Співпраця з освітянськими спільнотами

Стратегувальна зустріч "Освіта у часи війни та відновлення від її наслідків" менторського кола ("особливого десанту") на регіональних (не)конференціях хвилі "ЕдКемп у коробці 7.0 Наближаємо ПЕРЕМОГУ"

Протягом стратегувальної зустрічі, яка відбулася 24-26 листопада 2022 року на Франківщині, ми:

💡 моделювали, обговорювали та покращували особливу сесію від EdCamp Ukraine, яку вже зовсім скоро ви побачите на регіональних подіях у форматі EdCamp in a Bох 7.0 – Наближаємо ПЕРЕМОГУ;

💡 розподілили менторську підтримку для 38 команд неймовірних регіональних (не)конференцій, 30 із яких є магістральними;

💡 невпинно та пристрасно планували, як будемо відбудовувати освіту разом, усім українським учительством: обговорили плани на прийдешній рік у партисипативному форматі із теорією змін, у контексті передпереможної національної події, створення членства у спільноті, а також прототип великого едкемпівського подарунку;

💡 взяли участь у великій Толоці стійкості # 3/2022 з Айлін Наомі Раск щодо нейропластичності мозку та посттравматичного зростання, під час якої всі були повноправними учасниками й учасницями прямого етеру;

💡 взяли участь у зйомці двох привітальних відео: для хвилі регіональних (не)конференцій та для грузинських колег, які 26-27 листопада провели свою першу національну подію у форматі EdCamp;

💡протестували нову картонну інсталяцію-фотокампанію.

«Посеред труднощів ховаються можливості», Альберт Ейнштейн. Зрозуміло, що ми переможемо. І це величезний виклик, але це й можливість переосмислити нашу освіту і здійснити багато хороших ідей.

Шкільне життя в окупації: розповідь учителя, який відмовився викладати за чужинськими програмами

Наше селище Шевченкове (Куп’янський район Харківської області) опинилося в окупації чи не в перші дні війни. Та всі діти закінчили навчальний рік за українськими програмами, випускники отримали свідоцтва, а майже всі вчителі категорично відмовилися співпрацювати з чужинцями. Три з одинадцяти шкіл громади зруйновано під час воєнних дій, але після звільнення населеного пункту в середині вересня навчання поступово відновлюється.

Про те, з чим довелося зіштовхнутися освітянам регіону та як вони змогли обійти заборони окупантів викладати українські програми, розповів в інтерв’ю журналістці Порталу "Нова українська школа" Анні Степановій-Камиш (за покликанням)

Історія успіху

У рамках співпраці з ГО "ЕдКемп Україна" протягом лютого 2022 року було знято відео "Історія успіху. Ігор Андрієнков" про успішного едкемпівця, яке опубліковано 02 серпня 2022 року.

Перегляд за покликанням

Методист проєкту "На Урок"

У рамках співпраці з освітнім проектом "На Урок" пройшов відбір та став методистом проєкту, і розробив комплекти тестових завдань для ХІІІ сезону інтернет-олімпіади із зарубіжної літератури для учнів 5-11 класів.

Я - серед тренерського кола СЕЕН

СЕЕН: РЕЗУЛЬТАТИ ВІДБОРУ ДЛЯ УЧАСТІ В ПРОГРАМІ ПІДГОТОВКИ ТРЕНЕРОК/-ІВ

EdCamp Ukraine визначалася з освітянами, які пройдуть навчання та згодом готуватимуть вчительство українських шкіл до системного впровадження СЕЕН!

www.edcamp.ua/seen-rezultaty-vidboru-dlia-uchasti-v-prohrami-pidhotovky-trenerok-iv/?fbclid=IwAR0FIlJI8ZavReeiwnC-fk82z4HR-cSD_YWUncyIgdZ9aeyUp6zMQqxC7sE

Зустріч з міжнародною делегацією руху EdCamp з Молдови, Румунії, Білорусі, Грузії, Вірменії у межах Національного EdCamp для радості

День 1. 18.12.2021. Екскурсія "гніздом білих ворон", протиепідеміологічні правила, уся правда про рух відповідального вчительства, закритий прем'єрний показ та обговорення фільму "Місія: радість. Шукаємо щастя в складні часи", майстерка Management 3.0 "Як налагодити горизонтальну роботу в команді", закриття EdCamp Joy: підсумки й анонси.

