Новини центру арттерапевтичної допомоги

ХНУМ імені І. П. Котляревського

Концерт для дітей з особливими освітніми потребами

22 квітня за ініціативи Університету мистецтв в межах KharkivMusicFest відбувся концерт "Чуттєвості" для родин дітей з особливими освітніми потребами.

Дякуємо авторці проєкту Юлії Ніколаєвській, всім студентам, які брали участь у концерті та інтерактивних заняттях

Студенти університету відвідали тренінг з психосоціальної підтримки в дитячих лікарнях в умовах війни

8-9 квітня проректорка з творчої роботи та інноваційного розвитку Юлія Ніколаєвська та студенти Тігран Сагателян, Данило Лазарєв, Артур Слісаренко відвідали тренінг від словацьких організацій IPčko та SlovakAid з надання психосоціальної підтримки в дитячих лікарнях в умовах війни.

Тренінг відбувся в межах спільного проєкту з Міською клінічною дитячою лікарнею №16 Харківської міської ради, в якій третій рік поспіль Університет мистецтв веде постійні заняття з музичної терапії.

Університет мистецтв продовжує арттерапевтичні проєкти

В березні соціальна робота наших студентів охопила відвідувачів лікарні (КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради) та родин переселенців у просторі "Тут і Тепер" (разом з Фонд громади Харкова "Толока").

Дякуємо студентам: Вероніці Івоніній, Данилу Лазарєву, Олені Пригунковій, Тиграну Сагателяну, Олексію Синельнику-Щербаку.

Кураторка арттерапевтичного напрямку Університету - Юлія Ніколаєвська, докторка мистецтвознавства, професорка, проректорка з творчої роботи та інноваційного розвитку. 

уДАРники в Дитячій лікарні

Продовжується музикотерапевтичний проєкт в КНП "Міська клінічна дитяча лікарня №16" Харківської міської ради. У співпраці відбувається багато різних подій. Зокрема 5 березня Вероніка Івоніна (кафедра народних інструментів України) і Ксенія Чернявська (кафедра оркестрових духових і ударних інструментів) провели цікаве заняття "уДАРники". Брав участь Ігор Чернявський (кафедра оркестрових струнних інструментів. Кураторка проєкту - Юлія Ніколаєвська (докторка мистецтвознавства, професорка, проректорка з творчої роботи та інноваційного розвитку). 

Харків-Единбург: зв'язок через музику

24 лютого, у другу річницю повномасштабного вторгнення відбулась зустріч, організована Почесним професором Університету мистецтв Найджелом Осборном та проректором з творчої роботи та інноваційного розвитку, професором Юлією Ніколаєвською. Студенти демонстрували свою творчість та ділились досвідом у прямому етері Харків-Единбург. У концерті наживо у виконанні шотландських музикантів пролунали квартет "Північна-3" студента кафедри композиції та інструментування Данила Лазарєва (викл. В.Богатирьов) та тріо "Пастораль" Олени Пригункової (викл. - К. Палачова). Також авторський твір для цимбалів  був презентований Веронікою Івоніною (клас М. Кужби), твір  А.Жобіма для гітари - Тіграном Сагателяном (клас В. Доценка), авторський твір для струнних, кларнета і фортепіано - Олексієм Синельником-Щербаком (клас О.Копелюка). Учасники відповідали на питання Найджела Осборна (інтерв'ю записані в Харкові) та запитання психологині Анджели Кеннеді (наживо з зали). 

Лекція професора Найджела Осборна

23 лютого відбулася відкрита лекція-рефлексія Почесного професора Університету мистецтв Найджела Осборна про травма-інформоване мистецтво. Дуже важлива тема і простір для подальших роздумів та дій.

Працюємо далі.

