ОГОЛОШЕННЯ!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

У нашому центрі продовжується проведення компклексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини. Просимо Вас, при потребі, реєструватися на "Порталі ІРЦ".

На даному посиланні "Портал інклюзивної освіти: як батькам подати заяву до ІРЦ онлайн і не тільки" покроково розписано як подати заяву.

Посилання "Портал інклюзивної освіти: як батькам подати заяву до ІРЦ онлайн і не тільки": https://nus.org.ua/.../portal-inklyuzyvnoyi-osvity-yak.../

Портал ІРЦ: https://ircenter.gov.ua/

З 01.03.2021 року КУ БМР "Інклюзивно-ресурсний центр №2" розпочинає проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини.

Графік роботи:

Понеділок

Вівторок 8.00 - 16.00

Середа

Четвер

П`ятниця 8.00 - 16.00

Обідня перерва 12.00 - 12.40

Контактний телефон: +38 (066) 403 27 86

Ми знаходимося у місті Біла Церква по вулиці Польова, будинок 70 (на базі Білоцерківського навчально-виховного об'єднання "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 - дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клуб" , 1 поверх).

Чекаємо на Вас!

8 грудня в "Інклюзивно-ресурсному центрі №2" до Дня святого Миколая проведено майстер-клас "Миколай іде до нас" для наших маленьких вихованців.

Діти ознайомилися з технікою "аплікація" та здобули базові навички.

Під час заходу діти отримали масу задоволення та солодкі смаколики.

Поради батькам дітей з особливими потребами

1.Ніколи не жалійте дитину через те,що вона не така, як усі.

2.Даруйте дитині свою любов та увагу,однак не забувайте про інших членів родини,котрі її теж потребують.

3. Не дивлячись ні на що, зберігайте позитивне ставлення і уявлення про свою дитину.

4. Організуйте свій побут так,щоб ніхто в сім'ї не відчував себе «жертвою»,відмовляючись від свого особистого життя.

5. Не відгороджуйте дитину від обов'язків і проблем. Вирішуйте всі справи разом з нею.

6. Слідкуйте за своєю зовнішністю. Дитина повинна гордитися вами.

7. Не бійтеся в чомусь відмовити дитині, якщо вважаєте її вимоги надмірними.

8. Частіше розмовляйте з дитиною. Пам'ятайте, що ні телевізор, ні радіо не замінять їй вас.

9. Не обмежуйте дитину в спілкуванні з ровесниками.

10. Частіше звертайтеся за порадами до педагогів та психологів.

11. Звертайтеся до родин, у яких є діти. Передавайте свій досвід і переймайте чужий.

12. Пам'ятайте, що дитина коли-небудь подорослішає і їй доведеться жити самостійно. Готуйте її до самостійного життя. Говоріть з нею про майбутнє.

Поради дефектолога для батьків

Характеристика дітей з легкою розумовою відсталістю

Мислення має наочно-образний характер. Справжнє утворення понять виявляється недоступним. Дуже слабка здатність до узагальнення. Погано розуміється зміст прочитаного. Правильно сприймаючи предмети і їх зображення, діти, які страждають дебільністю, не можуть їх порівняти, встановити існуючи між ними внутрішні зв'язки. Це наочно проявляється в експерименті з сюжетними картинками, серією послідовних зображень, в операціях на класифікацію.

При навчанні рахуванню діти насилу засвоюють поняття кількісного вмісту числа, сенс умовних арифметичних знаків. Без попереднього роз'яснення часто не розуміють умови нескладного завдання. При її вирішенні "застряють" на попередньому способі дії. Насилу засвоюють правила правопису.

Характеристика дітей з помірною розумовою відсталістю

Судження вкрай бідні і здебільшого без переробки запозичені від оточуючих.

Логічні процеси перебувають на дуже низькому рівні. Діти не в змозі вловити основну ідею прочитаного ним оповідання, його зміст відтворюють тільки по додатковим питанням.

Недостатність зорового і слухового аналізу і синтезу чітко проявляється в труднощах запам'ятовування букв, подібних за написанням або звучанням, при злитті звуків в склади і складів у слова. Читання часто носить механічний характер, розуміння змісту прочитаного відсутня. Можливе навчання порядковому рахунку в межах першого десятка, механічне заучування таблиці множення. Абстрактній рахунок, поняття про число недоступні.

Запас слів малий, іноді обмежений назвами окремих предметів. Мова маловиразна, фрази короткі, аграматичні. Нерідко відзначається недорікуватість.

Моторика малодиференційована. Синкинезії, повільність, млявість, незручність рухів загострюється труднощі оволодіння письмом, фізичною працею.

