Конференції, наради та семінари

11 травня 2019 року відбулося методичне перехрестя за темою «Шляхи забезпечення творчої співпраці педагогічного колективу, учнів та батьків в умовах Нової української школи»

У засіданні взяли участь керівники Шкільних методоб’єднань класних керівників шкіл району та громад. Захід розпочався з квік-налаштування:

- Якщо Ви хочете подобатися людям, посміхайтеся! Посмішка – це

сонячний промінчик для засмучених, протиотрута, яка створена природою від неприємностей.

- Немає кращої подруги, як улюблена робота: сама не старіє, і старіти не

дає.

Далі учасники динамічних груп поділилися досвідом роботи та визначили загальні підходи щодо організації творчої співпраці всіх учасників освітнього процесу за напрямками:

І. НУШ - Школа компетентностей

ІІ. Батьки – помічники вчителя та учня

ІІІ. Батьківські збори – сучасні, цікаві, корисні та радісні зустрічі.

ІV. Емоційна компетенція як умова ефективної професійної діяльності педагога.

Розглядаючи питання емоційної компетентності, як готовності і здатності людини керувати емоційними реакціями, учасники створили портрет емоційно компетентної людини. За допомогою вправи «П’ять кроків до дитячих сердець» визначили критерії, які має засвоїти класний керівник, щоб досягти успіху й отримати задоволення від своєї роботи: любити дітей; бути психологом (не обов’язково дипломованим); поважати думку інших, підтримувати дітей у їхніх починаннях; пам’ятати, що ви виховуєте не лише дітей, але й їхніх батьків; не боятися звертатися за порадою до колег; самовдосконалюватись.

Захід закінчився інтерактивною вправою «Вулкан емоцій», яка підтвердила вплив емоційної компетентності на життя людини та вміння керувати емоційними реакціями. Насамкінець, учасники виразили вдячність один одному за активну співпрацю, цікаві креативні думки та ідеї, чудову творчу атмосферу.

19 квітня 2019 року відбулося засідання «Школи освітнього менеджменту» з теми «Управління підвищенням кваліфікації педагога в контексті нових вимог до якості освіти» (семінар-коучинг).

У заході взяли участь директори ЗНЗ району та громад.

За допомогою процесу коучинга директори поглибили свої знання про сучасні вимоги до професійних й особистих якостей педагога в умовах Нової української школи; визначили власну роль у професійному зростанні педагогічного колективу; побудували модель сучасного компетентного педагога.

Була акцентована увага на методах і технологіях навчання дорослих, які «перекрчували» в освіту із бізнесу, економіки, юриспруденції: баддінг, секондменд, коучінг, шедоуінг, менторство, фідбек та інші.

Проведена квест-гра «Друдлі», ще раз підтвердила, що директор ЗНЗ – це талановита, креативна та ініціативна особистість.

Учасники семінару відзначили актуальність та змістовність заходу.


10 квітня 2019 року в рамках «Школи управлінської майстерності» відбулося засідання педагогічної студії «Науково-методична робота та академічна доброчесність в закладах освіти».

У заході взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх шкіл району та громад.

Учасники педагогічної студії обговорили актуальні питання організації методичної роботи в закладах освіти: пошук ефективних механізмів управління освітою дорослих, створення демократичних моделей управління науково-методичною системою, дотримання принципів академічної доброчесності як акту етичного регулювання педагогічної діяльності.

За допомогою складання пазлів визначили базові принципи академічної доброчесності в школі. Працюючи в групах, метод «Точка зору», обговорили питання дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками та здобувачами освіти; заходи з попередження, виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності.

Працювали плідно, активно та конструктивно.

Гра «Чорний ящик» та веселі відеороліки забезпечили психологічний комфорт, гарний настрій та позитивні емоції.


Семінар вчителів української мови в Зеленоярській ЗШ І-ІІІ ст.

Семінар вчителів інформатики в Вишнівській ЗШ І-ІІІ ст.


28 листопада 2018 року відбувся спільний семінар – практикум вчителів мистецьких дисциплін загальноосвітніх шкіл району і громад та викладачів дитячої школи мистецтв за темою:

«Вдосконалення освітньої діяльності на уроках мистецтва для формування патріотизму, моралі та збереження культурної спадщини». На семінарському занятті розглядалося питання популяризації козацької пісні, як нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини та виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі.

Вчителі 3-4 класів загальноосвітніх закладів району та громад стали учасниками тренінгу «Ключові аспекти педагогічної компетентності», який був проведений 30 листопада 2018 року. Вчителі визначили напрямки самореалізації та професійного самовдосконалення, риси та ознаки сучасного вчителя, толерантної особистості. В ході тренінгу набули досвіду з питання впливу слова на психологічний стан людини.