міжнародний симпозіум із нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці  «Жінки-вчені на передовій боротьби з COVID-19» 

(м. Париж, Франція)

|11.02.2021|

11 лютого  2021 року викладачі кафедри та майбутні біологи взяли участь у  міжнародному симпозіумі із нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці  «Жінки-вчені на передовій боротьби з COVID-19» (м. Париж, Франція), організований Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури та Структурною Організацією Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей у співпраці з установами та партнерами з громадянського суспільства, які спрямовані на просування жінок та дівчат у науці з різних куточків світу.

З моменту свого заснування Генеральною Асамблеєю ООН 22 грудня 2015 року Міжнародний день жінок і дівчаток в науці спрямований на підвищення обізнаності з питання про визнання видатних досягнень жінок у науці та нагадування міжнародному співтовариству про те, що наука і гендерна рівність повинні просуватися разом.

Спалах пандемії COVID-19 ясно продемонструвала критичну роль жінок-дослідників на різних етапах боротьби з COVID-19, від поширення знань про вірус до розробки методів тестування і, нарешті, вакцини проти вірусу.

У той же час пандемія COVID-19 також мала значний негативний вплив на жінок-вчених, особливо торкнувшись тих, хто знаходиться на ранніх етапах кар'єри, і, таким чином, сприяло розширенню існуючого гендерного розриву в науці і виявлення гендерної нерівності в науковій системі. Які необхідно вирішити за допомогою нової політики, ініціатив і механізмів для підтримки жінок і дівча До обговорення усіх вищезазначених питань долучилися:

Одрі Азулей, генеральний директор ЮНЕСКО;

Професор Сара Гілберт, професор вакцинології Оксфордського університету;

Йозлем Тюречі, співзасновник та головний медичний директор BioNTech;

Меган Хохштрассер, керівник освітніх програм, інноваційний Інститут геноміки;

Професор Дженніфер Томсон, президент Організації жінок у науці;

Професор Кайл Р. Майерс, доцент кафедри ділового адміністрування;

Доктор Енн Крістін Брусендорф, генеральний секретар Міжнародної ради з питань дослідження моря (ICES);

Шаміла Найр-Бедуель, помічник генерального директора природничих наук, ЮНЕСКО.