31 травня 2023 року в межах вивчення дисципліни «Психодіагностика» відбувся захист курсових робіт студентів другого курсу спеціальності «Психологія». Викладач – к.психол.н., доцент кафедри спеціальної освіти та психології Тетяна Кетлер-Митницька – відзначила високий рівень якості представлених робіт, актуальність проблем досліджень, вміння студентів працювати з літературою та оформлювати результати своєї навчально-дослідницької роботи. Студенти продемонстрували здатність коректно аналізувати джерела, проводити групові психодіагностичні дослідження, здійснювати кількісний та якісний аналіз отриманих даних, а також – чітко висвітлювати результати дослідження під час захисту. Пишаємося нашими майбутніми психологами, бажаємо їм подальших навчальних та наукових успіхів! 


Шановні викладачі та здобувачі вищої освіти! 

Запрошуємо Вас на панельну онлайн дискусію

«ПСИХОЛОГІЧНИЙ ЧИННИК ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ НАД РАШИЗМОМ, ЦИВІЛІЗАЦІЇ НАД ВАРВАРСТВОМ»

ПИТАННЯ ДИСКУСІЇ:

1. Психологічна парадигма демократичного розвитку: теоретичні концепції та соціальні реалії.

2. Психологічне підґрунтя варварського рашизму: від конфлікту парадигм до парадигми війни.

3. Український шлях розвитку і соціального втілення демократичних засад психології.

4. «Демократично-психологічний» потенціал перемоги України у війні проти рашизму.

ДАТА: 22 травня 2023, 17.00-18.30

УЧАСНИКИ:

1.  Едуард АФОНІН, доктор соціологічних наук, професор, академік Української технологічної академії, професор кафедри публічної політики ННІ Публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка

2.  Віталій БОЧЕЛЮК, доктор психологічних наук, професор, професор кафедри спеціальної освіти та психології Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії

3.  Наталія ГОРДІЄНКО, доктор соціологічних наук, професор, проректор Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії

4.  В’ячеслав ДЗЮНДЗЮК, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри публічної політики ННІ Інститут державного управління Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

5.  Микита ПАНОВ, доктор психологічних наук, професор, професор кафедри спеціальної освіти та психології Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії 

6.  Петро ПЕТРОВСЬКИЙ, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри публічного управління та публічної служби ННІ Інституту державного управління Національного університету «Львівська політехніка»

МОДЕРАТОР:         ЛАДУРЕНКО Костянтин (Київ)

ТЕХНІЧНА ПІДТРИМКА: Мельник Павло (Луцьк)

РЕГЛАМЕНТ:         Виступ панелістів –                до 7 хв. (кожен)

                                    Відповіді на запитання –        до 1 хв. (кожен)

                                    Заключне слово панелістів – до 1 хв. (кожен)

Посилання на ZOOM-майданчик дискусії - http://www.graf21.org.ua/20230522discusion/ (у позадискусійний час це посилання працюватиме як анонс-реклама).

8 травня 2023 року відбулася настановча онлайн-нарада щодо організації психологічної практики здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 053 Психологія освітньої програми «Реабілітаційна психологія». Студентів було ознайомлено з метою, задачами, основними видами робіт з психологічної практики та вимогами до різних форм звітної документації. 

Попереду пять цікавих та насичених тижнів, протягом яких студенти під керівництвом досвідчених керівників вдосконалять теоретичні знання, отримані у процесі навчання та закріплять практичні навички за обраною магістерською програмою.

Бажаємо здобувачам вищої освіти вдалого проходження практики, яскравих вражень та високих оцінок за результатами практики. 


Перевірити свої знання з психологічної проблематики можна завдяки онлайн кросвордам, запропонованим різними користувачами у мережі Інтернет:

Кросворд з теми «Психічне та духовне здоров’я»: https://onlinetestpad.com/.../236785-rozdil_4_-psikhichne...

В наступних кросвордах при натисканні з’являються всі слова одразу:

Кросворд з теми «Стрес»: https://spisok-literaturi.ru/.../psihologi.../stres-ukr.html 

Кросворд з теми «Психологія особистості»: https://spisok-literaturi.ru/.../psihologiya-osobistosti...  

Кросворд з теми «Особистість»: https://spisok-literaturi.ru/.../sots.../osobistist-ukr.html

Студенти 4 курсу спеціальності 053 Психологія пропонують ознайомитися з психологічними онлайн іграми, розробленими Іриною Матійків. Цікаві вправи та завдання допоможуть усім бажаючим замислитися над таємницями власної особистості та спілкування. 

Психологічна гра «Хочеш змін? Змінюйся!!!» Пересування Вашої фішки по ігровому полю супроводжується запитаннями, які стимулюють особистісне зростання, аналізом метафорічних зображень та мотивуючих повідомлень.

https://pfp.lviv.ua/hochesh_zmin_zminyuysya/

Психологічна гра «Чарівні запитання»

Вибір випадкових запитань дозволить замислитися над тим, що є зараз найбільш важливим саме для Вас.

https://pfp.lviv.ua/onlayn_vprava_quot_charivni.../

Тренувальна вправа «Визнач емоцію»

Перетягуючі назви емоцій до відповідних виразів обличчя, Ви зможете перевірити, наскільки точно впізнаєте людські почуття.

https://learningapps.org/watch?v=p27vp27na22

Психологічна гра «Супер комунікатор»

У цю гру потрібно грати разом з друзями. При пересуванні фішок по ігровому полю Вас будуть чекати комунікативні виклики-завдання, які треба виконувати тут і зараз.

https://view.genial.ly/.../interactive-content-super...

Психологічна вправа «Сила перешкод»

Вам пропонується згадати своє найбільш важливе бажання, для реалізації якого існують певні перешкоди. Запитання та метафорічні зображення, обрані наосліп у цій цікавій грі, допоможуть проаналізувати власну готовність до дій задля перемоги над труднощами.

https://pfp.lviv.ua/psihologichna_vprava_quot_sila.../

Більше ігор – за посиланням: https://pfp.lviv.ua/psihologichni_onlayn_igri/

В умовах війни кожній особистості важливо усвідомити власну відповідальність за свій психологічний стан та навчитися саморегуляції думок, емоцій та поведінки. З кроками психологічної самодопомоги з цих напрямів вас ознайомлять студенти 4 курсу спеціальності «Психологія».

Шановні колеги та студенти!

Колектив кафедри спеціальної освіти та психології щиро вітає усіх причетних з професійним святом – Всеукраїнським днем психолога!

Вже вдруге ця дата відзначається в умовах війни. Кожен день від її початку був викликом, і ми навчилися зустрічати ці виклики з мужністю, гідністю та оптимізмом. Цей час зумовив величезну затребуваність психологічної допомоги, а також – довів важливість саморегуляції емоційних станів, навичок інформаційної гігієни та конструктивної поведінки у стресових ситуаціях. Крім збереження власного психічного здоров’я, українці постійно опікуються благополуччям інших – не лише професійні консультанти та психотерапевти, але й усі, хто займається волонтерством, допомагає справою чи добрим словом, є джерелом добра та турботи. Не зважаючи на труднощі, усі працівники нашої академії продовжують сумлінно працювати, а студенти та учні – здобувати якісну освіту. Ми стали сильнішими та міцнішими, тому що навчилися робити крок за кроком до визначених цілей. Ми стали мудрішими, адже передивилися пріоритети на користь життя, близьких, рідного дому та рідної землі – того, що раніше приймали як належне. Випробування війни не згасили наше сяйво, а зробили яскравішим.

Кожен з нас є власним пунктом незламності, коли знаходить для близьких слова любові та підтримки, вкладає душу у справу, якою займається, прямує до особистісного зростання. На цьому шляху до перемоги психологія та психологи завжди поряд. Ми бажаємо вам самореалізації, розуміння себе та оточуючих, наснаги на нові звершення, а також простого людського щастя – тут і зараз!

14 квітня 2023 р. в нашій академії в межах ІV Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір в умовах воєнного часу» було організовано дискусійну панель «Сучасна психологія: практика інноваційного пошуку», роботу якої модерували доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної освіти та психології Маргарита Дергач і кандидат психологічних наук, доцент цієї ж кафедри Тетяна Кетлер-Митницька. З вітальним словом до студентів і викладачів звернулися проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності, доктор соціологічних наук, професор Наталія Гордієнко та завідуюча кафедрою спеціальної освіти та психології кандидат психологічних наук, доцент Анастасія Турубарова: вони радо вітали учасників дискусійної панелі, вказали на високий науковий потенціал студентів майбутніх психологів і побажали плідної творчої роботи. Презентований на зустрічі науковий доробок включав результати емпіричних досліджень перебігу особистісного розвитку школярів та студентів в умовах війни: особливості прояву стресостійкості, тривожності, критичного мислення тощо. Особливе зацікавлення викликали програма розвитку критичного мислення дітей молодшого шкільного віку та аналіз наявних в Україні ресурсів екосистеми психологічної допомоги людям, що постраждали через військову агресію росії. Представлені в доповідях результати наукових досліджень викликали в аудиторії широкий резонанс, який активно підтримували доктор психологічних наук, професор Віталій Бочелюк і доктор психологічних наук, доцент Микита Панов. Усі учасники дискусійної панелі висловили щиру вдячність організаторам конференції, доповідачам, науковим керівникам за чудову можливість обмінятися думками, збагатитися новими знаннями і надихнутися на подальші наукові пошуки. Бажаємо всім успіхів та видатних досягнень в навчальній та дослідницькій діяльності! Слава Україні, Слава Героям! Слава нашому народові!

Сьогодні, 14.04.2023 року під час роботи секції "Спеціальна освіта: проблеми, перспективи, інновації"відбулася жвава дискусія щодо наукових напрацювань виступаючих. Всі учасники виголошували цікаві доповіді й вели змістовні дискусії. 

Науковим дискусіям не завадила навіть повітряна тривога: після відбою повернулися до роботи!

Хочемо висловити слова захоплення й подяки за цікаві дослідження й спілкування.

Дякуємо всім, хто долучився. До нових зустрічей!

12 квітня 2023 року в межах дисципліни «Реабілітаційний тренінг» к.психол.н., доцент кафедри спеціальної освіти та психології Тетяна Кетлер-Митницька провела зі студентами групи СОб4 заняття на тему «Відновлення психологічного благополуччя під час війни». Студенти обміркували чинники впливу на емоційний стан, які ми можемо та не можемо контролювати. Актуалізували власні ресурси щодо покращення емоційного стану, переосмислили події у контексті уроків, корисних для подальшого мирного життя. По завершенню тренінгу проаналізували вимоги до організації вступної, основної та завершальної частини заняття. Здобувачі вищої освіти отримали досвід, потрібний для самостійного виконання ролі тренера під час наступних занять.

29 березня 2023 року на кафедрі спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії відбувся захист звітів за результатами проходження переддипломної практики здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня групи Пб-4 освітньої програми Практична психологія спеціальності 053 Психологія.

Керівники практики відмітили високий рівень професійної підготовки майбутніх фахівців-психологів. Під час захисту практики студенти показали своє ставлення до здобутого практичного досвіду, поділилися емоційними враженнями та планами на подальше навчання.

Вітаємо наших студентів із захистом переддипломної практики та бажаємо успішного завершення навчального року!

27 березня 2023 року у межах Дня відкритих дверей відбулась зустріч студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта педагогічного фахового коледжу Хортицької національної академії з викладачами кафедри спеціальної освіти та психології.

Галина Горшкова, доктор філософії, старший викладач кафедри, презентувала спеціальність 016 Спеціальна освіта: зазначила умови вступу, розповіла про навчальні, наукові, спортивні та розважальні заходи, в яких студенти беруть участь як в офлайн, так і в онлайн форматі; детально розкрила можливості майбутнього працевлаштування за спеціальностями та надала корисні посилання з сайту академії.

Тетяна Кетлер-Митницька, кандидат психологічних наук, доцент кафедри, ознайомила присутніх з умовами вступу на спеціальність 053 Психологія, освітня програма «Практична психологія», на базі диплома молодшого бакалавра, а саме зазначила: необхідні сертифікати, термін навчання, терміни вступу, приклади фахові дисципліни, зміст видів практик, основні професійні компетенції випускників та перспективи працевлаштування.

Науково-педагогічні працівники кафедри щиро вдячні керівництву педагогічного фахового коледжу за надану можливість бесіди з абітурієнтами та сподіваються на плідну співпрацю у майбутньому.

23 березня 2023 року у межах Дня відкритих дверей відбулась зустріч майбутніх здобувачів освіти з викладачами кафедри спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії.

Під час презентації 016 Спеціальна освіта ст. викладач кафедри Горшкова Г.В. розповіла про умови вступу на навчання за освітніми програмами «Логопедія»  для студентів бакалаврату та «Логопедія» і «Психокорекційна педагогіка та психологія»  для  студентів магістратури; висвітлила аспекти студентського життя (навчання, наукова діяльність, спортивні та розважальні заходи, відпочинок) в офлайн та онлайн форматі; розкрила можливості майбутнього працевлаштування за спеціальностями та надала корисні посилання з сайту академії.

