НОВИНИ 

2023-2024

29 квітня 2024 р.  у рамках роботи кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради пройшла щорічна молодіжна науково-практична конференція «СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІНКЛЮЗІЇ». 

Партнерами-співорганізаторами конференції виступили кафедра логопедії та інноваційних технологій в інклюзії Прикарпатського  Національного Університету ім. В. Стефаника і кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Об'єднавши студентів і молодих вчених з трьох регіонів, ця молодіжна конференція створила унікальну можливість обміну ідеями та досвідом між майбутніми фахівцями у сфері спеціальної та інклюзивної освіти.

Акцент у виступах був зроблений на актуальних темах, цікавих дослідженнях та нових ідеях, що сприяє розширенню кола знань у галузі спеціальної освіти та інклюзії. Під час доповідей було висловлено багато нових ідей, які можуть стати основою для подальших досліджень та практичних застосувань.

Цей захід  не лише зміцнив зв'язки між учасниками, а й відкрив нові можливості для співпраці та подальшого розвитку спеціальної освіти та інклюзії в Україні.

Виражаємо сердечну вдячність партнерам-співорганізаторам, та всім учасникам конференції!

Вітаємо із перемогою! 

Віра БОНДАР,  студентка 411со групи спеціальності 016 Спеціальна освіта, кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти, посіла 3 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із соціальної та економічної інклюзії у 2023–2024 н.р. за напрямком «Соціальна інклюзія». 

Другий тур конкурсу відбувся на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. 

Усього на конкурс надійшло 172 студентських наукових робіт із 50 закладів вищої освіти. У другому турі конкурсу взяли участь  представники університетів з усієї країни. За умовами конкурсу рецензування конкурсних робіт проводилося незалежними членами галузевої конкурсної комісії. 

Здобувачка освіти нагороджена Дипломом ІІІ ступеня  за наукову роботу на тему «СОЦІАЛІЗАЦІЯ ДІТЕЙ  З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУ В УМОВАХ  ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ».

Щиро вітаємо нашу студентку  та її наукового керівника - доктора психологічних наук, професора, професора кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти Олену Ігорівну ПРОСКУРНЯК з перемогоюта бажаємо нових успіхів у науковій та професійній діяльності!

Запрошення до обговорення проєктів ОП

Розроблені робочими групами проєкти освітніх програм розміщені за посиланням:

 https://drive.google.com/drive/folders/1PaQM6APY8bUWMqw_mXG_TOTJXAhSIswz?usp=sharing 


Зауваження та пропозиції до освітніх програм прохання надсилати на електронну пошту   e-mail : kafedra.korect@gmail.com  


Відбулась робоча зустріч гарантів освітніх програм спеціальності 016 Спеціальна освіта кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти. 

На зустрічі були розглянуті питання адаптації освітніх  програми до сучасних потреб та вимог суспільства. Обговорювався регіональний запит на тифло та сурдопедагоігв та варіанти підготовки відповідних фахівців у рамках наявних ОП. 

Важливим аспектом стало питання підвищення якості практичної підготовки студентів в умовах дистанційного навчання у Харківському регіоні, та розширення баз практики для здобувачів освіти

У період з 27 лютого по 12 березня у рамках роботи кафедральної лабораторії "Навчально-практична лабораторія спеціального та інклюзивного навчання" було проведено цикл просвітницьких онлайн зустрічей для здобувачів освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта та фахівців інклюзивної освіти.

З великим задоволенням хочемо поділитися враженнями від циклу «Організація інклюзивного Навчання в умовах воєнного стану: досвід практичної діяльності».

Модератором циклу виступила Тельна Ольга Анатоліївна - кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти.

Ці три зустрічі були дуже важливими і пізнавальними, адже присутні отримали можливість почути досвід професіоналів своєї справи. Кожна з висвітлених тем була змістовно та доступно розкрита, завдяки професіональним спікерам та їхньому вражаючому досвіду.

Велика подяка нашим висококваліфікованим спікерам із Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 8 Хмельницької міської ради»: Маланчій Валентині Олександрівні (заступниці директора з навчально-виховної роботи), Чорнолуцькій Тетяні Степанівні (вчительці-дефектологу), а також Венгер Олені Миколаївні та Бабак Світлані Антонівні (асистентам вчителів), які поділилися своїм багатим досвідом та інноваційними підходами до організації інклюзивного  навчання в умовах воєнного стану. 

Їхні виступи та історії стали важливим джерелом натхнення та пізнання для всіх присутніх, а також цінним інструментом у реалізації  професійної діяльності.

Ми вдячні всім учасникам за активну участь, за цікаві питання та висловлені думки!

🏆 Студентська олімпіада зі спеціальності 016 "Спеціальна освіта" 🏆 

Запрошуємо всіх здобувачів освіти, зацікавлених у розвитку та поглибленні знань у сфері спеціальної та інклюзивної освіти, на захоплюючу студентську олімпіаду! Прийми участь та випробуй свої знання, вміння та навички. 

📅 Дата: 15 березня🕛 Час: 12:00 

📍 Місце: https://us05web.zoom.us/j/4091175717?pwd=c25HYTZFbkhkU3E1RDVScFpGNWdTUT09Идентификатор конференции: 409 117 5717 

Код доступа: 19285 

Участь у олімпіаді - це чудова нагода продемонструвати свій потенціал та взяти участь у захоплюючому заході! 

Не впустіть цю можливість стати кращим у своїй галузі! Будемо раді бачити тебе серед учасників! 

#СтудентськаОлімпіада #СпеціальнаОсвіта #КонкурснаАтмосфера

Запрошуємо на третю зустріч із циклу «Організація інклюзивного Навчання в умовах воєнного стану: досвід практичної діяльності».

 ✨Досвідом роботи поділяться  професіонали Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 8 Хмельницької міської ради» : 

- Маланчій Валентина Олександрівна (заступник директора з навчально-виховної роботи) - Чорнолуцька Тетяна Степанівна (вчитель-дефектолог) 

- Венгер Олена Миколаївна (асистент вчителя) - Бабак Світлана Антонівна (асистент вчителя) 

✨Тема зустрічі : «Ефективні стратегії взаємодії учасників інклюзивного освітнього процесу: узагальнення набутого досвіду»

 ✨ 12 березня о 12.30.

https://us04web.zoom.us/j/78418747027?pwd=K3EJ6OJkNaCedIvtYmLfXVLHaRTPXb.1

Идентификатор конференции: 784 1874 7027

Код доступа: 2dF0At


Зичимо всім незламним, сильним і незалежним жінкам бути сміливими у своїх мріях та відважними! 

Зі святом жіночої сили! 

На базі кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти розпочалися чергові курси підвищення кваліфікації (у вигляді стажування) для фахівців (консультантів) Інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). 

Під керівництвом досвідчених викладачів кафедри, які мають значний практичний досвід у сфері інклюзивної  та спеціальної освіти, учасники стажування зможуть не лише засвоїти теоретичні знання, але й отримати практичні навички та рекомендації для реалізації інноваційних  діяльності на засадах педагогіки партнерства. 