Українсько-британський семінар "Мистецтво і травма"

7-11 лютого Юлія Ніколаєвська, доктор мистецтвознавства, професор, проректор з творчої роботи та інноваційного розвитку Університету мистецтв брала участь у стратегічній сесії українсько-британського семінару "Мистецтво і травма", що відбувся у Варшаві.  Серед учасників - представники King's College London, University of the Arts London, Українського Католицького Університету, Львівського національного університету, ЦДУ ім.В.Вінниченка, Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, Art Therapy Force, колеги з Польщі, Сербії, Фінляндії. Попереду - потужна й важлива спільна робота. 

Новини центру Арт-терапевтичної допомоги ХНУМ

Університет мистецтв продовжує співпрацю в межах спільного проєкту з КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради. Протягом січня відбулось декілька занятть з музичної терапії з відвідувачами відділень нефрологиії, педіатрії та пульмонології та показано сімейний вертеп від родини Савельєвих-Кушніренко.

Радіємо можливостям для студентів отримувати нові знання, розширювати можливості, напрацьовувати нові навички роботи в непростих умовах сьогодення.

Кураторка напрямку - проректорка з творчої роботи та інноваційного розвитку Юлія Ніколаєвська, студенти Вероніка Івоніна, Олена Пригункова, Тігран Сагателян, Данило Лазарєв,

Проєкт за підтримки словацьких організацій  SlovakAid та IPčko триватиме 9 місяців.

Почесний професор ХНУМ Найджел Осборн завітав до дітей у лікарню

Дякуємо журналістам Gromada. Ggroup (група місцевих ЗМІ Харківщини) за висвітлення творчої діяльності Університету мистецтв. 

Музична терапія від студентів та викладачів університету мистецтв за підтримки організацій із Словакії

Ще в грудні Університет мистецтв розпочав новий довготривалий проєкт музичної терапії в КНП "Міська клінічна дитяча лікарня №16" Харківської міської ради за підтримки організацій SlovakAid та IPčko (Cловакія).

Учасники проєкту проводитимуть регулярні заняття для відвідувачів медичного закладу у кооперації з психологом. Від університету у проєкті задіяні Юлія Ніколаєвська (куратор напрямку), студенти Олена Пригункова, Вероніка Івоніна, Тігран Сагателян, Софія Зінченко, Данило Лазарєв.

Більше новин центру арттерапевтичної допомоги тут.

Нові обрії міжуніверситетської співпраці 

Університет мистецтв зроби перший крок в амібтних планах запрочаткування спільного курсу з арттерапії з Харківською державною академією фізичної культури.

Від нашого вишу у новій ініціативі беруть участь проректор з творчої роботи та інноваційної діяльності Юлія Ніколаєвська і почесний професор Університету мистецтв Найджел Осборн (Шотландія). Чекаємо на продовження. Дякуємо ректорату і колегам з ХДАФК за оранізацію заходу.

"Зимова казка" в дитячій лікарні №16

14 грудня  студенти у співпраці з музичним терапевтом та почесним професором  Університету мистецтв Найджелом Осборном (Шотландія) створили зимову казку для відвідувачів КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради, яка включала концерт, інтерактив та музичну подорож до зимових країн.

Дякуємо всім учасникам заходу та колективу лікарні.

Куратор напрямку від Університету - проф.Юлія Ніколаєвська.

Радіємо за студентів Вероніку Івоніну та Олексія Синельника-Щербака, які отримали Подяки від колективу лікарні за співпрацю.

Найджел Осборн працює в Україні за підтримки проєкту Art Therapy Force.

Повністю фоторепортаж Василя Голосного можна переглянути на РедПост.

Зимові дива у підземеллях Харкова 

Про спільні творчі акції Університету мистецтв з Фондом громади Харкова "Толока" розповіли у репортажі новинного порталу GXДля багатодітних родин, серед яких багато переселенців, зимові дива творили акторка Малого театру маріонеток і викладачка Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського Таїсія Акжитова у виставі «Що сталося з Оленятком», а також музиканти студентського симфонічного оркестру (художній керівник та диригент - Юрій Дяченко).

