A Keto diéta és működésének rövid leírása

A glükóz és a KETON a testünk által használt kétféle tüzelőanyag.


GLÜKÓZ (CUKOR) ÉS HOGYAN HÍZZUNK:


Testünk glükózt állít elő az elfogyasztott szénhidrátokból, például gabonából, kenyérből, tésztából, cukorból és keményítőből, hogy csak néhány példát említsünk. Ezt a glükózt testünk gyors energiaforrásként használja fel. Ez az energia nem tart sokáig, és a glükóz energiává alakításának folyamata nem hatékony – vércukorszintünket hullámvasútra küldi, hirtelen emelkedésekkel és csökkenésekkel.


Íme a folyamat, hogyan alakítja át szervezetünk a szénhidrátokat energiává:


GLÜKÓZTERMELÉS


A szénhidrátok fogyasztása után szervezetünk a szénhidrátokat glükózzá alakítja. Ez vérünk cukorszintjének emelkedéséhez és hirtelen energialökéshez vezet. Ez jó és rossz is egyben. A jó persze az energia. A rossz az, hogy a hirtelen megemelkedett vércukorszint káros – akár mérgező is lehet a szervezetre.


INzulintermelés


A vércukorszint hirtelen emelkedése ellensúlyozására a szervezet a hasnyálmirigyen keresztül inzulint termel. Az inzulin hatására a glükóz energiaként hasznosul. A felesleges glükóz tárolódik.


ENERGY CRASH


Az inzulin hatására hirtelen leesik a vércukorszintünk, ami energiaösszeomlást okoz. Ebéd után 3-4 órával szervezetünk sóvárogni kezd a cukor után, amely többnyire szénhidrát. Délután 3 vagy 16 óra édes vagy keményítős nassolni való vágyunk azért van, mert a testünk azt súgja, hogy fogyasszunk cukrot energiaforrásként, nem pedig az önfegyelem hiánya miatt. Miközben szénhidrátot eszünk, hogy kielégítsük szervezetünk energiavágyát, a vércukorszintünk folyamatosan emelkedik – a hasnyálmirigyünk termeli az inzulint, hogy ellensúlyozza a vércukorszint hirtelen emelkedését. És így megy tovább a ciklus, mint egy hullámvasút.


A TÚLÁLLÓ GLÜKÓZ TÁROLÁSA Az inzulin arra emlékeztet bennünket


, hogy távolítsuk el a glükózt a vérünkből, hogy energiaként használjuk fel. Az energiára fel nem használt glükózfelesleg glikogénként raktározódik az izmainkban és zsírként a májunkban, trigliceridekként. Ezenkívül a glükóz egy része zsírként raktározódik zsírsejtjeinkben. Ahogy a vérünkben lévő cukor emelkedik és csökken a hullámvasúton, zsír felhalmozódik zsírsejtjeinkben, amitől elhízunk és túlsúlyosak leszünk.


Az évek során különféle módszereket alkalmaztak testünkben a zsírfelhalmozódás leküzdésére. Ezen módszerek némelyike ​​magában foglalja a testmozgást (a rendszerünkben lévő felesleges glükóz felhasználása és a zsírraktározás megakadályozása érdekében) és a diéta sokféle formáját.



E módszerek némelyike ​​változó mértékű sikerrel jár, de egyre többen elhíznak. Az elhízás probléma, mivel számos halálos betegséghez kapcsolódik, mint például a cukorbetegség, a veseproblémák, a hátfájás és a szív- és érrendszeri problémák, hogy csak néhányat említsünk. Az elhízást egy energiaforrás - a glükóz - okozza. Mi a helyzet a másik energiaforrással?


igen erről Ez a másik energiaforrás a ketonok. És ez jó hír!


KETONOK:


A ketonokat a szervezetünk raktározott zsírokból állítja elő – amit a zsírsejtekben raktároztunk el a cukor elfogyasztásából. Az elraktározott zsírt energiává tudjuk alakítani! A glükóz által termelt energiától eltérően a ketonok által termelt energia hosszabb ideig tart és stabil, nincsenek kiugrások – magas vagy alacsony. Amikor ketonokat használunk energiaforrásként, testünk saját elraktározott zsírját használja fel üzemanyagként. Így kezdünk el fogyni.


Itt lép be a ketogén diéta, vagyis a keto diéta. A keto diéta arra edzi testünket, hogy glükóz helyett ketonokat égessen el tüzelőanyagként. Ezt a jelenséget ketózisnak nevezik. Amikor testünk ketózis állapotba kerül, zsírégető géppé válik.


Hogyan működik és mi is pontosan ez a ketogén diéta? A keto diéta főként 3 makroból áll, nevezetesen: zsírokból, fehérjékből és szénhidrátokból. A napi keto étrendben a makrók helyes összetétele a következő legyen: 75% egészséges zsír, 20% fehérje és 5% szénhidrát. Ezt a magas zsírtartalmú, mérsékelten fehérje- és alacsony szénhidráttartalmú étrendet úgy alakították ki, hogy kimerítse a glükózt szervezetünkben, és egy alternatív energiával, az úgynevezett ketonokkal táplálja. A ketonokat a máj állítja elő a tárolt zsírok energiává alakításával. Azt az állapotot, amelyben a máj az elraktározott zsírokat ketonokká alakítja, hogy az egész szervezetben energiaként hasznosuljon, ketózisnak nevezzük. .


A keto diéta legfontosabb makrója a zsír. A ketózisba kerülés 100 százalékban szükséges.


Amikor elkezdjük a keto életmódot, akár 7 nap alatt is ketózisba kerülhetünk, három tényezőtől függően: aktuális glikogénellátásunk, testtípusunk és aktivitási szintünk. Ez az a rövid idő, amíg elérjük a ketózist és kihasználjuk annak előnyeit!


A ketózis előnyei közé tartozik a súly- és zsírvesztés (természetesen!), a megnövekedett energiaszint, a megnövekedett erő, az egészségtelen, cukros ételek iránti vágy csökkentése, az éhségcsökkenés, a tisztább gondolkodás, az elhízással kapcsolatos betegségek elkerülése és a jó alvás. Javulhat az önbizalom is, ha a test alakja javul.


Tehát sok ösztönző van a keto életmód elkezdésére. Ezt életmódnak hívják, és nem csak diétának, mert más diétákkal ellentétben előfordulhat, hogy szereti, és addig szeretné tartani magát, amíg él.


A Keto diétáról szóló rövid alapozó után szeretnénk bemutatni Önnek a Keto Light-ot – a Keto diétának megfelelő terméket.



KETO LIGHT


Ketogén diéta – az egyetlen olyan diéta, amellyel mindenki lefogy!

A zsír olyan helyekről távozik mint:

Hogyan működik a ketogén diéta és a Keto Light?

A hatása a testünk azon képességén alapszik, hogy nem csak a szénhidrátokból, hanem a zsírokból is energiát kapjon.