Для діяльності характерна відсутність ініціативи, самостійності, оперування штампами, заснованими на наслідуванні. Доступні лише ті види праці, які складаються з стереотипного повторення одних і тих же завчених прийомів. Інтелектуальна переробка власного досвіду відсутня. Зміна робочого або побутового шаблону викликає стан розгубленості. Тому пристосування до життя і елементарним видам праці можливе лише за наявності постійної допомоги, контролю і керівництва.

Характеристика дітей з аутичними рисами

Цих дітей характеризує виражений аутизм (відхід у себе, відстороненість від світу і його боязнь). Дитина відчуває певні страхи. Схильні до розвитку логічного мислення. Вчаться непогано, але відсутні широкі пізнавальні інтереси. Нетипові інтереси (про будову світу, про потойбічний світ). Люблять багато читати. Розвинена мова, але частина формальна. Негативні риси: емоційна холодність, не відчуває великої прихильності до батьків, емоційна тупість. Він не цікавиться чиїмось думкою, він байдужий до зовнішнього світу. Здатні на дивні вчинки (скинути кота з 6-го поверху, але не з бажання вбити, а подивитися, як він приземлиться). Самозбереження притупляється, може пройти по карнизу. Не має друзів - він одинак. У дружбі підкоряється, а не лідер. Не дивиться в очі.

У роботі спробувати спиратися на його сильні сторони. Моралі не діють взагалі. Корисно привчати його, тому для нього головне, щоб залишили його в спокої. «Не важливо, як виглядає для інших, важливо для себе». Нічого не нав'язувати, а пристосовуватися до них.

Фрази примітивні, мова часто страждає аграматизмами, недорікуватістю. Словесні визначення, не пов'язані з конкретною ситуацією, сприймаються повільно.

З інтелектуальним недорозвиненням тісно пов'язана незрілість особистості. Виразно виступають несамостійність суджень і поглядів, відсутність допитливості в ігрової, пізнавальної і трудової діяльності, слабкість ініціативи. При загальній достатній схоронності емоційної сфери немає складних відтінків переживань.

К СЕБЕ ВЕСТИ З ГІПЕРАКТИВНИМИ ДІТЬМИ. РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГАМ

Працівникам освітніх закладів завжди треба пам’ятати, що гіперактивність, це не особливості темпераменту чи характеру дитини, не наслідок виховного процесу батьків, а медичний діагноз! Тому батьків треба сприймати не як першопричину «поганої» поведінки дитини, а спробувати зробити їх союзниками і разом, об’єднавши зусилля, допомогти дитині адаптуватися в колективі та отримувати знання.

1. Педагогам було б корисно знати ознаки синдрому дефіциту уваги, адже це ключ до розуміння малечі. Вчителі мають орієнтуватися в особливостях сприймання, уваги, пам’яті гіперактивних дітей, щоб в якомога доступнішій формі організувати розумову діяльність.

2. Дитина з гіперактивністю повинна завжди бути «на виду». Краще, якщо основне місце сидіння в класі буде в центральному ряді, на першій парті або навпроти стола вчительки. Так педагог може максимально стримувати увагу дитини, а для дитини це можливість швидко звернутися за допомогою у разі виникнення труднощів.

3. Завдання, які надаються гіперактивній дитині мають свої особливості. Так, намагайтесь давати завдання які відповідають рівню знань дитини. Оскільки дуже легке чи дуже складне завдання – це привід для швидкого переключення уваги, яку і так тяжко втримати. Наступна особливість – на певний окремий відрізок часу давайте виконувати лише одне завдання, якомога чіткіше проговоривши умову і використовуючи якомога менше слів. І останнє, якщо завдання, яке треба виконати досить велике, допоможіть малечі розбити його на окремі частини і контролюйте виконання кожної.

4. Зведіть до мінімуму відволікаючі фактори навколо місця, де сидить дитина. Тут не повинно бути картин, годинника, дитячих наробок і т. д.

5. Режим дня і план заняття повинні бути якомога більше передбачуваним для дитини. Обов’язково організовуйте фізкультхвилинки, де є можливість порухатися і скинути напругу. Намагайтесь використовувати елементи гри і змагання під час занять.

6. Направляйте енергію гіперактивних дітей в корисне русло. Тобто давайте завдання, де можна проявити активність і після чого можна заслужити похвалу за це. Наприклад, роздати зошити чи картки, вимити дошку, намочити губку, полити квіти і т. д.

7. Створюйте ситуації, в яких гіперактивна дитина може стати експертом. Це дуже гарно вплине на формування самооцінки дитини та на сприймання її в класі. Адже зазвичай, в силу своїх особливостей, такі діти стають «крайніми» у всіляких конфліктних ситуаціях, а тому завжди отримують догани.

8. І останнє, пам’ятайте, такі дисциплінарні міри, як покарання, смикання, окрики, погрози, принижування не покращать поведінку дитини. Швидше за все ви досягнете протилежного результату. Тому намагайтесь ігнорувати негативні моменти і заохочувати позитивні та частіше хвалити гіпердинамічних діток. Корекція їх поведінки зазвичай здійснюється за допомогою медикаментозних і психологічних корекційних програм.