Доценти кафедри Галієва О.М. та Кудінова М.С. розповіли про особливості вступної кампанії за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія, провели віртуальне знайомство з майбутніми викладачами, надали інформацію щодо компонентів освітньо-професійної програми, навчальних дисциплін, практичної підготовки, результатів навчання. 

В ході дискусії майбутні абітурієнти цікавилися умовами вступу, можливістю навчатися дистанційно, вартістю контракту, умовами проживання в гуртожитку та іншими питаннями. 

По завершенню організатори висловили надію, що День відкритих дверей допоможе учасникам переконатися: їх професійне майбутнє починається саме в нашому виші, і вони невдовзі стануть студентами Хортицької національної академії.

21 березня 2023 року на кафедрі спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії відбувся захист звітів за результатами проходження діагностично-корекційної практики здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня групи Пб-3 спеціальності 053 Психологія освітньої програми Практична психологія.

Базами практики були загальноосвітні навчальні заклади Запорізької, Тернопільської, Дніпропетровської областей. Під час перебування на практиці здобувачі освіти закріпили отримані теоретичні знання та вміння, набули безцінного практичного досвіду, відчули себе справжніми фахівцями.

Доцільно відмітити, що цьогорічний захист звітів з діагностично-корекційної практики відбувся на високому рівні: кожен зі студентів продемонстрував свою відповідальність, сумлінність та прагнення до вдосконалення. Майбутні фахівці показали високий рівень теоретичних знань та поділилися враженнями від здобутого практичного досвіду. Традиційне проведення захисту звітів за результатами діагностично-корекційної практики показує високу її ефективність в плані усвідомлення здобувачами вищої освіти виконаної роботи та широкого кругозору і перспектив у майбутньому.

Кафедра спеціальної освіти та психології висловлює щиру подяку керівникам від баз практики за високий професійний рівень у допомозі підготовки майбутніх фахівців зі спеціальності Психологія.

Вітаємо наших студентів з успішним захистом! Дякуємо за цікаві, змістовні, емоційні доповіді.

7 березня 2023 року Тетяна Кетлер-Митницька та Людмила Анісімова провели захист діагностичної практики студентів 2 курсу спеціальності 053 Психологія. Захист відвідала завідуюча кафедрою спеціальної освіти та психології Анастасія Турубарова. У формі змістовних та яскравих комп’ютерних презентацій студенти унаочнили матеріали діагностичної практики. Вони звітували про організацію та результати індивідуальної та групової діагностик, проведених ними онлайн на спеціалізованих платформах. Не зважаючи на умови війни та онлайн навчання у більшості баз практики, здобувачі вищої освіти знайшли можливість отримати діагностичні дані завдяки використання застосунків Google forms, Online test pad та Zoom. Для виконання запиту клієнтів та отримання достовірної інформації майбутні психологи використали валідні та надійні діагностичні інструменти: опитувальники, шкали, проективні методики. Студенти розробили анкети та протоколи спостережень, взяли активну участь у заходах, організованих досвідченими психологами на базах практик. Програму діагностичної практики було успішно виконано. Пишаємося нашими ініціативними, відповідальними та креативними студентами!

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ОНЛАЙН У ХОРТИЦЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ

Хортицька національна академія запрошує на День відкритих дверей онлайн!

📅 КОЛИ? 23 березня 2023 року

🕒О КОТРІЙ? о 15:00

💻 ДЕ? Пряма трансляція у Youtube https://youtu.be/cejV0KNWaDs

Про що ми будемо говорити?

- Познайомимось з академією та нашими спеціальностями;

- Покажемо наші можливості;

- Розкажемо про основні траєкторії вступу у 2023 році;

- Побачимо яке студентське життя в академії.

Всі питання ви зможете написати в чаті під час прямої трансляції.

А потім з 16:00 запрошуємо на онлайн зустрічі за спеціальностями з представниками кафедр, а саме:

ФАКУЛЬТЕТ РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

🕒 о 16:00

013 Початкова освіта: https://us04web.zoom.us/j/71261939239...

🕒 о 16:30

016 Спеціальна освіта: https://us05web.zoom.us/j/82980434770...

053 Психологія: https://us05web.zoom.us/j/82980434770...

🕒 о 17:00

231 Соціальна робота: https://us04web.zoom.us/j/75723697996...

🕒 о 17:30

017 Фізична культура і спорт: https://us02web.zoom.us/j/2137376063...

227 Терапія та реабілітація: https://us02web.zoom.us/j/2137376063...

28 лютого 2023 року доцент кафедри спеціальної освіти та психології, к.пс.н Тетяна Кетлер-Митницька взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції «Верховенство права: доктрина і практика в умовах сучасних світових викликів», організовану Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ. Вона презентувала доповідь на тему "Psychological Well-Being as a Sustainable Development Goal in the Conditions of War". На конференції українськими науковцями, а також колегами з Польщі, Литви, Іспанії, Боснії і Герцеговини, США, Індії було проаналізовано механізми забезпечення верховенства права в умовах сучасних викликів і загроз. Крім юридичних та політичних аспектів проблему розглянуто й у психолого-педагогічному ракурсі

23 січня 2023 року відповідно до освітньо-професійної програми підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 053 Психологія розпочато проведення передбачених навчальним планом практик. Тетяна Кетлер-Митницька та Людмила Анісімова провели установчу нараду з діагностичної практики. Студентів другого курсу було ознайомлено з метою, задачами, основними видами робіт з діагностичної практики та вимогами до різних форм звітної документації. У зв’язку з воєнними подіями діагностування на базах практик замінено на онлайн тестування, для здійснення якого студенти заздалегідь отримали спеціальний інструктаж. 

Для здобувачів освіти третього курсу установчу нараду з питань організації та умов проходження практики в умовах воєнного стану провели Віталій Бочелюк та Маргарита Кудінова. Студентам було запропоновано для роботи сайт діагностично-корекційної практики. Сайт має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і вміщую всю необхідну інформацію для роботи практиканта. Зручною перевагою є наявність шаблонів документів, прикладів оформлення, гіперпосилань, які дозволяють оперативно переміщуватись до потрібних нормативних документів чи посібників.

Отже, майбутні психологи готові до практичного відпрацювання отриманих знань та розвитку професійних умінь.

29 грудня 2022 року Галієва Ольга Михайлівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти та психології, взяла участь у вебінарі "Протокол короткого втручання при переживанні травматичних подій". Спікером вебінару був Фернандо Алесандрі (Сполучені Штати Америки), який поділився методами роботи із психологічною травмою. Подія відбулась за ініціативи Національної психологічної асоціації.

15 грудня відбулось засідання наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології. Вебінар "Академічна доброчесність у науковій діяльності. Санкції за порушення принципів академічної доброчесності" провела Горшкова Г. В., старший викладач кафедри, доктор філософії.  Під час вебінару зі студентами: уточнили сутність поняття "академічна доброчесність", обговорили  важливі питання, що стосуються принципів, правил академічної доброчесності та видів відповідальності щодо її порушення

28 листопада відбулася бінарна лекція професора Майкла Добсона, директора шекспірівського інституту (Стретфорд-на-Ейвоні, Велика Британія) і акторки, режисерки Келлі Хантер, художньої керівниці лондонського театру «Flute» (Велика Британія) на тему: ««Перікл» і Україна: діалог», яку організували кафедра спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії і Український міжвузівський шекспірівський центр ЗНУ.

Ця зустріч стала продовженням низки стримів майстер-класів К. Хантер, які проводилися в рамках проєкту «Перікл для України», що реалізувався на засадах інтелектуального волонтерства театром «Flute» (Лондон). і набула високо резонансу в широких колах науковців, представників культури і мистецтва, педагогів, психологів, студенів України.

Лектори з Великої Британії розповіли про потужний креативний та арт-терапевтичний потенціал Шекспірової п’єси «Перікл» та її здатність підтримувати і розвивати резильєнтність українського соціуму в умовах геноцидної війни, яку веде рф. 

По закінченні бінарної лекції слухачі мали можливість поспілкуватися з М. Добсоном і К. Хантер, задати питання та висловити слова вдячності. Зокрема, Надія Петренко: «Щиро дякую за лекцію, яка розбурхує фантазію, надихає, відкриває нові вирішення п’єс Шекспіра!». Лейла Джабієва: «Щиро вдячна усім організаторам цього надзвичайно цікавого спілкування. Велика подяка Майклу Добсону та Келлі Хантер за бажання ділитися знаннями». І, незважаючи на сучасні складні умови, у наших педагогів, науковців, митців не згасає прагнення до нового знання: «Дякую. Нажаль не змогла все почути... проблеми зі світлом і інтернетом. Маємо надію, що зможемо зустрітися після війни наживо, як на лекціях, так і на майстер-класах» (Ірина Глобенко).

До Дня відкритих дверей Хортицької національної академії студенти-психологи підготували запальний ролик, в якому креативно представили своє навчання як процес професійного та особистісного зростання

8 лютого 2022 року викладачі кафедри спеціальної освіти та психології взяли активну участь в проведенні Дня відкритих дверей Хортицької національної академії. К.пс.н. Ольга Галієва, к.пс.н. Тетяна Кетлер Митницька, доценти кафедри, Юлія Клочкова, старший викладач кафедри, провели онлайн зустрічі з абітурієнтами спеціальностей 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта. Абітурієнтів ознайомили з умовами вступу, окреслили знання та компетенції випускників, зазначили перспективи працевлаштування. Було акцентовано переваги навчання в Хортицькій національній академії, а отже, абітурієнти отримали змістовні та мотивуючі повідомлення. Викладачі кафедри чекатимуть нових зустрічей з талановитою молоддю, зацікавленою в отриманні якісної освіти!

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ОНЛАЙН У ХОРТИЦЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ

Хортицька національна академія запрошує на День відкритих дверей!

📅 КОЛИ?          8 грудня 2022 року

🕒О КОТРІЙ?     15:00

💻 ДЕ?               Пряма трансляція у Facebook та Youtube

Про що ми будемо говорити?

- Познайомимось із академією;

- Покажемо наші можливості;

- Побачимо один день із життя студента;

Всі питання ви зможете написати в чаті під час прямої трансляції.

А потім о 16:00 запрошуємо на онлайн зустрічі за спеціальностями з представниками кафедр, а саме:

016 Спеціальна освіта та 053 Психологія

2 грудня 2022 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології. К.пс.н., доцент кафедри Т. Кетлер-Митницька ознайомила здобувачів вищої освіти із засобами он-лайн діагностики, корисними для здійснення курсових та бакалаврських досліджень, а також проходження діагностичної практики в умовах дистанційної освіти. Впродовж зустрічі студенти отримали перший досвід налаштування питань он-лайн тесту, різних шкал та оцінювання рівнів прояву характеристик за цими шкалами. Бажаємо здобувачам освіти в науковій та навчальній діяльності!

29 листопада 2022 року доцент кафедри спеціальної освіти та психології, Галієва Ольга Михайлівна, прослухала лекцію «РДУГ: різноманіття проявів і характеристик, діагностика і рекомендації», яку проводила Вікторія Шумакова, психометристка, керівниця відділу розробок і адаптацій Джунті Сайкометрикс Україна. Під час лекції були розкриті особливості прояву і діагностики розладу дефіциту уваги й гіперактивності у дітей; основні характеристики РДУГ, часті коморбідні розлади й особливості маскування окремих симптомів; подані практичні рекомендації, які допоможуть справитися з можливими труднощами у дітей із РДУГ.

Організаторами проведення лекції стала Національна психологічна асоціація.

24 листопада 2022 року доцентом кафедри спеціальної освіти та психології, Галієвою Ольгою Михайлівною, було проведено захід «Особливості складання бібліографії. Оформлення списку літературних джерел». Вебінар був спрямований на надання студентам випускових груп інформації щодо особливостей складання списків літературних джерел; оформлення бібліографічних посилань згідно ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання». 

Захід є складовою циклу занять «Навички науково-дослідної діяльності», який розроблено членами наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології «Психологія та педагогіка життєтворчості».

21 листопада 2022 року Галієва Ольга Михайлівна, доцент кафедри спеціальної освіти та психології, взяла участь у лекції «Діти та кризові ситуації: принципи психологічної допомоги», яка була організована Національною психологічною асоціацією. Лекцію читали Сем Д. Бернар, доктор філософії, засновник та президент Bernard & Associates, засновник та президент ради директорів PAR Foundation (Сполучені Штати Америки); Ед Хетчер, ліцензований професійний консультант (Сполучені Штати Америки); Сенді Сміт, вчитель спеціальної освіти (Сполучені Штати Америки). Під час лекції були розглянуті питання особливостей розвитку дитини у різні вікові періоди; впливу сім’ї на дітей; особливостей прояву стресу у дітей; застосування принципів психологічної допомоги дітям різного віку під час кризової ситуації.