День 2. 19.12.2021. Від "Я до Ми з EdCamp'ом", найважливіше про систему освіти наших країн, презентація проєктів ГО "ЕдКемп Україна", практики СЕЕН, найцікавіше про рух відповідального вчительства у форматі "світового кафе".

День 3. 20.12.2021. Обговорення та планування Міжнаціонального ЕдКемпу 2022, панельна дискусія із заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Колебошиним, поради з фандрейзингу, підсумки, кулінарний майстер-клас.

EdCamp Joy

У рамках Національного ЕдКемпу для радості, який триває з 7 по 18 грудня 2021 року (з невеликими перервами) є Joy-наставником одного із кіл освітянської підтримки для педагогічних працівників та працівниць.

Говорить Шевченкове

29 жовтня 2021 року у рубриці "Цікава постать - гість передачі" місцевого ФМ-радіо "Говорить Шевченкове" за запрошенням Н. Старікової мав нагоду розповісти про свій життєвий та професійний шлях.

Програму можна прослухати за покликанням (початок о 2 хв. 20 сек.)


Суддя V Всеукраїнського конкурсу "Педагог-новатор"

Як переможець конкурсу "Педагог-новатор" 2019 був запрошений командою "Шкільного порталу" до складу журі цьогорічного Всеукраїнського конкурсу "Педагог-новатор" 2021. З липня по вересень 2021 року вивчав 321 конкурсну сторінку з матеріалами та давав свою експертну оцінку. Надзвичайно складно було обрати десятку найкращих робіт серед гідних кандидатів та кандидаток. Проте останній вибір за трьома номінаціями («Зорепад педагогічної майстерності», «Кращий науково-педагогічний матеріал», «Кращий інтернет-ресурс») зроблено, і результати будуть опубліковані вже зовсім скоро, в переддень Дня Учителя за покликанням.

З матеріалами конкурсу можна ознайомитися на сайті Шкільного порталу та поповнити свою педагогічну скарбничку.

Щиро дякую команді "Шкільного порталу" за високу довіру, надану можливіть та співпрацю!

Педагог-тренер

У рамках співпраці з КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" пройшов підвищення кваліфікації, ставши педагогом-тренером, та отримав можливість проводити курси підвищення кваліфікації для вчителів англійської мови, які викладатимуть у 5-9 класах НУШ.

What School Could Be

13 вересня 2021 року відбулася натхненна Zoom-зустріч за підсумками тестування американської платформи What School Could Be, до якого був залучений майже три місяці.

Разом із колегами та колежанками обговорювали цю платфрму за фасилітаційною вправою:

  • What (фактаж);

  • So What (що зацікавило);

  • What Now (що потенційно буде цікаво іншим).

Щиро дякую команді ЕдКемп за унікальну можливість долучитися до світової спільноти та переймати кращий досвід, сподіваюся бути корисним у залученні українського вчительства до спільноти.

Історія успішного едкемпівця

25 серпня 2021 року у рамках практико-орієнтованого курсу ГО ЕдКемп Україна "Мій освітній стартап" провів експертну сесію та поділився досвідом успішного едкемпівця із майбутніми суб'єктами підвищення кваліфікації, які запускають власні можливості та розвивають свій стартап. Мав нагоду поділитися 5 лайфхаками із досвіду організації заходів підвищення кваліфікації у форматі ЕдКемп та у рамках співпраці із Британською Радою в Україні та КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти", а саме:

  • створення команди однодумців;

  • "навіщо це нам?";

  • формат проведення та його особливості;

  • партнерство;

  • "а сертифікат буде?"

МОС 25 08.pptx

Я - тренер-педагог для вчителів англійської мови

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2021 р. № 476 у рамках співпраці з КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" 25 серпня 2021 року здобув кваліфікацію тренера-педагога для здійснення підвищення кваліфікації учителів англійської мови 5-6 класів, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти.