Чарівний сніговичок

Нам знадобиться для сніговиків:

Ватяні диски 6 шт;

Кола з картону 3 шт різного розміру;

Кольоровий папір (для шапочки і носа);

Трохи пластиліну для гудзиків;

Пухнастий дріт (або щось взамін, можна шматочок тканини);

Паличка з під морозива (або щось схоже);

Можна використовувати пластикові оченята, а можна і пластиліном обійтися.

Крок 1

Підготуємо ватяні диски. 2 штуки потрібно залишити як є. Ще пару складаємо разом і обрізаємо трохи края. Третю пару так само беремо разом і обрізаємо більше ніж у другої пари.

Крок 2

Далі збираємо все разом, дивіться на фото нижче.

Потрібно вирізати з картону три кола. Зробити можна просто: у нас 3 пари ватяних дисків, кола вирізаємо трохи менше за кожну пару. Тобто виходить, що поклавши коло з картону на диск, буде видна біла кромка.

Крок 3

Тепер беремо три ватних диска різного розміру і приклеюємо до них картонні кружечки. Дивіться на фото.

Крок 4

Далі диски повільно кладемо один на одного, формуємо сніговика. Приклеюємо до картонних кіл паличку як на фото вище.

Крок 5

Тепер зверху приклеюємо інші три ватних диска відповідно до розміру.

Крок 6

З кольорового паперу вирізаємо шапочку і носик, приклеюємо. З пластиліну робимо гудзики і очі. На шиї зав’язуємо шарфик. Все готово. Можна зверху зробити ще мотузочку, щоб повісити на ялинку.

Для дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку важливе значення мають ігри, які потребують координації і точності рухів пальців рук. Коли дитина робить ритмічні рухи пальцями, одночасно з промовлянням віршованого тексту, значно підвищуються мовленнєва активність, розвивається спостережливість, пам'ять, увага.

ЯК СЕБЕ ВЕСТИ З ГІПЕРАКТИВНИМИ ДІТЬМИ. РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГАМ

Працівникам освітніх закладів завжди треба пам’ятати, що гіперактивність, це не особливості темпераменту чи характеру дитини, не наслідок виховного процесу батьків, а медичний діагноз! Тому батьків треба сприймати не як першопричину «поганої» поведінки дитини, а спробувати зробити їх союзниками і разом, об’єднавши зусилля, допомогти дитині адаптуватися в колективі та отримувати знання.

1. Педагогам було б корисно знати ознаки синдрому дефіциту уваги, адже це ключ до розуміння малечі. Вчителі мають орієнтуватися в особливостях сприймання, уваги, пам’яті гіперактивних дітей, щоб в якомога доступнішій формі організувати розумову діяльність.

2. Дитина з гіперактивністю повинна завжди бути «на виду». Краще, якщо основне місце сидіння в класі буде в центральному ряді, на першій парті або навпроти стола вчительки. Так педагог може максимально стримувати увагу дитини, а для дитини це можливість швидко звернутися за допомогою у разі виникнення труднощів.

3. Завдання, які надаються гіперактивній дитині мають свої особливості. Так, намагайтесь давати завдання які відповідають рівню знань дитини. Оскільки дуже легке чи дуже складне завдання – це привід для швидкого переключення уваги, яку і так тяжко втримати. Наступна особливість – на певний окремий відрізок часу давайте виконувати лише одне завдання, якомога чіткіше проговоривши умову і використовуючи якомога менше слів. І останнє, якщо завдання, яке треба виконати досить велике, допоможіть малечі розбити його на окремі частини і контролюйте виконання кожної.

4. Зведіть до мінімуму відволікаючі фактори навколо місця, де сидить дитина. Тут не повинно бути картин, годинника, дитячих наробок і т. д.

5. Режим дня і план заняття повинні бути якомога більше передбачуваним для дитини. Обов’язково організовуйте фізкультхвилинки, де є можливість порухатися і скинути напругу. Намагайтесь використовувати елементи гри і змагання під час занять.

6. Направляйте енергію гіперактивних дітей в корисне русло. Тобто давайте завдання, де можна проявити активність і після чого можна заслужити похвалу за це. Наприклад, роздати зошити чи картки, вимити дошку, намочити губку, полити квіти і т. д.

7. Створюйте ситуації, в яких гіперактивна дитина може стати експертом. Це дуже гарно вплине на формування самооцінки дитини та на сприймання її в класі. Адже зазвичай, в силу своїх особливостей, такі діти стають «крайніми» у всіляких конфліктних ситуаціях, а тому завжди отримують догани.

