Виховна Робота

Міжнародний День Комплементів))) Котлярська гімназія

День народження Тараса Григоровича Шевченка. "Кобзарева пісня". Виховний захід в Котлярській гімназії

Дев’ять років…

Несімо знамення Перемоги крізь щоденні труднощі, і нехай слова пророка України Тараса Шевченка: "Борітеся - поборете. Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!" - подають нам усім віру і надію на перемогу та щасливе майбутнє нашої України!

Спаситель вказав нам шлях любові й служіння, шлях активної життєвої позиції, шлях протиставлення злу. Шлях Лицаря… Хлопець ти, чи дівчина, чоловік чи жінка – від кожного з нас особисто залежить доля України та наших майбутніх поколінь!

Слава Небесній сотні!

Слава Україні!


Згідно  наказу Попільнянської селищної ради про результати проведення конкурсу малюнків "Чарівний  пензлик":            І місце категорія 6-12 років зайняла робота Стеценко Софії.                     І місце категорія 13-18 років робота Кокряцької Анастасії, ІІ місце категорія 13-18 років робота Косова Дениса. Щиро вітаємо наших переможців. Творчого натхнення і подальших перемог. Слава Україні.

Слава Україні!

Допомога та підтримка ЗСУ триває.

До згуртованого волонтерського руху активно долучились вчителі та учні.

Виносимо щиру подяку Вчителям та Учням Котлярської гімназії!!!!

14 ящиків солодкої випічки, печива, пампушки, кава, чай, паста Амосова від колективу гімназії: Анжели Бабич, Анатолія Блінкевича, Олени Заволоки, Віктора Заволоки, Лідії Кашперської, Галини Кручок, Олени Куранди, Олександра Куранди, Лариси Лавренчук, Оксани Максимчук, Катерини Олійник, Лариси Ярощук.

Пояси-обереги та патріотичні браслети від учнів Котлярської гімназії!!!!

Щиро дякуємо від імені наших Захисників ЗСУ за допомогу!!!

Разом до перемоги!

Все буде Україна!


12 грудня  2022року в Котлярській гімназії вшанували пам'ять загиблого воїна ЗСУ котлярчанина Смогоржевського Івана. Колектив гімназії разом із здобуваючами освіти, в присутності рідних Івана, урочисто відкрили куточок пам'яті нашого земляка. Вічна пам'ять Герою!!! А ми - не забудемо і не побачимо.....Перемога за нами! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ  СЛАВА! 

Що радить Григорій Сковорода сучасним вчителям та батькам?

Григорій народився в козацькій родині, де дбали про освіту дітей: його старший брат Степан навчався в Польщі, а Григорія в 7 років віддали в початкову дяківську школу. Сьогодні таку дитину назвали б «індиго»: окрім шкільної науки малий Григорій мав багато «гуртків» — навчався музичної грамоти та гри на інструментах, був солістом у церковному хорі. До Києво-Могилянської академії вступив, коли йому було 16 років, і опанував тут 5 іноземних мов. Згодом Сковорода у своїх листах до Михайла Ковалинського дасть йому поради, як досягти успіхів у навчанні: «Вони такі: знання грецької і римської літератури, яке дається нічними заняттями, втеча від юрби і мирських справ, зневага до багатства, піст і помірність, коротше — зневажання плоті, щоб здобути дух». 

"ЗАПАЛИ СВІЧКУ"

26 листопада — День пам’яті жертв Голодомору.

НЕХАЙ ТВОЄ ВІКНО  ЦЬОГО ДНЯ

НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ ПОРОЖНІМ!


Вибухонебезпечні предмети: ризик, який може коштувати життя 

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.  

Усі вони містять вибухові речовини та можуть спрацювати від тертя, удару чи інших механічних дій. Навіть після тривалого перебування у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати.

Окупанти мінують українські міста та села, щоб заподіяти максимальну шкоду цивільному населенню.

Де можна потрапити на небезпечну знахідку?

Всюди: на вулицях, дитячих майданчиках, у покинутих будинках, зруйнованих будівлях, на заміському відкритому просторі (у водоймах, лісах, полях, на узбіччях доріг) та ін.

У містах ворог зазвичай мінує предмети, які можуть становити хоч якусь цінність: мобільні телефони, зброя або її деталі, аптечки, продукти, дитячі іграшки та ін.

