEGO розвиває просторе мислення, удосконалює вміння виміряти довжину... Спробуйте спочатку побудувати з дитиною самий простий ЛІТАК з паперу ...

3) цікаві відео - вони дозволяють перетворити математику у захоплюючу подорож до країни цифр.


Отже, математика - це дуже просто, тому що дуже ЛОГІЧНО!

Давайте вчити математику разом!

Розмовляйка

Я, Труш Катерина Володимирівна, вчитель -логопед. Мені дуже подобається мовознавство та все що з ним пов'язано. 

Граматика- одна з сходинок до оволодіння знаннями з цієї дисципліни. Це не лише літери, а й безмежний світ слів, які, як по велінню чарівної палички, складаються в речення, вірші, казки...

Під час вивчення граматики у дітей розвивається мовлення і мислення, зростає свідомість, збільшується словниковий запас. 

Дозвольте запропонувати декілька цікавих граматичних завдань.

1. Під час прогулянки назвіть дітям декілька назв предметів, що вас оточують, та запропонуйте скласти речення.

2. Запропонуйте назвати ознаки предметів, що вас оточують.

Паркан ( який?)- високий, дерев'яний, міцний, зелений, надійний.

3. Гра " Піймай звук" . Запропонуйте дитині " полювання" на звук А. Називаєте назви предметів, що вас оточують, якщо в ній є загаданий звук- дитина плескає в долоні.

На останок хотілося б додати, що в нашому сьогоденні знання української мови, її граматики, возвеличує кожну людину.

Я, Жирнова Марина Андріївна, вихователь групи "Ягідка", полюбляю досліджувати навколишній світ.

Пам'ятаєте знаменитий жарт – чим довше дитина сидить у своїй кімнаті тихо, тим страшніше туди заходити?

Батькам, недаремно буває страшно. Можна побачити розмальовані шпалери, розібрані меблі, перекопані квіти, заплетену рогаликом кішку, та що душі завгодно. Точніше все, на що може вистачити дитячої експериментальної фантазії.

Дитячі експерименти - це наочно дієвий спосіб пізнання світу, це двигун розвитку, мислення, накопичення досвіду та знань. Адже ніхто не стане сперечатися, що знання, отримані дослідницьким шляхом, набагато багатші, динамічніші, глибші, ніж знання, вичитані в книзі?

Тож, давайте, поринемо у світ експерементів   разом зі мною. 

Дружні розмовляночки

Я, Хотлубей Валерія Миколаївна, вихователь групи "Дзвіночок", полюбляю розповідати та слухати різні історії про себе, своїх друзів та світ, який нас оточує.

Спілкування - це невід'ємна частина нашого життя, а для дітей це можливість ділитися зі своїми рідними та близькими враженнями від навколишнього світу, слухати казки, вірші, оповідання, розповіді своїх друзів та розповідати їм власні історії. 

Ось вам, декілька порад від мене:

читайте та розповідайте дітям казки, вірші – вони розвивають уяву та фантазію дітей. І є одним із засобів розвитку мовлення, спілкування, вміння думати та слухати;

відтворюйте зміст прочитаних творів у іграх, влаштовуючи домашні театральні вистави за допомогою ляльок, чи персонажів, зроблених власними руками з будь-чого. Ігри-драматизації – дають великий прояв для творчості дитини, її фантазії та уяви,  розвивають вміння послідовно розповідати;

розмовляйте з дітьми на різні теми, обговорюйте з ними життєві ситуації. Бесіди це – ще одна з форм спілкування батьків, друзів, вихователів з дитиною. Вони доступні, дають можливість бути активними співрозмовниками. Бесіда розкриває перед дитиною широкі можливості пізнати щось нове для себе та поділитися цим з оточуючими. Наприклад: обговорити майбутню подорож, прогулянку, виставку, улюблену іграшку, прочитану казку, для того щоб у дитини виникало бажання ділитися своїми враженнями від побачених, почутих та пережитих подій.

Тому, давайте разом зі мною спілкуватися, слухати одне одного, розмовляти, тому що це дуже цікаво. 