Кафедра спеціальної освіти та психології вітає з Міжнародним днем логопеда!

Щиро бажаємо професійних успіхів, міцного здоров'я, благополуччя та удачі, життєвої наснаги та нових здобутків у професійній діяльності, миру у вашому домі та добра!

Бажаємо подальшого розвитку і процвітання. успіхів у вашій творчій праці, реалізації грандіозних планів і проєктів!

Вітаємо з Міжнародним днем логопеда!  Бажаємо Вам душевної рівноваги, вдячної праці і належної оцінки Вашої роботи!

Нехай звуки в мовленні з'являються легко і швидко! Натхнення у роботі, нових ідей, щасливих клієнтів!

Студенти СО-2.1

До Дня психічного здоров‘я: оновлення психологічного благополуччя під час війни

Через складні умови воєнного часу відзначення Всесвітнього дня психічного здоров’я було трохи відстрочено.

Але сьогодні кафедра спеціальної освіти та психології та здобувачі вищої освіти спеціальності «Психологія» раді презентувати вам свої доробки, присвячені проблемі оновлення психологічного благополуччя під час війни!

Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитися з корисними та цікавими матеріалами та бажаємо вам зберігати спокій і бути впевненими в собі. Проявляйте добрі емоції, щирі почуття, цінуйте кожен день і даруєте друзям і знайомим посмішку!

02 листопада 2022 р. в межах роботи наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології «Психологія та педагогіка життєтворчості» відбулася зустріч студентів третього курсу спеціальності «Психологія» і проф. кафедри М.А. Дергач. Тема, яка об’єднала учасників наукового гуртка стосувалася питань цитування в наукових дослідженнях.

Студенти ознайомилися з видами цитування та правилами оформлення цитат. На конкретних прикладах розібрали похибки в цитуванні першоджерел та потренувалися в створенні непрямого цитування. Наприкінці зустрічі студенти висловили свої відчуття, зокрема була така думка: «Виявляється, що формулювання непрямої цитати – це досить цікавий процес і зовсім не складний, коли розумієш, що і як треба робити».

Переконані, що отримані знання і навички цитування найближчим часом стануть у нагоді нашим молодим науковцям.

1 листопада 2022 року доцент кафедри спеціальної освіти та психології, кандидат психологічних наук Кудінова М.С. провела вебінар «Джерела та види наукової інформації» для здобувачів освіти спеціальностей Психологія та Спеціальна освіта факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи.

На вебінарі студенти мали можливість більш детально розглянути проблему підбору джерел та визначення видів наукової інформації в контексті професійної діяльності; обговорити поняття «інформація», «науково-технічна інформація»; ознайомитись з основними джерелами та видами наукової інформації. Учасники мали змогу не лише ознайомитись з теоретичною інформацією, але й попрактикувати пошук необхідних їм джерел у Реєстрі наукових видань України, відвідати репозитарії спеціалізованих вчених рад відповідних спеціальностей тощо.

Для здобувачів освіти участь у вебінарі стала відмінною нагодою більш близько познайомитись зі специфікою наукової роботи та отримати досвід, який неодмінно знадобиться при написанні курсових, бакалаврських та магістерських робіт.

22 та 29 жовтня 2022 року Галієва Ольга Михайлівна, доцент кафедри спеціальної педагогіки та психології, взяла участь у тренінговому курсі «Кризове втручання у форматі телефонного консультування». Тренінговий курс був організований Національною психологічною асоціацією, проведений тренерами Андського університету у Боготі (Колумбія): Івонною Гомес – PhD від Університету Йоганна Гутенберга (Майнц, Німеччина). З 2008 року викладачка і наукова співробітниця факультету психології Андського університету у Боготі; Аною Лусією Харамільо – PhD від університету Вірджинський Тек (США). Викладачка і голова кафедри психології Андського університету у Боготі; Діаною Марією Агудело – викладачка, дослідниця і дійсна заступниця декана з наукової роботи на факультеті соціальних наук Андського Університету, членкиня дослідницької групи «Психосоціальні фактори в клінічній психології та психології здоров’я», авторка наукових публікацій у галузі клінічної психології, психічного здоров’я та психології здоров’я; Діаною Санчес – магістерка клінічної психології з спеціалізацією в кризовому втручанні від Університету Сан-Буенавентура (Колумбія). Тренерка з надання першої психологічної допомоги та кризового втручання, координаторка центру психологічних послуг в Андському Університеті і центральної регіональної мережі університетських психологічних служб у Колумбії.

Під час тренінгового курсу учасники здобули знання та вміння щодо застосування технік телефонного консультування, які використовуються у діалектико-біхевіоральній терапії.

Доцент кафедри спеціальної освіти та психології, Галієва Ольга Михайлівна, взяла участь у лекції «Кризи та катастрофи: особливості реакції на кризові події», яка проходила 26 жовтня 2022 року. Провів лекцію Сем Д. Бернар, доктор філософії, засновник та президент Bernard & Associates, засновник та президент ради директорів PAR Foundation (Сполучені Штати Америки). Під час лекції учасники ознайомились із особливостями реагування особистості на критичні події; етапи переживання людиною кризової події.

Дякуємо Національній психологічній асоціації за якісну організацію заходу.

Шановні здобувачі освіти! 

🟠 Запрошуємо 1 листопада о 15-00 відвідати вебінар "Види та джерела наукової інформації". 

🟠 Спікер: Кудінова Маргарита Сергіївна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти та психології.

11-14 жовтня працівники кафедри спеціальної освіти та психології взяли участь у майстер-класах відомої англійської акторки, режисера, організатора і керівника театру «Флейта» КЕЛЛІ ХАНТЕР. 

Для українського суспільства в багатьох аспектах ця подія є знаковою. Унікальність заходу, насамперед, полягає в тому, що Келлі Хантер вперше в історії нашої країни представляла для широкого українського загалу, свою методику «Метод серцебиття Хантер», яка призначена для роботи з дітьми з розладами аутистичного спектра. Ця методика досить відома в країнах західної Європи і Америки, її ефективність доведена даними наукових досліджень та численними позитивними результатами терапевтичної практики, до того ж вона є універсальною і може використовуватися в корекційно-терапевтичній роботі з дітьми, які постраждали в наслідок воєнних дій російської федерації.

Майстер-класи «ТЕАТРАЛЬНО-ТЕРАПЕВТИЧНА МЕТОДИКА КЕЛЛІ ХАНТЕР» проводилися в рамках проєкту «Перікл для України», який реалізовувався в Софії на засадах інтелектуального волонтерства лондонським театром «Flute».

Шановні студенти! 

Запрошуємо усіх охочих на практичний семінар «ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС ВІЙНИ: ШЛЯХИ ВІДНОВЛЕННЯ»! Практичний семінар приурочено до Всесвітнього дня психічного здоров’я. Захід відбудеться 10 жовтня 2022 року о 15.30 на платформі Zoom.



Протягом жовтня 2022 р. Анісімова Людмила Василівна, старший викладач кафедри спеціальної освіти та психології, взяла участь у курсі підвищення кваліфікації "Дієва інклюзія", який розроблений та впроваджений Міжнародним інститутом інклюзії, ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, ГО "Асоціація сприяння розвитку безперервної освіти громадян", ВГО "Українська аосціація корекційних педагогів". Впродовж курсу Людмила Василівна успішно опанувала чотири модулі: "Створення умов і організація інклюзивного навчання"; "Особливі освітні потреби"; "Безбар'єрність, розумні пристосування та якісний супровід"; "Педагогічні технології інклюзивного навчання". У результаті набула нові та вдосконалила раніше набуті компетентності: інтегрування сучасних знань і міжнародного досвіду в процесі інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами; навчання впродовж життя; громадська та соціальна; інформаційно-комунікаційна; загальнокультурна, інноваційна.

22 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники та студенти кафедри спеціальної освіти та психології відвідали  онлайн-лекцію доктора соціологічних наук, професора Е. Афоніна на тему "Бісексуальна природа людини і гендерні стереотипи постмодерного суспільства". Професор ознайомив присутніх з основними підходами до розуміння гендерної природи людини та авторською методикою колірних уподобань щодо експрес-діагностики гендеру. Е. Афонін проаналізував психосоціальні цикли розвитку особистості у контексті суспільної трансформації та відзначив особливості соцієтальних змін в Україні. Теоретичні та емпіричні надбання професора Е. Афоніна активізували увагу присутніх до зазначених питань у сукупності їх соціальних, психологічних, філософських аспектів

Запрошуємо на онлайн-лекцію доктора соціологічних наук, професора Е. Афоніна на тему "Бісексуальна природа людини і гендерні стереотипи постмодерного суспільства"

Кафедра спеціальної освіти та психології  вітає всіх із професійним святом – Днем працівників освіти, яке об'єднує всіх тих, хто відкриває  двері у квітучий сад знань, науки, мудрості.

Саме ваша наполеглива праця, добросовісне служіння справі, невтомний творчий пошук і високий професіоналізм допомагають студентам обрати свій життєвий шлях і стати справжніми фахівцями своєї справи.

Від щирого серця бажаємо вам здоров’я, творчого натхнення, мудрості, терпіння і впевненості у завтрашньому дні.

Щастя, добра, благополуччя і миру вам і вашим родинам!

Шановні першокурсники спеціальностей 016 Спеціальна освіта та 053 Психологія! Колектив кафедри спеціальної освіти та психології вітає вас у стінах Хортицької національної академії!

На вас чекає бурхливе студентське життя з розмаїттям конкурсів, подій та заходів. Лекційні та практичні заняття від найкращих викладачів. Ви тепер студенти! Творчих успіхів вам! Наукових здобутків! Мирного неба! Нехай період навчання стане незабутньою сторінкою вашого життя! Розвиваємо Україну разом!

26 травня 2022 року доценти кафедри спеціальної освіти та психології, к.псих.н. Маргарита Кудінова та Тетяна Кетлер-Митницька взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції  "Освітня діяльність працівників соціально-психологічної сфери : виклики сьогодення та реалії". Протягом конференції було обговорено чимало актуальних та практично значущих питань, які вимагають підвищеної уваги у воєнний час. Щиро дякуємо НРЗВО "КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ" за запрошення та плідну співпрацю!

Хортицька національна академія запрошує на онлайн День відкритих дверей!

📅 КОЛИ? 26 травня

🕒О КОТРІЙ? 15:00

💻 ДЕ? Пряма трансляція Youtube - https://www.youtube.com/channel/UCzQ8RBMI3wtchPVJ7mhzHAA

Про що ми будемо говорити?

- Познайомимось із академією

- Умови вступу у 2022 році до академії

- Покажемо наші можливості

- Побачимо один день із життя студента

Всі питання, які ви не встигли задати можна буде написати в чаті під час прямої трансляції.

Чекаємо всіх на Дні відкритих дверей 26.05 о 15:00 ❤️


Наші посилання:

Facebook https://www.facebook.com/KHNNRA/

Youtube https://www.youtube.com/channel/UCzQ8RBMI3wtchPVJ7mhzHAA

Instagram https://instagram.com/khnnra_official?igshid=1mnbf8esokc2s

Telegram https://t.me/khnnra_abit

TikTok https://vm.tiktok.com/ZMeaXcbF6/

Сайт https://khnnra.edu.ua/

12 травня 2022 року в межах ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір» проведено он-лайн засідання секції 2 «Сучасна психологія: практика інноваційного пошуку». Діяльність секції модерували М.А. Дергач, доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної освіти та психології, та Т.С. Кетлер-Митницька, кандидат психологічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти та психології. Протягом засідання було заслухано 6 доповідей, в яких розкрито проблеми, які ніколи не втрачають своєї важливості: особливості психологічного розвитку дітей різного віку, розвитку критичного мислення та творчих здібностей, міжособистісних стосунків в учнівських колективах. Крім того, учасники підняли такі гостро актуальні на цей час проблеми, як стратегії посттравматичного зростання в умовах війни та особливості взаємодії з дитиною у кризовій ситуації. У роботі секції взяли участь 23 учасника. Актуальні та практично-значущі проблеми, підняті доповідачами, знайшли емоційний відгук серед слухачів, які залишили чимало позитивних відгуків у чаті. Дякуємо усім за участь та сподіваємося на продовження плідної співпраці!

У рамках IІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених "Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції  України у міжнародний науково-інноваційний простір" пройшла робота секції "Спеціальна освіта: проблеми, перспективи, інновації". 

Обрана тема послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. Були порушені питання розвитку спеціальної освіти,особливості  впровадження сучасних технологій у навчанні та вихованні дітей з особливими потребами, окреслені перспективи подальших наукових досліджень.

Свої наукові доробки представили студенти старших курсів бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти.

Робота секційного засідання пройшла в атмосфері доброзичливості, взаєморозуміння та інтелектуальної творчості.

