Zināmi akcijas "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!" 2018 rezultāti


28.septembrī Bauskas rātsnamā projekta vadības grupa tikās, lai apkopotu akcijas rezultātus un atbilstoši Nolikumam noteiktu balvu ieguvējus.

Kopā tika saņemtas 128 akcijas kartes (50 akcijas karte no Latvijas un 78 akcijas kartes no Lietuvas). Nolikumam neatbilstošas bija 13 anketas. Atbilstoši nolikumam 99 anketas tika virzītas veicināšanas balvu iegūšanai, bet 38 Latvijas anketas un 56 Lietuvas anketas velosipēdu iegūšanai.

Apkopojot rezultātus, apmeklētākie akcijas objekti Latvijā bija Bauskas Sv.Gara luterāņu baznīca, retro auto “Mežmaļi” Pilsrundālē, Iecavas katoļu baznīca, Skaistkalnes katoļu baznīca, mini zoo “Dobuļi”, bet Lietuvā – Pasvales Kriteņu parks, Pasvales novadpētniecības muzejs, Pakrojas muižas saimniecība, Žagares muiža, Biržu tējkannu galerija.

Akcijas galvenās balvas velosipēdus 13.oktobrī Rundāles pilī saņems četri akcijas dalībnieki no Latvijas un četri akcijas dalībnieki no Lietuvas, tos pasniegs pašvaldību vadītāji.

Pasākuma laikā tiks pasniegtas arī sponsoru - viesnīcas “Rixwell Bauskas Hotel”, Joniškio Zap’o bar, kafejnīcas “Upene”, kafejnīcas “Sēdnīca”, kafejnīcas “Grāfs”, kafejnīcas “Zoo cafe”, viesu nama “Kruoja”, restorāna “Pilies skliautai”- sarūpētās Dāvanu kartes.

AKCIJAS “IEPAZĪSTI KAIMIŅUS ZEMGALĒ!” 2018 REZULTĀTI


VEICINĀŠANAS BALVAS IEGŪST:

 1. Dāvanu karte nakšņošanai no viesnīcas “Rixwell Bauskas Hotel” Bauskā. MINDAUGAS JANKUS;
 2. Dāvanu karte no Joniškio Zap’o bar Jonišķos . KRISTINA VAIČIULENIENE;
 3. Dāvanu karte no kafejnīcas “Upene” Iecavā . ŽYDRUNE JAROŠIŪNAITE;
 4. Dāvanu karte no kafejnīcas “Sēdnīca” Vecumniekos. DAUGOLE KOKKEVIČIENE;
 5. Dāvanu karte no kafejnīcas “Grāfs” Pilsrundālē. STANISLAVAS JANKUS;
 6. Dāvanu karte no kafejnīcas “Zoo cafe” Pasvalē. DAINA DĀLMANE;
 7. Dāvanu karte no Viesu nams “Kruoja” Pakrojā. ROBERTAS BUBELIS;
 8. Dāvanu karte no restorāna “Pilies skliautai” Biržos 30.00Euro. ALBINAS BAMBALAS;
 9. Papildus Dāvanu karte no restorāna “Pilies skliautai” Biržos 20.00 Euro. ALDONA DUKAVSKIENE.

4 (ČETRI) LATVIJAS APCEĻOTĀJUS, KURI IEGŪST VELOSIPĒDU no Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldībām.

1) IEVA GULBE no Biržu pašvaldības;

2) DZINTRA PASTARE no Pasvales pašvaldības;

3) LINDA SKRIBA no Pakrojas pašvaldības;

4) ASTRA ORLOVSKA no Jonišķu pašvaldības;

4 (ČETRUS) LIETUVAS APCEĻOTĀJUS, KURI IEGŪST VELOSIPĒDU no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldībām.

1) ŽYGIMANTAS DAUNORAS no Bauskas pašvaldības;

2) VLADAS KIRNA no Iecavas pašvaldības;

3) RITA JOVAIŠIENE no Rundāles pašvaldības;

4) IRĒNA EISIRDIENE no Vecumnieku pašvaldības;

Ar balvu ieguvējiem esam sazinājušies personīgi! Balvas svinīgi tiks pasniegtas Rundāles pilī 13.oktobrī.