8. І останнє, пам’ятайте, такі дисциплінарні міри, як покарання, смикання, окрики, погрози, принижування не покращать поведінку дитини. Швидше за все ви досягнете протилежного результату. Тому намагайтесь ігнорувати негативні моменти і заохочувати позитивні та частіше хвалити гіпердинамічних діток. Корекція їх поведінки зазвичай здійснюється за допомогою медикаментозних і психологічних корекційних програм.


"Кораблик"

Розвиваємо мовленнєве дихання

Бажаємо міцного здоров’я, життєвої сили, енергії та наснаги для досягнення нових успіхів у професійній діяльності!

Невичерпного оптимізму у помислах і справах, добробуту, життєдайної сили та безхмарних, мирних, світлих днів!

З професійним святом ДЕФЕКТОЛОГИ!

Вітаємо з Міжнародним днем логопеда!

Бажаємо величезних досягнень у професійній сфері, швидкого поліпшення навичок спілкування у найскладніших відвідувачів. Гарного настрою, нових методологічних підходів у вирішенні практичних завдань дефектів мовлення та їх виникнення. Радості, достатку, здоров'я і успіху!

МЕТОДИКА “ВУЛКАН” ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ТА РОБОТИ З АГРЕСІЄЮ

Млодик І.Ю. пропонує використовувати методику малювання вулкана для діагностики агресивності, а також для корекції агресивної поведінки дитини. Ціль: діагностика і корекція агресивності, виизначення “кількості” гніву і злості у дітей. Перед проведенням методики варто вияснити у дитини, чи знає вона, що таке вулкан. Інструкція: Намалюй вулкан Інтерпретація: Вулкан дитини, на чию агресію скаржаться вчителі та батьки, буде неодмінно вивергатися червоною лавою, її буде багато: чим більше агресії, тим більше вона буде займати простору на аркуші. У дітей з пригніченою агресією (тихих, зі схильністю до депресії, пасивних) лава буде вся всередині вулкана, в крайньому випадку, на їхніх малюнках вулкан буде лише злегка нею «плюватися», та й колір для зображення лави буде обраний не червоний, а сірий, оранжевий, та ін. Такий малюнок – безпечний привід поговорити про те, як взагалі живе агресія.

  • Запитайте, як справляється вулкан з лавою, яка всередині нього?

  • Простілкуйте за відповіддю малюка і визначте чи любить вулкан накопичувати лаву, або любить вивергатися часто і з захопленням?

  • Поговоріть про те, що може трапитися при виверженні з усім, що навколо вулкана.

  • Спробуйте знайти способи виверження лави, найбільш безпечні як для самого вулкана, так і для навколишнього світу.

  • Після детального обговорення «вулканового» життя, перейдіть до обговорення того, як це зазвичай відбувається у людей і у дитини безпосередньо.

ФОНЕМАТИЧНІ ПРОЦЕСИ

Розпочинаючи знайомити дитину зі звуком, використовуйте логопедичні ігри. Особливо в процесі самостійної діяльності дитини.

Зміст і цілі таких логопедичних ігор наступні:

1. Звернути увагу дитини на предмет, який звучить. Формувати вміння диференціювати зони аудіального сприйняття (ближня, середня, далека).

2. Спонукати визначати напрямок звуку.

3. Розрізняти шумові звуки по гучності.

4. Виділяти звучання заданого предмета з ряду запропонованих.

5. Розрізняти звучання декількох звукових сигналів (немузичних шумів і музичних інструментів), виділяти між ними однакові за звучанням.

6. Відтворювати послідовність звукового ряду, співвідносячи його візуально з певними предметами (музичними інструментами) і без цього.

У ході логопедичних ігор, спрямованих на вивчення властивостей звуку, дитина має отримати не лише точне уявлення про власне звук, але й вивчити можливості свого голосу: звуконаслідування, скандування, глісандо (плавний перехід від одного звуку до іншого через всі звуки, які знаходяться між ними у звуковому ряді) тощо.

Німецький психотерапевт Едда Клессманн розробила цей тест в контексті кататимно-імагінативної психотерапії

Мета: діагностика внутрішньосімейних стосунків.

Важливо, що в тесті “три дерева” спочатку не ставиться завдання порівнювати дерева з членами сім’ї, як це практикується в інших аналогічних тестах, де дитині, наприклад, дається завдання порівняти кожного члена сім’ї з якоюсь твариною. Е. Клессманн рекомендує спочатку запропонувати дитині намалювати на одному аркуші паперу три будь-яких дерева, і лише потім порівняти їх з членами сім’ї дитини.

Процедура методики. В ході попередньої розмови з дитиною психолог розпитує її про склад сім’ї, як кого звати, скільки кому років, ким працюють або де навчаються члени сім’ї, яка квартира і хто в якій кімнаті живе. Дитині надається стандартний аркуш паперу формату А4, який розташовується горизонтально, простий олівець, кольорові олівці, гумка.

Після цього психолог надає наступну інструкцію: «Намалюй будь-які три дерева».

