Als je een bedrijfseigenaar bent, is de kans groot dat je werknemers hebt. Als dat het geval is, dan is het belangrijk te weten wanneer een arbeidscontract opgesteld moet worden, zodat beide partijen van de overeenkomst begrijpen wat er verwacht wordt.
Concurrentiebedingen worden vaak in arbeidscontracten opgenomen en kunnen e mogelijkheden van de werknemer om voor een concurrerend bedrijf te werken beperken. Concurrentiebedingen beschermen het bedrijf tegen werknemers die handelsgeheimen kunnen stelen of waardevolle informatie aanbieden die hun nieuwe werkgever een voordeel zou geven ten opzichte van de oude werkgever.
Wil je advies over een concurrentiebeding? Neem dan contact op via de link.
Het belangrijkste aspect van een contract is dat je jezelf en je bedrijf beschermt. Een non-concurrentiebeding in een arbeidscontract is een manier om precies dat te doen! Concurrentiebedingen zijn bedoeld om te voorkomen dat werknemers hun kennis, ervaring en connecties meenemen als ze het bedrijf verlaten. Dit zorgt ervoor dat de andere bedrijven in je bedrijfstak niet gemakkelijk je beste mensen kunnen wegkapen, wat kan helpen de stabiliteit in de bedrijfstak te handhaven en de lonen laag te houden. Deze clausules helpen ook het risico van rechtszaken te verminderen, want als een werknemer toch besluit om bij een concurrent aan de slag te gaan, zijn daar regels over opgenomen.
Een concurrentiebeding is een beding dat een werknemer verbiedt met zijn werkgever te concurreren gedurende een bepaalde tijd nadat hij ontslag genomen of beëindigd heeft. Om afdwingbaar te zijn, moet het contract aan bepaalde eisen voldoen. Deze eisen zijn onder meer:
1) De concurrentiebeperking mag niet in strijd zijn met de openbare orde
2) Ze mag iemand niet laten kiezen tussen een baan en het beschermen van zijn levensonderhoud
3) Er moet enig verband bestaan tussen de op het werk gebruikte vaardigheden en de nieuwe functie die gezocht wordt.
Als je ooit een arbeidscontract hebt moeten tekenen, is de kans groot dat er een concurrentiebeding in stond. Deze bedingen verbieden werknemers om na afloop van hun dienstverband voor concurrenten te werken in dezelfde bedrijfstak of in hetzelfde geografische gebied van waar ze vroeger werkten. Maar wat als de werkgever niet in een bedrijfstak zit met veel concurrenten? Of wat als de werknemer in zo'n afgelegen gebied woont dat het onmogelijk zou zijn om ergens anders te werken? Als deze scenario's van toepassing zijn, dan is het concurrentiebeding misschien niet geldig en kan het de werknemer verhinderen werk te vinden als diens huidige baan afloopt.