Зарахування до ЗДО


Якщо Ви обрали наш дитячий садок...

Згідно з пунктом 8  "Зарахування до закладу дошкільної освіти, переведення та відрахування", “Про внесення змін про Положення про заклад дошкільної освіти” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України зі внесеними змінами від 26 вересня 2023 року №1022. 

Прийом дітей до закладу здійснюється керівником протягом календарного року  на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування, на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини  виданої відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, свідоцтво про народження.

Групи у закладі дошкільної освіти комплектуються за віковими ознаками.

ПРО ВСТУП 

Для вступу необхідно:​

адреса: вул. Маяковського буд. 4,

головний спеціаліст з дошкільної освіти

Жуковська Світлана Броніславівна

можна отримати консультацію щодо дій з заявками за телефоном 226-24-09 

Направлення дійсне протягом одного місяця з дня видачі

 

ПРО ЗАРАХУВАННЯ

Для зарахування дитини необхідно:

  При прийнятті до  закладу дошкільної освіти директор ознайомлює батьків зі Статутом дошкільного навчального за­кладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, з режимом роботи, вимогами Базового компоненту дошкільної освіти, наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 "Порядок встановлення пла­ти батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах", порядком та термінами здійснення розрахунків за перебування дитини у дошкільному навчальному закладі, умовами утримання дітей та традиціями закладу, з положенням про раду дошкільного навчального закладу, з положенням про батьківський комітет, їх повноваженнями, при цьому обов'язково звернути увагу на рішення батьківських зборів щодо умов, обсягів та періодичності надання матеріальної (фінансової) допомоги. Показує батькам дошкільний навчальний заклад, розміщення адміністративних приміщень, познайомити з медичною сестрою, повідомляє про наявність та умови надання додаткових освітніх послуг тощо

ПРО ВІДРАХУВАННЯ 

Відрахування дитини з  закладу дошкільної освіти здійснюється:

Згідно з пунктом 11  Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. №305, зі змінами від 26 вересня 2023 №1022, за дитиною зберігається місце в  закладі дошкільної освіти державної та комунальної форм власності

у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють,

а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Про зарахування до садочка (сайт Міністерства освіти і науки України)


Постанова_КМУ_№_1022_від_26_вересня_2023_року_ (1).pdf
2214_4144.pdf

Раннє втручання


Міждисциплінарна допомога сім’ям з дітьми раннього віку

Дослідження підтверджують, що перші роки життя дитини є визначальними для її подальшого росту та розвитку і впливають на її майбутнє. При цьому кожна дитина пізнає світ у своєму темпі і потребує різного обсягу зусиль з боку дорослих, особливо, якщо мова йде про дітей із порушеннями розвитку.

Важливо інвестувати у розвиток таких дітей у ранньому віці, адже це допомагає уникнути більш серйозних проблем у майбутньому.  Реалізувати право дитини на найкращий старт у житті допомагає раннє виявлення та раннє втручання.

Раннє втручання – це міждисциплінарна допомога сім’ям з дітьми раннього віку (від народження до 3-х років), у яких є порушення розвитку. Підтримка спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.

Раннє втручання орієнтоване на дітей у перші роки їх життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних чинників ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу в ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу. У цей період є найвищі шанси запобігти появі обмежень як у функціонуванні сім’ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини.

Раннє втручання включає:

- Супровід сімей, які виховують малюків із порушенням розвитку

- Підтримку родини в подоланні кризи

- Допомогу родині у розвитку життєво необхідних умінь та навичок у дитини

- Сприяння покращенню взаємодії малюка із членами родини та соціуму

Для кого раннє втручання?

Для сімей, які виховують дітей від народження до трьох повних років, у яких:


У КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР виявлення хворих дітей з періоду новонародженості проводиться у відділенні патології новонароджених.

У педіатричному відділенні для дітей грудного віку проводиться реабілітація за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя». Наявний  катамнестичний кабінет.

Також, пакет «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя» підписаний з НСЗУ і у КНП «Міська дитяча лікарня № 5» Запорізької міської ради. Послуги надаються на базі відділення фізичної та реабілітаційної медицини цього закладу.

У КУ «Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко» ЗОР, з 24.02.2022 послуга раннього втручання тимчасово не надається, проте у фахівців залишається можливість консультувати родини за телефоном або в режимі онлайн, надавати індивідуальні рекомендації, супроводжувати та підтримувати  сім’ї у кризових ситуаціях, покращувати адаптацію дитини до нових умов проживання або при переході до іншого закладу освіти, реабілітаційного центру.

У диспансерно-поліклінічному відділенні КНП «Обласний центр з надання психіатричної допомоги» ЗОР удосконалюється спадкоємність між сімейними лікарями, дитячими неврологами та дитячими психіатрами закладу з метою раннього виявлення порушення розвитку або ризику виникнення таких порушень.

Сімейними лікарями, лікарями-педіатрами проводиться спостереження за дітьми на закріплених територіях.