29 травня 2020 року 

«Формування професійної компетентності 

керівника закладу освіти в умовах змін» 



ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ

(на  виконання «Плану роботи ВІППО на 2020 р.»  Розділ ІІ. Наукова діяльність   п.3. Масові педагогічні, наукові заходи  пп.3.1. Міжнародного, всеукраїнського рівнів  ппп. 4 Інтернет-конференція «Формування професійної компетентності керівника закладу освіти в умовах змін») 

Запрошуємо до участі науково-педагогічних працівників, методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти, методистів районних (міських) методичних кабінетів, працівників гуманітарних відділів ОТГ/ відділів освіти ОТГ, педагогів закладів загальної середньої освіти, а також осіб, які мають професійний інтерес до теми конференції.

Мета інтернет-конференції: обговорення та аналіз актуальних проблем  управлінської діяльності, визначення змісту, форм і методів  професійного самовдосконалення керівників закладів загальної середньої освіти, розробка  технологій та проектування моделі формування професійної компетентності  керівника закладу освіти в умовах змін

 Вітання учасникам інтернет-конференції:


ВАХОВИЧ  ІРИНА МИХАЙЛІВНА, 

ГОЛОВА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, 

доктор економічних наук, професор


Рада вітати учасників та організаторів Всеукраїнської інтернет-конференції «Формування професійної компетентності керівника закладу освіти в умовах змін».

Зустріч у такому форматі – це чудова нагода для фахівців освітньої галузі з різних міст України зібратись разом і не лише обговорити актуальні питання моделювання системи професійного розвитку керівників вітчизняних закладів освіти на засадах компетентнісного підходу, а й обмінятися науковим та практичним досвідом, новими напрацюваннями, методиками.

Вважаю, що сучасний керівник закладу освіти повинен мати нові знання з менеджерських, маркетингових, господарських та фінансових питань, володіти технологіями маркетингу і менеджменту в освіті; бути творчою та креативною людиною, уміти мислити стратегічно та реалізовувати власне бачення; мати високий рівень загальної, педагогічної та управлінської культури; планувати професійне життя своє і колективу, досліджувати і узагальнювати; мати здатність до самопізнання і самореалізації в управлінській діяльності. Від його рівня професіоналізму безпосередньо залежить якість освіти споживачів освітніх послуг, компетентність педагогів, культура батьків, партнерство з громадою та конкурентоспроможність закладу освіти.

Цей захід зібрав управлінців, науковців, педагогів та представників освітянської громадськості, які цікавляться проблемами професійного розвитку керівних і педагогічних кадрів у сучасному освітньому просторі. Нині тенденції державного управління в нових соціально-економічних умовах доцільно розглядати з позиції демократичності, гнучкості, децентралізації, підвищення управлінської та корпоративної культури.

Висловлюю сподівання, що ця конференція стане не лише вагомим внеском у розвиток менеджменту освіти зокрема, але й окреслить нові шляхи для вирішення непростих завдань реформування вітчизняної післядипломної освіти в умовах децентралізації та модернізації.

Бажаю учасникам Всеукраїнської інтернет-конференції плідної роботи та нових наукових і творчих здобутків! 

ОЛЕШКО ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ, 

директор ВІППО, кандидат історичних наук, доцент

Шановні учасники конференції!

Системні зміни у соціально-економічному та освітньо-культурному розвитку нашої держави вимагають  нових моделей підготовки педагогічних працівників та керівників закладів освіти. Для визначення змісту неперервної освіти педагогів важливим є врахування закономірних тенденцій розвитку вітчизняної освіти: демократизація освітнього процесу та його індивідуалізація, випереджаючий характер, пожиттєвість навчання,  комп’ютеризація, креативність, циклічність та багатоступеневість, зміни цільових установок, зростаюча роль якості освіти.

Стратегічним орієнтиром в розвитку системи післядипломної педагогічної освіти безперечно є формула Нової української школи.