Informāciju sagatavoja:

Inese Turkupole-Zilpure

Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja, 63923797

KOPĪGS TŪRISMA MARŠRUTS UN AKCIJA

“IEPAZĪSTI KAIMIŅUS ZEMGALĒ!” 2018

1.maijs – 25.septembris, Latvijas – Lietuvas pierobeža


Šī gada 1.maijā Pakrojā tiks dots oficiāls starts Latvijas pierobežā ceļošanas akcijai “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”, kuras mērķis ir latviešus un lietuviešus iepazīstināt ar šo teritoriju tūrisma objektiem un pasākumiem. Šo akciju jau otro gadu organizē Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā. Izdotajā maršruta brošūrā pieejama informācija par 48apskates vietām un pasākumiem. Tiem, kuriem patīk spēles elements saņemot zīmogu akcijas vietās un iesniedzot akcijas kartes Bauskas, Biržu, Pakrojas, Pasvalesvai Jonišķu Tūrisma informācijas centros līdz 27.septembra plkst.16.00 būs iespēja pretendēt uz kādu no 16 balvām.

 • 8 (astoņi) dalībnieki, kuri būs apmeklējuši vismaz 8(astoņus) akcijas pasākumus vai objektus (katrā pašvaldībā pa vienam), varēs iegūt atbalstītāju veicināšanas balvas.
 • 4 (četri) Latvijas apceļotāji, kuri būs apmeklējuši vismaz 16 (sešpadsmit) akcijas pasākumus vai objektus (katrā pašvaldībā divus) varēs iegūt velosipēdu no Biržu, Pasvales un Pakrojas, Jonišķu rajona pašvaldībām.
 • 4 (četri) Lietuvas apceļotāji, kuri būs apmeklējuši vismaz 16 (sešpadsmit) akcijas pasākumus vai objektus (katrā pašvaldībā divus) varēs iegūt velosipēdu no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldībām.

Apceļošanas akcijas noslēgums ar dāvanu pasniegšanu tās ieguvējiem tiks organizēts 13.oktobrī Bauskā, līdz ar to simboliski noslēdzot aktīvo tūrisma sezonu.

Akcijas brošūras var saņemt tūrisma informācijas centros (Bauskā, Biržos, Pasvalē, Pakrojā un Jonišķos) vai jebkurā no 24 akcijas objektiem (vai elektroniski lejuplādēt https://www.facebook.com/kaiminizemgale).


Pirms apmeklēt akcijas vietu, vēlams noskaidrot darba laiku un citu svarīgu informāciju!

Aizpildītās anketas aicinām nodot līdz 2018. gada 27. septembrim kādā no tūrisma informācijas centriem:


 • Bauskas TIC, Rātslaukums 1, Bauska, LV-3901, Latvija, T.: +37163923797
 • Biržu TIC, J.Janonio g. 2, Birži, LT – 41148, Lietuva, T.: +370 68673742
 • Pasvales TIC, P. Avižonio g. 6, Pasvale, LT-39149, Lietuva, T.: +370 45134096
 • Pakrojas VIC, Pergalės g. 1, LT-83159 Pakroja, Lietuva, T.: +370 61610765
 • Jonišķu VIC, Žemaičių g. 9, Jonišķi LT-84147, Lietuva, T.: +370 42652388


Inese Turkupole-Zilpure

Bauskas Tūrisma informācijas centra un projekta vadītāja T. +371 63923797, inese.turkupole.zilpure@bauska.lv


