Методична робота

У 2021-2022 навчальному році вся методична робота була підпорядкована нормативно-правовій базі і була спрямована на реалізацію основних законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», виконання державних і регіональних цільових програм, Державного стандарту Нової Української школи, початкової ,базової і повної загальної середньої освіти.

На виконання вищезгаданого було визначено структуру методичної роботи, де всі її складові тісно були пов’язані, проникали, взаємодіяли між собою, діяли як одне ціле з єдиною метою - досягнення кращих показників навчання і виховання. Вся методична робота реалізовувалася в основному через традиційні колективні та індивідуальні форми її організації. Всі заходи були спрямовані на реалізацію проблеми школи.

Одним із ключових напрямків роботи - чітке дотримання термінів проходження курсів підвищення кваліфікації вчителями та контроль термінів атестації. В цьому навчальному році вчителі, що атестувалися Винник Н.І., Панасенко Л.М., Коляса Ю.Б., Варава Н.В. пройшли фахові курси при ДАНО. Складено графік проходження курсів на 2021-2022н.р.

Кожний учитель має право на підвищення своєї кваліфікаційної категорії. Тому результати атестації показали, що вчителі: Винник Н.І. та Панасенко Л.М. відповідають займаній посаді та підвищили категорію до спеціалістів вищої категорії, Коляса Ю.Б. відповідає займаній посаді та підвищила свою категорію до «спеціаліста першої категорії» та Варава Н.В. відповідає займаній посаді та підтвердила свою категорію «спеціаліст першої категорії»

У 2021-2022 навчальному році в школі працювало 5 шкільних методичних комісій: вчителів початкових класів, вчителів суспільно-гуманітарного циклу, вчителів природничо-математичного циклу, вчителів технічних та естетичних дисциплін, класних керівників 1-11 класів .

Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI століття») та концепція мовної освіти передбачають формування особистості, яка володіє даром слова – усного і писемного, умінням вільно, комунікативно виправдано користуватися засобами мовлення під час сприйняття, створення висловлювань у різних сферах, формах, стилях і жанрах мовлення, тобто забезпечення її всебічної мовленнєвої компетенції.

І діяльність методичної комісії вчителів суспільно - гуманітарного циклу у 2021- 2022 навчальному році була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, на виконання державних програм викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу. Уся робота методичної комісії вчителів гуманітарного циклу підпорядкована головній меті – допомогти вчителеві найбільш ефективно використати свої знання у впровадженні в життя мовної політики.

Методична комісія вчителів суспільно-гуманітарного циклу самодостатня та ініціативна, це гармонійне поєднання молодості й досвіду. Вона включає в себе вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури, російської мови , іноземної ( англійської ) мови та історії і складається із 7 вчителів. Це висококласні фахівці, які глибоко знають свій предмет, володіють різноманітними методами і прийомами навчання, чутливо реагують на виклики часу, їм властивий високий рівень самоорганізації та самодисципліни, бачення близьких і далеких освітніх перспектив виховання дітей.

Ось уже кілька років вчителі суспільно-гуманітарного циклу працюють над проблемою «Формування самоефективної особистості шляхом творчої реалізації креативного навчання при вивченні предметів суспільно – гуманітарного циклу в освітньому просторі Нової Української школи »

Основні напрямки роботи:

· вироблення інноваційного стилю діяльності кожного члена комісії з метою удосконалення уроку;

· формування професійної компетентності, розвиток творчого потенціалу вчителя для підвищення рівня загальної культури учнів;

· залучення до науково-дослідної та експериментальної діяльності вчителів;

· формування соціальних і громадянських компетентностей школярів, розвиток вміння навчатися протягом життя.

Учителі комісії суспільно-гуманітарного циклу займаються постійним самовдосконаленням і саморозвитком, поглиблюючи як свої власне предметні знання, так вдосконалюючи навички методичної роботи. А здобуті знання застосовують на практиці .