Я, Парницька Оксана Ігорівна, вихователь групи «Зірочка» і мені дуже цікаво проводити час з дітками за  грою. 

«Гра - це життєва лабораторія дитинства» 

                                                                      С.Т. Шацький

Гра є основним елементом для розвитку дитини, вона сприяє сприйняттю і вивченню світу. Під час гри діти досліджують своє фізичне оточення, висловлюють емоції і поповнюють словниковий запас. Гра - природний процес для дітей у всьому світі, - це дійсно важливий інструмент для когнітивного, фізичного, соціального та емоційного розвитку дітей, а також їх уяви і творчих здібностей.

Ось декілька порад для ігор вдома:

не фокусуватеся на одному завданні

Пам’ятайте, що гра — це не лише навчання і розвиток. Дозвольте дитині гратися так, як їй подобається, і не сваріться, коли вона з навчальних карток будує будинок для ляльки, чи гараж для машини.

 грайте в ті ігри, які приносять задоволення усім учасникам

  Не змушуйте себе грати в ті ігри, які вам не подобаються, але в які, вам здається, «потрібно грати» з малюком. Ви не будете отримувати задоволення від гри, дитина  відчує напругу і процес гри перетвориться на каторгу. 

грайте в активні ігри за 40 хвилин до сну

Якщо дитина в перезбудженому стані ляже спати, то її сон може бути неспокійним, можуть снитися жахіття. Тому активні ігри завершуємо за 40 хвилин до сну. 

встановлюте чіткі правила гри

Аби активні ігри, де можна випадково зачепити, штовхнути один одного, та ігри, де є переможці та переможені, не стали джерелом конфліктів, важливо перед кожною з них встановлювати  правила. 

введіть елементи гри в побутові справи

  Найкраща гра для дитини — це щось робити з дорослими, допомагати їм з важливими справами.

дайте дитині можливість понудьгувати

Не поспішайте розважати дитину, коли вона не знає, чим зайнятися: нудьгувати, так само як і грати, дітям потрібно для того, щоб розвиватися. Саме в такі моменти вони вигадують щось нове, фантазують, вчаться розуміти свої бажання.

Тож пропоную разом зі мною поринути у незвичайний світ гри.

До джерел народних

Я все люблю в своїм краю:

Найбільше – матінку свою,

Ласкаву, рідну, єдину…

Люблю, як  сонце, Батьківщину.

М. Сингаївський

Я, Туманова Катерина Юріївна, вихователь групи «Капітошка». Я цікавлюся історією та традиціями українського народу.

Інтерес кожної людини до минулого батьків, бабусь і дідусів, до народних звичаїв є могутнім чинником розвитку особистості, з високими життєвими позиціями та духовними потребами. Бабусина казка, мамина колискова, дідусева сопілочка — це те, що залишилося у кожному з нас, що не тільки наповнює теплими спогадами про дитинство, але й формує стійкий зв'язок із рідним народом, його культурою.

Отже, я  запрошую Вас приєднатися разом зі мною до вивчення народознавства.

     Ось,  вам декілька порад від мене:

гуляючи вулицями рідного міста, звертайте увагу на  державні символи України (Гімн, Герб і Прапор) та розповідайте дітям про їх місце й значення для кожного українця, прищеплюйте повагу до них та відповідальне ставлення до національної ідеї;

виходячи на прогулянку до парку, лісу, чи затишного подвір'я, спостерігайте  за рослинами, що стали народними символи нашої країни (верба, калина, чорнобривці, мальва, маки тощо), турбуйтесь про них та зацікавте малечу легендами, що пов'язані з ними;

готуйте страви української кухні разом всією родиною, влаштовуючи  цікаві розваги, наприклад, ліпити вареники цікавіше - змагаючись: "Хто більше на ліпить?..."

