Виховна робота

7 березня у Гайсинському медичному фаховому коледж було проведено свято весни. Весна – це період пробудження та оновлення, пошуку ресурсу та перезавантаження. А свята є частиною нашого життя. Тому навіть попри тривоги та страшні стреси психологи радять реалізувати українські традиції, щоб не втрачати жагу до життя. Нашим сьогоденням і можливістю святкувати ми завдячуємо Збройним Силам України, нашим мудрим захисникам і захисницям, які ціною власного життя захищають нашу свободу та незалежність України.

Здобувачі освіти Гайсинського медичного фахового коледжу підготували святковий концерт,  в якому поєднано патріотичні і ліричні мотиви, поетичне вшанування українських жінок, їх мужності, незламності і вроди. Глядачі отримали справжню насолоду від майстерно виконаних пісень, танців і гумористичних сценок 

Гайсинський медичний фаховий коледж долучився до флешмобу у соціальній мережі «Фейсбук», приуроченому пам’яті Тараса Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря!».

Студентка 11 групи спеціальності 223 Медсестринство (Лікувальна справа) декламувала поезію Т.Г.Шевченка, уривок із поеми «Катерина» (керівник викладач української літератури Кушнірук Л.В.).

Міжнародний День рідної мови

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році.

Мова  - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас  повинен в першу чергу створити  в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

В читальній залі Гайсинського медичного фахового коледжу цей день відзначено квест-грою «Мовний експрес», студенти, які були присутні на заході дізнались про історію виникнення свята рідної мови та про тих постатей, хто зберігаючи мову предків стали на захист рідної мови, а також  мали  можливість перевірити свої знання з української мови та вміння працювати в команді.

До заходу оформлена книжкова виставка «Мова – ідентифікатор нації».

Захід підготували та провели викладач української мови та літератури Кушнірук Леся Вікторівна, завідувач бібліотеки Юрчак Альона Петрівна, бібліотекарі відділу юнацтва ЦБ Микитенко Олена Володимирівна та Ярмолюк Світлана Миколаївна.

7 грудня студенти Гайсинського медичного фахового коледжу долучилися до інформаційно-просвітницької тематичної Акції «НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ», мета якої – консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду. Цьогоріч гасло Акції – «БУТИ СВОЇМИ», що означає зв'язок між поколіннями, подолання віддалі між відомими літераторами та читачами.

В рамках Акції у читальній залі коледжу відбулася зустріч студентів з місцевою письменницею, автором 13 книг, членом обласного об’єднання імені Василя Стуса, учителем методистом – Косенко Іриною Василівною. Зустріч пройшла у теплій атмосфері, всі присутні були у захваті від розповідей пані Ірини та розчулені її поетичними рядками.


З метою поширення серед молоді культури благодійності, яка є складовою фінансової культури, викладачем Гайсинського медичного фахового коледжу Чернець С.П., було проведено заняття до Всеукраїнського дня добрих справ «З добром у серці, з Україною в душі», яке присвячене міжнародному благодійному руху #ЩедрийВівторок. Заняття, про успішних українських підприємців – меценатів, було проведено для того, щоб показати студентам, що добро – це наша культурна спадщина, а благодійність – це частина ДНК українців, про що свідчить наша історія. Ключовим завданням було спрямувати студентів на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму і милосердя.

Щороку, у четверту суботу листопада, Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.  Із огляду на цю трагічну подію викладачі Гайсинського медичного фахового коледжу  провели виховні години зі студентами. Студенти переглянули запропоновані презентації, та відео тих трагічних подій,  засудили Голодомор як акт винищення людства та наголосили на необхідності вшанування пам'яті мільйонів знищених голодом українців.

Вже традиційно о 16.00 відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку пам'яті". Започаткувати таку традицію 20 років тому запропонував історик Джеймс Мейс. Свічка має нагадати, як важко було пережити часи голоду, зокрема у холодний період.

Студенти коледжу теж долучилися до вшанування пам’яті загиблих, запалили свічку та встановили на підвіконні своїх осель у знак скорботи за мільйонами українців, вбитих голодом.


Традиційними стали зустрічі  у Гайсинському медичному фаховому  коледжі з учасниками  бойових дій, які  сприяють  вихованню у здобувачів освіти патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості  за наших захисників.

  12.10.2023 року  у коледжі було проведено зустріч із захисником України Володимиром Валерійовичем  Кривіцьким.

   З допитливістю та цікавістю слухали студенти розповідь Володимира  Валерійовича  про бойові дії. З болем в очах він  розповів  про те, що пережив за час, проведений в зоні бойових дій. Ретельно підбираючи слова, хоробрий воїн  згадував жахіття цієї нав’язаної нам війни.

Щиро сподіваємось, що ця зустріч стала свідченням нашої шани, вдячності, поваги та любові до наших воїнів-захисників, Героїв з великої літери.

Окрему подяку хочемо висловити за організацію зустрічі голові спілки ветеранів АТО Данилюку М.М. 


#НМЦВФПО_Ми_нащадки_козацької_слави.