У рамках цього стажування передбачені різноманітні форми навчання, такі як майстер-класи, воркшопи та вебінари, щоб забезпечити максимальну ефективність процесу. 

Головною метою цього стажування є підготовка фахівців до впровадження сучасних методик і підходів у роботу з учнями з особливими освітніми потребами. Учасники отримають можливість не лише вдосконалити свої навички, але й обмінятися досвідом та знаннями з колегами.

Запрошуємо на другу зустріч із циклу «Організація інклюзивного Навчання в умовах воєнного стану: досвід практичної діяльності».

Досвідом роботи поділяться  професіонали Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 8 Хмельницької міської ради» :

- Маланчій Валентина Олександрівна (заступник директора з навчально-виховної роботи)

- Чорнолуцька Тетяна Степанівна (вчитель-дефектолог)

- Венгер Олена Миколаївна (асистент вчителя)

- Бабак Світлана Антонівна (асистент вчителя)

Тема зустрічі : «Створення та моніторинг ефективності індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами»

05 березня о 12.30.

https://us04web.zoom.us/j/73110470273...

Идентификатор конференции: 731 1047 0273Код доступа: 4weX97


29 лютого 2024 року - робоча зустріч адміністрації та професорсько-викладацького складу ХНПУ імені Г. С. Сковороди, КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» з керівницею проєктів з освіти ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) Оленою Устименко.

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти оголошує цикл онлайн зустрічей на тему «Організація інклюзивного Навчання в умовах воєнного стану: досвід практичної діяльності».

Заплановано 3 зустрічі з фахівцями, котрі мають багаторічний досвід зі створення інклюзивного освітнього середовища.

Досвідом роботи поділяться  професіонали Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 8 Хмельницької міської ради» :

- Маланчій Валентина Олександрівна (заступник директора з навчально-виховної роботи)

- Чорнолуцька Тетяна Степанівна (вчитель-дефектолог)

- Венгер Олена Миколаївна (асистент вчителя)

- Бабак Світлана Антонівна (асистент вчителя)

Перша зустріч: «Команда Комплексного психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами: Подолання актуальних проблем і викликів»

27 лютого о 12.30.

https://us04web.zoom.us/j/75140110682...

Идентификатор конференции: 751 4011 0682

Код доступа: 1e95T0

За ініціативи Ольги Ігорівни Безпалової - Директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації 23.02.2024 проведено робочу зустріч директорів ІРЦ Харківської області. Захід присвячено підготовці та підвищенню кваліфікації фахівців, що надають освітні та корекційні послуги дітям з особливими освітніми потребами. 

Адміністрація Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Пономарьова Галина Федорівна - ректор академії, Петриченко Лариса Олексіївна – перший проректор академії, Степанець Іван Олексійович – проректор з науково-педагогічної роботи, Шапаренко Христина Андріївна – декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, та Пєхарєва Альона Станіславівна - завідувач кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти доєднались до робочої зустрічі директорів інклюзивно ресурсних центів. 

У рамках обговорення було представлено ОП бакалаврського та магістерського рівня за спеціальністю 016 Спеціальна освіта, за якими здійснюється підготовка у закладі. Суттєве місце в обговоренні було відведено підготовці фахівців, що можуть здійснювати супровід дітей з порушеннями зору. 

Учасникам було представлено освітні програми, розкрито їх зміст, особливості та фокус кожної з програм. Завідувач кафедри висвітила освітні компоненти та види практик, які представлені у освітніх програмах, розповіла про освітні та професійні кваліфікації які присвоюються після закінчення навчання.

Такі зустрічі сприяють підвищенню ефективності та якості у наданні освітніх та корекційних послуг дітям з особливими освітніми потребами у Харківському регіоні.

Студентська Online-зустріч "Мобільні додатки для повсякденного життя осіб з ООП "

20 лютого в Україні - День пам'яті Героїв Небесної Сотні. 

Цього дня згадують трагічні події січня-лютого 2014 року, коли в ході Революції Гідності відбулися масові розстріли протестувальників.

20 лютого у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів. 

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на зустріч із фахівцем.

🗣Спікерка - випускниця Харківської гуманітарно-педагогічної академії - Герасименко Катерина, замкерівниця та логопед у логопедичному просторі Logoroom (м. Івано-Франківськ); авторка цифрового контенту для логопедів. 

🗣Поговоримо про діагностику диспраксії та визначення напрямків роботи.    

⏰13.02 о 10.00  

Доєднуйтесь😉

 

Join Zoom Meeting 

https://us04web.zoom.us/j/9257194622?pwd=MVJ4Nk9WTnhqODVIc1hPaUtta0h2UT09 

 

Meeting ID: 925 719 4622 

Passcode: 1111

09.02.2024 у рамках святкування Міжнародного дня дівчат та жінок у науці, відбувся захід "Наукові посиденьки: жінки і наука". Захід пройшов у надзвичайно позитивній атмосфері, де наші учасниці обговорювали роль жінок у науковій сфері, висвітлювали актуальні проблеми та ділилися своїм досвідом.

Під час заходу було представлено багато цікавих досліджень та інноваційних ідей, що стали результатом жіночого таланту та допитливості.

Учасники обговорили так званий "Ефект Матильди" та причини, чому недооцінюють внесок жінок у науку і як цьому протистояти? 

Ми щиро дякуємо всім учасницям та спікерам за їхню активну участь та важливий внесок у сприянні розвитку науки. Нехай цей захід стане лише початком для подальших обговорень та співпраці у науковій галузі з урахуванням різноманітності талантів та перспектив.

досягнення.pptx.pdf

Проєкти направлені на супровід та інтеграцію осіб з інвалідністю 

Студентська Online-зустріч. група 411СО

Роботи здобувачів освіти 1 курсу

Розпочався другий навчальний семестр для здобувачів освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта.

Відділ практики КЗ ХГПА

Початок навчальних занять означає початок навчальної практики.

Навчальна практика - це робочий процес, який допомагає студентам відчути справжній досвід в обраній області.


Виражаємо щиру вдячність нашим базами практики за відкритість та професіоналізм.


Практична підготовка є важливою складовою освіти майбутніх фахівців спеціальної освіти. Вона дозволяє отримати реальний досвід у своїй галузі та підготуватися до майбутньої професійної діяльності.

Дякуємо за співпрацю:

Комунальний заклад "Харківська спеціальна школа #2“ Харківської обласної ради;

Комунальний заклад "Харківська спеціальна школа #7“ Харківської обласної ради;

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 353 комбінованого типу Харківської міської ради;

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 345 комбінованого типу Харківської міської ради;

ГО ХЦРМІ "Право вибору" ;

Комунальний заклад "Харківський ліцей №20" Харківської міської ради ;

Комунальний заклад "Харківська гімназія №19 Харківської міської ради. 

Кураторська година з 511 СОЛ.

