LARP

Kiedy

Piątek 12:00-18:00 (rejestracja możliwa wcześniej)

Organizator

Polonius

Pierwszy dzień konwentu będzie stał pod znakiem zabaw na świeżym powietrzu, w tym także czegoś, czego polski fandom jeszcze nie widział - LARP. Czym on jednak jest?

LARP jest rodzajem gry terenowej. Staniecie przed wymagającym zadaniem - nasze maskotki, Gallant Fop i Flash Hope potrzebują wsparcia w organizacji Kucykonu i tylko Wy możecie im w tym pomóc! Używając najpotężniejszej siły jaką jest Magia Przyjaźni, wspólnie w grupach z nowo poznanymi osobami zmierzycie się z wieloma wyzwaniami pomagając rozmaitym kucykom w rozwiązywaniu problemów z przygotowaniem atrakcji na zbliżający się konwent. A wszystko to dziać się będzie w obrębie niemal 70 hektarów Pola Mokotowskiego!

Poszukujemy też osób chcących odegrać rolę NPCów (czyli kucyków potrzebujących pomocy graczy). Chętnych zapraszamy do wypełnienia arkusza dla helperów bądź kontaktu przez facebookową stronę Kucykonu.

FAQ:

Q: Jestem nowy w fandomie i nikogo tu nie znam. Czy nie będzie to problemem w grupowym LARPie?

A: Absolutnie nie! Ideą LARPa jest właśnie łatwiejsze poznanie nowych osób. Pomożemy Ci znaleźć grupę, z którą będziesz mógł przeżyć tę przygodę, a kto wie, może znajdziesz w niej nawet nowego przyjaciela.

Q: Nigdy nie uczestniczyłem w LARPie ani w grze terenowej. Czy sobie poradzę?

A: Kiedyś musi być ten pierwszy raz ale bez obaw. To nie górski półmaraton ani konkurs cosplayowy aby wymagane było dlugotrwałe przygotowanie na wiele miesięcy wstecz. LARP jest nastawiony przede wszystkim na dobrą zabawę a nie na stawianie przed graczami niewyobrażalnie trudnych wyzwań. Wraz z kolegami z grupy na pewno sobie poradzicie.

Q: Jak głeboka musi być moja znajomość serialu? Dopiero zacząłem oglądać/przestałem na sezonie 3 i nie wiem, czy sobie poradzę?

A: Tak długo jak jesteś w stanie rozróżnić Twilight Sparkle i Rainbow Dash nie powinieneś się martwić. Wystarczy nawet pobieżna znajomość uniwersum MLP.

Q: Czy muszę przygotowywać jakiś cosplay?

A: Nie (co nie znaczy, że nie możesz). Wystarczy, abyś się wczuł w bycie kucykiem.

Q: Nie znam Warszawy a tym bardziej jakiegoś tam Pola. Jak je znajdę i czy się nie zgubię?

A: Gra rozpoczyna się w szkole, w której odbędzie się następna część konwentu. Każda z grup dostanie mapę z zaznaczonym obszarem gry i rozmieszczeniem NPCów (czyli kucyków, które będą potrzebować Waszej pomocy). Same Pola Mokotowskie znajdują się stosunkowo blisko szkoły i dojście do nich, szczególnie z mapą, nie powinno stanowić wielkich trudności - zresztą SPOILER! będzie to pierwsze zadanie. Jeżeli jednak komuś uda się zgubić, wyślemy ekipę ratunkową.

Q: 70 hektarów brzmi ogromnie, a ja ostatni raz byłem na WFie jeszcze gdy "Rainbow Dash ubierała się zawsze stylownie". Czy to nie za dużo chodzenia?

A: Istotą nie tylko LARPa ale i tej części konwentu jest ruch na świeżym powietrzu więc nie ma co narzekać. Ale spokojnie - choć w harmonogramie LARP trwa od 12 do 18tej, to te 6 godzin będzie czasem aż nadto wystarczającym nie tylko na rozwiązanie wszystkich zadań ale i zrobienie sobie długiego odpoczynku.