Сьогодні останній день нашого марафону "Психологічна допомога під час війни" 

І ми хочемо поділитися контактами тих, хто готовий зараз допомогти саме вам 

Корисні контакти, за якими можна отримати безоплатну допомогу психолога-консультанта

Спеціалісти психологічної підтримки від медико-психологічного факультету НМУ імені О. О. Богомольця: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfKTScLrK6Vt.../viewform

Сертифіковані психологи Центру психологічного консультування і травмотерапії Open Doors («Відкриті двері»), які мають досвід роботи з учасниками збройних конфліктів: https://t.me/odukraine_bot...

Онлайн-платформа «Розкажи мені»: якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – заповніть анкету за посиланням: https://tellme.com.ua/get-help та очікуйте дзвінка спеціаліста.

Telegram-канал психологічної підтримки для осіб з 8 до 22 років «Перемога»: https://t.me/+U83C2OkswW5mYzky.

Онлайн-програма «Бути батьками ангела» для батьків, яких торкнулась смерть дитини. Зареєструватися можна за посиланням: https://angelscare.org.ua/freeregistration.

Національна професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я «Lifeline Ukraine». Працює цілодобово, звернутися за допомогою можна зателефонувавши на гарячу лінію за номером 7333 або написати повідомлення за посиланням: https://lifelineukraine.com/contact.

▫️Teenergizer. Психологічні консультації для підлітків у форматі листування.

🔗https://teenergizer.org/consultations

⏰ Працюють з 9:00 до 23:00

▫️Національна гаряча лінія для дітей та молоді. Діти та молодь можуть отримати пітримку і поради щодо проблем в особистих стосунках, булінгу, непорозумінь з батьками, насильства чи жорсткого поводження.

📱0 800 500 225; 📱116 111 

🔗Instagram: @childhotline_ua 

🔗Facebook: @childhotline.ukraine 

🔗Telegram: @CHL116111

⏰Працюють з 12:00 до 20:00

▫️Центр здоров'я та розвитку «Коло сім'ї»

Психологічна допомога в кризових станах особам, що потребую підтримки у наслідок війни. Пріоритетно – для вимушено переселених осіб, родичів захисників Вітчизни; дітей, які втратили батьків та інші. 

📱098 559 65 21 

🔗 http://surl.li/bqyfi

⏰Працюють Пн-Пт з 10:00 по 17:00 

▫️Волонтери безкоштовної гарячої лінії фахової психологічної допомоги «Стоп, паніка» 

📱Сергій 097 486 50 06

📱Олєна 098 048 67 75

📱Єлізавета 066 357 83 15

📱Ірина 097 209 45 08

📱Тетяна 068 988 48 08

📱Юрій 050 934 28 80

📱Ольга 093 468 86 01

📱Наталія 097 241 74 19

📱Юлія 050 874 34 95

📱Елла 067 773 39 20

📱Станіслав 095 081 09 82

📱Андрій 067 762 42 59

📱Віталіна 063 710 42 74

▫️Ініциатива «Свій до свого по своє» Перелік телефонів кризових психологів. Телефонуйте, якщо вам тривожно, якщо страшно, якщо просто хочеться з кимось поговорити.

Не додзвонились за одним телефоном, набирайте іншого. 

«Свій до свого по своє»

📱Олена 050 394 91 20  

📱Оксана 097 786 06 70  

📱Олеся 050 035 62 90  

📱Олеся 097 590 50 70, 099 965 00 70  

📱Олена 050 610 76 59, 093 314 56 23  

📱Олена 050 161 63 22

▫️Київська психологиня Богдана Валігура, надає безоплатну кризову підтримку. CFT та КПТ-інтерн. Також LGBTQ+ friendly.

Для консультації напишить в Instagram або Telegram⬇️

🔗bit.ly/3psLTWy

▫️Психологиня Марина Крохмаль

Безоплатна психологічна допомога для людей, що вимушені були покинути Україну у форматі онлайн. 

🔗 bit.ly/3K2W8sw 

▫️Психолог Максим Миськів

Психолог, надає безоплатну кризову підтримку у онлайн форматі. 

🔗 bit.ly/346bT2A

Продовжується марафон "Психологічна допомога під час війни" 

І сьогодні ми трошки поговоримо про психотерапію🙏

Переходь за корисним додатковим посиланням ☝️

https://padlet.com/ladydy430/khnnra1academy

Вітаємо на нашому марафоні "Психологічна допомога під час війни" 

Сьогодні поговоримо про перший етап процесу надання психологічної допомоги - психодіагностику.

Переходь за посиланням, щоб знайти додаткові корисні ресурси ☝️

https://padlet.com/ladydy430/khnnra1academy

Продовжуємо наш марафон "Психологічна допомога під час війни" 

Сьогодні поговоримо про важливість і способи проведення різного роду тренінгів ✊

Щоб знайти додаткові корисні посилання переходь за посиланням https://padlet.com/ladydy430/khnnra1academy

Ми продовжуємо наш марафон "Психологічна допомога під час війни" 

Сьогодні ми трохи детальніше поговоримо про арт-терапію 💙💛

Також ми для вас підготували корисні посилання з додатковою літературою, яка може стати у нагоді 😉

Посилання на додаткові ресурси, які можуть вам стати у нагоді при вивченні цієї цікавої теми

https://padlet.com/ladydy430/khnnra1academy

https://khnnra.edu.ua/.../mi-prodovzhuyemo-nash-marafon.../

Просвітницький проєкт "Психологічна допомога під час війни" присвячений Всеукраїнському дню психолога.

Бойові дії в Україні зумовили психологічну травматизацію широких верств населення, у зв’язку з чим підвищилося значення надання якісної психологічної допомоги різних видів.

Мета проекту - показати значущу роль практичної психології, зокрема різних видів психологічної допомоги, у забезпеченні благополуччя населення під час війни (у контексті Всеукраїнського дня психолога).

Слідкуйте за марафоном у наступних дописах.

Вітаємо з Всесвітнім Днем психолога!

Розпочинаємо наш марафон "Психологічна допомога під час війни".

Бойові дії в Україні зумовили психологічну травматизацію широких верств населення, у зв’язку з чим підвищилося значення надання якісної психологічної допомоги різних видів.

Мета проекту: показати значущу роль практичної психології, зокрема різних видів психологічної допомоги, у забезпеченні благополуччя населення під час війни (у контексті Всеукраїнського дня психолога).

Проєкт створено за підтримки кафедри спеціальної освіти та психології

Слідкуйте за постами та долучайтеся!

Рада молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди ХНПУ Сковороди  інформує про продовження конкурсу есе «Моя академічна доброчесність» серед здобувачів освіти всіх рівнів університету. 

Крім цього, цьогоріч ми запрошуємо до участі в конкурсі здобувачів освіти інших ЗВО України! 

Ми непереможно віримо в те, що педагогічна освіта має змінювати і змінюватися, і активно над цим працюємо! Ми впевнені, що молодим ученим під силу змінити хід історії, сформувати нову генерацію освітян, сміливих, відповідальних, небайдужих! 

Ми пишаємося нашими здобувачами освіти та випускниками, які на різних фронтах бережуть сьогодні цінності культури, відданості, патріотизму, і готові ще активніше працювати зокрема і в сфері науки!  

До конкурсного журі входять голова РМУ при МОН України О.П. Ващук Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України , голова РМУ університету О.І.Башкір, члени РМУ Я.А. Скидан, Т.В. Іващенко, І.А. Проскурін, Д.О. Прочкарук,  директор Наукової бібліотеки О.Г. Коробкіна та доцент кафедри цивільно-правових дисциплін і трудового права імені проф. О.І. Процевського Д.О. Новіков. 

Оргкомітет просить надсилати конкурсні есе на адресу esseantiplagiat@gmail.com до 10 травня. 

Детальну інформацію про конкурс та умови його проведення можна знайти під QR-кодом.

Оголошення переможців конкурсу есе заплановано на 17 травня о 13.00

Подробиці ТУТ

Психологічна підтримка

В умовах воєнного часу, перед загрозою російської окупації ми залишаємося згуртованими та допомагаємо один одному. Наразі психологічною службою академії створено в телеграм каналі чат «Психологічна підтримка» за посиланням:

https://t.me/+fPbdE5fKyUcyYjhi

в якому викладачі кафедри спеціальної освіти та психології, майбутні випускники-психологи цілодобово проводять консультації за запитом студентів та працівників. 

Підвищення рівня психологічної культури є потужною зброєю проти основних союзників паскудних загарбників – тривоги та паніки! Разом ми непереможні! Слава Україні!

16 лютого 2022 року в Навчально-науковому інституті педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Етнодизайн: теорія та практика в сучасному освітньому просторі». Хортицька національна академія виступила співорганізатором науково-практичної конференції. Студенти спеціальності Психологія (Норова А., Буц Я., Похваленко О., Погудіна П., Сіренко К., Доценко Н. та ін.) долучилися до пленарного засідання, прослухали цікаві доповіді, познайомилися з провідними вітчизняними фахівцями в галузі дизайну. На конференції порушувалися важливі психолого-педагогічні питання розвитку та соціалізації особливості засобами мистецтва, обговорювались культурологічні засади професійно-педагогічної підготовки майбутніх спеціалістів, інноваційні педагогічні технології активізації навчання тощо.

Студентка 4 курсу спеціальності Психологія Ісмоілова А. (наук. керівник д.пед.н., проф. М.А. Дергач) виступила з доповіддю з проблеми значення критичного мислення у формуванні творчих здібностей учнів. 

Дякуємо адміністрації академії за можливість долучитися до такої знакової наукової події.

Матеріал підготував студент групи Пб-1 Богдан Здановський

11 лютого жінки-науковці відзначають своє професійне свято - Всесвітній день жінки та дівчини в науці. Наше місто має потужний потенціал в різних галузях науки, значний відсоток з якого складають жінки. Про важливість поєднання науки і практики, чинники, які допомогають в реалізаціі наукових інтересів розповіла професор кафедри спеціальноі освіти та психології Хортицькоі національної академії доктор педагогічних наук Маргарита Дергач


“6 кроків до доброчесності: від теорії до практики” – це безкоштовний навчальний курс, який допоможе вам створити прозоре та комфортне для роботи й навчання середовище у вашому закладі освіти

Ви дізнаєтеся всю необхідно для вашої роботи інформацію про:

▫️ доброчесність (академічну й не тільки); 

▫️корупцію, її види та прояви у сфері освіти; 

▫️обов’язки викладачів, права та дієві способи їх захистити. 

Для чого ми розробили цей курс? Усе просто: ми дуже сильно віримо в освіту та спільноту прогресивних викладачів, які не припиняють вчитися та дізнаватися нове, щоб робити українську освіту кращою кожного дня.


📌 Який формат курсу?

Електронний підручник, до якого ввійшли 6 тем. Кожна тема містить відеоурок, інтерактивні завдання та додаткові матеріали для поглиблення отриманих знань. 

📌 Коли можна проходити навчання?

У будь-який зручний для вас час. Після реєстрації, ви отримаєте доступ до електронного підручника. Переглядати відеоуроки та виконувати завдання до них ви можете будь-коли та в будь-якому місці, де є доступ до інтернету. 

📌 Як отримати сертифікат?

Наприкінці курсу учасникам буде запропоновано пройти невелике тестування, після складання якого кожен зможе отримати сертифікат про проходження навчання. 

Посилання на реєстрацію

Лист Національного агентства з питань запобігання корупції №120-03/5409-22 від 03.02.2022

Шановні колеги!

    Запрошуємо науковців, фахівців у галузі надання психологічної допомоги, всіх зацікавлених осіб до участі у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя», яка відбудеться 24-26 лютого 2022 р. на базі кафедри психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

       Конференція буде проведена у дистанційному форматі із застосуванням платформи для відеоконференцій ZOOM.

      Ідентифікатор та пароль доступу буде розміщено на сайті кафедри: psy.sspu.edu.ua та у мережі Facebook у групі Кафедра психології СумДПУ імені А.С. Макаренка

18 січня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри спеціальної освіти та психології продовжили профорієнтаційну роботу зі студентами Педагогічного фахового коледжу. Завідувачка кафедри кандидат психологічних наук, доцент Анастасія Турубарова ознайомила присутніх з перспективами отримання освіти в академії за спеціальностями 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта. К. психол. н. Тетяна Кетлер-Митницька запропонувала майбутнім абітурієнтам інформацію щодо вступу на спеціальність «Психологія» та розповіла про переваги такого вибору для особистісного та кар’єрного зростання. К. пед. н., доцент Ірина Жадленко повідомила про важливість навчання за спеціальністю «Спеціальна освіта» та затребуваність фахівців цього профілю у сучасних умовах. Студентка 4 курсу спеціальності 016  Анна Стеблюк творчо продемонструвала високий рівень володіння жестовою мовою при виконанні запальних пісень. Студенти поставили багато запитань щодо вступу на спеціальність та особливостей навчання. Сподіваємося побачити всіх наших гостей в якості студентів академії!

Міжнародне стажування у Вищій Школі Агробізнесу в Ломжі (Польща) «Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти» у 2022р.