Підготовка тренерів за проєктом "Професійний розвиток вчителя іноземної мови"

У рамках участі у спільному проєкті МОН України та Британської Ради в Україні "Професійний розвиток вчителя іноземної мови" отримав запрошення стати тренером для надання методичної допомоги вчителям англійської мови, які навчатимуть учнів 5-6 класів.

MON letter_orientation course.pdf

"Нова українська школа" про перші три магістральні міні-ЕдКемпи у 2021

nus.org.ua/articles/psyhologichna-stijkist-stem-i-aktyvizatsiya-mozku-golovne-z-edkempiv-u-panyutynomu-kryvomu-rozi-ta-hmelnytskomu-2/

Спікер І Всеукраїнського форуму "Натхення в Карпатах"

У рамках І Всеукраїнського форуму "Натхнення в Карпатах" ділився досвідом із колегами та колежанками із розвитку навичок ХХІ століття

www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5874310125977095&id=100001944977439&comment_id=5876231485784959&notif_id=1629178718048997&notif_t=mentions_comment&ref=notif

Сертифікат за проведення міні-EdCampу

Отримав сертифікат про підвищення кваліфікації «Освітні події у форматі EdCamp: управління й командна діяльність у професійному зростанні педагогів», засвідчений підписом Голови Ради ГО «ЕдКемп Україна», за те, що координував міні-EdCamp Shevchenkove 2021, став частиною команди, яка створила чудову подію і підхопила хвилю регіональних (не)конференцій у форматі EdCamp 2020/21 навчального року!

Долучений до апробації та тестування платформи "Edway"

1 червня 2021 року відкрито Національну платформу професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay» https://edway.in.ua/uk

Почесно долучитися до апробації та тестування функціоналу платформи! Дякую ЕдКемп Україна за довіру!

Хто ж «перерізали стрічку»?

Вадим Карандій, директор Державної установи «Український інститут розвитку освіти» МОН України.

Григорій Баран, менеджер програми «Соціальний капітал», секретар Правління Міжнародного Фонду «Відродження».

Олександр Елькін, керівник проєкту, голови ГО «ЕдКемп Україна», член Консультативної ради з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти при Президентові України, кандидат технічних наук.

Організатори дали відповіді на запитання, які хвилюють педпрацівників найбільше, а також зібрали найщиріші побажання від гостей, учасниць і учасників

А більш масштабне відкриття платформи «EdWay» відбудеться на серпневій онлайн-толоці!

Платформа розробляється та обслуговується громадською організацією «ЕдКемп Україна» та ТОВ «Прозорі рішення» (Прозорі рішення) за підтримки МФ «Відродження» (Міжнародний фонд "Відродження") та за участі інституційних партнерів — Українського інституту розвитку освіти МОН України (Український інститут розвитку освіти), Державної служби якості освіти (Державна служба якості освіти України), Служби освітнього омбудсмена (Освітній омбудсмен Сергій Горбачов), Інституту освітньої аналітики МОН України.

Відео за посиланням: www.facebook.com/edcampukraine/videos/144792457642632

28 травня 2021 року запрошений до участі в засіданні Клубу НУШ та обговорення розділу "Професійний розвиток вчителів" Дорожньої карти впровадження реформи НУШ.

Тема обговорення: Професійний розвиток вчителів — яким він має бути в НУШ?

Спікери:

  • Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України (2016-2019 рр.). Розповіла про розробку Дорожньої карти впровадження реформи НУШ, а також зробила вступ до презентації розділу щодо професійного розвитку педагогів в межах цього документу.

  • Вадим Карандій, очільник УІРО, представив до обговорення проєкт розділу «Професійний розвиток вчителів» Дорожньої карти впровадження реформи НУШ.

  • Олена Масалітіна, Віцеголова Ради EdCamp Ukraine, розповіла про роль недержавних організацій у професійному розвитку вчителів.