Методична робота в МК – це цілісна, заснована на досягненнях науки, передового педагогічного досвіду, та на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємопов’язаних мір, дій і заходів. Вона спрямована на всебічне підвищення кваліфікації і професійної майстерності кожного вчителя, на розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу. МК в цілому, а в кінцевому результаті на вдосконалення навчально-виховного процесу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвиток конкретних учнів. У 2021- 2022 році були проведені 4 засіданння, на яких були розглянуті організаційні та методичні питання. Зокрема, дотримання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів ,формування різних видів інформаційної грамотності в процесі вивчення різноманітних дистанційних платформ, методи систематизації національно – культурних цінностей через розвиток пізнавальних та творчих здібностей учнів, оптимізація використання інтерактивно – дистанційного навчання на уроках із предметів суспільно – гуманітарного циклу.

Свою роботу вчителі спрямовують на виявлення навчальних можливостей учнів, формування у них творчо-наукових здібностей, приділяючи особливу увагу вивченню навчальних предметів як об’єктів пізнання. Свідченням цього є результати, продемонстровані учнями під час предметних олімпіад першого та другого етапів. Зокрема, учні школи прийняли участь у першому етапі предметних олімпіад, але ковідні обмеження не дали змоги учням повноцінно проявити себе. Слід відмітити активних учасників та знавців предметів суспільно – гуманітарного циклу. Це учні 11 класу Косенко Інна, Шаповал Максим, Драна Крістіна, 10го – Помазан Ілона, Нечипоренко Каріна, 9го –Бачинський Адам, 8го – Зганяйко Єлизавета, Шовкова Дар»я ,7го – Меркотун Аріна , Драна Крістіна , 6го – Гришукова Софія . Вже стала доброю традицією участь наших учнів у щорічному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика та Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі імені Т.Шевченка з метою виявлення та розвитку творчих здібностей вихованців (перший етап).

Наші педагоги багато працюють над тим, щоб предметом вивчення була не тільки нормативна складова навчального предмета (набір мовних правил чи дати історичних подій), але й взаємозв’язки з духовним життям народу, щоб на уроках учні пізнавали історію, культуру, традиції, менталітет свого народу. Так, уже не вперше наші учні взяли участь к щорічному конкурсі художнього онлайн- читання віршів, присвяченому дню народження Т.Г. Шевченка.

Членами МК проведені заходи, які направлені на виховання у підростаючого покоління любові та поваги до рідного краю. (вчителі мови та літератури). 5-8 класи Урок «Незалежна моя Україна», Гра «Патріотична домінушка: я люблю Україну!», виготовлення лепбуку «Україна незалежна». Стіннівки до Дня української писемності, шкільний конкурс імені П.Яцика (Суботіна Анна, Назаренко Анастасія, Зайцева Софія, Бігдан Михайло, Шовковий Микола Гришукова Софія, Головань Наталія, Драна Крістіна, Меркотун Аріна, Комлева Діана, Шовкова Даша, Зганяйко Єлизавета, Макотер Ірина).

Виховні години до Дня Гідності і Свободи. «Україна – Соборна країна» - виховні година до Дня Соборності України. Гра «Домінушка. Нас єднає мова» - до Дня рідної мови. Стіннівки у класі. Конкурс читців до 151 річниці з Дня народження Лесі Українки (Зайцева Софія, Суботіна Анна, Сидоренко Юлія). Виготовлення лепбуку «Ні, я жива, я буду вічно жити!» Поетична Українка» Шевченківські дні. Декламування віршів Т.Шевченка онлайн (Зайцева С., Суботіна А., Бігдан М., Шаповал Єгор, Гелетій Анатолій Гришукова Софія,Сергієнко Даша та Анжела). 9 - 11 класи до Дня української писемності шкільний конкурс імені П.Яцика (Бачинський Адам, Помазан Ілона Нечипоренко Каріна,Шаповал Максим, Анточ Владислав, Драна Крістіна,Косенко Інна .)

Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Т.Шевченка (шкільний етап) – переможці Бачинський Адам, Помазан Ілона та Косенко Інна. Онлайн – олімпіада з української мови « Всеосвіта Осінь – 2021» (Сертифікати : Косенко Інна, Драна Крістіна, Крись Олександр. Диплом за І місце – Шаповал М.) Мовознавча гра-мандрівка «Як український соловейко світом мандрував» (До Дня рідної мови), Шкільний конкурс есе до 151 річниці з Дня народження Лесі Українки (Шаповал М., Сажина А.) Шевченківські дні (дистанційно). Фотоконкурс «Шевченко закликає – Україна перемагає» Онлайн - читання сучасних поетичних творів до Дня народження Ліни Костенко та Всесвітнього дня поезії. У грудні в рамках Всеукраїнського тижня права вчитель Мельник І.І. провела антикорупційний урок для учнів 9 - 10-х класів.

На уроках мови використовуємо тексти із елементами українознавства, знання історії рідного краю та українських символів та оберегів.Наприклад, « Козацькі фортеці», « Хортица - оплот козачества», « Ой не ріж косу», « Повір;я та звичаї українців», « Україна – центр Європи».

Звісно, пандемія COVID-19 та страшна та безжальна війна внесла свої корективи і не всі заплановані в школі заходи були проведені. Та вчителі суспільно-гуманітарного гідно прийняли цей виклик. Вони швидко зорієнтувалися в ситуації і змогли організувати дистанційне навчання для школярів. Педагоги створили нові чи відновили роботу в уже існуючих блогах. Вони тримали зв’язок з учнями і батьками через Meet, Вайбер, всі вчителі створили класи classroom.google, у яких розміщали завдання для учнів та навчальні відео матеріали, що допомагали їм опановувати матеріал на відстані. Аби забезпечити успіхи у навчанні, вчителі пропонували учням готові й створювали власні інтерактивні вправи, вели спілкування в соціальних мережах і навіть створювали власні відео уроки. Така небайдужість і творчий підхід вчителів суспільно-гуманітарного циклу допоміг школярам успішно подолати цей складний період, а декому навіть покращити свої академічні здобутки.

Тож, наші вчителі завжди у пошуках шляхів, форм і методів, які б давали можливість розвивати в учнів здатність мислити та бути творчими людьми.

Діяльність шкільної методичної комісії природничо-математичного циклу протягом 2021-2022 н.р. була спрямована на реалізацію:

· завдань Закону «Про освіту»;

· положень нормативно-правових документів;

· освоєння нового змісту, технологій і наукових методів викладання

предметів;

· проведення звітів про самоосвіту учителів та їх роботу на курсах підвищення кваліфікації;

· інформування педагогів про нові методичні рекомендації;

· формування в учнів навичок самоосвіти, творчості і пошуку;

· здійснення індивідуального підходу і диференціацію навчання.

Завдання, яке було поставлено на 2021 – 2022 навчальний рік:

· систематично аналізувати якість роботи вчителів природничо-математичного циклу;

· передбачити моніторингові дослідження рівня творчої активності вчителів;

· під час атестації вчителів природничо-математично циклу ШМК приділяти особливу увагу якості самоосвіти, своєчасності і результативності курсової перепідготовки;

· продовжувати працювати над впровадженням STEM-освіти в нащому закладі;

· впроваджувати інноваційні процеси і навчальні програми, підтримка і аналіз інформаційної діяльності;

· спрямовувати роботу на створення цілісної системи психолого-

· педагогічного супроводу розвитку особистості здобувача освіти з метою

· самореалізації кожної дитини у творчому освітньому середовищі;

· систематично аналізувати зміст діючих програм та підручників з метою переорієнтації процесу навчання з інформативної форми на активізацію самостійної роботи учнів через впровадження інформаційних технологій;

· впроваджувати нові дидактико-методичні засоби з метою розвитку творчої особистості.

Протягом навчального року вчителі методичної комісії впроваджували методичні прийоми та сучасні педагогічні технології за предметами математики, фізики, інформатики, біології, хімії та географії з метою підвищення мотивації до навчання та сприяли розвитку компетентності учнів.

У своїй роботі учителі ШМК використовували наступні технології:

· Традиційні (підручник, лабораторні та практичні роботи, наочні матеріали).

· ІКТ (навчальні електронні посібники, отримання додаткової інформації за допомогою Інтернету, презентації, мультімедійні приладдя), онлайн - тестування, онлайн-олімпіади та конкурси.

