Здоровий спосіб життя. Профілактика залежностей

Любі діти, шановні учні, зверніть увагу на це КОРИСНЕ ПОСИЛАННЯ. Ви завжди можете зателефонувати (анонімно) та поговорити, отримати поради фахівців!


Національна дитяча «гаряча» лінія працює за безкоштовним номером 0800500225

( зі стаціонарного телефону)

та безкоштовним коротким номером 116111

( з мобільних).

Лінія працює

по буднях з 12.00 до 20.00

в суботу – з 12.00 до 16.00.

Громадська організація „Ла-Страда-Україна”, неурядова організація України у сфері захисту прав жінок та дітей повідомляє, що

Національна „гаряча” лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації з 25 листопада 2017 року переходить на новий загальноєвропейський номер

116-123

(безкоштовно з мобільних телефонів).

Зі стаціонарного можна дзвонити безкоштовно за номером

0-800-500-335.

Лінія працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу з 12.00 до 16.00.

Обережно: Інтернет-залежність

Найбільше від інтернет-залежності потерпають підлітки. Дитина, яка живе у віртуальному світі, вже фактично не контролює себе. Комп'ютер позбавляє її волі, свободи вибору.

На сьогодні в Україні не існує психологічного чи психіатричного діагнозу Інтернет- або комп'ютерної залежності. І навіть якщо інтернет-адикція буде згодом визнана захворюванням (наприклад, так званим “кіберрозладом”), то кількість носіїв буде істотно меншою, ніж це уявляється зараз.

Заручниками павутини частіше за все стають підлітки, студенти, соціально-невлаштовані, люди похилого віку, а також ті, хто має фізичні обмеження, позбавлені нормального життя.

Зараз у Вас є унікальна можливість пройти тест на Інтернет-залежність

Людина вважається Інтернет-залежною у разі п’яти чи більше позитивних відповідей на ці запитання.

Кімберлі Янг називає чотири ознаки Інтернет-залежності:

За І.Голдбергом, Інтернет-залежність можна констатувати при наявності трьох пунктів з наступних:

Доктор М. Орзак виділяє не тільки психологічні, а й фізичні симптоми Інтернет-залежності, до яких відносить:

Психологи вирізняють такі поведінкові характеристики Інтернет-залежних:

Як уникнути Інтернет-залежності

Промова від Психолога: Дорогі учні!„Здоров'я цінність нашого життя” і поговоримо ми про здоров’я, про активну життєву позицію, спробуємо визначити власні духовні цінності та їх вплив на наше життя.

: Здоров’я - спосіб життя людини. Це той стиль, що людина вибирає для себе, і саме він визначає, досягне людина благополуччя чи ні. Давно доведено що усе, що робить людина, відбивається на стані її здоров’я. Добре здоров’я - це постійний процес. До доброго здоров'я людина може йти, будучи зовсім здоровою чи навіть інвалідом. Добре здоров’я містить всі цілі життя людини, її інтереси і звички. Людина в житті може йти двома шляхами: один веде її до здоров’я, інший - від здоров’я.

Отже, сьогодні ми спробуємо скласти свій шлях до здоров’я, а от в якому напрямку до нього йти - обирати вам!

Що таке здоров’я?

Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я ніщо.

Здоров’я – це стан повного фізичного, соціального і психічного благополуччя, а не лише відсутність хвороби чи немічність.

Здоров’я – це утримування від уживання спиртних напоїв і паління. (ВООЗ: статут. 1948 р.)

Концепція здоров’я означає ступінь, в якому особистість чи група осіб здатна, з одного боку реалізувати свої потреби, а з іншого, змінювати середовище і справлятися з ним. Отже, здоров’я можна розглядати як ресурс повсякденного життя, а не як ціль життя. Це позитивна концепція, у якій на перший погляд висуваються суспільні й особистісні ресурси, а також фізичні здібності.

Фізичний чи психічний стан, коли відсутній дискомфорт чи біль, що дозволяє конкретній людині найефективніше і найдовше функціонувати в середовищі, в якому вона опинилася внаслідок випадку чи вибору, найбільш наближений до поняття «здоров’я».(Дюбуа).

Здоров ’я – це стан, при якому люди здатні контролювати своє життя завдяки справедливому розподілу можливостей і ресурсів. Таким чином, здоров’я це сукупна цінність. Я не можу бути здоровим за рахунок інших чи надмірного використання природних ресурсів.

Здоров’я значить бути щасливим.

Здорова людина – це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, які покладає на неї життя та повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.

Здоров’я – не відчуття радості від того , як ти виглядаєш. (Бутс).

Здоровий спосіб життя – це такий спосіб життя, який зберігає і поліпшує здоров’я,

що руйнує здоров*я - шкідливі звички.

Шкідливі звички:

Вживання алкоголю;

Тютюнопаління;

Вживання наркотичних речовин;

Переїдання;

Надмірне захоплення будь-чим (комп'ютерні ігри, перегляд телепередач та ін.);