Професійний розвиток учителів англійської мови

Щиро дякую КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" за підтримку професійного розвитку педагогічних працівників

міні-EdCamp Shevchenkove

Запрошуємо освітян підвищити кваліфікацію шляхом участі у (не)конференції міні-EdCamp Shevchenkove 22 травня 2021 року ОНЛАЙН forms.gle/AI5XXGB282WHWB1T8

Почесно бути в особливому десанті

Свобода бути особливим — справжнє щастя. А коли цю особливість помічають інші, то ви точно на вірному шляху

Є в едкемпірівській родині 20 особливих людей, які щороку збираються разом у Харкові на стратегувальних зустрічах. Тут вони готуються до хвилі регіональних (не)конференцій: апробують, радять, підказують, вчаться та насолоджуються часом, який проводять за спільними активностями.

Все це — наш особливий десант, з яким ми будемо знайомити вас трохи ближче.

Ігор Андрієнков, заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу "Новомиколаївський ліцей" Шевченківської селищної ради.

Що для Вас означає бути частиною особливого десанту?

Бути частиною особливого десанту — надзвичайно відповідально, адже ми допомагаємо змінити освітній простір України та життя освітян. Разом з ЕдКемп Україна прагнемо підтримати педагогів у підвищенні кваліфікації впродовж життя, реалізовуючи нові ініціативи та ідеї.

Який головний принцип, якого ви дотримуєтесь у своїй роботі, робить Вас «білою вороною»?

Бути у постійному русі, навчатися, змінюватися і залучати до змін своє оточення — мої головні принципи. Життя не стоїть на місці, тому переконаний, що кожен та кожна з нас мають рухатися вперед, змінюватися та шукати кращу версію самого/самої себе.

Який головний урок на сьогоднішній момент Вам дав EdCamp?

ЕдКемп об’єднав навколо себе надзвичайну спільноту відповідального вчительства. Впевнений, саме спільнота освітян може змінити українську освіту, адже набагато більше ми отримуємо від активної взаємодії та обміну досвідом. Навіть під час загальнонаціонального карантину ЕдКемп продемонстрував силу освітянського духу. Тож, наша сила в єдності та взаємопідтримці!

Майстер-клас на кухні кулінарної академії Al.Cuisine School із шеф-кухарем Франктом Масамбою

Наш особливий десант обожнює вчитися чомусь новому та отримувати «смачні» знання

Під час майстер-класу на кухні кулінарної академії Al.Cuisine School едкемпери та едкемперки разом із шеф-кухарем Франктом Масамбою навчилися готувати декілька страв: долму у вершковому соусі та хачапурі по-аджарські.

Як ми грали у "Гринвіч"

Із року в рік учні Комунального закладу "Новомиколаївський ліцей Шевченківської районної ради Харківської області" беруть активну участь у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови "Гринвіч", найпопулярнішому серед шкільної молоді.

17 талановитих та зацікавлених учнів та учениць нашого ліцею цьогоріч виявили бажання перевірити знання з лексики та граматики, продемонструвати загальні знання про країну, мову якої вивчають. Усі вони із задоволенням та цікавістю виконували пізнавальні завдання конкурсу.

Усі ми із нетерпінням чекатимемо на результати, сподіваємося, що вони будуть приємним сюрпризом наприкінці навчального року.

Безмежно вдячні організаторам конкурсу за надану можливість і батькам за підтримку дітей!

Я - тренер ЕдКемп-марафону

Алатейя

12 команда ЕдКемп-марафону

ЕдКемп-марафон

Біжу EdCamp-марафон у якості тренера суперової 12 команди

Переконаний, що з такими креативними, творчими, досвідченими, енергійними, натхненними вчителями та вчительками, як у нашій команді, з легкістю "прокачаємо" всі навички довжиною у 42 кілометри і добіжимо до фінішу!


Всесвітній День Гідності

Шановні вчителі та учні Новомиколаївського ліцею!

Найщиріші вітання всім від усієї команди Всесвітнього Дня Гідності в Україні та команди EdCamp Ukraine!

