Іноземні мови

АНГЛІЙСЬКА МОВА

НІМЕЦЬКА МОВА

ФРАНЦУЗЬКА МОВА

ІСПАНСЬКА МОВА

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

27.06.2024 року набув чинності Закон України "Про застосування англійської мови в Україні", метою якого є сприяння забезпеченню застосування англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування на всій території України у публічних сферах суспільного життя, визначених цим Законом.

Стаття 8. Англійська мова у сфері освіти.

Держава сприяє громадянам України у вивченні, підвищенні рівня володіння англійською мовою шляхом:

1) забезпечення застосування англійської мови в освітньому процесі для дітей раннього, молодшого дошкільного та середнього дошкільного віку в закладах дошкільної освіти;

2) забезпечення обов’язкового вивчення англійської мови дітьми старшого дошкільного віку в закладах дошкільної освіти;

3) забезпечення обов’язкового вивчення англійської мови (як першої або другої іноземної мови) в закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти відповідно до освітньої програми, за якою заклад освіти провадить освітню діяльність;

4) створення умов для провадження діяльності з надання послуг з вивчення англійської мови суб’єктами освітньої діяльності;

5) удосконалення стандартів відповідних рівнів освіти на основі шкали рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR);

6) забезпечення підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, які викладають англійську мову, відповідно до міжнародно визнаних актуальних практик викладання англійської мови як іноземної;

7) сприяння створенню, запровадженню та/або поширенню інноваційних цифрових ресурсів для вивчення англійської мови.

Інтерактивний навчально-методичний кейс для вчителів НУШ базової школи

Іншомовна освіта.pdf

Про навчання вчителів іноземних мов

У період з 13 по 24 травня 2024 року на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» відбулося навчання вчителів іноземних мов за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розвиток загальних компетентностей учителів іноземних мов (англійська, німецька, французька) Піднапрям: сучасні підходи до викладання іноземної мови». 

Протягом двох тижнів здобувачі освіти підвищували власну професійну компетентність та отримали знання й розуміння сучасних методологічних підходів до викладання іноземної мови та організації освітнього процесу з предмета; уміння аналізувати сучасні освітні тенденції, використовувати набуті знання в професійній діяльності для практичної реалізації державної політики та освітніх ідей; оцінювати власні уміння та навички відповідно до потреб реального часу. 

Зокрема, актуальними та змістовними, на думку вчителів, стали питання розвитку та інтеграції в освітній процес навичок 21-го століття (Валентина КОВАЛЬЧУК), сучасна методика викладання іноземної мови (Вікторія КОЧУБЕЙ), використання онлайн-сервісів та штучного інтелекту в освітньому процесі (Сергій БУРТОВИЙ, Світлана ЄФІМЕНКО, Ганна СРИПКА), психологічна підтримка учасників освітнього процесу (Тетяна МІРОШНИЧЕНКО) тощо.

Під час конференції з обміну досвідом та педагогічної практики здобувачі освіти поділилися власними професійними напрацюваннями та знахідками, а саме: були розглянуті питання ефективної застосування дистанційної та змішаної форм навчання (Лариса КІТ), особливостей навчання школярів відповідно до Концепції «Нова українська школа» (Ірина ПРОФІТИЛО, Ірина ПЕТРЕНКО), використання освітніх онлайн-інструментів для підвищення ефективності уроку іноземної мови, підвищення мотивації учнів через навчально-ігрову діяльність (Людмила ЧЕРНОБРИВЕЦЬ, Світлана МАРЧУК) тощо.

Про участь учителів англійської мови в проєкті SWITLO

За підтримки Міністерства освіти і науки України Британська Рада в Україні в рамках реалізації проєкту для вчителів англійської мови SWITLO (Skills and Well-being in Teacher Learning Opportunities) оголошує про початок відбору вчителів на тренінг з метою підготовки фасилітаторів Груп професійної майстерності. Основним завданням проєкта SWITLO є заохочення вчителів англійської мови в Україні створити та очолити професійні спільноти в своїх школах. Дізнатись більше про проєкт можна на сторінці сайту Британської Ради за посиланням https://www.britishcouncil.org.ua/programmes/english/schools/switlo

Для участі в проєкті необхідно зареєструватися та заповнити анкету за посиланням https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=wXVirt3MRkCyoWJFosyj7EwC3yZBmFtMgeFETTPZynZUQjE2VDhEV05EODRNRUc2TFRRODZGVjFONS4u. Реєстрація відкрита до 18:00 01 червня 2024 року.

Запрошуємо до участі!

Навчання вчителів іноземних мов (англійська, німецька, французька)

У період з 13 по 24 травня 2024 року відбудеться навчання вчителів іноземних мов (англійська, німецька, французька)  за програмою підвищення кваліфікації «Розвиток загальних компетентностей вчителів іноземних мов (англійська, німецька, французька). Піднапрям: сучасні підходи до викладання іноземної мови», 72 год.