Розвиток лідерських якостей -  тренінг, спрямований на розвиток ключових навичок і вмінь, необхідних для успішного лідерства. Здобувачі освіти отримали знання про ефективне керівництво, комунікацію, мотивацію колективу, прийняття стратегічних рішень та управління змінами. 


ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «НА УРОК» БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ: НОВІ ВИКЛИКИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

https://www.youtube.com/watch?v=eT4DAM8VKKg 

Виступ викладачки кафедри Івашури Н.С.

Тема: Інтернет-безпека учнів та студентів з інвалідністю.

Нагадаємо, що 13 лютого відзначається День безпеки в Інтернеті, за ініціативою європейських некомерційних організацій.

Запис  підготовлених здобувачами освіти рекомендації для батьків учнів з ООП.

22 січня відбулось розширене засідання кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти. 

Запрошені гості: перший проректор академії - Петриченко Лариса Олексіївна та декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії – Шапаренко Христина Андріївна 

На засіданні були розглянуті наступні питання: 

1. Внесення змін до стандарту вищої освіти Спеціальна освіта бакалаврського рівня ( Наказ  МОН № 1583 від 29.12.2023) 

2. Пропозиції від стейхолдерів щодо змін у ОПП «Спеціальна освіта. Олігофренопедагогіка» бакалаврського рівня. 

3. Основи академічної доброчесності – як обов'язкова навчальна дисципліна в сучасній освіті 

4. Результати моніторингу задоволенності освітнім процесом серед здобувачів освіти 

5. Про оновлення програм стажування для педагогічних працвників, що працюють за напрямом Спеціальна освіта (олігофренопедагогіка, логопедія, робота з дітьми з порушеннями зору) 

6. Про організацію навчальної та виховної роботи у 2 семестрі 23-24 н.р. 

7. Різне

22 січня Україна відзначає День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Графік консультації та індивідуальних занять викладачів кафедри 

на 2 семестр 2023/2024

IMG_20240110_164756.pdf

Нехай світить яскрава зірка щастя для вас у новому році і кожен день буде наповнений любов'ю, вірою у Перемогу та натхненням творити! 

26 грудня 2023 року відбулося чергове засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). За результатами засідання ухвалено рішення про акредитацію освітньої програми другого магістерського рівня "Спеціальна освіта. Логопедія" за повною процедурою терміном на 5 років. 

video_2023-12-25_12-49-25.mp4

Нехай це Різдво принесе вам тепло, любов і щастя, і нехай воно буде сповнене миром 

та добром. 

З Різдвом  ! 

Впрововж грудня відбулись успішні захисти дипломних робіт здобувачів освіти другого (магістерського) рівня спеціальностей 016.01 та 016.02. На захисті, окрім членів комісії, були присутні перший проректор Петриченко Лариса Олексіївна, та партнери-стейхолдери

Білогурова Світлана Григорівна  - директор Комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №353 комбінованого типу Харківської міської ради" і Литвищенко Тетяна Іванівна - Заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу "Харківська спеціальна школа №3" Харківської обласної ради.

Сьогодні ми святкуємо не лише завершення студентських років, а й професійний ріст та відданість наших випускників.

Пишаємося вами, наші дорогі магістри!

Здобувачі освіти долучилися до участі у VII міждисциплінарній науково-практичній  конференції " Медико-педагогічний супровід дітей з ООП", на якій висвітлювалися актуальні питання надання підтримки та супроводу дітям з особливими освітніми потребами.  У заході  взяли участь фахівці освітянської та медичної галузей.

Організаційний комітет: ГО Українська академія дитячої інвалідності та ГО Міжнародна асоціація медицини.

По закінченню конференції всі охочі пройшли тестування та отримали сертифікати, за умови його успішного проходження (мінімум 60% правильних відповідей).

З Днем Збройних Сил України!

Вдячні за відвагу та захист нашої рідної землі!

Сьогодні ми не тільки славимо професіоналізм та самовідданість наших захисників, але й висловлюємо подяку кожному захиснику та захисниці.

Нехай Господь оберігає вас. Слава ЗСУ! Слава Україні! 


28 та 29 листопада відбулись успіші попередні захисти дипломних робіт магістрантів кафедри.  

На заході були присутні не тільки члени комісії, які відзначили високий рівень наукового дослідження та підготовки студентів, але й почесні гості події: перший проректор - Лариса Олексіївна Петриченко, та декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії - Христина Андріївна Шапаренко. 

Процес передзахисту відбувся в атмосфері сприятливої наукової дискусії та конструктивного обговорення. Студенти продемонстрували глибокі знання своєї галузі, високий рівень аналітичної діяльності та оригінальність у підході до вирішення актуальних наукових завдань.


29 листопада викладачі та здобувачі освіти взяли участь у заході  "Інклюзія та Еразмус+ можливості для молоді з інвалідністю". 

Висвітлені відповіді та власний досвід спікерів стосовно таких питань:  що таке інклюзивний проєкт Еразмус+ і як туди потрапити, які є можливості для молоді з інвалідністю та як вдало презентувати Україну на міжнародному проєкті.


 Вебінар проходив за підтримки ГО "Стелла". https://www.facebook.com/stella.youth


Дякуюємо Громадській організації "УКРАЇНСЬКА ЖІНОЧА ВАРТА" за можливість доєднатися до онлайн-зустрічі із Ксенію Гнатовською – практикуючою психологинею, головою Секретаріату МФО "Київ – за рівні можливості".

Тема: “Гендерна рівність та соціальна інклюзія, вирішення конфліктів, недискримінації”.

Вдячні пані Ксенії за підняття важливого питання присутності фахівців-чоловіків в сфері освіти.

сайт: www.uavarta.org

Викладачі кафедри прийняли участь у онлайн public talk "Хто відновлює українські міста?".

"Хто є основними дійовими особами відбудови українських міст, та які ініціативи потребують їхньої активної участі."

Спікерка: Євгенія Дулько - урбаністка, дослідниця міст, менеджерка міських проєктів. 

Instagram: instagram.com/myart.lab Facebook: facebook.com/myartweek

24 листопада відбулася відкрита онлайн-зустріч " Очікування та реалії «спеціальної освіти»: власний досвід" . 

Спікер Кирило Невдоха , розповів про свій особистий досвід і бачення, яке у тому числі було презентовано під час розробки нової Стратегії розвитку спеціальної освіти  

На зустрічі окрім здобувачів освіти нашої кафедри були присутні й активні батьки дітей з ООП, які мали змогу поділитися своїми враженнями та поставити питання спікеру.


Викладачі кафедри прийняли участь в онлайн семінар "Як громадським і культурним центрам бути інклюзивними".

Спікерки та спікери: Ніна Мацюк (тренерка, експертка з питань інклюзивності і безбар’єрності), Олександр Столовий  (архітектор, дослідник українського села),  Уляна Пчолкіна, громадська діячка, лідерка ГО «Група активної реабілітації».

" що входить у поняття «інклюзивного громадського простору», а також як розширювати доступність громадських та культурних центрів у громадах на практиці, як з точки зору фізичного пристосування просторів, так і інклюзивних практик у програмній діяльності."  За підтримки Western NIS Enterprise Fund та Cedos .

