проведено онлайн-зустріч з науковцями, професіоналами-практиками на тему «Орнітофауна» для здобувачів вищої освіти спеціальності 091 Біологія 

І 12.04.23 І

12.04.2023 року проведено онлайн-зустріч за участі науковців, професіоналів-практиків на тему «Орнітофауна» для здобувачів вищої освіти спеціальності 091 Біологія Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

На заході було обговорено актуальні теми, зокрема:

«Деякі аспекти охорони птахів у Польщі»

Спікер Miłosz GRABAREK, Dr inz. Nauk leśnych. Pracuje jako leśniczy w Lasach Państwowych, Regionalna dyrekcja lasów państwowych w Gdańsku, Nadleśnictwo Kolbudy, Leśnictwo Górny Zamszcz. 

Перекладач – Оксана ПАЛЬЧИК, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри природничих дисциплін.

У доповіді було висвітлено питання охорони птахів в Польщі та Європейському союзі, міжнародної системи охоронних зон птахів на теренах Європи; надано характеристику рідкісних видів птахів Польщі, що мають охоронний статус. А також, було надано посилання і продемонстровано роботу веб-камер, установлених біля гнізд птахів. 

Miłosz GRABAREK, Dr inz. Nauk leśnych. Pracuje jako leśniczy w Lasach Państwowych, Regionalna dyrekcja lasów państwowych w Gdańsku, Nadleśnictwo Kolbudy, Leśnictwo Górny Zamszcz надав дозвіл на розміщення матеріалів доповіді у вільному доступі та їх використання здобувачами вищої освіти спеціальності 091 Біологія Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради у наукових цілях.

ptaki.pdf

«Охорона птахів на території Національно природничого парку Гомільшанські ліси»

Спікер Володимир ТІМОШЕНКОВ, старший науковий співробітник Національного природничого парку «Гомільшанські ліси».

У доповіді розповів про найпоширеніших птахів степової та лісової зони Харківщини, показав власні фото-спостереження за ластівкою береговою, чаплею білою, лебедями, сойкою та іншими пернатими.

«Birdwatching – популярне хобі чи науковий метод?»

Спікер Наталя ЧЕРНІКОВА, старший викладач кафедри природничих дисциплін.

У доповіді було розкрито суть поняття «BIRDWATCHING», охарактеризовано мобільні додатки, що використовують бьордвотчери будь-якого рівня. Також, детально висвітлено функціонал глобальної інтернет-платформи eBird, що створена для збору й аналізу даних про розповсюдження та кількість птахів у світі.

«Птахи Німеччини»

Спікер Ольга МОЛЧАНЮК, доктор пед. наук, професор, професор кафедри природничих дисциплін.

Розповіла, що Німеччина є домівкою багатьох різноманітних видів птахів, яких налічується більш ніж 500 видів. Найбільш зустрічаючими птахами є: Синя ківка, Чорний дрізд, Зеленяк-головач, Стриж, Люта качка, Гайда, Гагарка, Лебеді, Чапля, Качки, Білолобий гусь і т. д. В доповіді було озвучено, що Орел-білоголовий є символом  Німеччини та зустрічається в північних регіонах країни, особливо в прибережних районах. Акцентувалась увага на тому, що в Німеччині забороняється годувати птахів на вулицях, в парках та біля водойм.

Здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники кафедри природничих дисциплін щиро вдячні усім спікерам заходу та, зокрема Miłosz GRABAREK та Володимиру ТІМОШЕНКОВУ за значний внесок у розвиток науки та співпрацю!