У містах та селах окупанти використовують так звані «розтяжки», які одразу непомітні для ока людини. Їх можуть застосовувати біля вхідних дверей у багатоповерховий будинок тощо.

Крім того, «розтяжки» та інші вибухонебезпечні предмети активно використовують біля місць ведення бойових дій та знаходження військових позицій, поблизу тимчасових польових складів окупантів. Вони ретельно маскують заміновані місця гілками дерев вздовж доріг та стежок.

ДСНС фіксує також випадки мінування тіл загиблих людей.

Відступаючи з військових позицій, окупанти все частіше залишають по собі заміновану бойову техніку та свої речі.

Тому без необхідності не намагайтеся проникнути до покинутої ворожої техніки та не торкайтеся залишених окупантом речей!

Якщо ви виявили підозрілий предмет, схожий на ви­бухонебезпечний:


199817161_398125498179061_4284843730321926390_n.mp4

Пришкільний табір "Бджілка" 2021


ГОЛОДОМОР.doc

7 грудня - День української хустки

Українська хустка - оберіг, краса

Це родинна цінність захисту й тепла...

Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова і є нашою культурною спадщиною. Хустка об’єднувала жіночі покоління та передавалася як родинна цінність від матері до доньки.

Зазвичай жінки пов’язували хустки поверх очіпка (жінка, що була у шлюбі, знімала очіпок лише перед сном), а дівчата — без нього. Жінки намагалися повністю сховати волосся, натомість дівчата його показували. Часто дівчата оздоблювали хустки на голові квітами, які могли сплітати у вінок.

Пов’язували хустки різними способами – їх можна побачити на старих світлинах та малюнках.

Вибір хустки залежав від пори року, певного приводу та вподобань. Жінки були прагматичними та дбали про своє здоров’я. Наречена могла спокійно вдягнути вінок на хустку, якщо весілля справляли взимку. На Великдень та Різдво носили яскраві хустки, у будні дні — стримані. Молодих дівчат вабили білі хустки, а також хустки з орнаментами та цікавим поєднанням кольорів. Старші жінки обирали більш прості моделі, зазвичай у темній кольоровій гаммі. Вдови носили виключно чорні хустки.

Хустка могла багато розповісти про матеріальний стан сім’ї. Вона вважалася доволі дорогою річчю: ще століття тому святкова хустка коштувала не менше, ніж половина місячного прибутку .

За польської влади на Західній Україні чоловік повинен був десять днів працювати, аби купити своїй дружині хустку

Хустку носили жінки в усіх регіонах нинішньої України, але мали свої «місцеві» способи пов’язування. У північних районах хустку зав’язували під підборіддям, а кінці — на маківці. На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав’язували на потилиці. На Середньому Подніпров’ї хустку драпірували в особливий спосіб довкруги голови, але так, щоб залишити відкритим денце очіпка.

Найчастіше хустки вишивалися шовком. Основні кольори ниток — червоний, синій, зелений, жовтий та рожевий. Цікаво, що хустки лише з синіх та жовтих ниток ніколи не вишивали, а обов’язково додавали червоний або інший колір. Орнамент був переважно геометричний.

У XVIII столітті, увійшов у моду рослинний орнамент: квіти троянд, васильків, гвоздик. Іноді можна було зустріти зображення птахів

Українська хустка пов’язана з безліччю звичаїв та обрядів. Хустка вважалася оберегом – захищала волосся жінки від навороту та злого ока. Власноруч вишитою хусткою дівчина перев’язувала хлопця, що йшов до війська, щоб легким був його шлях і швидшою дорога додому. Якщо козак гинув, то саме цією вишитою хусткою під час поховання йому прикривали очі, «щоб орел очей не виймав».

Хустку використовували під час заручин. Дівчина затикала її за пояс на знак згоди вийти заміж. Також нею перев’язували нареченого та сватів. Молодих вводили до хати та заводили за святковий стіл, використовуючи білу хустку – тоді сімейне життя буде світлим.

Під час весілля хустка також мала свою роль. Її вносили на короваї. Наречена тричі відкидала хустку аж до порогу, демонструючи, що дівування їй важливіше. Потім молодій вдягали хустку на голову.