Учасники шкільної методичної комісії – активно використовували мережу Інтернет, вміло застосовували отриману інформацію , як на своїх уроках так і під час позаурочної діяльності. З метою розвитку професійної компетентності неперервно та систематично підвищують свою кваліфікацію.

Одним із основних завдань, що стоїть перед учителями МК є систематична робота з сильними, талановитими учнями, підготовка їх до предметних олімпіад, конкурсів. На жаль, порівнянно з минулим роком, значно знизилась кількість учнів, які беруть участь у різних олімпіадах та конкурсах, за що отримують сертифікати учасників та дипломи переможців.

Під час роботи над науково-методичною проблемою, кожен освітянин (учитель) визначає коло питань для вивчення, становить дві мети:

· Дослідницьку (критерії, методи, форми, принципи навчання);

· Практичну (методичні рекомендації, збірники завдань, програми); планує

· вивчення спеціальної літератури, сучасного досвіду своїх колег, творчу співпрацю, прогнозує кінцевий результат.

У 2021-2022 н.р. були проведені 5 засідань методичної комісії природничо - математичного циклу за тематикою запланованою і затвердженою на початку навчального року, на яких розглядалися такі питання:

· ознайомлення з документами МОНУ і рекомендаціями щодо вивчення навчальних дисциплін;

· розгляд календарно-тематичного планування відповідно до методичних рекомендацій; - організація роботи зі здібними дітьми (підготовка до олімпіад, конкурсів);

· розгляд матеріалів для контрольних робіт та ДПА.

Педагоги методичної комісії природничо - математичного циклу беруть активну участь в шкільних педагогічних радах, нарадах при директорі, засіданнях методичної ради. Кожен учитель МК вчителів природничо - математичного циклу має конкретну тему методичної роботи, веде портфоліо, у якому фіксуються індивідуальні досягнення та наробки.

Протягом 2021-2022 н. р. атестацію пройшли два вчителя:

- Математики, фізики та інформатики (Панасенко Л. М. – присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії») У 2021-2022 н.р. пройдені курси підвищення кваліфікації з математики та фізики, а також інформатики за освітньою програмою «Структурне програмування Пайтон», та курси за освітньою програмою «Поліаспектність професійного розвитку вчителя в умовах реформування загальної середньої освіти» при Дніпровській академії неперервної освіти.

Участь у вебінарах, конференціях, семінарах на різних освітніх онлайн платформах:курси «Безбар’єрна грамотність» на національній онлайн платформі Дія, конференція «Сучасний урок інформатики, методи, інструменти, результати», Всеукраїнський вебінар «Особливості викладання інформатики у 8 класах», вебінари «Булінг». Як запобігти проявам знущань?», «НУШ у 5 класі: особливості вивчення математики за підручником Істера», «Інформаційна гігієна та цифрова безпека як важливі компетентності сучасного педагога» а також «Word та Excel у професійній роботі вчителя:ефективне використання».

- Біології та хімії ( Коляса Ю. Б. – присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»). Вчителька у 2020р. брала участь у обласному конкурсі МАН; у 2021 -2022 н.р. , у Всеукраїнській онлайн – олімпіаді « На урок» та « Всеосвіта» з біології та хімії. Публікувала розробки уроків на сайтах « Всеосвіта» та « На урок». Отримала сертифікат на тему : « Академічна доброчесність», брала участь у вебінарі « Закінчення навчального року в умовах війни: емоційний аспект». Пройшла курси підвищення кваліфікації « Викладання предмета природничого циклу в НУШ».

Також слід зазначити, що за звітний період у зв’язку з пандемією в країні діти брали участь у інтернет-олімпіадах та конкурсах, де одержали призові місця та сертифікати учасників.

Відвідуючи уроки колег, члени МК прийшли до висновку, що використання сучасних освітніх технологій сприяє реалізації компетентнісного підходу на уроках природничо - математичного циклу для адаптації здобувачів освіти в соціумі, розвиває індивідуальні здібності учнів, робить урок і позакласні заходи доступними, наочними, інформаційно насиченими, допомагає якісніше зрозуміти і засвоїти навчальний матеріал.