введіть традицію: читання напередодні сну творів українських письменників, запам'ятовуйте невеличкі віршики та влучні народні вирази: " Без вірного друга велика туга";

співайте разом пісні: народні, дитячі, сучасні рідною, співучою, українською мовою;

святкуйте українські свята! Найбільше в пам'яті дитини залишається очикування свята та активна підготовка до нього... Загадаймо, Великдень та час проведений за розписом яєць, виготовленням сувенірів та печенням пасок;

грайте разом з дитиною у народні ігри! Моя найулюбленіша з дитинства - "Панас", а яка у Вас?

Я, Мамошина Ірина Олександрівна, вихователь групи "Веселка". Мені дуже подобається спілкуватися з дітьми, навчати  та допомогати їм долати труднощі.  Для  деяких дітей запам'ятати щось-це труднощі.  Тож пропоную  долати їх разом. 

    Пам'ять  є одним з необхідних  психічних процесів, без яких неможливий інтелектуальний розвиток дитини. Завдяки  гарній пам'яті дитина зможе отримувати нові знання, вміння та навички. 

Ось декілька порад від мене.

На то, як буде розвиватися пам'ять вашого малюка  впливає безліч факторів. 

  ✔️Постарайтесь обмежити вживання солодкого  і мучного.  Замінить це на корисні продукти: горіхи, злакові, різноманітну зелень, рибу, овочі, фрукти, ягоди. 

   ✔️Дотримуйтесь режиму дня.

    ✔️Дитина повинна  проводити не менше 2-3 годин на свіжому повітрі. Це необхідно для збагачення клітин головного мозку киснем. 

    ✔️Слідкуйте за  сном дитини.  Одна з особливостей розвитку пам'яті у дітей-при недосипанні робота мозку може погіршитися. 

   ✔️Слідкуйте за тим, щоб дитина була фізично активною. Постарайтесь обмежити час, проведений за комп'ютерними іграми  або переглядом телевізора. 

   ✔️Вміння  малюка запам'ятовувати  дуже залежить від того, скільки часу йому приділяють батьки. Грайте з ним, читайте книги, вчіть вірші, розповідайте якомога  більше нового і цікавого, малюйте, співайте пісні. Все це буде сприяти розвитку пам'яті.

Я,  Михайлик Оксана Миколаївна, вихователь групи "Сонечко" і мені подобається конструювати  LEGO-конструктором.

     Для мене LEGO – це дуже захопливо та перспективно!

   Девіз   LEGO – "Грай із задоволенням!"  LEGO-конструювання  - не просто цікава гра, це робота розуму та рук.

  Збираючи конструктор, дитина розвиває дрібну моторику, уяву та абстрактне мислення, конструювання навчає дитину фантазувати. Діти – невтомні конструктори, їх творчі  можливості та технічні рішення дотепні, оригінальні…

Саме тому, важливо, щоб у вашої дитини був гарний, різнобарвний та простий конструктор  LEGO, який допоможе вам у розвитку та навчанні  вашої дитини у перші роки її життя.

Ось  від мене  прості підказки, які перетворять конструктор в інструмент розвитку.

1. Коли ви вперше запропонуєте  конструктор LEGO дитині, скоріш  за все вона почне розкидати цеглинки в різні боки кімнати та дуже радіти. Щоб повеселити малюка, та ще й показати, як гра  швідче працює, побудуйте башточку з декількох цеглинок та дозвольте дитині її  зруйнувати.

Так ваш малюк відчує себе творцем та почне усвідомлювати свої можливості.

 

2. Запропонуйте своїй дитині самостійно обстежити цеглинки LEGO, покрутити їх у руках, перебрати, роздивитись різні кольори та форми. Після  цього вона сама може намагатися щось збудувати. Якщо ваш малюк продовжує весело  розкидати цеглинки, розпочніть самі будувати та запропонуйте їй вам допомогти. Покажіть їй, яка цеглинка вам потрібна ("Он та, червона!") та дайте спробувати самостійно поставити її на башту. Будуючи будь-яку конструкцію, намагайтесь коментувати свої дії. Пояснюйте, якої форми ви взяли цеглину, якого кольору вона, та що ви збираєтесь з нею робити.

 

3. Після того, як ваша дитина засвоє таку гру, раджу переходити до наступного етапу: будуйте конструкцію та попросіть збудувати таку саму.

