Історія виникнення Інтернету

Інтернет зародився в США наприкінці 60-х років із про­екту мережі з комутацією пакетів Агентства перспективних дослідницьких проектів Міноборони США, яка отримала назву ARPANET.

Зайнялося питанням створенням комп’ютерної мережі спеціальне агентство DAPRA, яке відповідало за впровадження нових технологій в США. З плином часу APRANET розвивалася і ставала популярнішою.

Перший сервер ARPANET було встановлено 1 вересня 1969 року у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Комп’ютер «Honeywell 516» мав 12 кілобайт оперативної пам’яті.

22 жовтня вважається днем Народження інтернет з’єднання. Адже саме цього дня 1969 року було встановлене з’єднання та передача даних між Каліфорнійським університетом, де проєктом керував Чарлі Клайн, та Стенфордом, на чолі з Біллом Даваллем. Під час першої спроби вдалося передати лише перші три знаки – «LOG», після цього в мережі стався збій. Однак після повернення APRANET в робочий стан через кілька годин наступна спроба увінчалася успіхом.

У 1984 р. з’явилася ще одна масштабна мережа NSFNet, яка була створена Національним науковим фондом Сполучених Штатів. Вона включала в себе безліч дрібних мереж, в тому числі і популярні тоді Bitnet і Usenet, і володіла значно більшою пропускною здатністю в порівнянні з мережею ARPANet. Таким чином, остання набула серйозного конкурента. До NSFNet підключилися понад 10 000 ПК менш ніж за рік, і зі словом «Інтернет» поступово стала асоціюватися саме ця мережа.

Головним постачальником даних Глобальна мережа стала лише з 1995 р. Це послужило поштовхом для створення W3C – Консорціуму Всесвітньої павутини. З 1996 р. терміни «Інтернет» і «Всесвітня мережа» практично повністю підміняють один одного.