BENDRAS TURIZMO MARŠRUTAS IR AKCIJA

„PAŽINKIME KAIMYNUS ŽIEMGALOJE!” 2018

Gegužės 1 – rugsėjo 25, Latvijos – Lietuvos pasienis

Šių metų gegužės 1 d. Pakruojyje bus duotas oficialus startas Latvijos Lietuvos keliavimo pasienyje akcijai „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!”, akcijos tikslas yra lietuvius ir latvius supažindinti su šioje teritorijoje esančiais turizmo objektais ir renginiais. Šia akciją jau antrus metus organizuoja Bauskės, Iecavos, Rundalės, Vecumniekų savivaldybės Latvijoje bei Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio rajonų savivaldybės Lietuvoje. Maršruto lankstinuke pateikiama informacija apie 48 lankytinus objektus ir renginius. Tiem, kuriems patinka žaidimo elementai siūloma gauti antspaudą akcijos dalyvių vietose ir pateikti užpildytas anketas Bauskės, Biržų, Pakruojo, Pasvalio ar Joniškio turizmo informacijos centruose iki rugsėjo 27 d., pretenduosite į vieną iš 16 prizų.

 • 8 (aštuoni) dalyviai, kurie bus aplankę bent 8 (aštuonis) akcijos objektus ar renginius (kiekvienoje savivaldybėje po vieną), galės laimėti rėmėjų įsteigtus prizus.
 • 4 (keturi) keliautojai iš Latvijos, kurie bus aplankę bent 16 (šešiolika) akcijos renginių arba objektų (kiekvienoje savivaldybėje po du) turės galimybę laimėti dviratį iš Biržų, Pasvalio, Pakruojo ir Joniškio savivaldybių.
 • 4 (keturi) keliautojai iš Lietuvos kurie bus aplankę bent 16 (šešiolika) akcijos renginių arba objektų (kiekvienoje savivaldybėje po du) turės galimybę laimėti dviratį iš Bauskės, Iecavos, Rundalės ir Vecumniekų savivaldybių.


Turizmo akcijos uždarymo ir dovanų įteikimo laimėtojams renginys bus organizuojamas spalio 13 d., Bauskėje tuo pačiu simboliškai uždarant aktyvųjį turizmo sezoną.

Akcijos brošiūras galima gauti turizmo informacijos centruose (Bauskėje, Biržuose, Pasvalyje ir Pakruojyje, Joniškyje) arba bet kuriame iš 24 akcijos objektų (galima parsisiųsti elektroniniu būdu https://www.facebook.com/kaiminizemgale).

Prieš apsilankant akcijos vietoje, patariame pasitikslinti darbo laiką ir sužinoti kitą svarbią informaciją!

Užpildytas anketas prašome pateikti viename iš turizmo informacijos centrų iki 2018 metų rugsėjo 27. d.:

 • Bauskės TIC, Rātslaukums 1, Bauskė, LV-3901, Latvija, T. +371 63923797
 • Biržų TIC, J. Janonio g. 2, Biržai, LT – 41148, Lietuva, T. +370 68673742
 • Pasvalio TIC, P. Avižonio g. 6, Pasvalys, LT-39149, Lietuva, T. +370 45134096
 • Pakruojo VIC, Pergalės g. 1, LT-83159 Pakruojis, Lietuva, T.+370 61610765
 • Joniškio VIC, Žemaičių g. 9, Joniškis LT-84147, Lietuva, T. +370 42652388


Bauskės turizmo informacijos centro direktorė ir projekto vadovė, Inese Turkupole-Zilpure, T. +37163923797 inese.turkupole.zilpure@bauska.lv

8.decembrī Jonišķos parakstīts sadarbības līgums par starptautiska Latvijas Lietuvas tūrisma projekta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” realizāciju 2018.gadā

2018.gada 8.decembrī Jonišķos Sarkanajā sinagogā Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu pašvaldības Lietuvā parakstīja sadarbības līgumu par starptautiska tūrisma projekta “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” realizāciju 2018.gadā.

Sadarbības līguma mērķis ir veicināt tūrisma objektu, pasākumu un pakalpojumu attīstību sadarbības partneru teritorijās. Galvenie projekta uzdevumi - rosināt iedzīvotājus ceļot un atklāt kaimiņu tūrisma objektus un pakalpojumus, veicināt uzņēmējdarbības un tūrisma attīstību, organizēt kopīgu projekta akciju.

