Unity Hub on vajalik kõikide Unity projektide ja Editori versioonide haldamiseks. Saidilt https://unity.com/download tuleb alla laadida Unity Hub (versioon 3.0 või uuem).
Unity Editor on redaktor, milles toimub enamus mängudisainist. Selle saab alla laadida Unity Hubi kaudu: Install editori alt valida mõni uuem (2020.3 või uuem) LTS versioon.
Visual Studio tuleb installida koos Game development with Unity teegiga (alguses installimise käigus saab valida, kui Microsoft Visual Studio juba installitud, siis Microsoft Visual Studio Installer --> Modify --> vali teek).
Ava Unity Editor --> Edit --> Preferences --> External Tools --> External Script Editor --> Browse ja otsi Microsoft Visual Studio, kui pole vaikimisi valitud (ilmselt on).
Kui on soov eraldi programmeerimist harjutada konsooliaplikatsiooniga, siis valida ka .Net desktop development teek.
Saidilt https://code.visualstudio.com/ alla laadida VS Code.
NB! Vaikimisi IDE valik Unitys on Visual Studio. Selleks, et seda muuta VS Code'i vastu tee järgmiselt: Ava Unity Editor --> Edit --> Preferences --> External Tools --> External Script Editor --> Browse ja otsi Microsoft VS Code
Visual Studio on kasutajasõbralikum, aga Visual Studio Code on jõudluse poolest parem valik. Kui arvutis on piisavalt RAM'i siis vahet pole.
Kui kasutate VS Code'i siis saidilt https://dotnet.microsoft.com/en-us/download alla laadida .NET 5.0 või uuem.
Kui kasutate Visual Studiot: Visual Studio Installer --> Modify kaudu saab valida erinevaid tarkvara arenduse teeke. Kursuseks on vaja Game development with Unity ning konsooliaplikatsiooni loomiseks (programmeerimise eraldi harjutamise jaoks) .NET desktop development teeki.
Blender 3D peamiselt 3D assetite loomiseks. https://www.blender.org/
Pixel arti loomiseks. https://www.getpaint.net/download.html
Bosca Ceoil 8-bitise digitaalmuusika loomiseks. https://boscaceoil.net/