Колектив Волинського ІППО дотримується думки, що реалізацію проєкту «Нова українська школа» потрібно розпочинати з формування нової генерації керівників закладів освіти. Адже для перетворення закладів загальної середньої освіти на такі, які відповідатимуть вимогам сучасності, потрібні нові технології управління, необхідні директори шкіл із  сформованою готовністю до впровадження інновацій, керівники, які здатні стати лідерами змін.

 Реформування галузі визначає по-новому місію очільника закладу  освіти. Сучасний керівник це: менеджер  інновацій,  генератор й реалізатор нових ідей та освітніх ініціатив;  стратег розвитку закладу освіти; організатор професійної команди однодумців. Саме директор школи несе відповідальність за результати роботи закладу, забезпечує внутрішню та зовнішню комунікації; створює умови для свободи думки й дії; формує розвивальне освітнє середовище, навчається сам і створює колектив, якій постійно навчається. 

Децентралізація влади в Україні, створення об’єднаних територіальних громад стали новим викликом: зріс запит на керівників із чіткою вираженою активною громадянською позицією, грамотних і активних жителів територій, які здатні позитивно впливати на створення умов якісного життя населення. У першу чергу, йдеться про якість освіти, яку має забезпечити опорна школа об’єднаної територіальної громади і, відповідно, її керівник.

У зв’язку з цим зростає роль наукових досліджень з проблем моделювання професійного розвитку керівників закладів загальної середньої освіти, з питань запровадження основних положень освітнього менеджменту в умова запровадження децентралізації та реальної автономії.

Відтак на часі є проведення конференції за темою  «Формування професійної компетентності керівника закладу освіти в умовах змін», яка зібрала високопрофесійне товариство вітчизняних науковців та практиків.

В запропонованих для обговорення тезах – проблеми становлення лідерів освітніх змін, розвиток інформаційних та комунікативних компетентностей керівників закладів освіти, питання формування іміджу закладу освіти і його керівника, розвиток критичного мислення директорів, роль керівників у запровадженні сучасних форм і змісту освіти, організація професійного розвитку за технологіями дистанційного навчання,  озброєння інструментарієм для забезпечення неперервності навчання,  розвитку лідерських якостей особистості, що стануть запорукою досягнення успіху в кар’єрі, особистісному зростанні.

 Сподіваюсь, що різнопланове обговорення запропонованої проблеми конференції буде певним чинником об’єднання зусиль зацікавлених осіб щодо питань подальшого розвитку підготовки керівників закладів освіти.

Пропозиції та висновки учасників конференції стануть в нагоді при формуванні змісту  неперервного розвитку професійної управлінської компетентності керівника, з врахуванням функціональних змін в роботі директора закладу загальної середньої освіти, зумовлених реформою освіти. 

Тематичні напрями роботи:

Організаційна складова управлінської компетентності керівника.

Інформаційно-технологічна компетентність керівника закладу загальної середньої освіти.

Імперативи лідерства в системі формування професійної компетентності керівника. 

Моніторингова компетентність керівника ЗЗСО в системі якості освіти.

Розвиток управлінської компетентності керівника закладу освіти в адаптивних умовах.

Теоретико-прикладні аспекти менеджменту персоналу освітніх закладів.

Медіа-інформаційна компетентність керівника закладу освіти.

Фінансово-економічна автономія ЗО та її вплив на прийняття управлінських рішень.

