HVA HANDLER "UTFORSKENDE BRUK AV KI" OM?
Dette er en workshop for viderekommende, og kan for eksempel tilbys til de som har testet KI en del. Her vil Elin Måge ta for seg spørsmålet:
Hvilke KI-verktøy finnes og hvilke multimodale muligheter har de?
De fleste tenker at kunstig intelligens kun kan brukes til å skrive eller lese. KI kan mye mer. For det første finnes det ulike verktøy, og for det andre har de mange multimodale muligheter.
I første oppgave skal dere teste ulike generative KI-verktøy og se hvor grensene deres går. Dere skal teste de samme instruksene på alle. Da kan dere bli kjent med hvilke ulike modeller som finnes, og hva som er deres styrker og svakheter.
I andre oppgave vil dere undersøke hvor god KI er på å lese og tolke bilder. Hvordan kan man bruke det i et klasserom?
I tredje del vil dere kode med KI. Dere vil få i oppgave å lage en kalkulator, og KI vil gi deg gi deg kodene. Blir det et vellykket resultat?