Włoski to styl życia = Język włoski często nazywa się po prostu... melodią. Piękne brzmienie włoskiego to jednak nie wszystko: włoski to... radość. La lingua italiana jest nośnikiem dolce vita, nieśpiesznego stylu życia i entuzjazmu

Dlaczego warto uczyć się

języka włoskiego ?


To, że język włoski należy do najpiękniejszych na świecie, nie ulega wątpliwości. Pomimo, iż Polacy mają wiele sympatii do języka Belpaese, nadal spotkać można opinie o jego nieprzydatności oraz rzekomych problemach związanych z nauką. Nic bardziej mylnego! Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

- większe szanse na rynku pracy

W dzisiejszych czasach najpewniejszą drogą do znalezienia dobrej pracy jest znajomość języków obcych. Międzynarodowe korporacje szukają osób znających angielski, jednak każdy dodatkowy język stanowić będzie atut, który przesadzić może o tym, że to właśnie my dostaniemy wymarzoną pracę. Polska nie stanowi tu wyjątku: nierzadko zdarza się, ze wkraczając na polski rynek, korporacje te wyżej cenią znajomość kilku języków obcych, niż dyplom uczelni wyższej. Włoski to czwarty najchętniej widziany przez pracodawców język obcy. Obroty w handlu zagranicznym z Włochami od lat są duże, a z uwagi na stosunkowo niewielką odległość i niższe koszty pracy w Polsce wiele włoskich firm m.in. Fiat, Zanussi, Lavazza otwiera u nas swoje fabryki, a co za tym idzie daje nowe możliwości na ryku pracy. Język włoski oparty w dużej mierze na łacinie stanowi łatwą do opanowania wymowę i pisownię, dlatego też jego nauka może być świetną zabawą, a także dodatkowym atutem podwyższającym kwalifikacje zawodowe.

- Włochy to atrakcyjne miejsce podróży

Z całą pewnością znajomość języka włoskiego zwiększa intensywność doświadczeń z turystycznych wojaży, oferując możliwość rozmawiania z lokalną społecznością i chłonięcia kultury wszystkimi zmysłami. Melodyjne brzmienie tego języka, a także powszechność jego używania na świecie skłania coraz więcej ludzi do jego poznawania; oglądanie włoskich filmów, czytanie książek i słuchanie piosenek w oryginalnej wersji to prawdziwa uczta dla oka i ucha. Znajomość tego języka przyda nam się podczas pobytu we włoskich restauracjach, słynących na cały świat z wybornego menu i doskonałej karty win.

- kuzyn francuskiego i hiszpańskiego

Przypomnijmy, ze włoski to język najbliższy łacinie, z której wywodzą się wszystkie języki romańskie. Jego znajomość sprawi, ze nauka francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego, czy choćby rumuńskiego będzie o wiele łatwiejsza. Dobra znajomość podstaw gwarantuje efektywne szlifowanie języka. Włoski to fundament, dzięki któremu mało który język będzie dla Ciebie zagadką. Odkryjesz wiele podobieństw w słownictwie, gdyż rdzeń jest ten sam. Działa to zresztą w dwie strony, jeśli masz za sobą naukę któregoś z wyżej wskazanych języków, poznawanie włoskiego przyjdzie Ci ze szczególna łatwością!

– klucz do włoskiej kultury i języka!

Italia to kolebka europejskiej kultury, sztuki, literatury, to kraj o największej liczbie zabytków wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. To tutaj żyją i tworzą najwybitniejsi projektanci mody, designerzy czy mistrzowie kuchni. Rozpoczynając przygodę z językiem włoskim wkraczasz do bezcennego świata smaków, zapachów i przeżyć estetycznych, których próżno szukać gdziekolwiek indziej! Język włoski to język dyplomacji, kultury i sztuki, zwraca na siebie uwagę ze względu na interesującą historię, bardzo bogaty zasób słownictwa oraz swą płynność i muzykalność. Język ten ściśle wiąże się z produktami pochodzącymi z Italii: to język mody, kuchni, piłki nożnej, a także muzyki oraz motoryzacji; a co za tym idzie jest wyznacznikiem wysokiej jakości, dobrego smaku oraz wysublimowanego stylu. Słowa takie jak: pasta, spaghetti, pizza, al dente czy moda nas stałe weszły do naszego słownictwa i używane są coraz chętniej i częściej.