Digialgus: Infotehnoloogia ja koostöö. 

Google ühistöövahendid.

Milleks selline koolitus?

Eesti elukestva õppe strateegia 2020 andis meile esmased suuniseid hariduse kaasajastamiseks. Mitmel korral nimetati dokumendis üheks olulisemaks põhimõtteks koostööd ja üksteiselt õppimist, samuti tähtsustati rahvusvahelist koostööd. 

Strateegiline meede p 1.4 Õpikäsituse rakendamist toetavate koostöövormide loomine ja toetamine ütles: Koostöö selle kõige erinevamates vormides on haridussüsteemi edu võti:  oluline on koostöö õpetajate ja õppeasutuste vahel, kooli koostöö lapsevanematega, aga ka koostöö kooli ja kohaliku omavalitsuse ning piirkondlike ettevõtete vahel.

Kellele?

Koolitusel osalemine on tasuta lasteaias, üldhariduskoolis ja kutsekoolis töötavale õpetajale, tugispetsialistile (eripedagoog, sotsiaalpedagoog, psühholoog, logopeed), haridustehnoloogile, õppejuhile, õppeasutuse juhile.

NB! Koolitus on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus. 

Koolituse tutvustus

Koolituse eesmärk: ​Koolituse eesmärgiks on tutvustada õpetajatele Google töövahendeid, mis hõlbustavad koostööd kolleegide, õpilaste ja lastevanematega.

Maht: 1,19 EAP (31 ak/h)

Õppetöö vorm: Kombineeritud õpe (12 ak/h auditoorne õpe + 19 ak/h veebipõhine õpe)

Osalemise eeldused:

Õpiväljundid

Kasutab digitehnoloogiaid suhtlemiseks, koostööks kolleegidega teadmiste ja kogemuste vahetamiseks ning õpetamispraktikate uuendamiseks. (DigCompEDU 1.1; 1.2 TASE 3) 

Reflekteerib digitehnoloogiate mõtestatud rakendamist õppetegevustes. (DigCompEDU 1.3 TASE 3)

Arvestab digiõppevara valimisel, loomisel ja kasutamisel konkreetseid õppe-eesmärke, sisu, vahendeid, õppemeetodeid ja õppijaid. (DigCompEDU 2.1; 2.2 TASE 3) 

Süstematiseerib ja jagab digiõppevara õppijate, kolleegide ning vajadusel vanematega, arvestades intellektuaalomandi kaitse ja privaatsuse põhimõtteid. (DigCompEDU 2.3 TASE 3) 

Kasutab, loob või rakendab digitehnoloogiaid ja digiõppevara õppimise tõhustamiseks ja õppijate kaasatuse suurendamiseks., ühiseks teadmusloomeks ning vastastikuseks tagasisideks. (DigCompEDU 3.1 TASE 3)

Kasutab digitehnoloogiaid õppe diferentseerimisel ja individualiseerimisel. (DigCompEDU 5.2 TASE 3)

Moodulite lühikirjeldus ja teemad: 


Kursuse käigus toimub 3 kontaktpäeva (4 ak/h) ning 2 distantsõppe nädalat, mille käigus toimub vajadusel kaks veebikohtumist. 

Koolitus jaguneb viieks teemaks. 


Koolituse õppeülesannete esitamiseks kasutatakse Classroomi.

Koolitajatel on õigus kokkuleppel koolitatavatega teemade järjestust ja õppeülesannete esitamise kohta muuta.



Tunnistuse saamise eeldused:

Koolitus loetakse positiivselt läbituks ja väljastatakse sellekohane tunnistus, kui osaleja: 

Koolitusmaterjali koostaja on Airi Aavik, Haapsalu Kutsehariduskeskuse haridustehnoloog.

Kui märkad viga, anna sellest teada airi.aavik@gmail.com.

https://sites.google.com/view/itjakoostoo/avaleht?authuser=0