Арттерапевтичне заняття для волонтерів Юлії Ніколаєвської та Вероніки Івоніної

8 грудня у співпраці з проєктом підтримки волонтерів #Разом пройшло арттерапевтичне заняття "Звуки і рухи". Дякуємо кураторці музикотерапевтичного напряму Університету мистецтв професорці Юлії Ніколаєвській та студентці нашого університету Вероніці Івоніній.

Продовження проєкту "Тут і тепер"

Продовжуються заняття з музичної терапії для дітей родин переселенців та харківців у просторі "Тут і Тепер". Проєкт реалізовано разом з Фондом громади Харкова "Толока".

Дякуємо студентам Вероніці Івоніній, Данилу Лазарєву, Тіграну Сагателяну, Поліні Колодяжній, які є постійними учасниками заходів. Радо вітаємо колегу Уляну Барсук, яка доєдналась до проєкту.

Куратор проєкту з боку університету - професор Юлія Ніколаєвська

Артпрактикум психологічної підтримки

28 листопада 2023 р.  проректорки Університету мистецтв Ірина Сухленко та Юлія Ніколаєвська взяли участь у вебінарі онлайн-проєкту розвитку психологічних компетентностей викладачів мистецької освіти «Артпрактикум психологічної підтримки». Проект створено за ініціативи Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти. Разом з колегами з Дніпра та Одеси вони висвітлили різні аспекти теми «Музикотерапія: вплив на внутрішні механізми саморегуляції та зцілення особистості» та продемонстрували досвід нашого вишу. 

Музика для добра

17 листопада група студентів Університету мистецтв взяла участь у музикотерапевтичній зустрічі-концерті для волонтерів Харкова. Організаторкою виступила студентка 2 курсу, композиторка Олена Пригункова.
Дякуємо учасникам за творчість та ініціативність!

Продовжується арттерапетичний проєкт "Тут і тепер"

Продовжуємо наші регулярні заняття з музичної терапії. 6 листопада у просторі проєкту "Тут і Тепер"  відбулася ще одна зустріч для харків'ян та вимушених переселенців. Дякуємо нашим студентам Вероніці Івоніній, Тіграну Сагателяну, Данилу Лазарєву, Поліні Колодяжній.
Кураторка проєкту від університету - професорка Юлія Ніколаєвська.

Подяка за щире серце і любов до своєї справи від дитячої лікарні №16

Вже майже рік, як Університет мистецтв проводить музикотерапевтичну діяльність у КНП Міська клінічна дитяча лікарня №16 Харківської міської ради. 2 листопада заняття відбулось із Почесним професором ХНУМ імені І.П.Котляревського Найджелом Осборном. З нагоди річниці від колективу лікарні Найджел Осборн, професор Юлія Ніколаєвська, студенти Олена Пригункова і Тігран Сагателян отримали подяки за щире серце, сприяння відновленню пацієнтів і любов до своєї справи. Рухаємось далі.

Музикотерапія для харків'ян та внутрішньо-переміщених осіб

3-4 листопада за ініціативи Університету мистецтв відбулися музикотерапевтичні заходи для різних груп за участі відомого музичного терапевта Найджела Осборна (Шотландія), почесного професора нашого Університету.
Дякуємо пану Осборну, професорці Юлії Ніколаєвській, студентам Олені Пригунковій, Тіграну Сагателяну, Вероніці Івоніній, Данилу Лазарєву, Поліні Колодяжній. Дякуєм Art Therapy Force за можливості, проекту із підтримки Волонтерів і Харківʼян #Разом, Харківському обласному організаційно-методичному центру культури і мистецтв, благодійному фонду "Розвиток і соціальна справедливість України".

Музикотерапія в дії

Триває проєкт арттерапевтичної допомоги  "Тут і тепер" для родин переселенців. Організатори - Фонд громади Харкова "Толока" та Університет мистецтв.

Дякуємо нашим студентам Тіграну Сагателяну і Вероніці Івоніній за участь.

