Гуманітарні проекти

Гуманітарне розмінування

Гуманітарне розмінування в складі закону України про протимінну діяльність 

Зміни до закону

Гуманітарне розмінування - комплекс заходів, які проводяться операторами протимінної діяльності з метою ліквідації небезпек, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, включаючи нетехнічне та технічне обстеження територій, складення карт, виявлення, знешкодження та (або) знищення вибухонебезпечних предметів, маркування, підготовку документації після розмінування, надання громадам інформації щодо протимінної діяльності та передачу очищеної території. 

В більшості гуманітарне розмінування без участі ДСНС та військових проходить для виявлення вибухонебезпечних предметів зі створенням мапи без самого розмінвання. Заключення про очистку території можуть видати тільки органи ДСНС після проведення робіт саперними підрозділами.

Більше детально на відео ведучи фронтової поплави розказують про це тип розмінування.

Створення карти аномальних металевих предметів за допомогую дронів

Коптер із датчиком, що прикріплений до нього на довгому кабелю, облітає майданчик. За декілька проходів на екрані ноутбука виникає тривимірна модель поверхні й зрізи на різній глибині. Експрес-оцінка показує місця, де розташовані аномалії.

Власне, робочий процес розмінування нараховує декілька етапів. Спочатку надходять геолокаційні дані в реальному часі з дрона. Далі вони обробляються за допомогою хмарних технологій, у процесі обробки відбувається аналіз і порівняння виявлених ВНП із бібліотеками. Зокрема, можливе підключення бібліотек, розроблених саперами в різних країнах, які мають досвід роботи з російськими та радянськими мінами. Далі складаються тривимірні карти, на яких позначаються аномалії, що можуть нести загрозу. Дані збирають за допомогою кількох датчиків під час обльоту ділянки


Датчики