Street View - wirtualna wycieczka w Mapach Google

Street View | Trusted to technologia StreetView dla firm/organizacji/instytucji wykorzystywana m.in. na ulicach miast - dostępna w USA od 2007 r., a w Polsce od 2012 r. Więcej informacji o StreetView na świecie w w Polsce oraz korzystania z niego można znaleźć m.in. na stronach: Google'a, Wikipedii, Komputer Świat czy softsonic.

Street View w Mapach Google dostępne są w OFERCIE. Zakres usługi może obecnie obejmować od 1 do 200 punktów/kroków spaceru (a warunkowo nawet do 500), czyli indywidualnych kompletnych panoram tworzących spacer. Przykładowe realizacje można zobaczyć w GALERII - obejmują one głównie spacery złożone z 5 do 40 punktów/kroków, między którymi można się poruszać i w których można się rozglądać dookoła (pełne 360 stopni).

Wirtualną wycieczkę można m.in. umieścić na swojej stronie firmowej (www), profilu Facebook, Wordpress'ie, podpiąć pod Pinterest, a także znaleźć inne innowacyjne możliwości jej wykorzystania.

Nowe filmy informacyjno-promocyjne Street View | Rekomendowany - wirtualne wycieczki w Mapach Google:

Analizy biznesowe wykorzystania Street View | Trusted - efekty reakcji klientów

1. Przykład z branży gastronomicznej z Nowego Jorku:

NYC Go, organizator NYC Restaurant Week, by pomóc uczestniczącym w projekcie restauracjom przyciągnąć klientów, zaoferowało umieszczenie wirtualnych wycieczek w Mapach Google na ich stronie internetowej. 55% restauracji się na to zdecydowało.

NYC Go zbadało efekty, które jednoznacznie mówią, że Zdjęcia Firmowe Google okazały się pomocne w zwiększeniu atrakcyjności restauracji:

• Wizytówki restauracji ze Zdjęciami firmowymi Google miały średnio o 30% wyższy wskaźnik kliknięć, po których doszło do rezerwacji

• Użytkownicy, którzy oglądali Zdjęcia firmowe Google danej restauracji, złożyli rezerwacje w połowie oglądanych miejsc (o 20% więcej niż w przypadku osób, które nie oglądały Zdjęć firmowych)

• 84% z 1300 ankietowanych klientów stwierdziło, że Zdjęcia firmowe Google były ważnym czynnikiem przy wyborze restauracji

Więcej w materiale do pobrania (NYCCO-cs-PL) - poniżej (strzałką):

2. Przykład domu towarowego:

Dom towarowy Leeks dzięki Street View zwiększył liczbę odwiedzających go osób o 20% rok do roku.

Więcej w materiale do pobrania (casestudies-leekes) - poniżej (strzałką):

3. Przykład sklepu z żywnością dla zwierząt:

Sklepu z żywnością dla zwierząt "Just Foof For Dogs" po opublikowaniu wirtualnego spaceru Street View zwiększył współczynnik klikalności wyników wyszukiwania Google o 50%.

Więcej w materiale do pobrania (casestudies-jffd) - poniżej (strzałką):