Центр арттерапевтичної допомоги

ХНУМ імені І. П. Котляревського

Про проєкт

Центр започатковано восени 2022 року у відповідь на виклики роботи з травмами війни. Місія митців – допомогти суспільству впоратися з травматичним досвідом. Центр арттерапевтичної допомоги ХНУМ імені І. П. Котляревського покликаний розвивати та поширювати арттерапевтичні практики, сприяти інституціалізації арттерапевтичної освіти в Україні, на волонтерських засадах проводити заняття з групами дітей.

5.11. 2022 р. Найджел Осборн отримав диплом Почесного доктора ХНУМ імені І.П.Котляревського
Курс «Music and creative arts in the community» з Найджелом Осборном (вересень-грудень 2022)
Арттерапія в Дитячій лікарні №16 (лютий 2023)

Ще вже відбулося?

Концерт для дітей з особливими освітніми потребами

22 квітня за ініціативи Університету мистецтв в межах KharkivMusicFest відбувся концерт "Чуттєвості" для родин дітей з особливими освітніми потребами.

Дякуємо авторці проєкту Юлії Ніколаєвській, всім студентам, які брали участь у концерті та інтерактивних заняттях.

До інших новин центру арттерапії ХНУМ

Українсько-британський семінар "Мистецтво і травма"

7-11 лютого Юлія Ніколаєвська, доктор мистецтвознавства, професор, проректор з творчої роботи та інноваційного розвитку Університету мистецтв брала участь у стратегічній сесії українсько-британського семінару "Мистецтво і травма", що відбувся у Варшаві.  Серед учасників - представники King's College London, University of the Arts London, Українського Католицького Університету, Львівського національного університету, ЦДУ ім.В.Вінниченка, Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, Art Therapy Force, колеги з Польщі, Сербії, Фінляндії. Попереду - потужна й важлива спільна робота. 

До інших новин центру арттерапії ХНУМ

Почесний професор ХНУМ Найджел Осборн завітав до дітей у лікарню

Дякуємо журналістам Gromada. Ggroup (група місцевих ЗМІ Харківщини) за висвітлення творчої діяльності Університету мистецтв.
До інших новин центру арттерапії ХНУМ

"Зимова казка" в дитячій лікарні №16

14 грудня  студенти у співпраці з музичним терапевтом та почесним професором  Університету мистецтв Найджелом Осборном (Шотландія) створили зимову казку для відвідувачів КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради, яка включала концерт, інтерактив та музичну подорож до зимових країн.

Дякуємо всім учасникам заходу та колективу лікарні.

Куратор напрямку від Університету - проф.Юлія Ніколаєвська.

Радіємо за студентів Вероніку Івоніну та Олексія Синельника-Щербака, які отримали Подяки від колективу лікарні за співпрацю.

Найджел Осборн працює в Україні за підтримки проєкту Art Therapy Force.

Повністю фоторепортаж Василя Голосного можна переглянути на РедПост.

До інших новин центру арттерапії ХНУМ

"Не бійся боятися"

10 червня в межах Kharkiv Art Therapy Days відбулася вистава "Не бійся боятися". Учасниками були діти мистецьких та загальноосвітніх шкіл Харкова, музичну основу створили студенти катедри композиції, літературна основа - від випускниці університету мистецтв Юлії Тараненко,, сценографічне рішення - від акторки та викладачки Аліни Прибиткової, ляльки - від викладачки Дар'ї Кушніренко. На сцені грав справжній маленький оркестр з диригентом Данилом Лазарєвим.

Кураторка - Юлія Ніколаєвська.


Фото - В. Голосний

Більше світлин на сайті редпост - https://gx.net.ua/cultura/u-harkovi-stvorili-instrumenti-peremogi-foto-video.html

До інших новин центру арттерапії ХНУМ

Комунікація та інклюзія: в університеті відбувся тренінг шотландської віолончелістки

В межах роботи центру арт-терапевтичної допомоги ХНУМ 11 квітня Клеа Френд провела тренінг для студентів університету. 

Клеа Френд - незалежна віолончелістка, викладачкаа і громадська музикантка. Вона виступає з Шотландським камерним оркестром, Шотландським симфонічним оркестром BBC і Королівським шотландським національним оркестром. Співпрацювала з такими відомими артистами, як Род Стюарт і Андреа Бочеллі. Протягом 20 років займається громадською діяльністю і працює з людьми з особливими потребами.  

Клеа — учениця відомого професора музичного терапевта Найджела Осборна (Шотландія) і авторка терапевтичних проектів, які мають на меті «сприяти здоров’ю та благополуччю, комунікації, інтеграції та інклюзії через музикування та прослуховування музики».  З мистецькою місією Клеа відвідувала балканські країни та Ліван, а зараз побувала і в Україні.
До інших новин центру арттерапії ХНУМ