Online-зустріч із фахівцем 24 листопада 11:00 

📌Тема" Очікування та реалії «спеціальної освіти»: власний досвід"

📌спікер Кирило Невдоха

- очільник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики України; 

-координатор соціально-освітніх проєктів;

-студент 4 курсу ХНЕУ ім. С. Кузнеця за спеціальністю «Соціальне забезпечення».

➡️   Zoom 

https://us04web.zoom.us/j/74077736918?pwd=WT5HCxnsxkMY8mbR2bwDsmTUNMTryW.1

Ідентифікатор конференції: 740 7773 6918

Код доступу: 4deY9L

Зустріч із Ларисою Татариновою “Захист прав дитини з інвалідністю: покрокова інструкція для родин”.

Лариса Татаринова – заступниця директора центру соціальних служб Солом'янського району міста Києва, майстер соціальної роботи, членкиня правління ГО “Ліга соціальних працівників міста Києва”, юристка.

- Гарантований державою соціальний захист дітей і осіб з інвалідністю, а також їхніх батьків.

- Встановлення підгрупи "А" дитині, соціальні відпустки

- Вихід на пенсію в 50 років

- Підстави встановлення інвалідності без зазначення терміну

- Забезпечення реабілітаційними послугами.

- Умови для усунення обмежень життєдіяльності осіб з інвалідністю та про те, як відновити і компенсувати порушені або втрачені здатності до побутової, професійної та суспільної діяльності

- Якісне заповнення індивідуальної програми розвитку (ІПР)

- Система соціальних послуг #DisabilityRightsInternational #BritishEmbassyKyiv #CrownAgentsinUkraine

#Львів #HubВона


Сьогодні ваше свято, дорогі студентки та студенти!

Нехай цей рік принесе вам не лише нові знання, а й безліч захоплюючих подій.

Успіхів у навчанні та натхнення вам на кожному кроці.

Пропонуємо вам пройти цікавий тематичний вебквест, який буде доступним лише у цей святковий день:

https://vseosvita.ua/webquest/start/s/21525/533725-c7ff7765

З днем студента!

16 листопада 2023 року викладач кафедри Спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти Балинська Марина В’ячеславівна взяла участь у Методологічному семінарі «Актуальні проблеми охорони психічного здоров’я  українського народу у воєнний і повоєнний час» організованому Інститутом  психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Інститутом  соціальної та політичної психології НАПН України та Інститутом спеціальної педагогіки і психології  імені Миколи Ярмаченка НАПН України відповідно до плану роботи Національної академії педагогічних наук України. 

Та у межах роботи секції «Технології надання психологічної допомоги постраждалим від війни» виступила з доповіддю на тему: «Комунікативні бар`єри підлітків з тяжкими порушеннями мовлення з  різним рівнем тривожності в умовах кризових ситуацій: постановка  проблеми дослідження».

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої раси, статі, мови, національної належності, релігії або стану здоров’я. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього. Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.

Викладачі кафедри відвідали Науково-практичну конференцію "МЕДИЧНІ ТА СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДЕЙ З РАС"

Вітаємо з Днем логопеда!

Сьогодні - чудова нагода відзначити вашу важливу роль у підтримці та розвитку мовлення людей.

Хочемо висловити свою вдячність за вашу працю, терпіння і професіоналізм.

Ви допомагаєте людям подолати мовні труднощі, забезпечуєте їм можливість висловлювати свої думки і почувати себе впевнено.

Ваша робота має велике значення для кожної людини, з якою ви працюєте, і для всього суспільства.

Бажаємо вам подальших успіхів, натхнення і задоволення від вашої важливої місії.

З Днем логопеда!

група 411 СО 

Вітаємо_з_Міжнародним_днем_логопеда_та.mp4

Привітання з Міжнародними днями логопеда та дефектолога від групи 511СОЛ 

Запрошуємо усіх приєднатися до заходу!

https://us04web.zoom.us/j/4774075216?pwd=5QZL14Y4KkwSyrjhWQFWDZNoiuJD2R.1&omn=77106309722

Meeting ID: 477 407 5216

Passcode: kk0123

Про артикуляційну гімнастику на яскравих прикладах.

Від здобувачів освіти 511 СОЛ.

“Артикуляційна гімнастика”.mp4

07.11.2023 відбулась кафедральна конференція "Стан та перспективи розвитку спеціальної освіти та інклюзії" приурочена до  Всесвітнього дня науки заради миру та розвитку.

Під час пленарного засідання гості конференції ознайомились із доповідями здобувачів освіти та представників професійної спільноти - фахівців спеціальної освіти.

У рамках роботи конференції 

Прасол Дмитро Вікторович - кандидат психологічних наук, практичний психолог Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №3» Миколаївської міської ради розкрив тему "Взаємодія ІРЦ з батьками дітей з ООП”

Дякуємо всім учасникам!

Запрошуємо на Науково-практичну конференцію "Стан та перспективи спеціальної освіти та інклюзії" 

💙7 листопада 11:00

💛Zoom 

https://us04web.zoom.us/j/72076390610?pwd=i5mfIiDWp23fElFgIpDGKB5ULcH8Ob.1

Ідентифікатор конференції: 720 7639 0610

Код доступу: 6x1Ucr

 Викладачі та здобувачі 511СОЛ на заході,що продовжує Шведсько-український контакний семінар - цифрова конференція з освіти та досліджень

Cecilia Åse, professor of Gender Science: Writing research applications: Some reflections on genre, structure and positive approaches./Сесілія Осе, професор гендерної науки: Написання дослідницьких заявок: деякі міркування про жанр, структуру та позитивні підходи.

Сесілія ділиться роздумами про те, чому писати дослідницькі заявки так складно та чим цей жанр відрізняється від інших академічних текстів. Її доповідь містить поради та підказки, які можуть зробити роботу з програмами більш творчою та академічно корисною.

Це перший семінар у серії семінарів від Stockholm University про написання дослідницьких заявок, і він спрямований на дослідників гуманітарної науки. 

програма.pdf

УВАГА 30, 31 жовтня та 1 листопада відбудеться акредитація освітньої програми 016 Спеціальна освіта. Логопедія. Другого магістерського рівня освіти.


Відкрита зустріч з експертами: ID 40009 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» , 

ОП «Логопедія» 

Час: 31 жовтня 2023 р. 14.00 

Підключитись до конференції Zoom: 

https://us04web.zoom.us/j/76679011386?pwd=1fsHpjyQVO3LCRZ53xY8VUsu4wAQnV.1  

Ідентифікатор конференції: 766 7901 1386 

Пароль: 2020


наказ про приначення.pdf

Запрошуємо на зустріч !

- 31 жовтня о 10.00

Тема: Взаємодія фахівців ІРЦ з батьками дітей з ООП

Поговоримо про:

1. Первинна консультація батьків директором ІРЦ. Налагодження контакту. Запит.

2. Взаємодія фахівців з родиною під час проведення комплексної оцінки.