Всі вчителі на своїх уроках (як при очному навчанні так і на дистанційному) та у позаурочний час намагаються розвинути творчий потенціал, критичне та логічне мислення здобувачів освіти, враховуючи здібності, інтереси, цінностні орієнтації через різноманітні форми та методи навчання, дослідницькі роботи.

Однак, разом з позитивними наслідками, є значні проблеми. Це низький рівень навчальної мотивації, як наслідок, не достатньо висока якість знань на протязі навчання, недостатнє матеріальне і методичне оснащення кабінетів, емоційне вигорання учителів.

Виходячи з вищесказанного, шкільна методична комісія учителів природничо-математичного циклу у 2022 – 2023 навчальному році вирішуватиме наступні завдання:

1. Продовжувати вести активну роботу по впровадженню сучасних освітніх технологій .

2. Удосконалювати роботу при дистанційному навчанні здобувачів освіти.

3. Створювати умови для самореалізації всіх учасників освітнього процесу шляхом активізаціїї пізнавальної діяльності здобувачів освіти, разкритям їх творчого потенціалу і участі в інноваційній діяльності.

4. Підвищувати професійну кваліфікацію вчителів МК, використовуючи

навчальні семінари, курси підвищення кваліфікації, круглі столи, засідання МК.

5. Підвищувати рівень навчальної мотивації і якість знань учнів через залучення їх до різних видів діяльності.

6. Системно вивчати і оволодівати сучасними методами інноваційних технологій в науково-дослідницькій і проектній діяльності.

Шкільна методична комісія вчителів трудового навчання, предметів естетичного циклу, фізичної культури, предмету «Захист України» Гаврилівської ЗОШ І – ІІІ ступенів працює за темою: «Розвиток творчих здібностей учнів шляхом акцентування на особистісно-орієнтовані технології навчання та виховання».

Реалізовано такі завдання:

1. Проведено системну роботу щодо підвищення якості підготовки учнів до змагань.

2. Усвідомлено запроваджувалися елементи особистісно-орієнтованого навчання, зібрано методи і прийоми роботи з дітьми, що мають деякі труднощі у вивченні певних предметів.

3. Створено рекомендації щодо зацікавлення та підвищення рівня популяризації українського мистецтва і культури.

4. Проведено роботу по питаннях заоходення учнів до залучення і сприйняття здорового способу життя.

5. На протязі року з учнями випускних класів велася робота по питаннях вступу до вищих військових закладів.

6. Вчителі ШМК і учні постійно приймали участь в заходах приурочених до державних свят, військово-патріотичного виховання учасників освітнього процесу.

Проведено 5 засідань ШМК, використано такі форми методичної роботи, як: семінар, круглий стіл, доповідь, практикум.

Протягом року проведено такі предметні тижні:

Ø Тиждень фізичної культури та спорту. Цікаві заходи: інформаційні хвилинки «Про спорт», змагання з футболу, волейболу, вікторина «Проходження смуги перешкод на час»; спартакіада «Юний олімпієць». Скляр В.В. вчитель фізичної культури, організував та провів у День фізичної культури та спорту масовий забіг учнів та класних керівників закладу по пришкільній території, а також вулецею Перемоги. Метою цього заходу стала пропаганда активного стилю життя.

Ø Олімпійський тиждень. Цікаві заходи: інформаційні хвилинки про ідеї олімпійського руху в Україні, змаганнях з футболу до кубку «Шкіряний м’яч», вікторина «Олімпійські ігри», виставка «Олімпійські ігри».

Ø Тиждень мистецтв. Цікаві заходи: «Віртуальна екскурсія у світ класичної музики», «Віртуальна екскурсія у світ дитячої пісні», квест-вікторина, конкурс малюнку на асфальті «Казки В.О. Сухомлинського», майстер-клас, мистецький батл «Мрії дорослих та мрії дітей», тематичний «День заплетеної коси», конкурс “Улюблена пісня класу-2021 року, «День вишиванки».

Ø Тиждень трудового навчання. Цікаві заходи: інформаційна хвилинка «Історія виготовлення текстильного сувеніру», вікторина «Кулінарна мандрівка», майстер-класи: «Виготовлення браслету в техніці «макраме», «Знайомство з технікою «Топіарі». Під час Тижня учні закладу разом із вчителем трудового навчання Панасенка В.В. узяли участь у районній Великодній виставці, де були представлені дитячі поробки та кошики із смаколиками, зібраними учнями нашої школи для бійців АТО.

