KLUBNAUKI.PL


Z uwagi na restrykcje, zajęcia w bibliotece nie odbywają się do odwołania.

Boot campu w wakacje niestety nie będzie.Kurs - sztuczna inteligencja i komputery kwantoweMasz 12-18 lat? Jesteś ciekawy świata?

Nie wykluczasz kariery w nauce czy w biznesie związanym z nowymi technologiami?

Już teraz zrób krok w przyszłość!

Zapraszamy na bezpłatne kursy w Iławie. Sztuczna inteligencja i komputery kwantowe. To pierwsze tego rodzaju kursy w Polsce!


  • Łatwo nauczysz się podstaw programowania sztucznej inteligencji i komputerów kwantowych.
  • Podszkolisz swój angielski. Nawiążesz nowe, ciekawe kontakty. Będziesz o krok przed wszystkimi.
  • Poznasz procesy dzięki którym zmienia się świat.


Jeśli chcesz pracować w przyszłości dla najlepszych firm technologicznych czy ośrodków badań naukowych warto już teraz dowiedzieć się nad czym one pracują.

Nie musisz mieć świetnych ocen czy być wybitnie uzdolniony. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Czas i termin II edycji:

Zajęcia będą w piątki. Od godziny 18.00 do 19.30. Na początku, co 2 tygodnie. W Bibliotece w Iławie. (ul. Jagiellończyka)

Pierwsze zajęcia - 8 listopada.

Przewidziano 34 godziny lekcyjne (po 45 min) w blokach po 2 godziny dziennie. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu

W tym:

  • 4 Godziny podstaw programowania w programie Scratch (opcjonalnie, dla chętnych nie znających Scratcha).
  • 25 godzin podstaw sztucznej inteligencji. Na podstawie kursu stworzonego przez developera firmy IBM.
Zrozumienie i tworzenie opartych na uczeniu maszynowym prostych chatbotów, gier, aplikacji na smartfony. Uczenie komputera rozpoznawania słów na przykładzie nagłówków prasowych, rozpoznawanie emocji w postach w mediach społecznościowych, głosowa kontrola urządzeń itp.
  • 3 godziny wstępu do programowania komputerów kwantowych. Przy użyciu komputera IBM online, z wykorzystaniem ich emulacji komputera kwantowego. Jak również z użyciem online ich rzeczywistego komputera kwantowego.

Przy prowadzeniu kursu częściowo wykorzystany zostanie język angielski po to aby ułatwić przyszłą komunikacje kursantów ze światem nauki i biznesu. Od kursantów nie jest wymagana znajomość angielskiego a jedynie chęć do przyswojenia sobie podstawowego słownictwa.


Inne:

Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Kursy są bezpłatne. Prowadzący kurs zastrzega sobie prawo odmowy dalszego świadczenia usługi uczniowi przeszkadzającemu w zajęciach czy nie zainteresowanemu tematami.

W przypadku większej ilości chętnych niż miejsc zostanie przeprowadzone jawne losowanie w którym wyłonieni zostaną uczestnicy (nie dotyczy części miejsc które obsadzone zostaną przez udostępniającego salę komputerową)

Rozważane są kursy rozszerzające, przygotowujące do profesjonalnej pracy w sektorze zajmującym się obróbką danych (obróbka danych - SQL, programowanie - Python, profesjonalne oprogramowanie do uczenia maszynowego). W przyszłości planowane są kursy podstawowe z innych przyszłościowych dziedzin. Dzięki temu zainteresowani będą mogli wziąć udział w realizacji nowatorskich projektów.


Kursy przeprowadzane są w ramach autorskiego, niezależnego, projektu Welcome Back After a Short Break ( www.welcomeback.space ), działanie lokalne SWUJ ( www.swuj.pl ). Nie musicie się nauczyć na pamięć, ważne żebyście zrozumieli.


RODO. KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH UCZESTNIKÓW KURSU W MENU STRONY I POD LINKIEM: RODO

Górne zdjęcie: Nathan Duck ( https://unsplash.com/@nvte )Poniżej zdjęcie SpaceX, również z serwisu Unsplash.
Klub Nauki w Iławie. Sztuczna Inteligencja & Komputery Kwantowe. Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Iława. www.klubnauki.pl

Szkicowy plan zajęć na kursie sztuczna inteligencja i komputery kwantowe.

Pierwsze kilka spotkań - zajęcia z machinelearningforkids.co.uk Rozpoznawanie tekstu, obrazów, cyfr na różnych przykładach (tworzenie asystenta, gry, trenowanie sieci do przewidywania, itp)

Kolejna spotkania:

- Aplikacja mobilna do rozpoznawania obrazów oparta o sztuczną inteligencję. Platforma do tworzenia aplikacji mobilnych Appinventor - http://appinventor.mit.edu/.

- Liczby dwójkowe. Sieci neuronowe. Funkcje aktywacji. Algorytm GAN (generative adversarial network).

- Rzeczywistość kwantowa. Informatyka kwantowa. Kubity i podstawowe bramki kwantowe. Język OpenQASM.

- Interpretacje kwantowe. Paradoks EPR. Teoria zmiennych ukrytych i przeprowadzenie eksperymentu GHZ (Greenberger, Horne,Zeilinger) na rzeczywistych komputerach kwantowych IBM online.

- Hello World - podstawy SQL, Pythona, programu H2O.

- program H2O, klasyfikacja binarna, cross validance, Loss function, logloss, confusion matrix, ROC Curve.

- program H2O, Distributed Random Forest i inne algorytmy w praktyce.

- rozpoznawanie obrazu (wizja komputerowa) - podstawy biblioteki OpenCV

- kolejne w zależności od potrzeb i projektów np. Pytorch, NumPy, Pandas, Matplotlib, i inne z zakesu DataScience, itp.

Momentami brzmi poważnie ale zadaniem kursu jest to żeby to wszystko wyjaśnić i pokazać że są to zagadnienia przystępne dla każdego.