Пам'ятка

Пам’ятка

класному керівнику з організації роботи

з безпеки життєдіяльності.


Вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться класними керівниками навчального закладу один раз на рік перед початком навчальних занять, а також при зарахуванні або оформленні до нав­чального закладу учня.

Запис про вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності робиться на окремій сторінці жур­налу обліку навчальних занять.

Учні, які інструктуються, розписуються в жур­налі, починаючи з 9-го класу.

Первинний інструктаж з безпеки життєдіяль­ності проводиться:

-     перед початком циклу занять у кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, спортзалі тощо;

-     перед виконанням навчального завдання, пов`язаного з використанням різних механізмів, інструментів, матеріалів тощо;

-     перед початком зимових канікул, наприкінці навчального року перед початком літніх канікул;

-     за межами навчального закладу де навчально- виховний процес пов'язаний із використанням не­безпечних або шкідливих для здоров'я факторів.

Первинний інструктаж проводять викладачі, класоводи, вихователі, класні керівники, майстри виробничого навчання, тренери, керівники, гуртків тощо.

Запис про проведення такого інструктажу робиться в окремому журналі реєстрації інструк­тажів з безпеки життєдіяльності, який зберігається в кожному кабінеті, лабораторії, май­стерні, цеху, спортзалі тощо.

Учні, які інструктуються, розписуються в журналі починаючи з 9-го класу.

Первинний інструктаж з безпеки життєдіяль­ності перед початком циклу занять в лабораторії, кабінеті, майстерні, спортзалі та перед виконанням навчального завдання, пов'язаного з використанням різних механізмів, інструментів, ма­теріалів  проводиться на підставі інструкцій з безпеки. Первинний інструктаж перед початком циклу занять реєструється в окремому журналі реєстрації інструктажів з БЖД. Запис про проведення інструктажу перед виконанням навчального завдання з використанням механізмів, інструментів, матеріалів робиться в журналі обліку навчальних занять на сторінці предмета в розділі про запис змісту заняття. Учні, курсанти, слухачі  не розписуються про такий інструктаж.









*Учні розписуються у журналі інструктажу, починаючи з 9-го класу.


Позаплановий інструктаж з безпеки життєдіяль­ності з учнями у разі порушення ни­ми вимог нормативно-правових актів, що може при­звести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо, при зміні умов виконання навчальних завдань (ла­бораторних, практичних робіт тощо), у разі виник­нення нещасних випадків за межами навчального закладу.

Реєстрація позапланового інструктажу прово­диться в журналі реєстрації інструктажів.

Цільовий інструктаж з безпеки життєдіяль­ності проводиться з  учнями в разі організації позанавчальних заходів (олімпіади, турніри з предметів, екскурсії, туристичні походи, спортивні змагання тощо), під час проведення громадських, позанавчальних робіт (прибирання територій, приміщень, науково-дослідна робота на навчально-дослідній ділянці то­що). Реєстрація проведення цільового інструктажу здійснюється у журналі реєстрації цільового інструктажу  (в інженера з ОП).


Нещасні випадки

Алгоритм дій

при травмуванні дітей під час навчально-виховного процесу:

·  терміново організувати першу долікарську допомогу потерпілому, у разі необхідності – його доставку до лікувально-профілактичного закладу. Зберегти обстановку на місці в тому стані, в якому вона була на момент події (якщо це не загрожує життю і здоров’ю оточуючих, і не призведе до більш тяжких наслідків);

·  негайно повідомити батьків потерпілого;

·  негайно повідомити класного керівника, директора, відповідального з охорони праці;

·  протягом 1 доби надати комісії з розслідування нещасного випадку:

-       пояснення потерпілого;

-       пояснення двох свідків випадку;

-       пояснення вчителя, на уроці якого сталося травмування. Якщо це була перерва – пояснення чергового вчителя.

·  після одужання дитини надати службі ОП копію довідки з лікарні.


Алгоритм дій

при травмуванні дітей в побуті

Протягом 1 доби надати службі ОП:

-       пояснення батьків потерпілого;

-       після одужання дитини надати службі ОП копію довідки з лікарні.