Ø Предмет «Захист України»: Тиждень військово-патріотичного виховання, свято- День ЗСУ, День захисників і захисниць України, День козацтва та інш.

Завдання на наступний навчальний рік:

1. Виконання вимог Державного стандарту базової загальної середньої освіти.

2. Дослідження моделі успішного випускника відповідно до Концепції «Нової української школи».

3. Застосування ефективних технологій, методів та прийомів, що сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями.

4. Застосування системного підходу у роботі зі здібними, обдарованими учнями та тими, що мають прогалини у знаннях; створення буклету напрацювань.

Учитель… великий творець дитячих душ… Яке слово світліше від нього? Хіба що мама.

Саме вчитель стоїть біля життєдайного джерела. Яке дає силу і натхнення, розум і мудрість, породжує одвічний потяг до світла.

Осяяний вічним покликом. Несе світло і тепло, зігріває душі й серце дітей. Неначе чарівну казку, веде своїх учнів у царство думок і кожному дає можливість відчути себе в ньому володарем. Адже людина починається з дитинства.

Від вчителя початкових класів залежить не тільки те, якою стане маленька людина в майбутньому, а й те, чи не перетвориться в неї навчання в школі на буденне, безрадісне, сповнене тривогою життя.

Педагогічна спадщина видатного педагога В.Сухомлинського, витоки його «Школи радості! Спонукають вчителя замислитися про необхідність впровадження в навчальний процес сучасної школи такої педагогічної технології, метою якої було б викликати у дітей почуття радості, забезпечити успіх у навчанні, пробудити в їхніх серцях почуття гордості власної гідності.

Кожен педагог нашої школи, початкових класів, створює комфортні умови навчання (в цьому році, на жаль, дистанційного навчання), за яких учень здобуває ситуацію успіху, переконується у своїй інтелектуальній спроможності.

Навчити без примусу. Щоб кожен учень був не просто слухачем, а дослідником, фантазером, винахідником і просто жив життям спілкування.

Творчий вчитель, формує творчу особистість, впроваджуючи вимоги та рекомендації НУШ.

МК вчителів початкових класів школи працювала згідно проблеми школи:

«Педагогічна стратегія розвитку самоефективної особистості в освітньому просторі НУШ» та проблеми методичної комісії «Розвиток самоефективності молодших школярів, як один із аспектів реалізації компетентнісно-орієнтовного підходу на уроках НУШ».

МК налічує 8 чоловік.

З них:

- 6 членів мають вищу освіту, 1 – базову вищу, 1- неповну вищу.

- 3 члени МК мають вищу категорію, 2 – спеціаліст 1 категорії, 1 – спеціаліст, 1 – тарифний розряд, 1 – бакалавр.

- 1 має звання «Вчитель-методист»

- Всі члени МК вчасно проходять курси підвищення кваліфікації, онлайн-курси, тренінгові курси.

в 2021-2022 навчальному році в школі першого ступеня навчалось учнів: 1 клас – 15 чол., 2 клас – 17 чол., 3 – 14 чол., 4 – 20 чол.

Всього – 66 учнів та 8 учнів переселенці.

У 2022 році проходили атестацію такі вчителі:

- Винник Наталія Іванівна - на вищу категорію;

- Варава Ніна Вікторівна – на І категорію

Методична комісія працювала згідно річного плану роботи.

Всього за 2021-2022 навчальний рік було проведено 4 засідання:

- І засідання (вересень) .

Тема: «Підвищення професійної компетентності педагогів в умовах ШМК, згідно НУШ.

Форма проведення: круглий стіл «У кожному з нас криються потенційні творчі можливості і ми повинні працювати щосили, аби розкрити цей потенціал»

- ІІ засідання (листопад)

Тема: «Результативний урок:завдання, форми, методи роботи.

Форма проведення: теоретичний практикум.

- ІІІ засідання (січень).