Далі психолог просить дитину назвати кожне дерево і підписати його кольоровим олівцем, який найбільше підходить даному дереву.

Після цього дитину просять вибрати дерево, яке їй найбільше подобається.

Потім дитина відповідає на наступні питання психолога:

– Яке дерево найбільше?

– Яке дерево найменше?

– Яке дерево наймолодше?

– Яке дерево найстаріше?

– Яке дерево найгарніше?

В якості наступного завдання психолог пропонує дитині уявити себе садівником або садівницею. Діти повинні відповісти на питання: “Щоб можна було б зробити для кожного дерева?”

У разі необхідності пропонуються альтернативні відповіді: полити, внести добрива, дати більше тепла, більше світла, пересадити, обгородити.

Обов’язково проговорюється і такий варіант відповіді: “А деяким деревам взагалі нічого не потрібно. Їм і так добре.” Психолог з дозволу дитини записує під кожним деревом все, що йому потрібно.

Перш ніж попросити дитину порівняти намальовані і описані дерева з членами сім’ї психолог пропонує яке-небудь завдання, щоб уникнути прямих порівнянь і асоціацій обговорених властивостей дерев з особливостями членів сім’ї.

Наприклад, дитину можна попросити проранжувати предмети в школі від найприємнішого до найбільш неприємного. Або психолог може провести будь-якої тест. Лише після цього дитину просять порівняти кожне дерево з членами її сім’ї. При цьому для кожного члена сім’ї дитина підбирає відповідний цій людині колір.

Особливості малюнку

Порівнюючи дерева з членами сім’ї, діти зазвичай вибирають себе і батьків. Але іноді це може бути брат, сестра, бабуся, дідусь або будь-яка інша людина, наприклад, сусід. У цьому випадку в подальшій бесіді важливо розпитати дитину, чому вона вибрала саме цих “членів сім’ї”, а інших витіснила.

Конфлікт у відношенні з батьками або з одним з батьків може виражатися в тому, що дитина не задоволена, як намалювала одне з дерев і закреслює його.

Зустрічаються випадки, коли дитина всупереч інструкції малює тільки два дерева, що говорить про порушення взаємодії в сім’ї з третім об’єктом – батьком, або навіть про повну відсутність тріангуляторних відносин.

Загальний депресивний фон настрою і пригніченість проявляються на малюнку в тому, що на малюнку нависли чорні хмари і йде дощ.

Загальмованість і інертність в протіканні психічних процесів виявляються в тому, що дитина малює дуже повільно.

На малюнку “замороженість” символізує сніг під деревами.

Дитина може порівнювати дерево із бажаною особою. Так хлопчик не маючи батька порівняв дерево із двоюрідним братом якого бачив лише раз в житті. Брак спілкування з батьком, потреба у здоровій ідентифікації – саме цим керувався хлопчик, коли малював малюнок.

У центрі зазвичай знаходиться найважливіша в сім’ї фігура, на першому місці – той, хто несе відповідальність. Якщо дитина займає центральне місце між матір’ю і батьком, це може означати, що батьки спілкуються через неї і мало – один з одним.

Якщо для людини важливо приносити користь, вона зображає себе у вигляді плодового дерева: яблуні, груші.

Дупла часто означають хвороби або травми.

Зверніть увагу на те, чи пов’язані дерева один з одним загальним ґрунтом.

Дії садівника означають зміни, які досліджуваному хочеться здійснити в сім’ї або потреби, власні або значущих людей.

Інтерпретація основного колірного фону зображення, кольору окремих його елементів, кольору написів

Принцип амбівалентності – припускає існування в одного і того ж символу прямо протилежних значень. Саме тому при аналізі символіки кольору виділяють два основних полюси в спектрі символічних значень кожного кольору, що допоможе зробити необхідні діагностичні висновки.

ЧЕРВОНИЙ

+ любов, пристрасть еротичний початок, натхнення

– агресія, ненависть, небезпека

СИНІЙ

+ розум, дисципліна, порядок, вірність

– безумство, ірраціональність

ЖОВТИЙ

+ відкритість активністьсвобода, слава, сила

– ревнощі, заздрість жадібність, брехливість манія, марення

ПОМАРАНЧЕВИЙ

+ зрілість особистості, радість, енергія, сила

– витісняє інші кольори, пристрасть боротьби і війни

ЗЕЛЕНИЙ

+ вітальний початок, зростання, надія

– отрута, хвороба незрілість

ФІОЛЕТВИЙ

+ містика, чаклунські чари, таємне знання, покаяння

– внутрішній неспокій, тривога, зречення, меланхолія

КОРИЧНЕВИЙ

+ материнство, родючість, земля

– бруд, гній, кал

ЧОРНИЙ

+ гідність, урочистість

– смерть, траур, гріх

БІЛИЙ

+ чистота, гармонія

– привид, траур

СІРИЙ

– неясність, туман, депресія

Симбіотичність відносин різного рівня

Спосіб малювання, який відображає найбільш потужні симбіотичні зв’язку дитини і матері, як правило, пов’язаний з порушенням ідентичності дитини. На малюнках такого типу, дитина не малює себе окремим деревом, а приєднується до одного з дерев батьків, в основному до дерева матері: «Ми з мамою будемо одним деревом», «Я буду тим же деревом, що і мама». Такий спосіб малювання говорить про те, що дитина не відокремлює себе від матері, її образ тіла злитий з образом матері, у дитини не диференційовані бажання, відсутнє уявлення про себе як про самостійну окрему людину. Виражена емоційна і фізіологічна залежність від матері.

