Як вирощувати лимон в домашніх умовах?

Вирощування:

Отже, у вас є або куплений саджанець, або 15-20-сантиметрова рослина, вирощена з кісточки. Догляд з цього моменту однаковий.

Дотримуйтесь наступних правил:

  1. Посадіть рослину в невеликий горщик. Головна умова – хороший дренажний шар (наприклад, з керамзиту або деревного вугілля). Горщик краще вибрати з глини – вона добре регулює вологість ґрунту.

  2. Лимони люблять світло, під прямими сонячними променями вони повинні знаходитися щодня не менше 2 годин.

  3. Поливайте рослину двічі на тиждень, стежте, щоб вся земля в горщику була вологою. Ґрунт між поливами повинен встигати підсохнути, якщо він починає підгнивати – повністю замініть субстрат. Обприскування в теплий період проводьте кілька разів на тиждень, а взимку – щодня.

  4. Найкраще місце для лимона – ділянка біля південного вікна. Не переставляйте рослину – воно погано переносить переміщення з місця на місце. Можна іноді повертати деревце, але робити це потрібно щоразу на невеликий кут, щоб зелень встигала повернутися.

  5. Щорічно пересаджуйте лимон в новий контейнер, який на 1-2 см більший від попереднього. Робіть це акуратно, переміщайте культуру разом із земляною грудкою. Як тільки обсяг горщика досягне 8-10 літрів, пересадки можна не робити, а перейти на підживлення.

  6. Добрива використовуйте готові, в суворій відповідності з інструкцією. Краще вибирати рідкі підгодівлі. Використовуйте їх з лютого по вересень.

  7. Оптимальна температура для росту – 18-27°С. Уникайте протягів, особливо в зимовий період.

  8. Регулярна обрізка допоможе сформувати крону дерева. У перший рік культура дасть один пагін довжиною до 30 см. На наступний рік навесні його потрібно підрізати на 10 см. Це дасть поштовх для формування бічних пагонів, якщо деревце знову сформує пагін вгорі, обріжте його повторно. На бічних гілках нижні бруньки видаліть, а залиште тільки 3 верхніх, з яких згодом сформуються скелетні гілки. Ще через рік вкоротіть бічні пагони і залиште по кілька верхніх бруньок на кожному. Крона буде красивою, якщо сформовані основні гілки до 5-6 рівня. Надалі її потрібно просто підтримувати в такому стані і прищипувати або видаляти окремі пагони, що швидко ростуть.

  9. Щоб утворилися зав'язі на лимоні з кісточки, під час цвітіння перенесіть ватною паличкою пилок з пильовика на липкі тичинки.

  10. При дозріванні плодів на один лимон має припадати 10-15 листочків. Якщо фруктів буде більше, видаліть зайві, щоб дерево не загинуло від виснаження.

Ось, мабуть, і всі хитрощі по догляду за лимонним деревом в домашніх умовах. Як бачите, складностей немає, тому сміливо приступайте до вирощування!