Подати заявку

Вітаємо Горшкову Галину Володимирівну 

старшого викладача кафедри спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії


з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань «01 Освіта/Педагогіка» за спеціальністю «015 Професійна освіта (за спеціалізаціями)» на тему «Формування готовності майбутніх вчителів-логопедів до застосування адаптованих фізичних вправ в професійній діяльності» у Спеціалізованій вченій раді ДФ 17.051.042 Запорізького національного університету


1 грудня 2021 року (середа) о 15.00 студенти спеціальностей 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта запрошуються на он-лайн засідання наукового гуртка кафедри «Спеціальна освіта та психологія». Тема засідання гуртка – «Вимоги до оформлення кваліфікаційних робіт». На засіданні будуть обговорені вимоги нормоконтролю курсових та бакалаврських робіт, надані практичні поради щодо оформлення тексту. Чекаємо вас за посиланням:

Тема: Зал персональної конференції Tetyana Ketler-Mytnytska

https://us04web.zoom.us/j/5197041953?pwd=TFZGM0pJc1lpN0Jieko5ZGluMEFIdz09

Ідентификатор конференции: 519 704 1953

Код доступу: khnnra

15 грудня 2021 року науково-педагогічні працівники кафедри спеціальної освіти та психології взяли участь у профорієнтаційній роботі зі студентами Педагогічного фахового коледжу. Завідувачка кафедри кандидат психологічних наук, доцент Анастасія Турубарова ознайомила присутніх з перспективами отримання освіти в академії за спеціальностями 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта. К. психол. н. Тетяна Кетлер-Митницька запропонувала майбутнім абітурієнтам інформацію щодо вступу на спеціальність «Психологія» та розповіла про переваги такого вибору для особистісного та кар’єрного зростання. К. пед. н., доцент Ірина Жадленко повідомила про важливість навчання за спеціальністю «Спеціальна освіта» та затребуваність фахівців цього профілю у сучасних умовах. Викладачка Педагогічного фахового коледжу, випускниця академії Катерина Храпач творчо продемонструвала високий рівень володіння жестовою мовою при виконанні запальних пісень. Сподіваємося побачити всіх наших гостей в якості студентів академії!

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології та психології управління Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Лазаренко Вікторія Іванівна 09 грудня 2021 року провела практичне заняття з елементами тренінгу з дисципліни "Педагогічна психологія» для студентів другого курсу спеціальності 053 Психологія.

На занятті студенти ознайомились з поняттями «спілкування» і «комунікація», компонентами спілкування, (комунікативний, перцептивний, інтерактивний), характеристиками комунікації між людьми, комунікативними бар’єрами, вербальними та невербальними засобами комунікації тощо.

Окрім теоретичного блоку студенти виконували практичні вправи «Словниковий запас», «Прислів’я», «Артикуляція», опановували ефективні техніки говоріння, переглядали цікаві відеофрагметни.

Загалом, час плинув непомітно, зустріч виявилась жвавою, студенти активно включились до роботи, продемонструвавши зацікавленість, активність та ерудованість. 

8.12.2021 року було проведено засідання наукового гуртка на тему «Особливості здійснення процедури захисту наукових робіт». Студентів ознайомлено з порядком і процедурою попереднього захисту наукової роботи, а саме: 

* доповідь студента про зміст роботи з презентацією; 

* запитання до автора наукової роботи і відповіді на них;

* захист однієї наукової роботи не повинен перевищувати регламенту;

* під час захисту наукової роботи студент(ка) зобов’язаний(а) дати вичерпні відповіді на всі зауваження, а також на запитання які були задані під час захисту.

Також наводилися зразки документів які необхідні під час захисту наукової роботи.

Панельна дискусія «Інклюзивна бібліотека – стратегія, ресурси, можливості»


У Центральній бібліотеці м. Запоріжжя 10.12.2021 року відбулась Панельна дискусія «Інклюзивна бібліотека – стратегія, ресурси, можливості», у якій взяли участь представники громадських організацій, закладів освіти та ін. Під час заходу обговорили основні напрямки діяльності з формування особливого безбар’єрного простору на базі нової публічної інклюзивної бібліотеки, яка незабаром відчинить свої двері за адресою: вул. Незалежної України, 68а.


У дискусії серед партнерів та учасників виступили завідувач кафедри спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії  Турубарова А.В. та професор кафедри Дергач М.А.


Директор Комунальної установи «Міська публічна бібліотечна система м. Запоріжжя» Ірина Лень обговорила зі спеціалістами важливі критерії роботи Інклюзивної бібліотеки. Завдяки спікерам та гостям заходу, які є фаховими та досвідченими спеціалістами з освітньої та соціальної інклюзії, виробили план максимально ефективної діяльності нової бібліотеки зі залученням всього потенціалу оновленого простору та з врахуванням потреб користувачів. Щоб у майбутньому робота нової бібліотеки якнайкраще  забезпечила соціальну взаємодію людей з обмеженнями у життєдіяльності, розвиток дітей зі особливими освітніми потребами, їхню подальшу самореалізацію, всебічний розвиток та соціалізацію в суспільстві.


Щиро дякуємо за надану можливість взяти участь у заході організатору та модератору заходу – директору Ірині Лень.


Сподіваємося на подальшу  плідну співпрацю!

Науково-педагогічні працівники кафедри пройшли міжнародне стажування в Республіці Польща

З 25 жовтня по 3 грудня 2021 року викладачі кафедри спеціальної освіти та психології, к. психол. наук Кудінова Маргарита Сергіївна, к. психол. наук Галієва Ольга Михайлівна підвищили кваліфікацію за програмою міжнародного стажування «Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти» у Вищій Школі Агробізнесу в Ломжі (Wyższa Skoła Agrobiznesu w Łomzy, Polska). Програма стажування включала 6 модулів (180 годин, 6 кредитів ECTS). За результатами успішного проходження програми стажування учасники отримали відповідні сертифікати.

Впродовж стажування учасники ознайомились з особливостями організації освітнього процесу в сучасному закладі фахової передвищої та вищої освіти, вимогами до компетентності викладача та умовами розвитку його професійної майстерності, сучасними інноваційними педагогічними й інформаційними технологіями та особливостями їх застосування в освітньому процесі (включаючи інклюзивну освіту). Розглянули науково-дослідницьку та пошукову роботу як невід’ємну складову сучасної підготовки фахівців, обговорили питання інтеграції сучасної вищої школи в європейський освітній простір, переваги академічної мобільності викладачів та студентів тощо.

Ключовою подією стажування стала участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Теорія та методика професійного розвитку педагогічних працівників як складова безперервного навчання впродовж життя» у процесі якої були обговорені здобутки кожного учасника щодо підвищення кваліфікації за програмою міжнародного стажування.

Висловлюємо подяку Dr Івоні Боравській та PhD Зої Шарлович за ґрунтовні лекції, вебінари, дискусії, за постійну консультативну допомогу та сучасну, змістовну, цікаву програму стажування.

Раді повідомити, що між Вищою Школою Агробізнесу в Ломжі та Хортицькою національною академією укладено угоду про наукову, навчальну, інформаційну, обмінну і культурну співпрацю.

Доценти кафедри спеціальної освіти та психології, кандидати психологічних наук Тетяна Кетлер-Митницька та Маргарита Кудінова взяли участь у роботі першої міжнародної віртуалтьної конференції «Trends in Human, Economic, Social & Environmental Sustainability (THESES 2021)», яка відбулася 1-2 грудня 2021 р. на базі Поліського національного університету.


Під час відеоконференції обговорювались актуальні питання сталого розвитку суспільства. Зокрема, вплив пандемії COVID-19 на цілі сталого розвитку, питання міграції у світі після пандемії, питання сталого екологічного, економчного та соціального розвитку, виклики якісної освіти в умовах пандемії та багато інших.


Дякуємо організаторам за запрошення, за плідну дискусію та за сучасний англомовний формат проведення конференції.

09 грудня 2021 року запрошуємо на практичне заняття з елементами тренінгу з дисципліни "Педагогічна психологія» студентів другого курсу спеціальності 053 Психологія.

Оголошено конкурс «Будуємо країну без бар’єрів разом!»


Метою проведення конкурсу Мінсоцполітики  на кращий соціальний проєкт / ініціативу «Будуємо країну без бар’єрів разом!» є виявлення найкращих ініціатив та успішних кейсів, реалізованих в громадах на території України фізичними особами, громадськими та релігійними організаціями, впровадження кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини. Щоб взяти участь у конкурсі потрібно заповнити відповідні форми та до 7 лютого 2022 року надсилати їх на адресу initiate_msp@ukr.net.


Детальніше

1 грудня 2021 року доцент кафедри спеціальної освіти та психології к. психол. н. Тетяна Кетлер-Митницька провела он-лайн засідання наукового гуртка на тему «Вимоги до оформлення кваліфікаційних робіт». Cтудентам спеціальностей 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта було представлено комп’ютерну презентацію з рядом вимог до оформлення курсових та бакалаврських робіт. Після обговорення кожного блоку вимог студентам пропонувалося виправити відповідні помилки оформлення кваліфікаційних робіт у документах Word. В процесі виправлення присутнім було надано практичні поради щодо оформлення тексту. Було приємно бачити, як студенти старших курсів швидко орієнтуються у вимогах нормоконтролю та помічають недоліки форматування матеріалу. Завдяки активній участі майбутніх фахівців засідання пройшло динамічно та ефективно.

Відповідно до плану проведення циклу занять «Навички науково-дослідної роботи» наукового гуртка «Психологія та педагогіка життєтворчості» 24 листопада 2021 року Галієвою О. М., старшим викладачем кафедри спеціальної освіти та психології, було проведено вебінар для здобувачів вищої освіти третього та четвертого курсів спеціальності 053 Психологія «Особливості складання бібліографії. Оформлення списку літературних джерел». Захід був спрямований на підвищення рівня теоретичної обізнаності здобувачів вищої освіти щодо особливості складання бібліографічних посилань за ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».

Студенти Хортицької національної академії та учні наукового ліцею закладу здобули п’ять призових місць на Регіональному фестивалі бізнес-ідей «Startup Fest – 2021»

22 грудня у виставковому центрі «Козак-Палац» відбувся Регіональний фестиваль бізнес-ідей «Startup Fest – 2021», активну участь у якому взяли студенти спеціальності Практична психологія. За підсумками презентації та захисту авторських проєктів інноваційний стартап-проєкт «MudriMandry» (автори: студенти спеціальності «Психологія» Чеснокова Емілія, Шевченко Дар’я, Штепенко Олена, студенти спеціальності «Туризм» Валерій Друзь, Марія Бродська; куратор: Кетлер-Митницька Тетяна) отримав ІІІ місце та спеціальний приз від коворкінгу «Edison Space» – право на безкоштовні FIX і Flex-резидентство в Edison Space coworking на 30 днів.

Хортицька національна академія уклала угоду з приватним комплексом безперервної освіти «ШКОЛА «ЕЙДОС» з метою прагнення до розширення співпраці та спільної діяльності в області науки та освіти. Співпраця запроваджується у наступних напрямах: академічна мобільність, спільні заходи та наукові дослідження, обмін і спільне написання освітніх програм, стажування студентів та ін.


Зокрема наші студенти спеціальностей 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта будуть мати змогу проходити на базі закладу всі види практичної підготовки.


Щиро дякуємо генеральному директору закладу Олені Гредінаровій за співпрацю!

Шановні друзі!

Запрошуємо доєднатися до онлайн-днів Хортицької національної академії з 15 по 27 листопада. Наші майстер-класи дозволять ближче познайомитися з кожною спеціальністю, поспілкуватися зі студентами та провідними фахівцями кожної кафедри. Участь безкоштовна!

Переглянути відео-матеріали та ближче познайомитись з Хортицькою національною академією можна тут: https://drive.google.com/.../1D...

16 листопада

15:00 - Майстер-клас "PsychoLIFE: тренінг управління стресом" від спеціальності 053 Психологія. Посилання на реєстрацію - https://docs.google.com/.../1FAIpQLScZsg4Em5sePm.../viewform

16:00 - Майстер-клас «Опанування

тривожними станами за допомогою малювання Зентанглів» від спеціальності 053 Психологія. Посилання на реєстрацію - https://docs.google.com/.../1VK71nSVFeKl9I9d0.../viewform...

Вітаємо фахівців з логопедії із Міжнародним днем логопеда! Бажаємо більше дзвінких та точних слів, чарівних звуків та приємних відгуків. Нехай життя буде насиченим, професія - затребуваною, а професійна діяльність такою, яка викликає тільки позитивні емоції. Бажаємо, щоб ваша професійна дорога була прямою та приємною. Успіхів вам, наші любі❤️🥳🔥🎊🎉

P.s. Із повагою академічна група СО4(1)

Група СО-4.2 вітає всіх з Днем логопеда!