Projekta rezultātā tiks izveidots kopīgs maršruts un brošūra “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” latviešu un lietuviešu valodā. Tajā būs iespēja iepazīt 40 objektus tai skaitā 8 pasākumus, kā arī naktsmītnes un ēdināšanas vietas Latvijā un Lietuvā. Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu, tiks organizēta projekta akcija, kurā iekļauta 24 vieta - no katras iesaistītās pašvaldības 2 apskates objekti un 1 pasākums.

Projekta akcija sadarbības partneru teritorijās 2018.gadā norisināsies no 1.maija līdz 25.septembrim. Tās atklāšana paredzēta 1.maijā Pakrojā, bet noslēgums 13.oktobrī Bauskā. Akcijas balvās 8 velosipēdi un Dāvanu kartes no iesaistītajiem sponsoriem.

Ideja par sadarbības projektu radās Bauskā 2016.gada nogalē, kuru pašvaldības realizēja jau 2017.gada tūrisma sezonā. Pēc akcijas noslēguma, izvērtējot projekta rezultātus, darba grupa lēma projektu turpināt, iesaistot tajā Jonišķu pašvaldību Lietuvā.

Arī 2018.gadā projekts tiks realizēts par pašvaldības līdzekļiem. Kopējā projekta summa ir 8 000 eiro, katras pašvaldības līdzfinansējums 1000 eiro.

Inese Turkupole-Zilpure

Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja, projekta vadītāja

+371 63923797, inese.turkupole.zilpure@bauska.lv
Gruodžio 8 dieną, Joniškyje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl tarptautinio Latvijos Lietuvos turizmo projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!” vykdymo 2018 metais.

2018 m., gruodžio 8 d., Joniškio Raudonojoje sinagogoje Latvijos savivaldybės: Bauskė, Iecava, Rundalė, Vecumnieki ir Lietuvos savivaldybės: Biržai, Pasvalys, Pakruojis ir Joniškis pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl tarptautinio turizmo projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!” vykdymo 2018 metais.

Bendradarbiavimo sutarties tikslas yra skatinti turizmo objektų, renginių ir paslaugų plėtrą bendradarbiavimo partnerių teritorijose. Svarbiausi projekto uždaviniai – padrąsinti gyventojus keliauti ir atrasti kaimynų siūlomus turizmo objektus ir paslaugas, skatinti verslo ir turizmo plėtrą, organizuoti bendrą projekto akciją.

Projekto rezultatas – sukuriamas bendras maršrutas ir bukletas „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje!“ latvių ir lietuvių kalbomis. Šiame maršrute galėsite susipažinti su 40 turizmo objektų iš kurių 8 yra miestų rengiamos šventės ar festivaliai, taip pat nakvynės ir maitinimo galimybės Latvijoje ir Lietuvoje. Tam, kad projekto maršrutas sulauktų kuo didesnio susidomėjimo, organizuojama projekto akcija – kurią sudaro 24 objektai – iš kiekvienos dalyvaujančios savivaldybės po 2 lankytinas turizmo vietas ir po 1 renginį.

Projekto akcija bendradarbiaujančiose savivaldybių teritorijose 2018 m., vyks nuo gegužės 1 d., iki rugsėjo 25d. Projekto akcijos atidarymo renginys vyks gegužės 1d., Pakruojyje (Lietuva), o uždarymas spalio 13d., Bauskėje (Latvija). Akcijos prizai: 8 dviračiai ir rėmėjų dovanų kortelės.

Bendradarbiavimo projekto idėja atsirado Bauskėje (Latvija) 2016m., pabaigoje, kurią savivaldybės jau realizavo 2017 m., turizmo sezone. Po akcijos uždarymo, įvertinus projekte pasiektus rezultatus, darbo grupė nusprendė tęsti projektą į bendradarbiavimą ir maršrutą įtraukiant ir Joniškio savivaldybę Lietuvoje.

2018 m., šis projektas taip pat bus vykdomas išskirtinai tik savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma 8 000 eurų, kiekviena savivaldybė prie projekto prisideda 1 000 eurų.

Inese Turkupole-Zilpure , +371 63923797, inese.turkupole.zilpure@bauska.lv