3. Видача висновку і подальший супровід

Zoom

https://us05web.zoom.us/j/86825685510?pwd=U0FjaHlvc3lFQnJLVEFaMk1NYXVQZz09


Ідентифікатор конференції: 868 2568 5510

Код доступу: 6LxA4R 


В структурі Харківської академії неперервної освіти функціонує мобільний інклюзивно-ресурсний центр - автомобільний транспортний засіб спеціального призначення, обладнаний для проведення комплексної оцінки та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб з особливими освітніми потребами.

Наші здобувачі освіти мали можливість відвідати та побачити на власні очі яким чином організоване середовище мобільного ІРЦ .

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на онлайн-зустріч із фахівцем.

27 жовтня 11:00 наша спікерка - Антоніна Козак:

- магістерка психології

- логоконсультантка, здобувачка кваліфікації логотерапевта за вченням В.Франкла у

Віденському інституті логотерапіі

- психологиня у благодійному фонді «Рокада»

по роботі з ВПО

- волонтерка - психологиня для війскових у психіатричній лікарні

Тема: Стійкість - тяжко виборена мудрість для кращого життя.

Про логотерапевтичні методи у пошуку сенсу, опори, сили та ресурси, які можуть дати життєву стійкість у важких умовах та ситуаціях.

Join Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/74737014327...

Meeting ID: 747 3701 4327

Passcode: c8rhee

Вчора відбулася зустріч та підписання договору з мобільним Інклюзивно-ресурсним центром на базі Харківської академії неперервної освіти.

Тепер у наших здобувачів освіти буде можливість дослідити досвід фахівців та побачити особливості організації корекційної роботи в мобільних ІРЦ.


Освітній серіал: Обережно! Кібершахраї 

Як захистити себе від шахраїв в інтернеті та у ґаджетах. Експерти: Олександр Федієнко, Євгенія Волівник , Сергій Липка.

Серіал розроблено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту агентства з міжнародного розвитку США (USAID) «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та значного внеску в курс Кіберполіції, НБУ, Держспецзв’язку, CERT-UA й Комітету ВРУ з цифрової трансформації. 

https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters

Ви представники бізнесу, які готові працевлаштовувати людей з інвалідністю, ветеранів та ветеранок? Тоді доєднуйтесь на онлайн-презентацію платформи «ПРАЦЮЙ!»

Що це за платформа

«ПРАЦЮЙ!» — це соціальний проєкт від Благодійний фонд "АІК", який покликаний допомогти людям з інвалідністю швидко знайти роботу.

Чому це може зацікавити представників бізнесу

Сфера зайнятості дуже важлива в контексті інклюзивного відновлення України. Тому такі ініціативи — це можливість для роботодавців розвивати політику рівності та інклюзивності у своїх компаніях.

Що буде на презентації

Запрошені спікери поділяться своєю експертністю та успішними кейсами у сфері інклюзивного працевлаштування. Серед них Дмитро Щебетюк (засновник «Доступно.UA»).

Експерти розкажуть про етику в спілкуванні, як зробити робочий простір доступним для всіх, законодавчі аспекти, особливості працевлаштування і повернення ветеранів та ветеранок у компанії. А також поділяться успішними практиками.

Де й коли пройде презентація

21 жовтня (субота), 10:00, Zoom

Для реєстрації заповніть форму:

https://bit.ly/3ZVj9H3

Опис зображення: колаж, на якому зібрано семеро людей — троє чоловіків та четверо жінок. Над ними відкритий ноутбук, на екрані напис «онлайн презентація АІК». Текст на картинці: платформа для працевлаштування людей з інвалідністю, ветеранів та ветеранок.

Втомилися від переживань через низьку самооцінку дитини? Не знаєте, як допомогти їй знайти впевненість у собі? Як на щоденному рівні підвищити самооцінку дитини, при цьому не докладаючи особливих зусиль, за браком часу?

Цим актуальним питанням був присвячен майстер-клас «Як підвищити самооцінку дитини без значних зусиль з боку батьків» від психолога Лани Єфременкової, в якому взяли участь здобувачі освіти першого (бакаравського рівня) 311 СО групи разом із доцентом кафедри теорії та методики дошкільноі освіти Людмилою Савченко.

Разом із спікером заходу розбиралися, що робтити якщо дитина:

- часто виправдовується та вибачається навіть там, де це

- робити не потрібно;

- постійно поступається одноліткам;

- не впевнена в своїх знаннях та силах;

- кидає почату справу, як тільки стикнулась з перепоною;

- боїться знайомитись та спілкуватися з іншими дітьми;

- не може відстояти свою думку;

- не може себе захистити перед однолітками;

- надто сором’язлива;

- комплексує через свою зовнішність, звички або певні дії;

- не проявляє ініціативу;

Були розглянуті практичні методики для розвитку впевненості, вміння захищати свою думку і покращення соціальних навичок дитини.

#ErasmusDays є міжнародною подією та  проводяться щороку на початку жовтня. 

Протягом кількох днів студенти, викладачі, університети, організації та інші зацікавлені сторони з усього світу діляться своїм досвідом та історіями успіху в рамках програми Еразмус.

Здобувачі освіти кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти мали можливість дізнатися про досвід інклюзивних проєктів від молдавського соціального експерта, організатора навчальних курсів та громадського діяча Віктора Ізбаша. 

Вдячні нашому гостю про розповідь та важливу інформацію, яка показала можливі позитивні та значущі впливи програми Еразмус на життя студентів, їх академічну та професійну кар'єру.

Програми Еразмус це те, що дійсно об'єднує людей з усього світу навколо спільної мети – освіти, міжкультурного обміну та розвитку молоді!

 #ErasmusGeneration #ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusDays2023

Соціальна послуга від Мінсоцполітики.pptx.pdf

Викладачі кафедри відвідалі інформаційний вебінар: «Формування життєстійкості: зміст та особливості нової комплексної соціальної послуги». 

Перший онлайн-вебінар за участі фахівців з Міністерства “Формування життєстійкості: зміст та особливості нової комплексної соціальної послуги” можна переглянути за посиланням тут: https://www.youtube.com/watch?v=GZNnbmcShn4

Інформаційна підтримка вебінарів та консультацій з соціальних послуг Мінсоцполітики здійснюється у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Шановні колеги! Запрошуємо Вас узяти участь у роботі заочної науково-практичної конференції «СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ІНКЛЮЗІЇ»

 7 ЛИСТОПАДА 2023 р. О 14.00 

За результатами конференції буде видано збірник матеріалів конференції. 

В рамках конференції планується робота за наступними тематичними секціями: 

1. Організація освітнього процесу в умовах інклюзивної освіти 

2. Діагностика та корекція психофізичних порушень у дітей та підлітків. 

3. Особливості підготовки спеціалістів до роботи з дітьми із психофізичними порушеннями та викладацької діяльності. 

4. Особливості дистанційного навчання та корекції для осіб з ООП. 

5. Робота фахівців спеціальної та інклюзивної освіти в умовах воєнного стану. 