 Учасники дискусії:

Сташенко Михайло Олександрович,

 кандидат фізико-математичних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО 

Кондіус  Інна Степанівна,

  кандидат економічних наук, доцент 

Корнейко Алла Олександрівна,

кандидат історичних наук, доцент  

Купира Мирослава Іванівна,

кандидат економічних наук 

Лук’янчук Галина Ярославівна, 

старший викладач 

Остапйовський Ігор Євгенович, 

кандидат педагогічних наук, доцент   

Рудь Оксана Володимирівна,  

старший викладач 

Турчик Ірина В’ячеславівна, 

 кандидат економічних наук, доцент  

Пропонуємо тези на сторінці 

та наші колеги -

науково-педагогічні працівники ОІППО, ЗВО України та Волині:

Бенеда Тетяна Іванівна, старший викладач кафедри менеджменту та освітніх технологій, Хмельницький ОІППО «АКАДЕМІЧНА АВТОНОМІЯ ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ТА АКАДЕМІЧНА СВОБОДА ВЧИТЕЛЯ: КОНТЕНТ І ПРАВОВЕ ПОЛЕ»

Біла Лариса Вікторівна,  КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» «ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ОЦІНЮВАННЯ УЧНІВ PISA»  

Білошицький Сергій Володимирович доктор політичних наук, доцент кафедри менеджменту та освітніх технологій, Хмельницький ОІППО "ФОРМУВАННЯ ПРОГНОСТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ КЕРІВНИКА ОСВІТНЬОЇ УСТАНОВИ ЯК АСПЕКТ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ППО" 

Бойчук Петро Микитович, кандидат педагогічних наук, доцент, директор, Луцький педагогічний коледж «СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ «ЛІДЕР» ТА «КЕРІВНИК» ЯК СКЛАДНИКІВ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УПРАВЛІНЦЯ»

Болтівець Сергій, доктор психологічних наук професор, завідувач відділу розвитку молодіжної політики, Державний інститут сімейної та молодіжної політики України «КЕРІВНИЦТВО ФОРМУВАННЯМ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ: МЕТОДОЛОГІЯ І ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ»

Бондар Тетяна Олексіївна, кандидат філософських наук, Полтавський ОІППО ім. М.В.Остроградського «НЕЙРОМЕНЕДЖМЕНТ В ОСВІТІ: ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ КЕРІВНИКА» 

Борбич Наталія Віталіївна, кандидат педагогічних наук, Луцький педагогічний коледж «РОЗВИТОК УПРАВЛІНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ»

Вєтров Іван Васильович, проректор із зовнішніх зв᾽язків і моніторингу якості освіти, Заслужений вчитель України, Рівненський ОІППО, «ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ЦИФРОВИХ, ІНФОРМАЦІЙНО-МЕДІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ»  

Водолазська Тетяна Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту освіту, Полтавський ОІППО ім. М.В.Остроградського «ПРОАКТИВНІСТЬ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»

Голобородько Євдокія Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради «ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ДОСВІД, ЯК ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ»

Гуменюк Віра Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту та освітніх технологій, Хмельницький ОІППО «МОНІТОРИНГОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В СИСТЕМІ ЯКОСТІ ОСВІТИ»

Дичок Світлана Миколаївна, КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" «ЗДІЙСНЕННЯ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ОСВІТИ КЕРІВНИКАМИ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ ВИПУСКНИКІВ»

Євтушин Микола Володимирович, КЗ ЗСО "Луцький ліцей №28 Луцької міської ради"  (участь в обговоренні)

Жук Михайло Васильович, кандидат філософських наук, доцент, КЗ СОІППО «ПОТЕНЦІАЛ ДОРОЖНІХ КАРТ В РЕАЛІЗАЦІЇ СУЧАСНИХ ПРОЕКТІВ». «ОСВІТА ДЛЯ ПОКОЛІНЬ "Z" ТА "A" ВИМОГА НОВИХ ТРЕНДІВ»  

Зазуліна Людмила Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту та освітніх технологій, Хмельницький ОІППО «МЕДІАКОМПЕТЕНТНІСТЬ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ: КОНЦЕПЦІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ»

Канафоцька Галина Павлівна, Центр стратегічних комунікацій та моделювання, м. Київ «ОСВІТНІ ПАРАДОКСИ ЛІДЕРСЬКИХ ПРОГРАМ»

Кірдан Олександр Петрович, кандидат економічних наук, доцент, Уманський держвний педагогічний університет імені Павла Тичини «ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ В СИСТЕМІ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