Наступний спосіб малювання, що відображає несвідому динаміку симбіотичних відносин дитини і найближчого оточення, характеризується спутаним, злитим зображенням крони. Це говорить про потужні емоційні зв’язки членів сім’ї, як правило, в таких малюнках зображена вся родина, і крони всіх дерев переплітаються. Причому емоційна сплутаність може бути різною, від повної нерозрізненості кордонів крон один від одного до відносно невеликого переплетення гілками дерев.

Ще один спосіб малювання – це переплетення стовбурів і коренів, часто дерево матері і дерево дитини мають одну кореневу систему.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ РОЗУМОВОГО РОЗВИТКУ

Ваша дитина росте, але Ви почали помічати, що вона в своєму розвитку відрізняється від дітей Ваших знайомих чи сусідів:

Дитина почала пізніше гулити, тримати голівку, тягнутися до іграшок, хапати їх, захлинається при смоктанні, із запізненням навчилася сидіти, повзати і ходити.

До трьох років у дитини не з’явилося мовлення, вона спілкується за допомогою жестів та окремих складів.

З іграшками і до цього часу гратися не може, лише на короткий термін дитину може привабити чужа або нова іграшка.

Дитина неуважна, казки не слухає, не розуміє їхнього змісту, погано заучує вірші.

В поведінці дитини є моменти, які вас хвилюють: малюк дуже рухливий, неслухняний або, навпаки, млявий, повільний, у нього повсякчас міняється настрій.

Ви бачите ці вади, але у Вас десь жевріє надія, що дитина переросте і буде такою як і всі.

Педагоги вашого садочку радять Вам відвідувати інший, спеціальний сад, де вашій дитині буде краще.

Що ж не так з дитиною? Чим пояснити її стан?

Це стан, при якому спостерігається стійке, незворотне порушення пізнавальної діяльності, що зумовлюється органічним ураженням головного мозку.

Цим і пояснюються особливості вашої дитини.

Шановні батьки!

- Усвідомте, що виховання та навчання дитини – це довгий, складний процес, що потребує Вашого уміння, терпіння, знання.

- Дотримуйтеся режиму.

- Старанно, своєчасно виконуйте побажання і завдання педагогів.

- Допомагайте дитині, але не виконуйте завдання за неї.

- Намагайтеся щоденно закріплювати завдання, по можливості, в ігровій формі.

- Заохочуйте навіть незначні досягнення вашої дитини.

- Не нехтуйте порадами педагогів щодо необхідності консультування та лікування у лікарів–фахівців.

- Ніколи не висловлюйте свої думки щодо педагогів в присутності своєї дитини.

Прийміть до уваги такі поради:

- Любіть та оберігайте свою дитину.

- Не чекайте, що вона буде такою, як Ви, або такою, як Ви хочете.

- Допоможіть їй стати самою собою.

- Будьте добрим прикладом для своєї дитини.

- Не мовчіть зі своєю дитиною; грайтеся з нею, працюйте з нею, розмовляйте з нею.

- Не принижуйте гідності своєї дитини.

- Привчайте дитину до порядку, навчайте бути слухняною, не відкладайте зауваження «на потім».

- Чекайте від дитини тільки таких умінь та оцінок, на які вона здатна.

- Пам’ятайте про велику силу похвали, не чіпляйте на дитину «ярликів».

- Піклуйтеся про створення комфортних умов для розвитку вашої дитини.

Я – особлива дитина!

Любіть мене!

Мені необхідний особливий підхід:

- Своєчасні та систематичні спостереження і лікування у лікарів-фахівців.

- Мені найкраще відвідувати спеціальний заклад, де зі мною будуть займатися вчителі-дефектологи.

- У мене повинні бути гарні, розвиваючі іграшки.

- До мене потрібний індивідуальний підхід.

- Розвивати і навчати мене необхідно повільно на короткотривалих заняттях, часто повторювати і повільно ускладнювати навчальний матеріал.

- Якщо я втомився – дайте мені невеликий відпочинок, або займіть мене чимось іншим.

- Не вимагайте від мене більше, ніж я можу.