6. Розвиток спеціальної та інклюзивної освіти к раїнах ЄС. 

7. Актуальні проблеми логопедії 

інформ лист. осінь 2023.pdf

11 жовтня проїшла онлайн-зустріч з Любов Цукор /головна редакторка Освітнього проекту На Урок , організаторка та спікерка більше 130 вебінарів та всеукраїнських інтернет-конференцій/ та здобувачів Харківської гуманітарно-педагогічної академії на тему " Можливості неформальної освіти для фахівців інклюзивної освіти: від обміну досвідом до використання ШІ. "

Ми хочемо висловити щирі слова вдячності за Вашу захоплюючу лекцію про неформальну освіту і штучний інтелект.

Це дозволить здобувачам та майбутнім фахівцям інклюзивної та спеціальної освіти краще розуміти важливість неформальної освіти і вплив штучного інтелекту на наш сучасний світ.


Посилання - Персональний помічник сучасного вчителя - https://naurok.com.ua/assistant 

Запис зустрічі - https://youtu.be/FkTAZVlNCr8 

10 жовтня 2023 року проведено бібліотечний коучинг «Системи пошуку наукової інформації». У заході взяли участь здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 016 Спеціальна освіта) та викладачі кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти.  

В ході зустрічі студенти дізналися, які документи складають основу бібліографії наукових робіт та якими Академічними пошуковими системами доречно користуватися в ході дослідження. Було здійснено пошук наукової інформації в пошукових системах за ключовими словами.

Відбулась чергова зустріч  з консультантами Миколаївського інклюзивно-ресурсного центру №3. Такі зустрічі, у рамках проходження навчальної практики здобувачами освіти, є незабутнім досвідом обміну знань та практичними кейсами для розвитку професійних компетентностей у майбутніх фахівців спеціальної освіти. Ця подія знову підтвердила важливість спільної роботи та колективного навчання в нашій професійній галузі. 

 

Ми хочемо висловити щиру вдячність нашим колегам з Миколаївського ІРЦ №3 за їх гостинність та відкритість до співпраці.

 Erasmus та Досвід інклюзивних проектів. 

Зустріч із запрошеним лектором та партнером.

Віктор Ізбаш- соціальний експерт, організатор навчальних курсів, громадський діяч.Молодова.

Пан Віктор поділиться власним досвідом участі та менторінгу інклюзивних проектів, підтриманих Erasmus.

#ErasmusDays #ErasmusGeneration #ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusDays2023

Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/73491072292?pwd=tyTmtxrrrIXt51FYGixv2VtVbAff4I.1

Meeting ID: 734 9107 2292

Passcode: gk5jgZ

Відбулась зустріч здобувачів освіти другого магістерського рівня спеціальності 016 - Спеціальна освіта з керівником Підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників. Тема зустрічі "Технології пошуку роботи".

Учасники мали можливість дізнатися про найсучасніші підходи та інструменти для ефективного пошуку роботи. У рамках зустрічі ми поділилися цінними порадами щодо створення резюме, підготовки до співбесіди та розвитку особистого бренду

Дякуємо всім, хто взяв участь, і сподіваємося на подібні заходи у майбутньому! #освіта #працевлаштування #розвитоккар'єри


Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на онлайн-зустріч із фахівцем.

11 жовтня о 09:30 наша спікерка - Любов Цукор:

-головна редакторка Освітнього проекту «На Урок»

-організаторка та спікерка більше 130 вебінарів та всеукраїнських інтернет-конференцій

-магістр філології, ХНУ імені В. Н. Каразіна

Тема: Можливості неформальної освіти для фахівців інклюзивної освіти:

від обміну досвідом до використання ШІ.

Zoom

https://us04web.zoom.us/j/74485326754...

Iдентифікатор конференції: 744 8532 6754

Код доступу: RQ7dGj


7 жовтня викладачі кафедри прийняли участь у тренінгу із цифрової доступності від Команди Інституту Інноваційного Врядування в м.Львів.

Інститут Інноваційного Врядування - це аналітичний центр та громадська організація, що працює для розвитку інклюзивної цифрової демократії і врядування, а також захисту цифрових прав в Україні.

"Кожна людина в Україні має мати доступ до цифрових сервісів, в тому числі люди з інвалідністю.

Задля забезпечення таких прав, Інститут Інноваційного Врядування займається адаптацією веб платформ до потреб людей з проблемами зору за міжнародними стандартами WCAG 2.1. У 2018 році команда розробила інноваційний веб-чекер, який перевіряє веб сайти на відповідність міжнародних критеріїв WCAG 2.1: https://inclusivechecker.org/"

Проєкт впроваджується Інститутом Інноваційного Врядування у межах проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною», що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Японії. 

5 жовтня викладач кафедри Івашура Наталія прийняла участь у громадських обговореннях, організованих Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей .

Запрошені експерти Харкова та Харківської області ділилися своїми думками про зміни у сфері кращого догляду та соціальних послуг, розвитку альтернативних форм сімейного виховання та інклюзивної освіти. 

Завдяки спільним напрацюванням з різних областей України буде розроблена дорожня карта реформування системи кращого догляду дітей.

Подальша робота також включатиме валідизацію національними експертами.

Запрошуємо на зустріч із фахівцями!

💡10 жовтня о 10.00

📌Тема: Особливості проведення корекційно-розвиткової роботи в дистанційному форматі.


Ви дізнаєтесь про: 

1. Визначення напрямів корекції з урахуванням результатів обстеження.

2. Корекцію когнітивної та емоційно-вольової сфери на дистанційних заняттях практичного психолога.

3. Корекцію навчальної діяльності вчителем-дефектологом з використанням сучасних технологій.

https://us05web.zoom.us/j/86825685510?pwd=U0FjaHlvc3lFQnJLVEFaMk1NYXVQZz09

Ідентифікатор конференції: 868 2568 5510

Код доступу: 6LxA4R


Цінність доступності, безбар'єрності та використання допоміжних технологій полягає в тому, що вони допомагають покращити якість життя людей та забезпечують рівні можливості для всіх.

На студентській онлайн зустрічі ми говорили про державні та недержавні ініціативи, які направлені на розвиток доступності в різних сферах життя українців.

https://youtu.be/sno23bC23bI 

В Солоницівський територіальній громаді відбувся захід присвячений Дню працівників освіти. За значні успіхи у справі навчання та виховання молодого покоління, а також за вагомий внесок у розвиток інклюзивної освіти Солоницівської ТГ грамотою від селищного голови Андрія ЛИТВИНОВА та народного депутата України Євгена ПИВОВАРОВА була відзначена здобувачка освіти 511-сол групи - Маргарита СЛАВГОРОДСЬКА.

Вітаємо та бажаємо сил та натхнення для продовження професійного зростання!

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на  Студентську онлайн-зустріч! 


Тема зустрічі "Розвиток доступності: державні та громадські ініціативи"  

Зустріч відбудеться 4 жовтня о 9:30.    