Керівник проєкту від університету мистецтв - доктор мистецтвознавства, професор Юлія Ніколаєвська.


Університет бере участь у проєкті психологічної підтримки "Тут і тепер"

Команда музичних терапевтів нашого університету розпочала співпрацю з проєктом психологічної підтримки "Тут і тепер" (спільно з Фонд громади Харкова "Толока")- заняття з дітьми та батьками сімей-перселенців та харків'ян (цього тижня - Юлія Ніколаєвська, Вероніка Івоніна). Заняття відбуватимуться щотижня.

Керівник проєкту від ХНУМ - Юлія Ніколаєвська.

"Не бійся боятися"

10 червня в межах Kharkiv Art Therapy Days відбулася вистава "Не бійся боятися". Учасниками були діти мистецьких та загальноосвітніх шкіл Харкова, музичну основу створили студенти катедри композиції, літературна основа - від випускниці університету мистецтв Юлії Тараненко,, сценографічне рішення - від акторки та викладачки Аліни Прибиткової, ляльки - від викладачки Дар'ї Кушніренко. На сцені грав справжній маленький оркестр з диригентом Данилом Лазарєвим.

Кураторка - Юлія Ніколаєвська.


Фото - В. Голосний

Більше світлин на сайті редпост - https://gx.net.ua/cultura/u-harkovi-stvorili-instrumenti-peremogi-foto-video.html

Kharkiv Art Therapy Days

9-11 червня університет мистецтв у кооперації з KharkivMusicFest провів Kharkiv Art Therapy Days. В межах проєкту пройшли арт-терапевтичні заняття експертів з Харкова, Одеси, Дніпра, Едінбурга (Шотландія). 
Kharkiv Art Therapy Days - це три начисених дні занять, майстер-класів, концертів, та вистав: ставили виставу з Найджелом Осборном, читали, малювали, співали, грали, виготовляти барабани й навіть урочисто презентували альбом пісень, написаних дітьми на заняттях з нашими студентами - музичними терапевтами.
Далі буде!

Маскотерапія для учнів Школи сучасних театрально-сценічних напрямків

5 червня студентки І курсу магістратури: Колесніченко Олександра (театрознавиця), Осєйчук Лілія (акторка театру ляльок), Глазунова Анастасія (режисерка театру ляльок), в рамках дисципліни Проєктна діяльність в театральному мистецтві розробили проєкт з Арттерапії та провели арттерапевтичне заняття з маскотерапії з учнями Школи сучасних театрально-сценічних напрямків в м. Харкові.

Разом з вихованцями школи студентки виготовили маски-персони на тему "Мій внутрішній фантастичний звір" та розіграли акторський імпровізаційний етюд за мотивами української народної казки "Рукавичка".

Відео за посиланням: https://fb.watch/l5qXSwClE-/

Школа супергероїв в дитячій лікарні №16

Продовжуємо роботу з музичної терапії у КНП "Міська клінічна дитяча лікарня №16 Харківської міської ради". Цього разу в межах "Школи супергероїв", яка діє в лікарні, заняття провели студенти Олена Пригункова, Вероніка Івоніна, Данило Лазарєв (акордеон виявився інструментом-фаворитом!), Тігран Сагателян та колега з Шотландії Клеа Френд.

Кураторки проєктів між ХНУМ імені І.П.Котляревського і лікарнею професорка Юлія Ніколаєвська та психологиня Владислава Андрущенко.

Комунікація та інклюзія: в університеті відбувся тренінг шотландської віолончелістки

В межах роботи центру арт-терапевтичної допомоги ХНУМ 11 квітня Клеа Френд провела тренінг для студентів університету. 

Клеа Френд - незалежна віолончелістка, викладачкаа і громадська музикантка. Вона виступає з Шотландським камерним оркестром, Шотландським симфонічним оркестром BBC і Королівським шотландським національним оркестром. Співпрацювала з такими відомими артистами, як Род Стюарт і Андреа Бочеллі. Протягом 20 років займається громадською діяльністю і працює з людьми з особливими потребами.  