Ви запланували дитину, чекаєте або вже народили її? Ознайомтесь, будь ласка, із змістом цієї пам’ятки:

- Згадайте, які хвороби перенесли Ви і ваші найближчі родичі.

- Чи були у вашій родині такі, у яких пізно з’явилося мовлення, були труднощі з навчанням у школі?

- Як часто у вашій родині вживають алкогольні напої, наркотичні речовини? Чи палите Ви? А, може, хтось із вас ВІЛ-інфікований?

- Мами! Пригадайте, як протікала ваша вагітність?

- Можливо, в перші три місяці Ви перехворіли респіраторними, інфекційними захворюваннями, або у вас був хламідіоз?

- Чи є у Вас звичка палити, зловживати алкоголем, вживати медпрепарати без призначення лікаря?

- Можливо у Вас була загроза викидня? Анемія плода? Ви падали, або травмували живіт?

- Як відбувалася у вас родова діяльність: проводилася стимуляція пологів, чи це були важкі, затяжні, або стрімкі пологи?

- Ваша дитина народилася за допомогою кесаревого розтину, накладання щипців?

- Коли закричала дитина?

- Чи знаходилась вона якийсь час у барокамері?

- Чи могла дитина самостійно смоктати?

- Можливо, були ще якісь особливості, на котрі необхідно звернути увагу?

Батьки!

- До народження дитини ведіть здоровий спосіб життя: не вживайте алкоголь та наркотики, не паліть.

- Якщо Ви хворіли інфекційними хворобами, маєте хронічні захворювання, отримайте консультацію у лікаря-спеціаліста щодо народження здорової дитини.

- З літератури ознайомтеся з розвитком та становленням психічних процесів (увага, пам’ять, мислення, мовлення) та нормою раннього фізичного розвитку дитини.

- Будь які відхилення у психічному, фізичному розвитку дитини від норми потребують Вашої уваги.

- Не бійтеся звернутися до лікаря-фахівця: невролога, психіатра, які нададуть Вашій дитині фахову допомогу.

- Хай дитина відвідує той дитячий заклад, де найбільше розвинуть її здібності.

- Дослухайтеся до порад педагогів, дотримуйтеся їх.

Ми бажаємо Вам, щоб Ваші діти були здорові!




У дрібної моторики є важлива особливість — вона дуже тісно пов’язана із нервовою системою, зором, увагою, мовленням, пам’яттю та сприйняттям людини. Доведено, що розвиток навичок дрібної моторики безпосередньо впливає на розвиток мовлення дитини та зростання рівня інтелекту 👌


Гімнастика для очей від вчителя-реабілітолога

ЩО ТАКЕ ФОНЕМАТИЧНИЙ СЛУХ І ЯК ЙОГО РОЗВИВАТИ ВДОМА?

Часто від батьків можна почути «у моєї дитини каша в роті» або «немає багатьох звуків». Причиною таких проблем у дітей часто є недостатньо розвинений фонематичний слух. Фонематичний слух – це здатність аналізувати те, що ми чуємо.

Сформовані фонематичні процеси є основою для чіткої звуковимови, правильної побудови складової структури слова, фундаментом для оволодіння граматичної сторони мовлення, успішного опанування письма і читання.

Для розвитку слухового сприймання головною умовою є розбірливе чітке мовлення дорослого, без сюсюкання та без неправильних слів якими користується дитина.

Ваше мовлення – це еталон для дитини; те, як ви розмовляєте – означає, що ви хочете щоб так говорила ваша дитина.

Фонематичний слух можна розвивати з малечку. Наспівуйте своєму дитяті колискову, адже його мозок вже у 10 місяців може проаналізувати ритм, а згодом і наспівувати мелодію за вами. Забавлянки та потішки так само розвиватимуть слух малюка. Читайте дитині казки! Ви навіть уявити не можете наскільки це впливає на фонематичний слух та розвиток мовлення загалом. Можна в грі без особливої підготовки розвивати фонематичний слух дитини.

Фонематичний слух розвивається на немовних та мовленнєвих звуках.

Підбірка ігор:

«Звукові коробочки». Разом з малюком насипте у пластикові коробочки, які ми дістаємо з Кіндер-Сюрпризу, крупу, ґудзики, скріпки, квасолю, маленькі гвинтики, половинки зубочисток…. Добре буде також роздрукувати невеликі картинки цих предметів, що всередині. Дитина по звуку повинна вгадати, що всередині і співставити з картинкою, а тоді відкрити коробочкуі перевірити себе. Можна зробити пари коробочок та шукати однаковий звук.

«Домашній оркестр». Влаштуйте музичну гру на кастрюлях, баночках, коробках, паличками по поверхні.

“Три ведмеді”. Дитина відгадує за кого з персонажів казки говорить дорослий. Більш складний варіант – дитина сама говорить за трьох ведмедів, змінюючи висоту голосу.