Zoom Meeting

https://us04web.zoom.us/j/75613449283?pwd=pR9GAzWrheqnfOn4J1k6p9Kc7AgrGG.1

Meeting ID: 756 1344 9283

Passcode: iA3L8f


Відбулась чергова зустріч здобувачів освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта з фахівцями ІРЦ # 3 міста Миколаїв.

Цього разу говорили про практичну логопедію.


Дякуємо колегам за відкритість до співпраці та вагомий вклад у розвиток майбутніх логопедів і корекційних педагогів!


Шановні вчителі, ваша праця - це найбільш благородне покликання. Ви несете світло знань в життя молодого покоління, ви формуєте майбутнє. 

Ваше терпіння, мудрість та вміння надихати створюють в учнів незабутні враження. 

Від щирого серця дякуємо вам за ваше невтомне старання та відданість. 

Бажаємо вам міцного здоров'я, успіхів у вашій благородній справі та безмежного задоволення від своєї роботи. 

З Днем Вчителя!

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на онлайн-зустріч із фахівцем. 

📌3 жовтня 10:00 

Тема: Практична логопедія 

 Zoom  

https://us05web.zoom.us/j/86825685510?pwd=U0FjaHlvc3lFQnJLVEFaMk1NYXVQZz09 

Ідентифікатор конференції: 868 2568 5510 

Код доступу :6LxA4R

До Дня захисників і захисниць України!

Випускники нашої Академії, які боронять Україну, разом із здобувачами освіти!

Передано кошти на підтримку наших бійців та прапор з побажаннями скорішої Перемоги! 

Відбулось розширене засідання кафедри.

Запрошені здобувачі освіти: 311со Старокожева Анастасія, 511сол Чепурна Поліна.

Питання винесені на обговорення:

1.Про рекомендацію до друку методичних рекомендації до практики за ОПП 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія другого магістерського рівня освіти (Практика з цифровізації та інформатизації логокорекційного процесу., Логопедична практика в закладах та установах для дітей з порушеннями мовлення, переддипломна практика, проєктно-технологічна практика)

2. Про передачу матеріалів до репозиторію академії.

3. Про організацію поточної документації.

4. Про затвердження програми та екзаменаційних питань до ДЕКу та семестрової сесії.

5. Заходи кафедри у жовтні.

6. Про підготовку до акредитації ОПП Спеціальна освіта. Логопедія другого магістерського рівня освіти.

7. Про затвердження тематики курсових та дипломних робіт студентів.

8. Про затвердження рецензії на автореферат Коваленко В.Є.

9.Різне.

Щиро вітаємо з нагородженням 

Нагрудним знаком "Василь Сухомлинський" 

Шапаренко Христину Андріївну, декана факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, доктора педагогічних наук, професора.

Бажаємо Вам ще багато нагород, достатку, здоров'я та радості! 

Вітаємо Бондар Віру з Нагородженням до Дня працівників освіти!

Успіхів у всіх починаннях, творчої енергії та натхнення!


Хочемо висловити свою щиру вдячність за надзвичайно цікаву і пізнавальну лекцію "Психолого-педагогічна діагностика: практичні кейси для майбутніх логопедів", яку сьогодні провела пані Людмила Верещак.

Ваші знання і експертиза в галузі є вражаючими, і наші здобувачі освіти мали можливість почути Ваш досвід.

Здобувачі дізналися про необхідні практичні підходи під час психолого-педагогічної діагностики, яка дозволять створити ефективну індивідуальну програму розвитку.

І ми особливо вдячні Вам за Вашу відкритість до запитань і обговорення!

Спікерка Людмила Верещак

https://www.facebook.com/lvereschak

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на онлайн-зустріч із фахівцем. 

📌28 вересня о 09:30 наша спікерка -  Людмила Верещак:

- Дефектолог

- Логопед

- Реабілітолог

- Експерт інституційного аудиту

- Член експертної ради на Порталі АС-ІРЦ

- Молодший інструктор АВА- Директор КУ «Бердичівський ІРЦ». 

Zoom

https://us04web.zoom.us/j/74764637952?pwd=cex3WIujhHrzsl5pbpfhHzW0AWsKoj.1

Ідентифікатор конференції: 747 6463 7952

Код доступу: n8YWY0

У рамках проходження логопедичної практики в спеціальних та інклюзивних закладах освіти, бакалаври та магістри ОП "Спеціальна освіта. Логопедія" зустрілись з логопедом ІРЦ #3 м. Миколаїв.

Вчитель - логопед Іваскевич Ганна Юріївна познайомила студентів з особливостями формуванням навичок читання та письма у дітей з ООП.


Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на зустріч із фахівцями-практиками Миколаївського ІРЦ № 3!

23.09 о 10.00 вчителі-логопеди ІРЦ розкажуть більше про попередження та подолання труднощів в оволодінні навичками читання та письма в умовах дистанційного навчання 📖

Доєднуйтесь😉

Zoom https://us05web.zoom.us/j/86825685510?pwd=U0FjaHlvc3lFQnJLVEFaMk1NYXVQZz09

Ідентифікатор конференції: 868 2568 5510

Код доступу: 6LxA4R

З нагоди дня миру, здобувачі кафедри спеціальної педагогіки і писхології взяли участь у фотоконкурсі "Мир очима студентів".

Були представлені роботи великого різноманіття, від краєвидів природи та міського життя до портретів і абстрактної фотографії. Наші студенти показали великий рівень креативності та вміння виразно виражати свої ідеї через мистецтво фотографії.

За результатами голосування 1 місце посіла робота 111сол групи. 2 місце зайняла робота Чиж Таї 511со групи.

Вітаємо переможців!

Нехай твої досягнення в якості волонтера будуть лише початком твоєї надзвичайної подорожі. Знання, досвід та цінні навички, які ти здобула, стануть тобі в нагоді в майбутньому !

Вітаємо нашу здобувачку освіти та лаборанта кафедри Бондар Віру із успішною участю у Проекті Міська школа волонтерства «AVA», що проводила Українська академія лідерства .

2. Забезпечення незалежності: Асистивні технології дозволяють людям з інвалідністю виконувати різні завдання самостійно. Наприклад, електричні крісла колісні, протези та інші рухомі пристрої допомагають пересуватися та займатися повсякденними справами.

3. Підвищення якості життя: Асистивні технології сприяють поліпшенню якості життя людей з інвалідністю, допомагаючи їм брати участь у соціальних, освітніх та професійних активностях. 19.09.2023

Студентська онлайн-зустріч! Тема зустрічі "Асистивні технології" 

Асистивні технології відіграють важливу роль у поліпшенні якості життя:

1. Покращення доступності: Асистивні технології роблять інформацію, комунікацію, освіту, розваги та інші аспекти життя більш доступними для людей з інвалідністю. Наприклад, екранні читачі, синтезатори мови.

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на Студентську онлайн-зустріч! Тема зустрічі "Асистивні технології" Зустріч відбудеться 19 вересня о 12.30. 