Кірдан Олена Леонідівна, доктор педагогічних наук, доцент, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини «ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ: КРАЩІ ВІТЧИЗНЯНІ ТА ЗАРУБІЖНІ ПРАКТИКИ»

Клясен Наталія Леонідівна, кандидат педагогічних наук, ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" МОН України «ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ Й УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ІНСТРУМЕНТ СУЧАСНИХ ЗМІН В ОСВІТІ»

Ковальська Любов Леонідівна, доктор економічних наук, професор, Луцький НТУ «ЛІДЕРСТВО ЯК ПЕРЕДУМОВА ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ» 

Козакевич Антоніна Станіславівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти, Рівненський ОІППО «АВТОНОМІЯ ОСВІТНІХ УСТАНОВ: ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ»

Королюк Світлана Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри менеджменту освіти, Полтавський ОІППО ім М.В.Остроградського "КОМПЕТЕНТНОСТІ КЕРІВНИКА НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ: ВЕКТОР РОЗВИТКУ"

Корпач Надія Іванівна, кандидат педагогічних наук, доцент, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки «ОРГАНІЗАЦІЯ ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ»

Косинська Олена Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки «УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ»      

Кулик Олена Єгорівна, доктор філософії,  відділ освіти, молоді та спорту Чаплинської селищної ради      «ІНФОРМАЦІЙНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»

Курмишева Ніна Іванівна, кандидат педагогічних наук, Полтавський ОІППО ім. М.В.Остроградського «РОЗБУДОВА ВНУТРІШНЬОЇ СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ У ЗЗСО»

Кутовий Роман Сергійович, Волинський ІППО «ФОРМУВАННЯ  ІННОВАЦІЙНОГО ЗМІСТУ ІНФОРМАЦІЙНО-МОНІТОРИНГОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ КЕРІВНИКА ЗЗСО В СИСТЕМІ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

Лопошук Олена Сергіївна, директор Столинсько-Смолярської гімназії Рівненської сел.ради (участь в обговоренні)

Лютко Оксана Михайлівна, кандидат  філософських наук, доцент, Рівненський ОІППО «АЛГОРИТМ РОЗБУДОВИ ВНУТРІШНЬОЇ СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

Наумчук Інна Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, методист Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, м. Хмельницький «МЕДІА-ІНФОРМАЦІЙНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ КЕРІВНИКІВ ГУРТКІВ  НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОГО НАПРЯМУ»

Одайник Світлана Федорівна, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти  КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради «МОНІТОРИНГ ЯК ІНФОРМАЦІЙНА ОСНОВА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЕТЕНТНОСТІ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»

Орловська Надія Михайлівна, старший викладач кафедри менеджменту та освітніх технологій, Хмельницький ОІППО «МОТИВАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОГО ТА ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА ШЛЯХОМ ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ РОБОТИ»

Осадченко Інна Іванівна, доктор педагогічних наук, професор, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини «ТЕХНОЛОГІЧНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ»

Остапйовська Ірина Ігорівна,  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методик початкової освіти, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки «КУЛЬТУРА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК СКЛАДОВА МЕДІА-ІНФОРМАЦІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»  

Остапйовська Тетяна Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки іта психології, Волинський ІППО «РЕАЛІЗАЦІЯ ПРИНЦИПІВ  ПАРТНЕРСТВА В УПРАВЛІННІ ШКОЛОЮ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО»

Павлюк Віктор Дмитрович, кандидат військових наук, доцент, Хмельницький ОІППО «ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МОТИВАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ В УМОВАХ ЗМІН»

Пшибельський Володимир Володимирович, Волинський обласний еколого-натуралістичний центр (участь  в обговоренні)

Середяк Лариса Володимирівна, Львівський РЦОЯО (участь в обговоренні)

Сидорчук Інна Вікторівна, КЗ "Луцький НВК№26" (участь в обговоренні)

