Використання хмарних обчислень в сфері криптовалют

Сучасний бум можливостей криптовалют і ажіотаж навколо них спровокував велику кількість людей на спробу заробити в новій сфері. Ті, хто зрозумів, що купити своє обладнання для видобутку блоків не виходить, почали активно вивчати, що таке хмарний майнінг. Даний сервіс надає потужності для акумулювання биткоинов, а далі все залежить тільки від користувача.

Що таке майнінг кріптовалюти в хмарі

Для заробітку в інтернеті биткоинов (ця криптовалюта взята як еталонний приклад) потрібно потужне обчислювальне обладнання, яке можуть собі дозволити одиниці. Сам звичайний майнінг являє собою підключення власних апаратних потужностей до процесу обчислення алгоритму для створення кріптовалюти. Користувач і його комп’ютер підключаються до системи обчислення і створення блоків, які по завершенню стануть биткоином. Завдання енергоємна і вимагає серйозного технічного забезпечення постійної придбання більш потужного обладнання.

У процесі розвитку з’ясувалося, що поєднання однакових потужностей, наприклад, один дата-центр дає більший результат, ніж взаємодія віддалених користувачів. Однак потрібно постійне підключення нових користувачів. Для бажаючих підключитися до майнингу, але не володіють відповідним комп’ютером, рішення було знайдено через сервіс хмарних технологій (клауд).

Фактично ця структура являє собою віддалену купівлю або оренду обладнання, яке буде знаходитися в будь-якій частині світу. Фахівці на місці його налаштовують на майнінг, запускають в роботу, а вложившемуся власнику залишається тільки чекати нарахування биткоинов. Так система виглядає в елементарному вигляді – своєрідна синергія, коли сума окремих одиниць видає більший результат, ніж один майнер окремо

Види хмарного майнінгу

Умовно майнінг криптовалют можна розбити на види за двома напрямами: кількість учасників та наявність свого обладнання. Перша категорія поділяється на соло роботу і виробництво в пулах. Самостійна видобуток є власним бізнесом з наявністю власної апаратури для обчислення і поступового накопичення биткоинов. Робота пулом – це концентрація деякої кількості користувачів з особистими потужностями для обчислення блоків і подальшим розподілом прибутку між учасниками.

Сольний заробіток криптовалют – процес довгий, але індивідуальної здобиччю ні з ким не потрібно буде ділитися. Небезпека в тому, що якщо щось трапиться з обладнанням, то обчислення зупиняться. В пулі прибуток ділиться за обумовленою схемою між учасниками мережі, а апаратні збої одного сегмента ніяк не вплинуть на загальну роботу. Це все елементи прямого майнінгу, коли користувач безпосередньо володіє технікою.

Другий напрямок – це хмарні обчислення кріптовалюти. При такій схемі не потрібно купувати обладнання для майнінг, займатися його налагодженням і навіть вникати в процес майнінгу. Всі ці етапи вже роблять професіонали, у яких користувач купує апаратні потужності. Сучасні сервіси пропонують кілька типів роботи в хмарі, для отримання кріптовалюти:

  • простий хмарний заробіток кріптовалюти з купівлею потужностей (найпростіший і примітивний варіант);

  • хмарний майнінг без вкладень;

  • хмарний майнінг з бонусом за реєстрацію;

  • безкоштовний хмарний майнінг.


Використані джерела:

http://radka.in.ua/poradi/sho-take-hmarnii-maining-zarobitok-k.html