Дякую вам, що у 2020 році об’єдналися довкола історій про гідність, долаючи карантинні обмеження! Вже втретє наш заклад долучається до проведення уроків гідності, цьогоріч один із 707 закладів освіти! Гарна традиція!

Хвиля дискусійних уроків Усесвітнього Дня Гідності 2020 відбулася завдяки зусиллям команди і спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine (www.edcamp.org.ua), за сприяння проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні ВзаємоДія», всесвітнього руху Amnesty International, у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Офісом освітнього омбудсмена України й Уповноваженим Президента України з прав дитини.

Міжнародний урок доброти

Не дивлячись на виклики пандемії в цьому році, педагоги та учні Новомиколаївського ліцею долучилися до проведення ІІІ Всеукраїнського (І Міжнародного) уроку доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин, в якому беруть участь учасники із 9 країн: України, Білорусі, Болгарії, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Сербії та Хорватії.

Дякуємо класним керівникам 1-10 класів за організацію та проведення заходу!


Я серед тренерів НУШ

Міністерство освіти і науки України та Британська Рада в Україні розпочали наступний етап професійного розвитку вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти, головною метою якого є забезпечення наступності та сталості у навчанні іноземних мов відповідно до Концепції «Нова українська школа».

«Протягом шести місяців більше 3 000 вчителів англійської мови пройдуть навчання за оновленою моделлю, яку запропонувала нам Британська Рада в Україні. Двісті тренерів, які у 2018-2019 рр. успішно провели навчання вчителів початкової школи, тепер навчатимуть вчителів 5-9 класів у дистанційному форматі із використанням сучасних інформаційних технологій», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Докладніше: bit.ly/31KQBmO

Я - автор


вебінарів


"На Урок"


Експертна перевірка завдань онлайн-олімпіади "На Урок"

Дякую освітньому проєкту "На Урок" та особисто Люба Цукор (Liubov Tsukor) за можливість участі у експертній перевірці завдань VІ сезону онлайн-олімпіад освітнього проекту "На Урок" та високу довіру. Ви творите неймовірні речі для наших учнів та учениць, яким наразі особливо потрібна підтримка)) Та сподіваюсь на нашу подальшу плідну співпрацю!

GoCamp

Новомиколаївський ліцей долучився до участі у найбільшій освітній програмі у Східній Європі. Учні закладу разом з вчителем англійської мови, Гридою В.В. (Вікторія Грида) подали заявку на участь у V ювілейному GoCamp. У разі перемоги учні зможуть практикувати іноземну мову та пізнавати світ разом з волонтером, а вчитель іноземної мови матиме змогу прокачати свої навички та отримати новітні методики викладання.

Всесвітній День Гідності

Шановні колеги! Шановні учні!

Найщиріші вітання від усієї команди Всесвітнього Дня Гідності в Україні та команди EdCamp Ukraine, які з радістю надіслали нам офіційні сертифікати, що засвідчують участь у Всесвітньому Дні Гідності 2019 року!

Дякуємо за участь у відзначенні цієї визначної дати вже вчетверте в Україні, до чого долучилися без малого 108 541 осіб із 733 закладів освіти нашої країни, серед яких і Новомиколаївський ліцей!

Сподіваюся, що ми всі разом ставатимемо все кращими, гідними людьми!

5 причин пишатися Україною

Учні Комунального закладу "Новомиколаївський ліцей Шевченківської районної ради Харківської області" долучилися до Всеукраїнського проєкту «П’ять причин пишатися Україною», ініціаторками якого стали вчителі Oksana Danylova (Київ) та Людмила Таболина (Харків), фіналістка конкурсу Global Tеаcher Prize Ukraine – 2019. Учні визначали свої топ-5, якими пишаються, спочатку кожен самостійно, потім визначали в малих групах і колективні «П‘ять причин пишатися Україною».

З координаторами та координаторками відвіданих регіональних міні-(не)конференцій у форматі EdCamp 2018/2019 н.р.

Саме завдяки вам, проактивним педагогам, освіта України змінюється на краще! Ви - неймовірні!