On-line program

On-line stream schůzka

Termín příští stream schůzky: 31. března 2020, 17.00 h

O co jde? Stream schůzka probíhá přes webovou aplikaci Google Meet. Vedoucí vytvoří prostřednictvím aplikace virtuální schůzku, ke které se mohou členové připojit.

Jak se připojit: Členové, kteří se chtějí do této schůzky připojit, musí kliknout na odkaz níže. Objeví se vám připojovací stránka (jako je vpravo na obrázku). Tam napíšete svojí přezdívku nebo jméno, podle kterého Vás vedoucí poznají a kliknete na tlačítko Požádat o připojení. Jakmile vedoucí schválí vaší žádost o připojení, budete připojeni do streamu.

Musím si zakládat nějaký účet/profil? Ne. K připojení nepotřebuješ žádný účet ani profil u Googlu.

Potřebuji připojení k internetu? Ano. Pro sledování stream schůzky je nutné kvalitní připojení k internetu.

Potřebuji webkameru? Ne. Nicméně zapnutou ji mít můžeš. Pro připojení ke streamu ale není nutná. Obraz i zvuk vedoucích vám půjde i bez ní.

Potřebuji mikrofon? Ne. Nicméně zapnutý ho mít můžeš. Pro připojení ke streamu ale není nutný. Obraz i zvuk vedoucích vám půjde i bez něj.

Jak můžu s vedoucími komunikovat? Pokud máš zapnutý mikrofon, můžeš komunikovat prostřednictvím něj. Nicméně jako hlavní komunikační prostředek použij chat.

Potřebuji si něco připravit?

  • Připrav si tabulku, která bude mít 4 řádky a 4 sloupce. Kdo neví, jak má tabulka vypadat, může se podívat na tento vzor. Do každého políčka tabulky si libovolně vyber a napiš jedno jméno někoho z oddílu. Pro ty, co by si nemohli vzpomenout, jsou to: Kutil, Péťa, Banán, Walli, Blesk, Golem, Keř, Kika, Kuba, Sebi, Šutr, Tobiáš, Tomáš, Tráva, Kamča, Niki, Terka, Mickey, Foxed, Hřebík, Kumbál, Marvin, Méďa, Sněhulák. Jmen je záměrně více než je políček v tabulce, takže dobře zvažte, která jména do tabulky vyberete.
  • Dále si připravte papír a tužku.

Odkaz pro připojení se ke streamu: bude uveřejněn cca 15 minut před začátkem schůzky

Videonávod na připojení k on-line schůzce

Challenge dne »Kolik bude hodin«

Včera došlo k přechodu zimního času na letní. A tak tu máme tématickou hodinovou hádanku. Podívej se na obrázky hodin a zkus zjistit, kam budou ukazovat ručičky na hodinách vpravo dole.

Pokud už máš řešení hádanky, napiš svou odpověď do formuláře dole a odešli. V dalším úterním on-line streamu uděláme vyhodnocení.

Celoroční hra „ZLATOKOPOVÉ“

Stav zlata: 2 ks

Stav zlata: 6 ks

Kartičky staveb

Ranč

Indiánská rezervace

Železnice

Důl

Malé město

Přístav

Přehrada

Velké město

Kartičky bonusů