До Міжнародного дня логопеда студенти спеціальності Спеціальна освіта підготували привітальний колаж, а саме український алфавіт жестовою мовою


Бажаємо вам бути успішними, яскравими, креативними та цікавими. Нехай ваші навички допомагають іншим, а праця приносить хороші результати, позитивні емоції та надихає на нові звершення!

В межах логопедичного тижня, студенти групи Соб-2 під керівництвом доцента кафедри Жадленко І. О. провели майстер-клас"Кінезіологічні вправи для дітей. Логоритміка." З цікавістю розповіли про роль кінезіологічних вправ у розвитку розумових здібностей дітей та провели їх під музику разом зі студентами, а закінчили свій майстер-клас Логоритмікою. 

17 листопада 2021 року Галієвою О. М., старшим викладачем кафедри спеціальної освіти та психології, було проведено вебінар для здобувачів вищої освіти третього та четвертого курсів спеціальності 053 Психологія «Особливості проведення процедури перевірки наукових робіт на унікальність». Вебінар було проведено згідно плану проведення циклу занять «Навички науково-дослідної роботи» наукового гуртка «Психологія та педагогіка життєтворчості» із метою надання інформації здобувачам вищої освіти щодо особливостей перевірки кваліфікаційних робіт на унікальність; роз’яснення щодо етапів підготовки роботи до перевірки на унікальність; особливостей програмного продукту Юнічек. По завершенні вебінару слухачі мали змогу задати уточнюючи питання щодо проблеми вебінару.

Сьогодні старший викладач кафедри спеціальної освіти та психології Клочкова Юлія Володимирівна провела майсте-клас для абітурієнтів "Використання кінезіологічних вправ у логопедії" у рамках заходів до Дня відкритих дверей Хортицької національної академії. 


Чекаємо вас на навчання! Академія готує кращих логопедів! Тільки у нас корисна теорія без "води", багато практики, сучасні методики!

16 листопада 2021 року члени кафедри спеціальної освіти та психології провели он-лайн профорієнтаційні заходи із спеціальності 053 Психологія


Доцент кафедри Тетяна Кетлер-Митницька, кандидат психологічних наук, провела психологічний тренінг «PsychoLIFE»: управління стресом, під час якого учасники ознайомилися з поняттям, причинами та ознаками стресу, а також поділилися власними засобами впорядкування своїх емоційних станів. Завдяки обговоренням, обміну досвідом та графічній візуалізації переживань учасники розвинули уміння емоційної саморегуляції у стресових ситуаціях. 


Професор кафедри Маргарита Дергач, доктор педагогічних наук, на майстер-класі «Опанування тривожними станами за допомогою малювання зентанглів» розповіла майбутнім здобувачам вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія про можливості техніки малювання зентаглів і для загального творчого розвитку людини, і для гармонізації її стану під час перебування у фруструючій ситуації. Під час малювання зентенглів, учасники майстер-класу мали змогу відчути релаксуючу дію цієї техніки та переконатися в її ефективності. Процес створення зентенглів виявився настільки захоплюючим, що окремі дівчата вирішили продовжити малювання після завершення зустрічі.


Крім того, гостям була запропонована інформація щодо умов вступу для абітурієнтів спеціальності «Психологія», переваги якої продемонстрували драйвові фото навчальних заходів та розповіді наших студентів.


Чекаємо на нових талановитих студентів-психологів в наступному навчальному році!

Доценти кафедри спеціальної освіти та психології, кандидати психологічних наук Тетяна Кетлер-Митницька та Маргарита Кудінова відвідали XVI науково-практичну конференцію з проблем вищої освіти (з міжнародною участю) «Соціально-психологічні проблеми трансформації сучасного суспільства», яка відбулася 12 листопада 2021 на базі нових друзів та партнерів нашої академії - Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля МОН України. Під час конференції пролунали актуальні та корисні доповіді з широкого кола проблем сучасного суспільства: від феномену "оцифрованої людини" до організації психологічної підтримки військовослужбовців та працівників правоохоронних органів. Тетяна Кетлер-Митницька виступила з повідомленням на тему "Психологічна безпека особистості в умовах пандемії Сovid-19". Щиро дякуємо організаторам конференції, зокрема Юлії Бохонковій, за запрошення до участі та можливість змістовної комунікації з шановними предстаниками наукового товариства!

Шановні абітурієнти! 16 листопада 2021 року чекаємо вас на цікавих он-лайн зустрічах, які допоможуть вам отримати інформацію про умови вступу на спеціальність 053 Психологія та власні враження про користь застосування психологічних знань у повсякденному житті:


15:00 – Майстер-клас “PsychoLIFE: тренінг управління стресом” від спеціальності 053 Психологія.  Посилання на реєстрацію: https://docs.google.com/.../1e6yZ6o3mYIctWIPu1Xq6.../edit...


16:00 – Майстер-клас «Опанування тривожними станами за допомогою малювання Зентанглів» від спеціальності 053 Психологія. Посилання на реєстрацію: https://docs.google.com/.../1VK71nSVFeKl9I9d0.../viewform...

Чи знали ви, що студентське життя містить чимало моментів, небезпечних для психічного здоров’я? А чи готові ви впоратися із ними? Отримати відповіді на ці запитання намагалися здобувачі вищої освіти групи Пб2 під керівництвом доцента кафедри спеціальної освіти та психології, к.пс.н. Т.С. Кетлер-Митницької. З нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я було організовано опитування студентів та викладачів академії у форматі інтерактивного плакату, на якому усім причетним пропонувалося перелічити основні психологічні загрози студентського життя та навести корисні поради щодо подолання цих труднощів. На думку опитаних, серед загроз домінують: матеріально-побутові труднощі («Вартість проїзду», «Затори», «Холодне приміщення»); навчальні перевантаження («Багато завдань», «Багато семінарів, курсових робіт!») та нестача внутрішніх ресурсів, необхідних для здобутті освіти («Мало енергії», «Відсутність концентрації»). До того ж, опитаних хвилюють проблеми спілкування, хвороб та екології. Для покращення психічного здоров’я студентів респонденти рекомендують: вести здоровий образ життя (йога, прогулянки, фізична активність); знаходити час для дозвілля та спілкування з друзями; приділяти увагу задоволенню фізичних потреб (зокрема, здоровому сну); займатися саморегуляцією (планувати свій час, медитувати) та творчістю. Отже, студенти та викладачі Хортицької національної академії продемонструвати увагу до рівня власного психологічного здоров’я та поділилися власними рецептами його збереження. Дякуємо усім за участь!

03.11.2021 в рамках циклу занять «Навички науково-дослідної діяльності» для учасників наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології проводилася зустріч з доктором педагогічних наук, професором кафедри Дергач Маргаритою Альфрітівною. Обрана тема - «Особливості цитування у наукових дослідженнях» - досить важлива для організації та проведення наукової роботи, тож здобувачі вищої освіти четвертих курсів спеціальностей 016 Спеціальна освіта, 053 Психологія активно відгукнулися і плідно працювали. Родзинкою практичного заняття були завдання щодо аналізу зразків цитування, які були представлені в завершених наукових дослідження. Особливий інтерес у студентів викликали вправи на використання різних способів цитування сучасних науковців. Наприкінці зустрічі студенти висловили думку щодо важливості та корисності отриманих знань.

Для студентів факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи було проведено онлайн-лекцію «Джерела та види наукової інформації»


27 жовтня 2021 р. доцент кафедри спеціальної освіти та психології, кандидат психологічних наук Кудінова М.С. провела онлайн-лекцію «Джерела та види наукової інформації» для студентів факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи.

Під час лекції студенти мали можливість більш детально розглянути проблему підбору джерел та визначення видів наукової інформації в контексті професійної діяльності педагогічних працівників; обговорити поняття «інформація», «науково-технічна інформація», «наукова інформація»; ознайомитись з основними джерелами та видами наукової інформації. 

Для студентів участь у лекції стала відмінною нагодою більш близько познайомитись зі специфікою наукової роботи та отримати досвід, який неодмінно знадобиться при написанні курсових та бакалаврських робіт.

Шановні колеги та студенти! Щиро вітаємо з Всесвітнім днем психічного здоров’я!


Ця дата відзначається щорічно з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health). За даними цієї організації, в наші дні на планеті більше 450 мільйонів людей страждають психічними захворюваннями.


Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, наркотичної залежності, самогубств та інших проблем психічного здоров’я, а також – мобілізація зусиль щодо допомоги людям, які мають психічні розлади, поширення інформації про ефективні методи профілактики, лікування та запобігання психічних відхилень.


Всесвітня організація охорони здоров’я визначає психічне здоров’я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в свою спільноту.

Серед ознак доброго психічного здоров’я виділяють: здатність долати щоденні стреси та вирішувати проблеми; продуктивність та ефективність праці; здатність до саморозвитку та самовдосконалення; почуття гумору; інтерес до інших людей і спільноти; суб’єктивне почуття високої якості життя.


Щоденні стреси належать до вагомих чинників погіршення психічного здоров’я. Зараз, в період пандемії, навіть незначні неприємності інколи викликають роздратування або сльози, а серйозні проблеми можуть взагалі позбавити спроможності поводитися розсудливо. Ми не можемо, нажаль, силою думки позбавити людство від небезпечних захворювань або звільнити своє життя від прикрих подій. Водночас, здоров’я людини, в тому числі й психічне, в першу чергу залежить від неї самої. Всі ми здатні зробити конкретні кроки щодо зміцнення власного психічного благополуччя і підтримати рідних та близьких у важкий для них момент.


Щоб подбати про своє психічне здоров’я, варто: знайти хобі та регулярно їм займатися; організувати час та простір для якісного сну; бути активним (багато ходити, займатися спортом тощо); спілкуватися з цікавими людьми; відпочивати. Усвідомлення значущості власного душевного спокою та доброго настрою наших рідних, друзів та колег, здатність підтримувати рівновагу між діловою та особистою сферами, здатність не перебільшувати роль поганих подій – така щоденна практика може надати дієву підтримку психічному благополуччю кожного! А головне, друзі, давайте пам’ятати, що найбільша цінність – це життя. Бувайте здорові!

6 жовтня 2021 р. доценти кафедри спеціальної освіти та психології, к.пс.н. Кетлер-Митницька Т.С. та Кудінова М.С. провели із студентами-психологами екскурсію до туристичного пляжу «Природа, гармонія, спілкування». Метою цього заходу, приуроченого до Всесвітнього дня психічного здоров’я, було відновлення психологічного здоров’я студентів підчас пандемії, сприяння особистісному зростанню та згуртованості майбутніх психологів. Студенти разом з викладачами взяли участь у тренінгових вправах, спрямованих на зниження навального стресу та розвиток комунікативних навичок. Крім того, учасники заходу скоштували їжу, власноруч приготовлену на вогні, поспілкувалися та навіть трішки поспівали. Екскурсія по яскравій осінній Хортиці пройшла в атмосфері довіри та турботи один про одного. Ресурси психологічного здоров’я було поповнено на весь рік!

Вітаємо Позднякову Олену Леонтіївну 

першого проректора Хортицької національної академії, професора кафедри спеціальної освіти та психології!


з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.03 – корекційна педагогіка на тему «Теорія і практика функціонування виховної системи навчально-реабілітаційних закладів для дітей з особливими освітніми потребами» у Спеціалізованій вченій раді Д 26.053.23 Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова


Зустріч з представниками громадської організації «Соціальний вектор»


27 вересня відбувся круглий стіл зі студентами спеціальностей 053 Психологія та 231 Соціальна робота та представниками громадської організації «Соціальний вектор» – Вікторією Мєрєнковою та Іриною Талько в рамках інтегрованого семінару щодо реалізації права молоді з функціональними обмеженнями на активний відпочинок та дозвілля. 


Захід відбувся за підтримки Міністерства молоді та спорту України і з ініціативи ВМГО «Соціальний вектор» в рамках проекту «Інтеграція молоді з функціональними обмеженнями у суспільство „До мети – разом!“».


Гості розповіли про специфіку їх діяльності, заохочували студентів до співпраці з метою підвищення соціальної відповідальності, толерантного ставлення до дітей з ООП, також обговорювали вектори можливої взаємодії у межах соціально-психологічних проєктів.


Студенти із задоволенням прийняли інформацію і взяли активну участь в обговоренні актуальних викликів сьогодення.

Підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 н.р.

8 квітня 2021 року відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  із галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 н.р. за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти», в якому прийняла участь студентка магістратури спеціальності 061 Спеціальна освіта Хортицької національної академії Кіріллова Анна Олександрівна; науковий керівник – к.психол.н., доцент Антоненко Ірина Юріївна.


Комісія відмітила високий рівень підготовки та практичну значущість наукової роботи. Вітаємо учасницю та наукового керівника з гідним захистом наукової роботи! Бажаємо подальших наукових досягнень!

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за спеціальностями)

6 квітня 2021 року відбувся ІІ етап конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 "Спеціальна освіта (за спеціальностями)" який проходив у Миколаївському національному університеті імені В.О. Сухомлинського.


З 22 закладів вищої освіти України (40 учасників), у фінал пройшли 10 вузів (10 учасників), які захищали свої наукові роботи (через платформу ZOOM).

