Новини

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення громадського обговорення Плану трансформації прогнозованої мережі закладів загальної середньої освіти Іршанської селищної територіальної громади на 2024.docx

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ ПІД ЧАС ЗИМОВИХ КАНІКУЛ


Розпочинаються зимові канікули — пора відпочинку та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам‘ятати про безпечну поведінку.

Шановні батьки!

Пам’ятка безпечної поведінки під час зимових канікул для учнів

Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.

Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою.

Обережно: бурульки!

Правила поведінки під час ожеледиці

Правила пожежної безпеки під час святкових днів

Щобсвято не затьмарилосьпожежею,необхідно дотримуватись таких правил:

Якщо ситуація вийшла з-під контролю, телефонуйте:

101 – пожежна охорона;

102 – поліція;

103 – швидка медична допомога;

104 – газова служба.

Гарних вам Новорічних свят та зимових канікул!


Весело пройшло новорічне свято у Котлярській гімназії для учнів 1-5 класів. Дітям сподобалася феєрична програма з ведмедиками Тедді. Усі залишилися задоволені й щасливі. А солодкі подарунки дітлахи отримали від підприємства "Олімп".

Святий Миколай привітав маленьких здобувачів освіти Котлярської гімназії зі святом 

https://www.facebook.com/100014325512268/videos/465824609073278/

Шановні батьки!

"Скоро починається новий навчальний рік і я хочу попросити вас усіх про послугу.

Сядьте з дитиною/дітками на 5 хвилин і поясніть їм, що бути дуже високим, низьким, повненьким, худим або будь-якого іншого кольору шкіри - це не смішно і не соромно.

Або якщо учень/студент носить одне й те саме взуття чи одяг щодня це також не соромно і не смішно.

Поясніть їм, що вживаний рюкзак несе ті ж мрії, що і новий.

Будь ласка, навчіть їх не зневажати нікого через те, що вони "інші" через відсутність тих самих можливостей, які у всіх нас різні.

Поясніть їм, що булінг/цькування це боляче і що вони ходять до школи, щоб  учитися, а не оцінювати.

Кожна людина, як і ми з тобою маємо однакову цінність.

Освіта починається з виховання вдома. "


Безпечні літні канікули 2022

Правила поведінки під час літніх канікул

Звернення до батьків. Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує представників ДСНС України звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Завжди потрібно пам’ятати, що користування маленьких громадян вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами – це вкрай небезпечно.

Також, незнання елементарних правил безпечної поведінки – часта причина сумних та трагічних наслідків.

Тож, шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду та дбайте про їх безпеку. На власному прикладі показуйте, що дотримуватися правил безпечної поведінки в побуті – це важливо і необхідно для життя.

Ваше завдання не тільки годувати, одягати, перевіряти домашні завдання дітей, а й виховувати в них навички культури безпечної поведінки. Ви зобов’язані регулярно проводити виховну роботу з малечою стосовно користування газом, водою, побутовою хімією, ліками тощо.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!


Прийом заяв до першого класу

відновлено згідно графіку

(Для подання заяви потрібно мати копію свідоцтва про народження дитини,та документ який засвідчує проживання батьків або дитини.) 

зразок заяви про зарахування дитини до 1 класу

Директору Котлярської гімназії Заволоці В.В.

______________________________________

(Прізвище, ім’я та по батькові заявника чи одного з батьків)

______________________________________

який (яка) проживає за адресою:

______________________________________

(адреса фактичного місця проживання)

 

Контактний телефон:____________________

Адреса електронної поштової скриньки:____

______________________________________

 

ЗАЯВА

про зарахування

 

Прошу зарахувати ___________________________________________________

(Прізвище, ім’я та по батькові дитини, дата народження)

до ___ класу, який (яка) фактично проживає (чи перебуває) за адресою ________________________________________________________________________

на ____________________ форму здобуття освіти.

 

Повідомляю про:

наявність права на першочергове зарахування (_______________________________

_______________________________________________________________________); (назва і реквізити документа, що підтверджує проживання на території обслуговування закладу освіти)

 

навчання у закладі освіти рідного (усиновленого) брата/сестри (_______________________________________________);

(прізвище, ім’я та по батькові (у разі наявності) брата/сестри)

 

про роботу одного з батьків дитини в закладі освіти __________________ __________________________________________________________________;

(прізвище, ім’я та по батькові, посада працівника закладу освіти)

 

інші обставини, що є важливими для належної організації освітнього процесу: ____________________________________________________________.

 

Підтверджую достовірність всієї інформації, зазначеної в цій заяві та у наданих до заяви документах.