Скрипка Катерина Сергіївна, аспірант ДВНЗ "Університет менеджменту освіти" НАПНУ, Управління освіти, культури, молоді та спорту Дергачівської РДА «РОЗРОБКА ПРОГРАМИ НАВЧАЛЬНОГО СПЕЦКУРСУ «УПРАВЛІННЯ ГОТОВНІСТЮ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ»»       

Слободенюк Лідія Іванівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри теорії й методики виховання, психології та інклюзивної освіти КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" «ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКА СУЧАСНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»  

Сподарик Світлана Олександрівна, Волинський обласний еколого-натуралістичний центр (участь  в обговоренні)

Трачук Тетяна Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методик викладання шкільних предметів, Волинський ІППО «КЛЮЧОВІ КОМПЕТЕНТНОСТІ ДЛЯ НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ»

Тригубець Галина Євгенівна, Управління Державної служби якості освіти у Рівненській області «УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ У ЗАКЛАДІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ: ЗОВНІШНЯ І ВНУТРІШНЯ СКЛАДОВІ»

Холод Олена Володимирівна, Рівненський ОІППО (участь в обговоренні)

За результатами інтернет-конференції  

«Формування 

професійної компетентності 

керівника закладу освіти в умовах змін» 

Вимоги до оформлення статей і тез: 

Обсяг: статті – до 12 сторінок, тез – 3 повних сторінки комп’ютерного набору формату А-4 (надсилати на ел. пошту hot9329@gmail.com).

Текст набирається в редакторі Word шрифтом «Times New Roman» (розмір – 14; інтервал – 1,5; поля – по 20 мм). УДК – лівий куток першої сторінки).

Посилання на цитовані джерела, якщо вони є в тексті, подавати у квадратних дужках після цитати. Перша цифра – номер джерела в списку літератури, друга – номер сторінки. Наприклад: [15, с. 9]. Список використаних джерел подавати за Національним стандартом України ДТСУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».

Автори статей несуть відповідальність за зміст і достовірність поданих матеріалів, дотримання авторського права. Редакційна колегія залишає за собою право відхиляти статті, що не відповідають зазначеним вимогам.

Запрошуємо до обговорення!

Наші напрацювання:


Збірка «Актуальні питання освітнього менеджменту» містить наукові матеріали спільного засідання кафедр освітнього менеджменту обласних ІППО (Волинського, Рівненського, Хмельницького) 21 – 24 червня 2018 року, присвяченого обговоренню 4 – го аналітико – узагальнюючого етапу наукової теми «Формування професійної культури керівника навчального закладу в сучасному освітньому середовищі» (затвердженої вченою радою Волинського ІППО 20.03.2014 р. пр. № 2). 


Збірка «Формування професійної культури керівника ЗЗСО в сучасному освітньому середовищі» містить матеріали обласної науково-практичної конференції, яку в рамках «Днів науки у Волинському ІППО-2019» підготувала і провела кафедра менеджменту освіти Представлений аналіз результатів упровадження моделі формування професійної культури буде корисними керівникам закладів загальної середньої освіти та педагогічним працівникам.

Управлінські студії: Концепція розвитку педагогічної освіти. Методичні рекомендації висвітлюють ключові аспекти нової Концепції, метою якої є вдосконалення системи педагогічної освіти для створення бази підготовки педагогічних працівників нової генерації, створення умов для залучення до педагогічної діяльності фахівців інших професій та забезпечення умов для становлення і розвитку сучасних альтернативних моделей безперервного професійного та особистісного розвитку педагогів, які, у тому числі, стануть ключовою умовою впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року. Для вчителів, керівників шкіл, методичних працівників системи післядипломної педагогічної освіти.

Управлінські студії: професійний стандарт вчителя початкових класів. Методичні рекомендації актуалізують управлінський аспект першого в Україні професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», як інструментарій оцінки кваліфікації педагогічного працівника при прийнятті на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєнні категорії, тощо. Для вчителів, керівників шкіл, методичних працівників системи післядипломної педагогічної освіти.