Інформаційна Архітектура

Основи інформаційної архітектури

Інформаційна архітектура (ІА) зосереджена на організації, структуруванні та маркування вмісту ефективним і стійким способом. Мета – допомогти користувачам знайти інформацію та виконати завдання. Для цього вам потрібно зрозуміти, як частини поєднуються між собою, щоб створити ширшу картину, як елементи пов’язані один з одним у системі.

Чому добре продуманий IA має значення

Відповідно до застереження Пітера Морвіла про вихід із сайту, мета вашого IA — допомогти користувачам зрозуміти, де вони знаходяться, що знайшли, що навколо та чого очікувати. В результаті ваш IA інформує стратегію контенту, визначаючи вибір слів, а також інформуючи про дизайн інтерфейсу користувача та дизайн взаємодії, відіграючи роль у процесах структурування та створення прототипів.

Що вам потрібно знати ?

Щоб бути успішним, вам потрібне різноманітне розуміння галузевих стандартів створення, зберігання, доступу та представлення інформації. Лу Розенфельд і Пітер Морвілл у своїй книзі «Інформаційна архітектура для всесвітньої павутини» відзначають, що основні компоненти IA:

  • Організаційні схеми та структури: як ви класифікуєте та структуруєте інформацію

  • Системи маркування: як ви представляєте інформацію

  • Навігаційні системи: як користувачі переглядають або переміщаються по інформації

  • Пошукові системи: як користувачі шукають інформацію

Щоб створити ці інформаційні системи, потрібно зрозуміти взаємозалежність користувачів, вмісту та контексту. Розенфельд і Морвілл назвали це «інформаційною екологією» і уявили це як діаграму Венна. Кожне коло означає:

  • Контекст: бізнес-цілі, фінансування, політика, культура, технології, ресурси, обмеження

  • Зміст: цілі змісту, типи документів і даних, обсяг, існуюча структура, управління та право власності

  • Користувачі: аудиторія, завдання, потреби, поведінка в пошуку інформації, досвід

ІА підспеціальності

Оскільки сфера ІА є складною і при роботі з великими інформаційними системами завдання стає більш масовим, іноді експерти вибирають спеціалізовану нішу в рамках дисципліни. Деякі приклади субспеціальностей IA включають фокусування на пошукових схемах, метаданих, таксономії тощо.