Форма навчання - дистанційна в синхронному режимі на платформі Google Meet за покликанням: https://meet.google.com/naj-hjkv-edv 

Керівники навчання - Юлія ЗАДУБНЯК, Сергій БУРТОВИЙ. Початок занять 13 травня о 08.30.

Матеріали для роботи в асинхронному режимі розміщені за покликанням: https://classroom.google.com/c/NjczMzk5NDU5NjM5?cjc=z3aco7w   

Список учасників навчання 

Семінар-практикум для вчителів англійської мови

 09 травня 2024 року відбудеться обласний семінар-практикум для вчителів англійської мови "Глибинне розуміння віддаленого учіння та навчання".

Захід проходитиме в дистанційному форматі в синхронному (Google Meet) режимі на "Платформі для проведення науково-методичних заходів (онлайн)" КОІППО.

Початок семінару о 09.00. Час проведення: 09.00-15.00.

Покликання на Google Meet https://meet.google.com/boq-irbr-czz.

Керівник - Юлія ЗАДУБНЯК.

Список учасників семінару.

Міжнародний день англійської мови

Міжнародний день англійської мови або День англійської мови в ООН  — свято, що відзначається щорічно 23 квітня. Вперше День англійської мови , як і дні інших офіційних мов ООН, відзначили в 2010 році. Встановлення події стало ініціативою департаменту із зв’язків з громадськістю Організації Об’єднаних Націй, який вказав на необхідність розробити програми заходів для зміцнення традиції багатомовності.

Для цього свята була обрана дата смерті видатного драматурга Вільяма Шекспіра, твори якого входять в число найбільш цінних зразків літературної спадщини світу. Також Шекспір вважається одним із засновників літературної англійської мови. З-під пера Шекспіра вийшло п’ять поем, 10 хронік, 11 трагедій, 17 комедій і 154 сонета. Серед його творів — відомі будь-якого цивілізованого жителю планети «Ромео і Джульєтта», «Отелло», «Гамлет, принц датський», «Король Лір» та інші. Завдяки широкому розповсюдженню англійської мови, багато шанувальників творчості Шекспіра читають його книги в оригіналі.

Навчання НУШ вчителів німецької мови

19 та 20 травня 2024 року відбудеться Модуль 3 для вчителів німецької мови, які викладатимуть в 7-9 класах НУШ. Онлайн-семінар "Lernen mit allen Sinnen"  відбуватиметься дистанційно в синхронному режимі. Модуль розраховано на 8 ак. год. 

19.04 (п'ятниця) - 16.00-19.15 

20.04 (субота) - 09.00-12.15

Тренерка - Таїса БУБЕНКО.  РЕЄСТРАЦІЯ на Модуль за покликанням https://forms.gle/CcWXvupSiy7EfkHp6  

Про ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської та іспанської мов

17 лютого 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської та іспанської мов.

У ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови взяли участь 122 учні 9-11-х: 9 клас – 40 учнів, 10 клас – 41 учень, 11 клас – 41 учень. Фактична кількість учасників складає 90% від заявок, поданих територіальними громадами. Переможцями стали 60 учнів (І – 3 учні, ІІ – 20 учнів, ІІІ – 37 учнів).

В обласній учнівській олімпіаді з іспанської мови взяли участь 7 учнів Олександрійської міської громади: 9 клас – 4 учні, 11 клас – 3 учні.

Учасники виконували завдання дистанційно в синхронному режимі. Організаційним комітетом було надано чіткі інструкції щодо проведення олімпіади й алгоритму виконання завдань; здійснювалось постійне відеоспостереження з метою забезпечення прозорого проведення олімпіад. Відповідно до вимог МОН України щодо структури змагань, регламенту їх проведення, змісту та характеру завдань та критеріїв і норм оцінки їх виконання олімпіада з іноземної мови проходила за чотирма турами: творча письмова робота, аудіювання, читання і говоріння. 

Диплом І ступеня:

Англійська мова

ФЕДОРОВИЧ Анжеліка Ігорівна – учениця 9 класу комунального закладу «Навчально-виховне об'єднання № 32 «Спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступенів, позашкільний центр «Школа мистецтв» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»;

БУЛАЙ Діана Олександрівна – учениця 10 класу комунального закладу «Ліцей сучасної освіти «Інтелект» Світловодської міської ради»;

КОМІН Іван Андрійович – учень 11 класу комунального закладу «Ліцей нових технологій навчання» Кропивницької міської ради».

Іспанська мова

ВОЗІЯН Аміна Олександрівна – учениця 9 класу Гуманітарного ліцею Олександрійської міської ради Кіровоградської області;

ПОНОМАРЬОВА Єва Русланівна – учениця 11 класу Гуманітарного ліцею Олександрійської міської ради Кіровоградської області.

Щиро вітаємо переможців та учасників!