Вітаємо Свергун Оксану Олександрівну студентку 2 курсу магістратури Хортицької національної академії та її наукового керівника Жадленко Ірину Олександрівну з почесним ІІІ місцем та отриманням призу глядацьких симпатій.


Вітаємо з перемогою! Бажаємо і в майбутньому успіхів, везіння та реалізації наукових завдань!

Науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами»

Науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами» 04 грудня 2020 року кафедрою спеціальної педагогіки та спеціальної психології було проведено науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.


Відкрила захід модератор семінару Турубарова Анастасія Володимирівна, к.психол.н., завідувачка кафедри. Серед запрошених спікерів семінару з доповіддю виступила Бриль Марина Миколаївна, к.психол.н., директорка Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Міністерства культури та інформаційної політики України, заслужений працівник культури України. Від кафедри спікерами були: Дергач Маргарита Альфрітівна, д. пед. наук, професорка кафедри; Китманова Ірина Вікторівна, викладач кафедри, сурдопедагог вищої категорії; Жадленко Ірина Олександрівна, к.пед.н., доцент кафедри, логопед вищої категорії; Моренко Ольга Миколаївна, к.пед.н., старший викладач кафедри, практичний психолог.


Проблематика семінару містила аналіз сучасних тенденцій розбудови інклюзивного простору у сфері культури і мистецтва; питання соціалізації дітей з особливими освітніми потребами засобами мистецтва, а також в умовах інформаційного суспільства; практичні поради щодо роботи інклюзивно-ресурсних центрів.

Дякуємо адміністрації академії за допомогу в організації науково-практичного семінару, а також спікерам і учасникам за активну та творчу роботу!

Вебінар "Процедура підготовки роботи до перевірки на унікальність"

Запрошуємо взяти участь у вебінарі "Процедура підготовки роботи до перевірки на унікальність", який відбудеться 25 листопада о 15:05. Вебінар відбудеться у програмі ZOOM: ідентифікатор: 908 674 5733 та код доступу 9086745733 


2 етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за нозологіями)


Щиро вітаємо наших студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта та їх наукових керівників із успішною участю у 2 етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за нозологіями)!

Грамотами за оригінальність методики наукового дослідження нагороджені Кіріллова Анна (керівник: доцент Антоненко І.Ю.) та Гунько Ольга (керівник: доцент Жадленко І.О.).  Диплом 3 ступеня отримала Юшанова Оксана (керівник: доцент Жадленко І.О.)

Пишаємося науковими досягненнями та бажаємо подальшого творчого натхнення!!!

Он-лайн засідання секції «Сучасна психологія: практика інноваційного пошуку» в межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір»


13 травня 2021 року в межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір» проведено он-лайн засідання секції «Сучасна психологія: практика інноваційного пошуку». Діяльність секції модерували Т.С. Кетлер-Митницька, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології, та М.А. Дергач, доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології. Протягом засідання було заслухано 7 доповідей у супроводі змістовних комп’ютерних презентацій. У роботі секції взяли участь 40 учасників, серед яких – науково-педагогічні працівники та студенти Хортицької національної академії, в тому числі педагогічного фахового коледжу, а також здобувачі вищої освіти Луцького педагогічного коледжу. Актуальні та практично-значущі проблеми, підняті доповідачами, знайшли емоційний відгук серед слухачів навіть незважаючи на онлайн-формат зустрічі. Дякуємо усім за участь та сподіваємося на продовження плідної співпраці з вишами України та зарубіжжя!

Захід “Презентація книги «COVID-19 у великому місті. Психотерапевтичні образи та есе»” у межах проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір»


14 травня, другого дня ІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір» відбувся захід “Презентація книги «COVID-19 у великому місті. Психотерапевтичні образи та есе»”. Спікером стала Хомуленко Тамара Борисівна, доктор психологічних наук, професор, професор кафедри психології, завідувач кафедри психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. У процесі презентації книги членами кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології, здобувачами вищої освіти 053 Психологія було отримано цінну інформацію про те, як бути захищеним в умовах пандемії та готовим до життя в новому світі.

Дякуємо нашим партнерам, кафедрі психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, за плідну співпрацю!

Захід “Презентація книги «Арт-бук Харків’янина»” у межах проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір»


14 травня 2021 року під час другого дня ІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір»  відбувся захід “Презентація книги «Арт-бук Харків’янина»”. Спікеркою, Фоменко Кариною Ігорівною, доктором психологічних наук, доцентом, доцентом кафедри психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди було розкрито питання психології міста, психології міста Харків.

Майстер-клас «Гармонізація внутрішнього простору людини за допомогою техніки «Зентангли» у межах проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір»


14 травня 2021 року відбувся майстер-клас «Гармонізація внутрішнього простору людини за допомогою техніки «Зентангли» під керівництвом доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології Дергач Маргарити Альфрітівни. Техніка «Зентангли» відносить до ізо-терапії і дозволяє гармонізувати внутрішній емоційних стан людини. Опанування цією технікою дає можливість учасникам в будь-який час справлятися з негативними емоціями, що виникли через образу, напруження, невдоволення тощо. Цю техніку можна використовувати як для власної потреби, так і для роботи з клієнтами. Дякуємо учасникам, модераторам, організаторам конференції за автивну творчу роботу!

Робота секції «Сучасна психологія: практика інноваційного пошуку» ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір»


14 травня 2021 року в межах роботи секції «Сучасна психологія: практика інноваційного пошуку» ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір» відбувся он-лайн майстер-клас «Перші кроки практикуючого психолога: як стати затребуваним фахівцем». Шановним гостем Хортицької національної академії була Наталія Крошка, практичний психолог вищої категорії, кандидат психологічних наук, гештальт-терапевт на завершальному етапі навчання, медіаексперт в області психології, член журі «Психолог-2021», автор і тренер навчальних курсів для психологів, ведучий психологічних груп. З інтерв’ю, яке організувала та провела Тетяна Кетлер-Митницька, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології, учасники дізналися про те, як психологу-початківцю розпочати свій професійний шлях та досягти успіху у роботі з клієнтами. Майстер-клас відвідало 28 учасників. Щира розповідь Наталії як про серозні речі, так і про кумедні випадки з власного досвіду консультування викликала зацікавленість присутніх та краще підготувала студентів до вимог практичної діяльності психолога. Сподіваємося на подальшу співпрацю із майстрами своєї справи, досвід яких може стати орієнтиром для майбутніх фахівців!

Онлайн-батл «Битва психологів»


Науково-педагогічні працівники кафедри, кандидати психологічних наук Маргарита Кудінова, Ольга Галієва та Тетяна Кетлер-Митницька, підготували для студентів сюрприз та організували онлайн-батл «Битва психологів» – змагання на звання кращих студентів-психологів, яке пройшло у форматі настільної гри. Учасники кидали віртуальні кістки та відповідали на дотепні запитання з психологічних дисциплін, аби просунутися до фінішу. Переможцями стали досвідчені студенти третього курсу, але усі «бійці» показали ґрунтовні знання та неабияку кмітливість.


Бути психологом – це покликання душі! Дякуємо організаторам та учасникам свята!

Бути психологом – це покликання душі!


Викладачі кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології разом зі студентами спеціальності 053 Психологія яскраво відсвяткували Всеукраїнський день психолога, який відзначається 23 квітня. Професійне свято тривало три дні. Творчим студентським активом, який склали Анна Діброва, Анастасія Ісмоілова, Надія Сторчеус, Елеонора Лиходід, Олена Штепенко та Дар’я Шевченко, організовано цікаві заходи.


Розпочали з веселого: в процесі онлайн-челенджу «Смішні психологи» на Instagram-платформі psichological.khnnra було викладено смішні картинки про психологів, які надіслали всі бажаючі. У форматі «Хмара слів» організатори поцікавились у студентів та викладачів, чим для них є психологія. Під час онлайн-вікторини «Що вам відомо про День психологів?» всі мали змогу перевірити свою обізнаність щодо історії цього свята. За допомогою Telegram-боту @mrthnbot було проведено онлайн-марафон «Як справлятися зі стресом?»: учасники отримали детальні поради та практичні завдання щодо самопізнання, тайм-менеджменту, укріплення психічного здоров’я, технік дихання та багатьох інших питань.


Практичне заняття "Методика написання курсової роботи: вступ"


26 березня О. М. Галієва, кандидат психологічних наук, та Т. С. Кетлер-Митницька, кандидат психологічних наук (старші викладачи кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології), провели практичне заняття "Методика написання курсової роботи: вступ" для студентів груп СОб3 та Пб3. Після теоретичної частини заняття студенти у мікрогрупах потренувалися формулювати елементи вступу із запропонованих їм жартівливих тем. Як зазначили учасники, веселі нетрадиційні завдання викликали зацікавлене ставлення до наукової діяльності. Після аналізу "працездатності лопат раннього віку" та "комунікативних навичок підлітків-австролопітеків" курсові роботи вже й не такі складні) Адже, як знов переконалися викладачі, наші студенти - найкращі, творчі, ініціативні, винахідливі та готові до будь-яких викликів! 

25 березня 2021 року відбулось розширене засідання кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології, де викладачі, студенти спеціальності 053 Психологія разом зі стейкхолдерами обговорювали проєкт освітньо-професійної програми «Практична психологія». 

Семінар “Складні завдання перетворюємо на можливості: як влаштовано DESIGN THINKING”


Спільними зусиллями кафедр дизайну і спеціальної педагогіки та спеціальної психології 20 березня 2021 року проведено навчально-практичний семінар “Складні завдання перетворюємо на можливості: як влаштовано DESIGN THINKING”. У творчій співпраці дизайнери та психологи спробували розібратися, чи дійсно дизайн-мислення впливає на всі сфери людського життя і чи можна завдяки йому складні завдання перетворювати на можливості. В практичній частині семінару учасники створювали власний авторський знак-логотип, використовуючи прийоми дизайн-мислення. У семінарі взяли участь студенти, викладачі Хортицької національної академії та всі бажаючі.

Дизайнерське мислення – це методологія для інновацій, а отже, і невід’ємний інструмент роботи людей, які створюють їх. Усі, кому цікаве це питання, мають змогу долучитися до започаткованого проєкту “Fарбований Lис” від творчої студії Хортицької національної академії 

Тренінгове заняття: "Ковід 19: відновлення емоційного благополуччя після карантину"


В межах дисципліни "Реабілітаційний тренінг" студенти групи СОб4 взяли участь у тренінговому занятті на тему "Ковід 19: відновлення емоційного благополуччя після карантину". Старший викладач Кетлер-Митницька Т. С., канд.пс.наук, залучила студентів до рефлексивних ігор, обговорень та моделювання ситуації. Учасники відзначили корисність використаних прийомів щодо переосмислення труднощів та усвідомлення ресурсів їх подолання. 

Он-лайн захід "День драйвового доступу"


2 грудня викладачі кафедри та студенти академії яскраво презентували спеціальність 053 Психологія на он-лайн заході "День драйвового доступу". Завідувач кафедри, канд.пс.наук, доцент А. В. Турубарова креативно ознайомила гостей заходу із перспективами працевлаштування психологів. Старший викладач канд.пс.наук Т. С. Кетлер-Митницька залучила присутніх до тренінгових вправ, спрямованих на активізацію особистісних ресурсів професіоналізації у сфері психології. Своє слово сказали й наші зірочки-активістки, які поділилися враженнями про життя студентів-психологів. Дякуємо усім за участь, чекаємо абітурієнтів! Психологія - це цікаво, корисно, весело та драйвово!

Вітаємо із  із Всеукраїнським днем психолога! 


Дружній колектив Хортицької національної академії, викладачі та майбутні спеціальні психологи, продовжують вітати із Всеукраїнським днем психолога! Долучайтесь до нашої дружньої спільноти!

Дякуємо нашим друзям та колегам, Ірині Китмановій, Світлані Давидовій та Олександру Івчику, за підтримку щодо реалізації ідеї!


Участь викладачів кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології Хортицької національної академії у проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»


На початку листопада, з метою розбудови ефективної системи академічної доброчесності, Хортицькою національною академією було подано заявку на участь у проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative – далі проект Academic IQ). Організаторами проєкту Academic IQ було опрацьовано аплікаційні форми від 153 закладів вищої освіти України. Хортицька національна академія, з-поміж 60 ЗВО України, стала фіналістом вибіркового етапу та була запрошена до участі.