Додатки:

________________________________________________________________________

(за переліком, визначеним пунктом 4 розділу І Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367)

 

_________                                                       ________________

   (дата)                                                                                        (підпис)


Процедура подачі документів у 1 клас для дітей переселенців

Процедура подачі документів у 1 клас для дітей переселенців

Коли батькам чи іншим законним представникам дітей-переселенців подавати документи для зарахування в перший клас? Які документи подавати, де дізнатися, чи зарахована дитина до закладу освіти? Як відновити висновок інклюзивно-ресурсного центру? Відповіді на ці питання підготували в Службі освітнього омбудсмена.

Держава гарантує здобуття загальної середньої освіти в закладі тієї територіальної громади, де зареєстрована особа, зокрема внутрішньо переміщених дітей, за найбільш безпечною для дитини формою навчання.

Заклади освіти в деяких містах уже розпочали прийом документів на зарахування до першого класу. Процедура зарахування відбувається відповідно до «Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» (наказ МОН №367 від 16. 04. 2018 року). Тобто для багатьох дітей вона пройде за звичною процедурою.

Водночас через воєнний стан цьогорічна процедура зарахування до першого класу має свої особливості. Адже частина дітей дошкільного віку, які з 1 вересня мають стати школярами, через небезпеку разом із батьками вимушено перемістилися в межах України, частина зовсім втратили дім, тому вони розпочинатимуть навчання в школі за новим місцем перебування.

Частина дітей знаходиться разом із батьками за кордоном, і перед батьками постає нелегкий вибір: залишатися за кордоном та зарахувати дитину до місцевої школи країни перебування чи повертатися в Україну.

Органи управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, зокрема у підпорядкуванні яких перебувають заклади загальної середньої освіти та органи управління у сфері освіти, повинні забезпечити та організувати зарахування здобувачів загальної середньої освіти, які вимушено змінили місце проживання (перебування) і проживають (перебувають) в Україні чи за її межами, до закладів освіти (наказ МОН від 28.03.2022 №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»).

Коли розпочинати подавати документи до закладу освіти

Терміни початку подачі документів на зарахування до першого класу встановлює місцева влада. Вона повинна зробити це не пізніше, ніж за місяць до дати початку прийому заяв та документів, та обов’язково повідомити про це на сайтах органу управління освітою.

Заклад освіти не пізніше ніж за місяць до початку прийому заяв також має повідомити про це та оприлюднити графік прийому документів на своєму сайті або на інформаційних стендах.

Обов’язково має бути оприлюднена інформація про закріплену за закладом територію обслуговування, спроможність закладу освіти (максимальну кількість дітей, яких школа може зарахувати), кількість учнів у кожному класі.

Не пізніше ніж за 6 місяців до початку прийому заяв органи місцевого самоврядування мають оприлюднити на своєму сайті рішення про закріплення території обслуговування за закладами освіти, тобто за яким закладом освіти закріплені певні вулиці та будинки.

Які документи необхідно подавати для зарахування дитини-переселенця до 1 класу

Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється, як правило, до початку навчального року та відповідно до території обслуговування.

Такими, що проживають на території обслуговування закладу освіти, є мешканці, що мають постійну реєстрацію, та зареєстровані внутрішньо переміщені особи. Якщо документи на зарахування до 1 класу подають внутрішньо переміщені особи, але не зареєстровані на цій території, заклад освіти має сприяти їх реєстрації та не відмовляти у прийнятті документів (лист МОН №1/4202-22 «Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти»).

Для того щоб зарахувати переміщену дитину до першого класу, один із батьків, опікунів або інших законних представників у визначені місцевою владою терміни має подати до закладу освіти, який обслуговує територію проживання дитини, заяву.

Заяву на зарахування до першого класу можна подавати особисто, електронною поштою, факсом або іншим зручним способом для заявника.

До заяви додається:

·         копія та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу;

·         оригінал або копія медичної довідки за формою № 086-1/о.

Водночас наголошуємо батькам, законним представникам дитини-переселенця, що в умовах воєнного стану необхідно надати до закладу освіти один із нижче перерахованих документів:

·         довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

·         довідку про звернення за захистом в Україні;

·         посвідчення біженця;

·         посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.

Якщо у дитини-переселенця відсутнє свідоцтво про народження або інший документ, що підтверджує особу дитини, вона зараховується до закладу освіти без свідоцтва чи іншого документу, що підтверджує особу дитини.

Якщо в дитини немає свідоцтва про народження, керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки і піклування за місцем проживання дитини чи місцеперебуванням закладу освіти, щоб сприяти оформленню свідоцтва (лист МОН №1/4202-22 та лист МОН №1 3710-22).

Медична довідка

Зверніть увагу, що відсутність оригіналу або копії медичної довідки за формою № 086-1/о не є підставою для відмови у зарахуванні до 1 класу.