Тема: Превентивне виховання «Особливості роботи з молодшими школярами».

Форма проведення: зустрічі, обмін думками.

- IV засідання (березень).

Тема: Робота з батьківською громадськістю. Академія люблячих батьків.

Форма проведення: педагогічні частини.

Учні 4 класу були учасниками шкільного мовного конкурсу імені Петра Яцика.

Сплановано було багато, але на даний час, навіть навчання здійснювалося дистанційно.

Класний керівник – універсальна особистість. Це і вихователь, і психолог, і соціальний педагог, і педагог-організатор. Він повинен мати мудрість учителя, відповідальність старшого товариша, доброту матері, строгість батька.

Для учня в школі немає ближчої людини, ніж класний керівник. Від нього залежить ступінь сформованості дитячого колективу. Уміння згуртувати навколо себе дітей – великий дар і велика робота. Уміння захопити, повести, відкрити світ – неоціненний скарб справжнього педагога. Захоплення вчителя стає захопленням учнів. Інколи риси характеру класного керівника переходять у характер вихованців. Адже байдужість породжує байдужість. І лише вогонь породжує вогонь!

Для ефективної реалізації виховного процесу в школі організовано роботу методичної комісії класних керівників, на засіданнях якої розглядаються актуальні питання щодо організації виховної роботи. Проведення засідань дає змогу підвищити рівень педагогічних кадрів, розширити їхній світогляд, допомагає отримати необхідні знання для втілення інноваційних виховних технологій, впроваджувати активні форми і види діяльності, сприяє запровадженню інтерактивних методик у виховний процес.

Робота класних керівників відповідає вимогам Закону України «Про освіту»; Закону України «Про Загальну середню освіту»; Посадових обов’язків класних керівників; Наказу МОН МС України від 31.10.2011 № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»; Методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи у навчальних закладах ; Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої спільним наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, Наказу МОН від 07.09.2000 № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України».

Протягом навчального року в школі було організовано роботу методичної комісії класних керівників 1-11 класів , яке працювало згідно плану роботи школи та плану роботи методичної комісії класних керівників. Методична комісія працювала над вирішенням першочергових завдань - виховання учнів у сучасних умовах. Перед ними постає завдання: виховати громадянина – патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її . Робота МК класних керівників спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання.

Протягом навчального року проведено 4 засідання, на яких було розглянуто питання щодо планування виховної роботи в класах, опрацьовані основні нормативні документи з виховної роботи. Розглядались педагогічні ідеї щодо підвищення позитивної мотивації учнів до навчальної та виховної діяльності, вивчалися новинки педагогічної літератури та передовий педагогічний досвід.

Класні керівники та їх вихованці брали участь у святі Першого дзвоника, проведенні Першого уроку, Тижні знань правил дорожнього руху, Всеукраїнському тижні права.

Були організовані та проведені виховні заходи, години спілкування та суспільно-інформаційні години до Міжнародного дня толерантності, до Міжнародного дня миру, до роковин трагедії в Бабиному Яру, урок мужності до Дня захисника України, до Міжнародного дня людей похилого віку, до Дня визволення України від фашистських загарбників, Урок пам’яті жертв голодомору, до відзначення Дня Гідності та Свободи, «Україна – Соборна країна» - виховна година до Дня Соборності України, гра «Домінушка. Нас єднає мова» - до Дня рідної мови, конкурс читців до 151 річниці з Дня народження Лесі Українки , декламування віршів Т.Шевченка онлайн , фотоконкурс до Дня вишиванки. Проведено онлайн – бесіди з використанням відеоматеріалів щодо безпеки життєдіяльності здобувачів освіти (мінна безпека, пожежна, дії при травмуючих факторах, безпека на водоймах та в лісовій зоні,дотримання всіх вимог воєнного часу).

Проаналізувавши роботу методичної комісії класних керівників, можна зробити висновок про те, що класні керівники підвищують свою фахову майстерність, мають результативність у роботі з вихованцями, є активними учасниками акцій, проєктів учнівського самоврядування. Разом з тим необхідно продовжити роботу з учнями щодо попередження негативних проявів та правопорушень в учнівському та молодіжному середовищі.