Актуальні події
27.08.24р. відбулася діалогова платформа: " Освітянський дайджест - упевнений старт" для вихователів ЗЗСО. Учасники ознайомились із оновленою нормативною базою виховного процесу на 2024 - 2025 н.р., обговорили методичні рекомендаційні матеріали до нового навчального року. Вихователю ЗЗСО Дайджест 2024
24.06.2024р.
Як учителі 5-6 класів розуміють реформу НУШ і чого бракує для її впровадження
Що заважає вчителям впроваджувати реформу «Нова українська школа» у 5–6-х класах?
Під час опитування вчителі/ки вказали на такі основні перешкоди впровадженню реформи НУШ (можна було обрати 7 варіантів із 14 запропоновани
11. 03. 24р. У КЗ "Житомирський ОІППО" ЖОР проведено онлайн заняття "добрих практик" з теми "Особливості розвитку пізнавальної самостійності здобувача освітніх послуг" з вихователями закладів загальної середньої освіти. Практичну частину заходу презентувала вихователька ГПД Бігунського ліцею, Словечанської ТГ Першко Валентина Іванівна. Учасники набули нових знань, удосконалили уміння і навички з організаційної, комунікативної, прогностичної, емоційно-етичної та здоров'язбережувальної компетентностей.
20.12.23р. Школи напередодні канікул проведуть заходи з питань безпеки.
Інструктажі з безпеки мають бути проведені з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров’я вихованців, учнів та студентів, а також попередження надзвичайних ситуацій.
Факт проведення інструктажів з питань безпеки життєдіяльності має бути відображений реєстрацією у відповідних журналах.
04.09.23.
Аналог Дії, який допоможе мільйонам
Застосунок допомагатиме дитині, батькам і вчителям ефективніше орієнтуватися в навчальному процесі та поза його межами, вчасно вказуватиме, на що звернути увагу, чому присвятити більше часу. Він міститиме бібліотеку контенту, який потрібен саме цій дитині, інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки.
Завдяки застосунку кожна дитина матиме своє портфоліо в освіті, де буде інформація про її досягнення та плани.
05.04.2023р.
Виховна парадигма має бути переосмислена
Про це сказав міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час круглого столу «Геноцид української нації: збройна агресія росії проти України».
За його словами, якщо кожен українець буде осмислювати людський капітал, культуру, освіту як беззаперечну цінність, то Україна країна буде сильною й незламною.
07.01.2023р.
Всеукраїнський методичний семінар для освітян
9 січня 2023 року, відбудеться Всеукраїнський методичний семінар для освітян «Нова українська школа: навчання/знання про голодомор та інші геноциди».
22.11.22р.
Відповідно до плану роботи ОІППО 28 листопада 2022 року проведено "Добру практику" в онлайн режимі "Емоційно-етична компетентність педагога як чинник позитивної взаємодії у професійному середовищі" (для вихователів закладів загальної середньої освіти (у тому числі вихователів груп подовженого дня)
Учасники набули знань і вмінь щодо основних аспектів формування емоційно-етичної компетентності педагога–вихователя ЗЗСО.
05.09.22р.
Навчання в умовах війни: як здобувати знання під звуки сирен
У країні йде війна, наш ворог підступно цілиться в цивільне населення, про що свідчать десятки знищених шкіл, лікарень та приватних будівель. Попри це нам треба адаптуватися до нової реальності та зрозуміти, як діти мають отримувати фахове навчання в умовах війни.
25.04.22р.
В Україні запустили культурний онлайн-проєкт для всієї родини
В Україні запустили новий культурний онлайн-проєкт «Казкова Україна» для відновлення пізнавальної та творчої діяльності дітей і їх батьків.
Проєкт, що складається з 6 безкоштовних онлайн-зустрічей, має на меті розповісти про українську культуру та творчість.
Культурні вебінари в рамках проєкту «Казкова країна» будуть доступні усім охочим безкоштовно та будуть цікаві незалежно від віку.
22.04.22р.
В Україні продовжили термін трансформації санаторних шкіл
Органи місцевого самоврядування матимуть змогу формувати освітню мережу відповідно до потреб громади, що сприятиме врахуванню інтересів усіх учасників освітнього процесу та створенню підґрунтя для поступового реформування.
18.03.22р.
МОН рекомендує перенести атестацію вчителів на один рік
Міністерство освіти рекомендувало у разі неможливості проведення процедури у заплановані терміни через ситуацію в конкретних регіонах перенести атестацію педагогів на наступний рік.
Про це йдеться у листі Міністерства освіти та науки.
22.02.22р.
Без надбавок іта премій. Омбудсмен пропонує пропонує карати вчителів за булінг у школах
Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов пропонує законодавчі ініціативи для посилення відповідальності за булінг. Насамперед необхідно розширити відповідальність педагогів та керівників.
Що пропонує омбудсмен: Яка сьогодні відповідальність за булінг? Наразі якщо суд ухвалив рішення про провину особи - залежно від ситуації, булер несе адміністративну відповідальність за статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу або громадських робіт. А якщо керівник закладу освіти не повідомив поліцію про випадки булінгу учасника освітнього процесу - це карається штрафом або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку...
07.04.22р. В Україні презентували посібник "Розмови про війну"
Із посібника дорослі дізнаються, чому важливо з дітьми говорити про воєнні дії та як саме це робити.
16.03.22р.
Міністр освіти про організацію освітнього процесу
Звернення міністра освіти і науки Сергія Шкарлета до освітян, батьків і громадськості щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.
Запуск освітнього процесу
Освітній процес має бути запущений хоча б у тих регіонах, де безпекова ситуація це дозволяє. Зокрема, у понеділок, 14 березня, має розпочатися освітній процес принаймні в 14 областях. Решта областей за результатами консультацій із цивільно-військовими адміністраціями мають ухвалити рішення щодо подальших дій стосовно освітнього процесу.
Освітній процес у регіонах, де ситуація є небезпечною
У частині регіонів зберігається небезпечна ситуація. Міністерство освіти і науки рекомендує залежно від конкретної ситуації або тимчасово призупинити освітній процес або організувати його за дистанційною чи змішаною формою за погодженням з місцевими органами влади...
13.01.22р. Молодим вчителям призначатимуть педагога-наставника
Спеціалісту, якого вперше буде призначено на посаду педагогічного працівника, призначатимуть досвідченого вчителя, який впродовж першого року роботи виконуватиме функції наставника.
Відповідна норма передбачена Положенням про педагогічну інтернатуру, що набуло чинності на початку січня цього року.
Основним завданням нововведення є професійно-педагогічна адаптація вчителя-інтерна до умов педагогічної діяльності у школі.
Окрім того, завданням інституту педагогічної інтернатури стане набуття фахових компетентностей, педагогічної майстерності, формування професійної готовності інтерна до самостійної педагогічної роботи.