Методи навчання

21.11.23р.

Як сформувати читацьку компетентність дитини.

Проєкт «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям оригінальні завдання, які спрямовані на формування читацької компетентності.

Виконання завдань допоможе розвивати читацький інтерес, мислення, уяву, пам’ять, уміння аналізувати й порівнювати твори.


14.11.23р.

П'ять ігор-п'ятихвилинок для учнів молодшої школи.

Ці ігри не просто розвага, а спосіб для  дітей змінити вид діяльності та отримати важливий досвід.


16. 05.23р.

Як навчити дитину бути відповідальною

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню соціальної і громадянської компетентностей у дитини, вихованню здатності ставити перед собою актуальні цілі, планувати їх досягнення, бачити необхідні для цього можливості й ресурси.


03.02. 2023р.

Яким має  бути вчитель сьогодні, щоб підготувати учнів до завтра

Сьогодні нові реалії і виклики життя потребують від учителів і нового підходу до дитини. Якщо вчитель сам залишатиметься у старій парадигмі, то ми продовжимо «штампувати» дітей, нездатних до самостійної діяльності. Або самостійними будуть тільки ті діти, котрі не вписуються в рамки освітньої системи.

17.08.22р. Вчимо рахувати додавання й віднімання в межах десяти

Проєкт «Розвиток дитини» пропонує батькам, а також учителям початкових класів і вихователям ГПД програму для розвитку навичок обчислення діями додавання й віднімання.

Програма складається з 24 цікавих завдань, які допоможуть дитині в захоплюючій та невимушеній формі зрозуміти принципи додавання й віднімання в межах десяти.


08.02.2021р.

Діагностика потреби у самовдосконаленні

Потреба в самовдосконаленні є глибинним особистісним утворенням. Прояв її у суб'єкта характеризує його як активного творця самого себе, як цілеспрямовану особистість, яка прагне зростати  у своєму розвитку. Дана потреба є джерелом активності особистості в різних видах діяльності, зокрема в професійній і у своєму розвитку. Для її вивчення пропонується цей опитувальник.


29.09.21р.

Тренінгове заняття як активний, інтерактивний метод начання й виховання школярів

В інформаційному суспільстві педагог стрімко втрачає монополію на володіння знаннями, та й сама інформація миттєво стає доступною кожному, хто має доступ до мережі Інтернет. Натомість усе більшого значення набувають так звані «м’які навички», до яких належать: здатність мислити критично та креативно, аналізувати проблеми і знаходити вирішення їх, ефективно спілкуватися і налагоджувати стосунки, попереджувати та конструктивно розв’язувати конфлікти, володіти собою і керувати стресами. Однак ці навички складно розвинути у рамках традиційного уроку чи виховного заняття тому останнім часом активні й інтерактивні методи навчання, що їх часто об’єднують спільною назвою «тренінг», набувають усе більшої популярності.


21.12.21р. Як діяти у разі нещасного випадку в закладі освіти

Якщо дитина травмувалася під час освітнього процесу, її здоров’я та життя залежить від правильних та оперативних дій працівників та директора закладу освіти. Важливо не лише швидко надати допомогу постраждалій дитині, але й унеможливити повторення подібних випадків: провести якісне розслідування нещасного випадку та вжити всіх належних заходів для більшої безпеки у школі.

На жаль, не всі учасники освітнього процесу впевнено знають, як правильно діяти, коли стався нещасний випадок.

Найнебезпечнішим порушенням є те, що не всі працівники закладів освіти надають домедичну допомогу постраждалій дитині та не викликають для дитини «швидку допомогу», не повідомляють про ситуацію директора та / або батьків. Інколи стається і так, що батьки не повідомляють школу про нещасний випадок з дитиною.