Клеа — учениця відомого професора музичного терапевта Найджела Осборна (Шотландія) і авторка терапевтичних проектів, які мають на меті «сприяти здоров’ю та благополуччю, комунікації, інтеграції та інклюзії через музикування та прослуховування музики».  З мистецькою місією Клеа відвідувала балканські країни та Ліван, а зараз побувала і в Україні.

KIDS`S ART-RETREAT CAMP. Мистецтво може зцілювати

Наталія Шаповалова, викладачка кафедри майстерності актора та режисури театру анімації, взяла участь у якості лінійної продюсерки та менторки з акторської майстерності у арттерапевтичному таборі Art Therapy Force Camp для дітей та підлітків, організований ГО "АРТ ДОТ", який проходив з 18 по 27 березня 2023 року у Славсько Львівської області. 

У таборі взяли участь 37 дітей та підлітків з найбільш уражених районів нашої держави (з Харківської, Сумської, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Чернігівської та Одеської областей), а також 10 фахівців арттерапевтів та педагогів, для яких програма передбачала цикл лекцій від Найджела Осборна та Віктора Рубана.

Концерт центру арттерапії в Дитячій лікарні №16

22 березня центр арттерапевтичної допомоги ХНУМ імені І. П, Котляревського провів концерт музики для цимбалів в Дитячій лікарні №16 та відкритий музичний урок для дітей з гематологічного відділення (знімали іноземні журналісти).

Учасники: проф. Юлія Ніколаєвська, Вероніка Івоніна (цимбали), Ольга Калашникова (ф-но), Тігран Сагателян (гітара), Олена Пригункова (скрипка). 

Конференція "Все, що ми розуміємо про дитячу травму" 

В межах проекту співпраці з Клінічною дитячою лікарнею №16 м. Харкова студенти Олена Пригункова та Тигран Сагателян взяли участь у конференції "Все, що ми розуміємо про дитячу травму і відновлення" (20-23 лютого, м. Ужгород), де представили свої напрацювання. 

"Добрий концерт" 

15 лютого у світі відзначається Міжнародний день онкохворої дитини. Підтримка дітей, які боряться з непростим недугом, лікуються, одужують, йде в різний спосіб - від здачі крові до таких простих речей, як музика, яка здатна лікувати.

Команда від нашого університету провела "Добрий концерт" в лікарні №16 м,Харкова. Дякуємо всім, хто приймав участь: діти Олександр Сухленко, Юлія Комендант, Савелій та Тимофій Чернявські та їхні "дорослі" колеги: Ігор Чернявський, Олег Копелюк, Олексій Синельник-Щербак, Тигран Сагателян. Ініціаторка та модераторка проєкту - Юлія Ніколаєвська.


Концерт "Сонце всередині"

Проєкт арттерапії, запроваджений нашим університетом, отримує подальший розвиток. 28 січня наші студенти Олена Пригункова та Тигран Сагателян займалися з групою діток від 10 місяців до 17 років в КНП "Міська клінічна дитяча лікарня №16" Харківської міської ради.  

Інтерактивний концерт на тему "Сонце всередині", подорож у Ріо-де Жанейро і "телепортація" у космічні далі, розмова про резонанс і вібрацію, відчуття інструментів на дотик, релаксація, створення музики планет (дійсно, як звучить Сонце?) І багато чого ще. Відгуки відвідувачів надихаючі, тож далі буде! 

"Музичні казки" в лікарні №16

8 січня відзначили святкові зимові дні концертом "Музичні казки" в рамках арттерапевтичної співпраці з КНП "Міська клінічна дитяча лікарня №16" Харківської міської ради. Веселились як діти і разом з дітьми поважні викладачі нашого університету - Юлія Ніколаєвська та Ігор Чернявський.