Zoom: https://us04web.zoom.us/j/78023696646?pwd=gOdEAPatJtXLZE4b6SuR2HaD7oBzoa.1 Ідентифікатор конференції: 780 2369 6646 Код доступу: 1qVQAC 

Обговорення із здобувачами магістерського рівня теми "Академічна доброчесність і плагіат у наукових дослідженнях" разом із доцентом кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти (Тельна Ольга Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент.) 

video1531154320.mp4

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на зустріч із фахівцями ІРЦ! Тема зустрічі "Організація роботи ІРЦ в сучасних умовах" Зустріч відбудеться 19 вересня о 10.00 у зум. У рамках зустрічі, ви ознайомитеся із особливостями функціонування закладу в дистанційному та змішаному форматах. Доєднуйтесь, буде цікаво!

Zoom https://us05web.zoom.us/j/86867694413?pwd=mxmtVztoNgwjCpuEE4zxmlqf0uxLR5.1

Ідентифікатор конференції: 868 6769 4413 

Код доступу: 4YmNkV 

Дорогі першокурсники ! Вітаємо вас з надзвичайно важливим і значущим етапом вашого навчання! 

Вступ до академії - це завжди чудова можливість розширити свої знання та горизонти, і ми впевнені, що ваш вибір кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти є вдалим та важливим кроком у вашому житті. 

Нехай цей час навчання принесе вам найбільше задоволення, позитивних емоцій та навичок, які ви зможете використовувати на користь інших. 

З найкращими побажаннями у навчальному році та на цілому вашому академічному шляху! 

Досягайте великих висот і будьте горді своїми досягненнями. 

Шановні першокурсники! Запрошуємо вас на урочисту посвяту у студенти кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти. Зустріч відбудеться 14 вересня о 12.30 у зум. 

Тема: Посвята у першокурсники 

14 вересня  2023 12:30 

Zoom https://us04web.zoom.us/j/78907539527?pwd=bXpg2AJQ3oQMuUv8C3SF3h0Lvg2pBa.1 Ідентифікатор конференції: 789 0753 9527 

Код доступу: 9Wrde6 

Хочемо висловити нашу найщирішу вдячність за захоплюючу лекцію "Інклюзія в руках не байдужих фахівців, або що від мене залежить" пані Дане Смаль. Ваші знання, ентузіазм і експертність дійсно захопили наших здобувачів освіти і залишили незабутнє враження.

Ви безсумнівно маєте великий талант в передачі знань і стимулюванні інших до вивчення та розуміння!

Наші здобувачі дізналися не тільки про переваги інклюзії, тонкощі роботи інклюзивно-ресурсного центру, але і про можливості професійного зростання, створення власних дидактичних розробок та позиціювання себе як фахівця.


Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на зустріч із фахівцем. 

13 вересня о 12.30 відбудеться зустріч 

Дана Смаль:

- Практичний психолог, фахівець ІРЦ

-Консультант в психодинамічному методі Позитивної психотерапії

- Членкиня ГС "Національна психологічна асоціація"

- Сертифікований спеціаліст з МАК, арт-терапевт

-Авторка корекційних зошитів, онлайн-уроків, дидактичних ігор

- Сертифікований фахівець за методиками WISC-IV, Leiter-3, PEP-3, CASD,Conners-3...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100017122428622

Zoom https://us04web.zoom.us/j/78334236724?pwd=wUTcLxwraBoN9AZrc9UGgTC1OHd7Jd.1 

Ідентифікатор конференції: 783 3423 6724 

Код доступу: 6pg3h8 

В рамках співпраці із ІРЦ # 3 м. Миколаїв, відбулась зустріч здобувачів освіти та викладачів кафедри із фахівцями-практиками. На зустрічі логопеди та психологи Інклюзивно-ресурсного центру поідлились з бакалаврами та магістрам спеціальності 016 Спеціальна освіта своїм досвідом з організаціі педагогічного супроводу дітей з ООП, у тому числі дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку. Магістри спеціальності 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія відвідали захід у рамках проходження логопедичної практики у спеціальних та інклюзивних закладах освіти. 


Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на зустріч із фахівцем. 

12 вересня о 10.00 відбудеться зустріч із фахівцями Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр #3" Миколаївської міської ради. Тема зустрічі "Психолого-педагогічна діагностика дитини з ООП" 

Фахівці ІРЦ поділяться власним досвідом з питань: 

1. Встановлення контакту з дитиною. 

2. Діагностика когнітивної сфери. 

3. Діагностика емоційно-вольової сфери. 

4. Висновки щодо стану розвитку психологічної сфери дитини з ООП. 

5. Педагогічне обстеження дитини. https://us04web.zoom.us/j/72300571481?pwd=7zwekbZdtrSEH2eqRNMJH3OWZ128ho.1 Ідентифікатор конференції: 723 0057 1481 

Код доступу: 0GUV9H 

Навчальний рік для магістрів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія почався не тільки з пар, а й з детельного ознайомлення з освітньою програмою, за якою вони навчаються 




Вітаємо нових викладачів кафедри! 

Хочемо висловити щиру радість і приємність з приводу вашого приєднання до нашої кафедри.

 Ви обрали чудове місце для розвитку своєї кар'єри, і ми впевнені, що ваші знання, досвід та ентузіазм принесуть велику користь нашим здобувачам та всьому навчальному процесу. 

28.08 відбулось перше засідання кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти у 23-24 навчальному році.

Основні питання винесені до обговорення

1. Про рекомендацію до обрання Пєхарєвої А.С. на посаду завідуючого кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти.

2. Про рекомендацію до обрання на конкурсні посади.

3. Про перебіг вступної кампанії.

4. Про розгляд і затвердження плану роботи кафедри на 2023-2024 н.р.

5. Про затвердження робочих навчальних програм, програм практики та індивідуальних планів викладачів кафедри.

6. Розподіл навчально-педагогічного навантаження викладачів кафедри на 2023-2024 н.р.

7. Про підготовку до акредитації у 23-24 н. р.

8. Затвердження графіку роботи гуртка та НТЗО кафедри.

9. Про розподіл обов’язків між викладачами кафедри.

10. Затвердження планів роботи кураторів.

Вітаємо з Днем Незалежності України!

Сьогодні ми святкуємо важливу подію в історії України - День Незалежності. Це свято символізує волю, гідність та самостійність нашої країни.

День Незалежності - це час, коли ми вшановуємо наших героїв, які боролися та борються за свободу і незалежність України.

Це також час пам'яті про те, як важливо берегти та розвивати нашу країну. Україна має багату історію, культуру та талановитий народ. Кожен з нас може долучитися до будівництва сильної, процвітаючої та справедливої України.

#ЗДнемНезалежності Україно!

Вітаємо з Днем Конституції України! 


Ця особлива дата відзначає прийняття Конституції незалежної та суверенної України, яка стала фундаментом державного устрою, гарантом прав і свобод громадян, а також символом суверенітету та демократії. 


Нехай цей день наповнений гордістю за нашу країну, патріотизмом та вірою у майбутнє. Бажаємо всім українцям миру, процвітання та стабільності.


З Днем Конституції! Слава Україн