“Відгадай, що звучало”. Уважно послухайте з дитиною шум води, шелест газети, дзвін ложок, скрип дверей та інші побутові звуки. Запропонуйте дитині закрити очі і відгадати – що це звучало?

“Запам’ятай слова”. На столі під серветкою лежать предметні картинки або іграшки. Ви пропонуєте дитині послухати два-три слова-назви, запам’ятати їх, а потім знайти на столі відповідні картинки (іграшки).

«Слова правої і лівої ручки». Вправа зі словами-паронімами. Пароніми – це пара слів, один звук (буква) які відрізняють ці слова, наприклад, піч-ніч, вуха-муха. Для цього роздруковуємо предметні картинки. Долоні дитини повертаємо догори і кладемо одну пару картинок на них. Наприклад, на праву – картинку із зображенням суниць, а на ліву – синиць. Запитуємо де синиці. Дитина може припідняти відповідну руку вище, або сказати, що зліва.

Гра «Довгий-короткий». Готуємо набір стрічок або смужок паперу: короткі по 5-6 см та довгі – по 10-12 см. Називаємо слова (іменники), а завдання дитини визначити, яке слово за звуковим складом коротке, а яке довге. Спочатку краще брати слова, які легко відрізнити на слух, наприклад, мак, бегемот, дуб, петрушка, ключ, горобина. Як варіант, можна взяти стрічки (смужки) різних кольорів і почувши слово, яке ви назвали, дитина показує вам стрічку, колір якої буде відповідати почутому слову (це ще і розвиток уяви). Наприклад, ромашка – біла довга стрічка, лис – коричнева коротка.


Розвиток

мовленнєвого

дихання

👄

Розвиток уваги 🧐

Вправи від практичного психолога

Зарядка

для

дітей

🌸🌸🌸

Пради вчителя-реабілітолога

Зі святом, рідне місто!!! Розвитку та процвітання тобі в майбутньому!!!

І нам разом з тобою!!!

Спеціалісти КУ БМР " Інклюзивно - ресурсного центру №2" розпочали проводити корекційно - розвиткові заняття. Запрошуємо батьків зі своїми дітками на заняття з практичним психологом, вчителем - логопедом, вчителем - реабілітологом та вчителем - дефектологом. Чекаємо на Вас!

Звертаємо вашу увагу на необхідність дотримання всіх протиепідемічних вимог.

01.09.2020 року КУ БМР "Інклюзивно-ресурсний центр №2" розпочинає проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини.

Графік роботи:

Понеділок

Вівторок 8.45 - 18.00

Середа

Четвер

П`ятниця 8.45 - 17.00

Обідня перерва 13.00 - 14.00

Контактний телефон: +38 (066) 403 27 86

Вже 29-й рік ми відзначаємо День Незалежності України!

З кожним роком розбудови і розвитку нашої держави поглиблюється усвідомлення цієї події і дати - 24 серпня - і значення її для всієї країни, для кожного з нас, її громадян.

Ця визначна дата навіки увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті нашого народу.

У кожного з нас - своя історія і особисті емоції любові до своєї країни, її людей. Історія боротьби, трагедій і перемог... Але всі разом ми створюємо майбутнє України- держави, в якій мріємо жити!

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього!

Зі святом Незалежності, Україно!

"Не дивіться на вади мої - краще гляньте у душу мою..."

Юрій Тітов

9 червня 2020 року в Управлінні освіти і науки Білоцерківської міської ради було проведено конкурси на заміщення вакантних посад педагогічних працівників Комунальних установ Білоцерківської міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» та «Інклюзивно-ресурсний центр № 2». Члени комісії ознайомилися з поданими документами кандидатів на вакантні посади, провели співбесіди з претендентами. Таємним голосуванням були визначені переможці. Директору установи ІРЦ №2 було рекомендовано призначити на посади: учителя-дефектолога, учителя-реабілітолога, учителя-логопеда та практичного психолога.


01 червня у Білій Церкві відбулося відкриття Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр №2» для дітей з особливими освітніми потребами.

Згідно з рішенням Білоцерківської міської ради у серпні 2019 року було створено КУ БМР «Інклюзивно-ресурсний центр №2». Відповідно до нормативних документів, такі заклади обов’язково мають функціонувати у територіальних громадах один на 12 тис. дітей. У нашому місті дитячого населення більше 36 тис., а тому було прийнято рішення створити ще один Інклюзивно-ресурсний центр, фахівці якого проводитимуть комплексну оцінку розвитку дитини, корекційні заняття з дітьми, які мають особливі освітні потреби, а також надаватимуть консультаційні послуги як батькам, так і педагогам закладів освіти міста.

Розміщено комунальну установу на базі Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 – дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клуб» Білоцерківської міської ради Київської області, оскільки саме ця школа є одним з перших закладів України, яка почала впроваджувати інклюзивне навчання в освітній простір.