Над 170 държави от всички континенти отбелязаха с различни инициативи международния Ден за безопасен интернет на 11 февруари „Заедно за по-добър интернет“, съобщиха организаторите от европейската мрежа на центровете за безопасен интернет Insafe.

Посещаемостта на специалния сайт на Деня за безопасен интернет е била двойно повече от 2019 година в месеца преди самия ден и е надхвърлила 147 000 уникални посетители.

Официалният клип на Деня е гледан към края на самия ден над 132 500 пъти в YouTube, 680 000 пъти в Туитър и 8500 пъти във фейсбук. Хаштаговете @SaferInternetDay, #SaferInternetDay, #SID2020 and #SaferInternetDay2020 са се появили десетки милиони пъти в социалните мрежи като само в Туитър е имал над 2.5 милиона импресии.

В почти всички държави Денят за безопасен интернет е сложил началото на поредица кампании, инициативи и дейности. В България за трета поредна година той отбеляза старта на кампанията „Дни на медийната грамотност“.


Националният център за безопасен интернет

работи за повишаване на дигитално-медийната грамотност на

децата и младите хора и защитата им в интернет от 2005 г.

ОПАСНОСТИ

Пристрастяването към интернет

Он-лайн предиввикателства

Страшни сайтове

Игри с насилие

Кражба на профил

Фалшиви новини

Он-лайн тормоз


Правила за безопасност в компютърен кабинет и интернет

І. Общи положения

Чл. 1. Тези правила уреждат основните принципи на училищната политика, правомощията на училищното ръководство, педагогическия персонал и системния администратор, както и правата и задълженията на учениците и правата на родителите, свързани с работата на учениците в училищната мрежа и в Интернет, наричани по-нататък за краткост “мрежата”.

Чл. 2. Училищната политиката за работа в Интернет има за цел да осигури и организира използването на образователния потенциал както на училищната мрежа, така и на глобалната мрежа, в съчетание със система от мерки за сигурност и безопасност на учениците.

За да разгледате целият инструктаж натиснете тук