Оскільки частина переселенців не має змогу вчасно оформити медичні довідки дітей, то просимо узгодити питання щодо термінів надання медичної довідки з керівником закладу освіти. Але довідка обов’язково має бути надана до початку навчального року.

Право на першочергове зарахування до закладу освіти

Діти, які зареєстровані на території обслуговування закладу освіти як внутрішньо переміщені особи (тобто якщо в дитини або батьків є довідка ВПО) мають право на першочергове зарахування.

Також право на першочергове зарахування, окрім зареєстрованих на території обслуговування, мають діти:

·         які є рідними або усиновленими братами, сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі;

·         які є дітьми працівників цього закладу освіти;

·         які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти, якщо такий підрозділ є.

Якщо переміщена дитина має особливі освітні потреби

Якщо дитина має особливі освітні потреби та потребує створення інклюзивного класу, за наявності та за бажанням одного з батьків, законних представників дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Інклюзивний клас утворюється на період дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або до моменту виїзду особи з особливими освітніми потребами до іншого місця проживання.

Тому батьки мають звернутися до інклюзивно-ресурсного центру за місцем перебування та оформити відповідну довідку. Адже закладу освіти потрібен час для того, щоб створити інклюзивний клас та запланувати надання додаткових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять послуг.

Якщо під час воєнного стану висновок, що надавався ІРЦ до введення воєнного стану, було втрачено, батьки (інші законні представники) дитини з ООП можуть отримати копію висновку на порталі АС «ІРЦ» або у відповідному мобільному додатку.

Якщо самостійно отримати копію висновку не можливо, батьки (інші законні представники) дитини з особливими освітніми потребами можуть звернутися до ІРЦ за місцем тимчасового проживання, отримати копію висновку за допомогою фахівців ІРЦ або провести первинну (повторну) комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи.

Жеребкування на вільні місця

Порядком зарахування передбачається процедура проведення жеребкування на вільні місця. Тобто якщо в закладі освіти після першочергового зарахування залишилися вільні місця, для тих дітей, чиї батьки, законні представники у встановлені терміни подали заяви на вільні місця, має відбутися жеребкування для зарахування на ці місця.

Водночас лист МОН №1/4202-22 рекомендує цьогоріч закладам освіти провести зарахування до першого класу без процедури жеребкування. Тобто цього року проводити чи не проводити жеребкування – вирішують заклади освіти.

Де шукати інформацію, чи зарахована дитина до закладу освіти за правом першочергового зарахування

Якщо закладу освіти під час першочергового зарахування вистачило місць зарахувати всіх учнів – і тих, які мали право на першочергове зарахування, і тих, які претендували на вільні місця – список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ (першу літеру імені можна додати до прізвища, якщо серед тих, хто подавав заяви, є однофамільці) оприлюднюється винятково в закладі освіти.

Якщо ж були зараховані тільки ті учні, які мали право на першочергове зарахування, і ще має відбутися жеребкування на вільні місця, упродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному вебсайті закладу освіти (якщо сайту немає – на вебсайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти) оприлюднюється:

·         список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;

·         оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування;

·         інформація про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;

·         наказ керівника закладу освіти про утворення конкурсної комісії у складі 3 осіб для проведення жеребкування.

Якщо в закладі освіти немає місця для всіх, хто подав заяви на першочергове зарахування

Щоб усі діти, які мають право на першочергове зарахування, були зараховані, директор школи може:

·         за узгодженням із засновником відкрити додатковий клас чи класи, у тому числі інклюзивні чи спеціальні;

·         внести необхідні зміни до організації освітнього процесу;

·         вивільнити приміщення, що використовуються не за призначенням (зокрема шляхом припинення орендних відносин).

Або директор ініціює ці зміни перед органом, у сфері управління якого перебуває заклад освіти.

Якщо кількість дітей, які мають право на першочергове зарахування, все одно перевищує спроможність закладу освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, невідкладно має запропонувати батькам цих дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця проживання дитини, а також сприяти зарахуванню дітей до тих закладів, які обрали батьки.

За матеріалами Служби освітнього омбудсмена.

 


Куратор

від управління Державної служби якості освіти у Житомирській області

та дні консультування


Катинська Анастасія Вікторівна

головний спеціаліст відділу інституційного аудиту 


Дні консультації : середа

                              Контакти :   asyakatynska@gmail.com

+380982220420


4 травня - Міжнародний день протидії булінгу, який присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. Цькування з боку однолітків є однією з найбільш поширених причин суїциду серед дітей і підлітків. 

179839085_275200071007099_5463195400455833571_n.mp4