Типи і види інтернет з'єднання

Оскільки технологічний прогрес йде вперед семимильними кроками, кількість способів підключення до інтернету все множиться. У цій статті ми вирішили розглянути найбільш поширені - від 90-х до наших днів - із зазначенням переваг та недоліків кожної з технологій. По суті, провайдер зв'язку вибирається саме виходячи з особливостей тієї технології, по якій він забезпечує доступ до світової мережі.

Виділена лінія - xDSL (ADSL, SHDSL, VDSL)

Говорити про xDSL потрібно переважно в історичному розрізі, оскільки свого часу ця технологія була проривний, але сьогодні мало актуальна для жителів великих міст. Максимум швидкості, доступний користувачеві виділеної лінії, - 24 Мбіт в секунду. У порівнянні з комутованим доступом, використовуваним до XDSL, прогрес очевидний. Поява технології зумовило перехід від лімітних тарифів на безлімітні.

GPRS, 3G, LTE

Оскільки у практично кожної людини сьогодні є сучасний смартфон, мобільний інтернет користується великим поширенням. Обумовлювати його переваги докладно безглуздо зважаючи на їх очевидності; головний плюс - можливість мати з'єднання з інтернетом буквально «під рукою», основний недолік - обмежені ліміти. За останні роки швидкість істотно зросла: якщо раніше в ходу були GPRS і 3G, то сьогодні їм на зміну прийшла технологія 4G. Гранична швидкість останньої LTE - 300 Мбіт (теоретично); в дійсності вона зазвичай істотно нижче. Для організації підключення встановлюють USB-модеми та роутери.

Dial-UP (комутований доступ)

Даний тип підключення ми згадаємо чисто через поваги до історії: комутований доступ був актуальний ще в кінці минулого тисячоліття. Для забезпечення зв'язку використовувалися телефонна мережа та модем, який з'єднувався з модемом станції. Гранична можлива швидкість становила менше 58 Кбіт в секунду, при тому тарифи були вкрай обмежені.

Супутниковий зв'язок

Супутниковий інтернет - ще одне прогресивне відгалуження, що підрозділяється на два підтипу: односторонній і двосторонній. Перший - його також називають асиметричним - припускає використання зв'язку із супутником виключно для прийому інформації, в той час як для передачі використовується звичайна зв'язок. Другий - симетричний - прогресивніше, оскільки дозволяє здійснювати також і передачу інформації, однак для реалізації такого підключення потрібно дороге обладнання; тарифи теж вельми серйозні. Єдине, нехай і вкрай вагома перевага - можливість отримання доступу в будь-якій точці світу (аж до глибин тайги).

xPON (оптоволоконний канал)

Найбільш прогресивний і сучасний спосіб з існуючих, передбачає організацію гигабитного каналу з послугами Tripple Play. Для забезпечення з'єднання проводиться спеціальний оптичний кабель, який підключають до відповідного обладнання; використовуються конвертери, sfp-модуль, оптичні термінали. Фактично технологія xPON поступово витісняє FTTB, а бізнес-інтернет часто використовують компанії, робота яких пов'язана з необхідністю передачі великих кількостей інформації.