Коли ваша дитина навчиться повторювати та легко справлятися з цим завданням, пропонуйте побудувати башту за картинкою, підійде також зображення на коробці конструктора.

Така гра дуже добре розвиває увагу.


4. Грайте  у конструктор розділяючи цеглинки  за ознаками. Наприклад, відкладайте в один бік квадратні цеглинки, а в інший – прямокутні.

Будуючи башти, не забувайте звертати увагу на те, що одна з них висока, інша – нижча. Викладайте  "змійки" на підлозі,  сортуйте їх за довжиною.


5. Коли ваша дитина  стане самостійно будувати башти, переходьте до більш складних фігур. Дозволяйте їй фантазувати та самій будувати конструкції. Комбінуйте набори, які у вас є, дайте більше простору для уяви.

Цікавтесь в дитини, що вона будує, для кого та навіщо.

 

6. Так поступово ви прийдете до рольових ігор. Споруджуючи хатки, гаражі, автомобілі, розповідайте дитині, хто буде цим користуватися, розігруйте невеличкі сценки.

Скоро  ваша дитина сама почне придумувати історії, розприділяючи  "героїв" по спорудам.

Потім можна збільшувати масштаби гри: замість двох домівок будуйте місто з крамницями, майданчиками та садами.


Я, Процько Світлана Василівна, вихователь групи "Квіточка" і я дуже люблю нашу квасиву, співучу українську мову.

Краса рідної природи, звуки рідної мови, мелодійність української пісні- чи може бути щось прекрасніше!!?

Українська мова - наш скарб , а наша мета- навчити дітей розмовляти рідною мовою та збагачувати її. Виховувати у малят культуру мовлення, любов до рідного краю, його традицій, почуття поваги до свого, українського, бажання розмовляти українською мовою, повагу до народної мудрості. Пробудити почуття національної свідомості.

Як говорив видатний український письменник Олесь Гончар, мова- це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її...

Отож, запрошуємо вас зануритися в атмосферу мелодійної та милозвучної української мови.

Хазяйновита Флора

Я, Стороженко Надія Вікторівна, вихователь групи «Малятко» і я дуже люблю природу, квіти та піклуватись про них і цінувати дари природи.

Природа – все що нас оточує, тому можна щодня багато дізнаватись по наш навколишній світ примножуючи її красу та користь. Разом з моєю подружкою Флорою дізнаємось, як це цікаво спостерігати за городом, садом, піклуватись про квіти на підвіконні і дізнаємось цікаві поради по їх догляду.Організація городньої справи – це не тільки розважальний, але і навчальний процес. Тому, використовуючи дитячі грядки, можна всебічно вплинути на розвиток дитини та її інтелект.

Весь процес започаткування і розвитку природних ресурсів стане логічним для дитини. Запам’ятовувати, що з насіння з’являється росток, він трансформується в квітку, а з настанням дозрівання, він дає плід. Як правило, усне пояснення для малюків досить складно сприймати, тому, коли процес видно на практиці, засвоєння матеріалу відбуваєтьсянабагато швидше.


Догляд за міні-городом допоможе малюкові розвинути спостережливість, оскільки йому буде цікавий процес розвитку плоду, він буде помічати кожну найменшу зміну.

У процесі спільної діяльності, дитина переймає досвід догляду за рослинами від дій дорослих. Це корисне проведення часу, яке доставить масу позитивних емоцій, і дасть безліч нової інформації для засвоєння.

Для цього потрібно наступне:

- придбати (приготувати) вподобані насіння та ґрунт. Краще це робити разом з дитиною, щоб він проявив початковий інтерес;

- можна купити кілька горщиків або використовувати підручний матеріал – все що є вдома: упаковка с під цукерок або печива, лоток після морозива,палички с під морозива тощо;

- вибрати зручне і безпечне місце для спостереження та роботи.

Міні-город – це відмінне заняття з маленькою дитиною. Він допомагає поєднувати приємне проведення часу з навчанням необхідних навичок. Тому намагатися використовувати такий прийом обов’язково варто і батькам і педагогам.