КАРАНТИН COVID-19

Про продовження режиму карантину в закладі загальної середньої освіти (Наказ № 70 від 08.05.2020 року по Карлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1)

Про продовження карантину в закладі загальної середньої освіти (Наказ №66 від 24.04.2020 по Карлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1)

Про продовження карантину в закладі освіти (Наказ № 61 від 26.03.2020 по Карлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1)

Про установлення карантину в закладі освіти (Наказ № 59 від 12.03.2020 По Карлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1)

1. Симптоми. Чи можна відрізнити новий коронавірус від грипу та ГРВІ

Більшість хворих на новий коронавірус спочатку відчули лихоманку, кашель, ускладнене дихання. Проте у деяких хворих першими симптомами були діарея, нудота та розлади шлунку.

Легкі випадки нагадують грип або застуду. На останніх стадіях хвороба викликає ураження легень і пневмонію.

Симптоми коронавірусу можуть з'явитися найраніше через 2 дні після зараження, найпізніше – через 14. Згідно з іншим дослідженням інкубаційний період захворювання становить в середньому 5,2 дня

Тобто хворий може два тижні бути заражений, але не підозрювати про свою хворобу.

Найнебезпечніше в цьому те, що попри відсутність симптомів на перших стадіях захворювання, людина вже є заразною для оточуючих.

З'ясувати лише за симптомами, захворіла людина на ГРВІ чи саме на новий тип коронавірусу – неможливо, підкреслює вірусолог, керівник проєкту класифікації вірусного різноманіття "V-table" Вікторія Новіцька.

2. Як захиститися? Чи допоможе маска в метро, антисептик для рук та противірусні?

Медичні маски надають певний рівень захисту, стверджує Вікторія Новіцька. Але варто пам'ятати, що вони є одноразовими й діють лише протягом кількох годин, після цього мають бути замінені на нові.

"Знімати чи міняти маску можна лише після зняття верхнього одягу і ретельного миття рук", – пояснює вона.

Проте маска не є гарантованим захистом для здорової людини, якщо вона хоче вберегти себе від вірусу.

Найдієвіша профілактика зараження – це уникнення великих скупчень людей, оскільки вірус передається повітряно-крапельним шляхом.

Також важливо ретельно мити руки.

"Для цього краще використовувати мило та воду, а не антисептик. Забезпечити повноцінну обробку всієї поверхні рук і зон під нігтями санітайзером механічно майже неможливо", – пояснює Новіцька.

Важливо знати, що лікування нового захворювання противірусними препаратами абсолютно неефективне, запевняє вірусолог.

Вони жодним чином не впливають на активність вірусу та перебіг захворювання. Так само не допоможе захиститися від хвороби часник та мед.