У межах заходів, проведення яких заплановано проєктом Academic IQ до 30 липня 2022 року, представники Хортицької національної академії (Позднякова О. Л., кандидат педагогічних наук, доцент, перший проректор; Антоненко І. Ю., кандидат психологічних наук, доцент, декан факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи; Галієва О. М., кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології) в період з 23 по 27 листопада 2020 року взяли участь у заході «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти». Так, представниками Хортицької національної академії було прослухано низку вебінарів: «Основи академічної доброчесності – Міжнародний центр з Академічної доброчесності (фундаментальні принципи академічної доброчесності)», «Погляд на якість освіти з міжнародної перспективи», «Представлення інституційного самооцінювання» (спікери: Девід Реттингер – Університет Мері Вашингтон, США; Тріша Бертрам Галлант – Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США; Аманда МакКензі – Університет Ватерлоо, Канада); «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»: презентація Інструментарію для інституційного аналізу академічної доброчесності та якості освіти» (спікери: Яна Чапайло – координаторка проєкту Academic IQ; Єгор Стадний – консультант проєкту Academic IQ); «Академічна доброчесність у системі внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості освіти» (спікери: Сергій Квіт – Голова Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти; Віктор Дроздов – Голова НМК, координатор з питань академічної доброчесності, Ізмаїльський державний гуманітарний університет; Ольга Бершадська – Директорка центру внутрішнього забезпечення якості освіти, Національний університет «Києво-Могилянська академія»).

У найближчий час заплановано підписання Меморандуму про співпрацю з Американськими Радами в межах проєкту Academic IQ та Хортицькою національною академією, який окреслюватиме основні елементи співпраці.

Процес здобуття вищої освіти у режимі он-лайн


Навчання онлайн триває! Кафедра спеціальної педагогіки та спеціальної психології Хортицької національної академії активно розширює та доповнює свої онлайн-курси! Опанувати нову систему роботи за лічені дні - виконано! #залишайтесявдома


Відзначення Всесвітнього дня психічного здоров'я


Викладачі кафедри у співробітництві зі студентами творчо та енергійно відзначили Всесвітній день психічного здоров'я, який відбувся 10 жовтня. К.пс.н., доцент Антоненко І. Ю. в межах освітньої програми'"Олігофренопедагогіка" провела онлайн-заняття для магістрів на тему "Позитивне лідерство у студентській академічній групі". К.пс.н. Галієва О. М. організувала студентів групи СОб3(1), майбутніх спеціальних психологів, щодо проведення низки заходів. Так, Ангеліна Стовбун, Лілія Ткаченко та Поліна Зігалова провели цікаві тестування в мережі Інстаграм, а Ольга Дудчик та Юлія Бучко створили корисні тематичні пости у мережі Facebook.  Моренко О. М. провела он-лайн зустріч зі студентами групи Пб3 "Я унікальна особистість: цінності  життя". Кетлер-Митницька Т. С. разом з головою наукового сектору Студради Ісмоіловою А. організували психодіагностичний практикум у мережі Інстаграм та провели он-лайн захід для всіх бажаючих "Скарбничка психологічного здоров'я". Кетлер-Митницькою Т. С. підготовлено привітання, розміщене на сайті та сторінці академії. Щиро дякуємо усім причетним до відзначення Дня психічного здоров'я, бажаємо подальших успіхів, оптимізму та гарного настрою!



Всесвітній день психічного здоров'я


Всім привіт!

Сьогодні відзначається Всесвітній день психічного здоров'я!

Саме тому, ми підготували для вас цікавий інтерактив!

12.10.20 пройде онлайн-зустріч "Скарбничка психічного здоров'я", на якій ви зможете:

ближче познайомитись з арт-терапією та когнітивно-поведінковою терапією;

виконати корисні вправи,

просто чудово провести час і відпочити.

Для зустрічі вам необхідно підготувати фарби, ручку, олівці та будь-які аркуші, а також перейти за посиланням о 15.00

Тема: Скарбничка психічного здоров'я

Время: 12 окт 2020 03:00 PM Киев

Подключиться к конференции Zoom

https://us04web.zoom.us/j/79170148098...

Идентификатор конференции: 791 7014 8098

Код доступа: K9Y1Sh

Ми чекаємо на Вас!




Інклюзивна вистава «Коли друзі поруч» відбулася!!!

В понеділок 5 жовтня 2020 року завершився ключовий етап проєкту «Разом за синім птахом: інклюзивна вистава», партнером якого є наша Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, замовником - департамент культури і туризму Запорізької міської ради, фінансову підтримку здійснює Український культурний фонд. Автором і керівником проєкту є професор кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології М. А. Дергач.


Протягом чотирьох місяців проєктна група працювала над створенням інклюзивної вистави «Коли друзі поруч», яка об'єднала дітей з особливими освітніми потребами  санаторної школи-інтернату Хортицької національної академії, загальноосвітньої школи №66, Кам'янської санаторної школи-інтернату та школярів із різних шкіл нашого міста. 


Спільна праця, натхнення та завзяття довели, що для творчості не має обмежень, що кожна дитина може створити творчий продукт тим способом, який для неї є найбільш доступним, що рухатися до мрії краще разом, підтримуючи один одного.


Показ вистави був закритим, такі умови проєкту через ситуацію із короновірусом, проте зараз працівники телебачення працюють над створенням відео вистави, яке ми зможемо передивитися наприкінці жовтня.


Значну допомогу в цій справі надали студенти-волонтери Хортицької національної академії. Велика дяка всім, хто долучився і допоміг створити казку для наших діточок!

Вітаємо з захистом докторської дисертації!


25 грудня 2020 р. доцент кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології Хортицької національної академії Панов Микита Сергійович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук на тему «Психологічні основи професійної реадаптації особистості в умовах проблемогенного соціуму» за спеціальністю «19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи» у Спеціалізованій вченій раді Д 29.051.11 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля


Вітаємо першокурсників зі вступом до Хортицької національної академії!


Відсьогодні ви – повноправні члени великої спільноти студентів найкращого  ЗВО України. На вас чекає цікаве і насичене студентське життя, і лише від ваших прагнень залежить, якими будуть ці роки і чого ви досягнете в майбутньому.

Бажаємо вам яскравих студентських років та великого професійного майбутнього!




Колектив кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології вітає старшого викладача Тетяну Кетлер-Митницьку з успішним захистом кандидатської дисертації!


10 вересня 2020 р. старший викладач кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Кетлер-Митницька Тетяна Сергіївна захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 19.00.07 (педагогічна та вікова психологія) на тему «Інтернальність як чинник готовності майбутніх психологів до особистісно-професійного саморозвитку» у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова




Он-лайн опитування студентів факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Хортицької національної академії


З метою вивчення особливостей суб’єктної позиції в умовах дистанційного навчання старший викладач Тетяна Кетлер-Митницька провела он-лайн-опитування студентів факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Хортицької національної академії. У дослідженні взяли участь 58 студентів: 39 – першого (бакалаврського), 19 – другого  (магістерського) рівнів освіти за спеціальностями: 016 «Спеціальна освіта», 053 «Психологія», 231 «Соціальна робота», 227 «Фізична терапія, ерготерапія», 013 «Початкова освіта». Метою опитування було виявлення самооцінки студентами розвиненості різних видів суб’єктної активності за трьома сферами: самоорганізація; саморегуляція; самоаналіз та саморозвиток у навчальній діяльності. Враховувалися оцінки студентам власних компетенцій (здатностей) як щодо самостійного здобуття знань, так і щодо подолання труднощів, зумовлених впровадженням дистанційного навчання.

За результатами дослідження, студенти оцінюють свої компетенції з усіх сфер суб’єктної активності як розвинені на середньому та високому рівнях. На думку опитаних, найкраще (рівень «володію добре») в них виражені усвідомлення цінності навчальної та професійної діяльності за обраним фахом (32 особи або 55 %) та здатність активно шукати шляхи розв’язання проблемних ситуацій, що виникли при спробі виконати завдання (28 осіб або 48 %). Студенти вважають найгірше розвиненими (рівень «володію погано») такі свої компетенції, як здатність дотримуватися продуктивного режиму дня, при якому залишалося б досить часу та енергії для навчальної діяльності (21 особа або 36 %), та вміння виконувати великий обсяг роботи протягом обмеженого часу (15 осіб або 26 %). Опитані відзначили, що найлегше їм розв’язати таку проблему, як невміння працювати з комп’ютерними програмами (33 особи або 57 %). Важко, але можливо впоратися з великою кількістю завдань, які потрібно виконати одночасно (40 осіб або 69 %), та незрозумілістю формулювання того, що потрібно 

Робота секції «Актуальні проблеми спеціальної педагогіки та психології» в рамках проведення І Міжнародної науково-практичної конференції “Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір”


Сьогодні відбулася в онлайн-форматі робота секції «Актуальні проблеми спеціальної педагогіки та психології» в рамках проведення І Міжнародної науково-практичної конференції “Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір”.


Були заслухані доповіді учасників щодо актуальних проблеми спеціальної освіти та психології: рефлексії та антиципації майбутніх психологів; психологічного комфорту студентів при дистанційній формі навчання; особливостей мовленнєвої діяльності та базового полісенсорного сприйняття у дітей дошкільного віку із РАС; особливостей розвитку здібностей до вербальної творчості дітей старшого дошкільного віку із ЗПР; особливостей розвитку мімічної та артикуляційної моторики у дітей молодшого шкільного віку зі стертою формою дизартрії, розвитку графомоторних навичок письма у дітей старшого дошкільного віку з ФФНМ тощо.


Щиро дякуємо керівництву нашої академії за організацію проведення онлайн-конференції! Дякуємо всім учасникам нашої секції за плідну наукову дискусію, за активний пошук шляхів вирішення проблем спеціальної педагогіки та психології!

Організаційні збори щодо проходження діагностичної практики здобувачами вищої освіти другого курсу першого (бакалаврського) рівня спеціальності 053 Психологія


Відповідно до робочого навчального плану підготовки здобувачів вищої освіти другого курсу першого (бакалаврського) рівня спеціальності 053 Психологія 27 січня 2020 року відбулися організаційні збори щодо проходження діагностичної практики. Вступне слово мали завідувач кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології Турубарова Анастасія Володимирівна; завідувач навчальної практики Великжаніна Дар’я Василівна; керівники практики Лапа Віра Миколаївна та Галієва Ольга Михайлівна. В процесі організаційних зборів були обговорені питання про порядок проходження практики; техніку безпеки на робочому місці; особливостей підготовки обов’язкової документації: щоденника практики; звіту про проходження діагностичної практики тощо.


Під час проходження діагностичної практики студенти матимуть можливість оволодіти вмінням здійснювати розробку та впровадження програм психодіагностики, підбору діагностичного інструментарію, кількісної та якісної обробки даних.


Бажаємо майбутнім фахівцям із психології творчої наснаги у період проходження діагностичної практики!


Колектив кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології вітає колег з успішним захистом кандидатської дисертації!


26 жовтня 2019 р. викладач кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Кудінова Маргарита Сергіївна захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 19.00.07 (педагогічна та вікова психологія) на тему «Розвиток стресостійкості в учнів старших класів загальноосвітніх шкіл-інтернатів» у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди;


старший викладач кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Галієва Ольга Михайлівна захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 19.00.07 (педагогічна та вікова психологія) на тему «Розвиток саморегуляції ситуативної тривожності майбутніх психологів у процесі професійної підготовки» у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди

Готуємося до Вступу - 2019


Для проведення профорієнтаційної роботи 28 лютого викладачі Хортицької національної академії відвідали Лукашевський навчально-виховний комплекс. Старшокласники охоче взяли участь у тренінгу "PsychoLIFE".



В межах Дня відкритих дверей Хортицької національної академії  М.С. Пановим та Т.С. Кетлер-Митницькою за участю С.М. Лупінович проведено майстер-клас - психологічний тренінг "PsychoLIFE". Абітурієнти та майбутні психологи - студенти першого курсу - корисно й весело провели час, розвиваючи уміння виявляти спостережливість, співпрацювати та надавати зворотній зв'язок. Дякуємо усім за участь та чудову святкову атмосферу!



Сьогодні 20 жовтня 2018 року в Хортицькій національній академії День відкритих дверей. Цікаво, інформативно, своєчасно! Безліч цікавих майстер-класів за спеціальностями, серед яких тренінг з практичної психології.


Колектив кафедри вітає з успішним захистом кандидатської дисертації!


24 травня 2017 р. викладач кафедри спеціальної освіти факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Жадленко Ірина Олександрівна захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 13.00.04 (теорія і методика професійної освіти) на тему «Формування професійно-етичної компетентності майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів у процесі фахової підготовки» у Класичному приватному університеті


12 жовтня 2018 року в межах Міжнародної науково-практичної конференції

«ДОСВІД І ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ЖИТТЄВОЇ ПРАКТИКИ

УЧНІВ І СТУДЕНТІВ НА ЗАСАДАХ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ДО ОСВІТИ»

(до 25-річчя Наукової школи педагогіки та психології життєтворчості) відбулася

презентація інноваційного досвіду Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії як експериментального майданчика Міністерства освіти і науки України: відкриті заходи, майстер-класи, серед яких

тренінг «Інноваційні форми психологічного супроводу студентів в рамках соціальної практики» та

наративна студія «Метод картування у психологічному супроводі самопізнання школярів".

Дуже позитивно, цікаво та інформативно!