Найкращі роботи учнів

Екологічний проєкт Екосистема р.Бахмутка (2).pptx

Екологічні проєкти

   Проєктні роботи Плавшук Олени учениці 11-А класу, екологічний стан  
р. Бахмутка, та роботи-дослідження зникаючих видів "Аполон" та "Їжак вухатий".

Їжак вухатий.pptx
Метелик.pptx

Віртуальна екскурсія 

"Весняні явища в природі"

"Першоцвіти заплавного лісу"

Дослідження видового різноманіття заплавного лісу р.Чорний Жеребець, підготував учень 11-А класу Ткаченко Дмитро.

Ткаченко_проект конференція 22.01.pptx

ВИДОВЕ РІЗНОМАНІТТЯ ПЕРШОЦВІТІВ ЗАПЛАВНОГО ЛІСУ р. ЧОРНИЙ ЖЕРЕБЕЦЬ В РАЙОНІ с. ДРОНІВКА БАХМУТСЬКОГО РАЙОНУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ткаченко Дмитро Тарасович, Донецьке територіальне відділення МАН України; КЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді»; Бахмутський НВК № 11,
11 – А клас, м. Бахмут; керівник Бак В. Ф., учитель біології Бахмутського НВК № 11, к. п. н.

В роботі вперше описано та систематизовано видове різноманіття першоцвітів в заплавному лісі р. Чорний Жеребець з березня по травень 2021р. Виявлено 12 видів першоцвітів: проліска сибірська, цибуля гусяча; пшінка весняна; тюльпан лісовий; ряст весняний; рябець шаховий; конвалія травнева; сон-трава; анемона лісова; анемона жовтецева, адоніс весняний; шафран сітчастий. Рослини сфотографовано та складено флористичний список, описано екологічні умови для визначених видів рослин, оцінено кількість рослин в популяціях відповідних видів.

Встановлено, що серед 12 видів першоцвітів 3 види є такими, які занесено до Червоної книги України, 4 види не занесено до Червоної книги, але ці види потребують охорони, що підтверджено після опрацьована літературних джерел, 5 видів не мають охоронного статусу. Було доведено, що чисельність популяцій видів, які не мають охоронного статусу, дуже велика, їм не загрожує зникнення, а кількість рослин в популяціях рослин, які потребують охорони, невелика або зустрічаються лише поодинокі рослини, і цім видам може загрожувати зникнення з території досліджень. Набуло подальшого розвитку розуміння природної цінності регіону, який не входив до таких, які знаходяться під охороною. Плануємо після звільнення окупованих територій та розмінування провести моніторинг видового різноманіття першоцвітів в заплавному лісі р. Жеребець та продовжити роботу, яку було розпочато в 2021 році.

Проєкт «Альпінарій «Скарби рідної Донеччини»

 Вихованці шкільного клубу «Еколог» Бахмутського НВК №11 Таміла Литвинова та Софія Рудковська під керівництвом учителя географії Олени Друпп вирішили облаштувати на клумбі в холі навчального закладу альпінарій та присвятити його річниці Донецької області, тому назвали свою композицію «Скарби рідної Донеччини».

 Юні екологи попросили допомоги в учнів, вчителів та батьків школи. Спільними зусиллями зібрали необхідні рослини та декоративні елементи у вигляді гончарних виробів: глечиків, фігурок, пнів. Оскільки композиція присвячена скарбам рідного краю, її доповнили колекцією корисних копалин Донеччини. Біля рослин та мінералів встановили стікери з назвами.

 Створений спільними зусиллями альпінарій став цікавим пізнавальним екологічним об’єктом школи, він дозволяє учням познайомитися з рослинами, мінералами, традиційними виробами народних майстрів, розширюючи знання про природу та народні промисли нашого краю. Вихованці клубу «Еколог» дякують всім за допомогу і підтримку та чекають нових ідей і пропозицій з покращання естетичного вигляду нашої рідної школи.


Альпінарій Скарби рідної Донеччини.pptx

Члени клубу «Еколог» посіли ІІ місце у фіналі Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста 2021»

22 березня завершився фінальний етап щорічного Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста». Цього року в номінації «Кращий відеофільм» на тему «Збереження біорізноманіття» Донецьку область представляла робота учнів нашого НВК, членів клубу «Еколог», Богдана Свистуна, Журавльової Ганни та Пруденка Гліба з назвою «Перлини донецьких степів».

Онлайн захист роботи відбувся 17 березня. Наші юні екологи достойно презентували свою роботу, отримали схвальні відгуки журі та змогли спостерігати за виступами інших учасників фестивалю, які представляли різні куточки нашої України. Під час свого виступу учні наголосили, що проблема зникнення степової рослинності є дуже актуальною для різних областей нашої країни, особливо для промислової Донеччини та закликали всіх мешканців області долучитися до заходів, щодо збереження степових ландшафтів та покращення екологічної ситуації в нашому краї. За рішенням журі відеофільм про проблеми збереження біорізноманіття донецьких степів отримав ІІ місце. Вітаємо юних екологів та бажаємо подальших перемог!

Учні нагадують всім, що наближається пора первоцвітів, багато з яких занесені до Червоної книги України та є дуже рідкісними в наших лісах. Давайте будемо милуватись їхньою красою тільки в природному середовищі!

Робота учнів Бахмутського НВК№11  Богдана Свистуна, Журавльової Ганни та Пруденка Гліба з назвою «Перлини донецьких степів».

     Керівник Бак В.Ф., учитель біології.

Геоботанічний аналіз флори екосистеми крейдяних оголень поблизу  м. Святогірська та с. Богородичне Донецької області . 

     Постер 

МАН Тузова 11.02.20
Тузова Спостереження за бобрами
МАН Тузова презентація 19.12.17
Річка Бахмут Друпп Артем.ppt
Екскурсія екологічною стежкою Лісове намисто.ppt

Жаліло ПОРІВНЯННЯ СУЧАСНОЇ ФЛОРИ АРТЕМІВСЬКОГО РАЙОНУ З ОПИСОМ ФЛОРИ.pptx
Черевко презентація МАН.ppt
Ман Доля.pptx
Кулєшова ОПИС РОСЛИННОГО УГРУПУВАННЯ ПАРКУ МІСТА АРТЕМІВСЬКА (БАХМУТУ.ppt
Кулєшова ВИВЧЕННЯ ФЛОР КРЕЙДЯНИХ РОСЛИННИХ УГРУПОВАНЬ ЗАКАЗНИКІВ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ (1).ppt
МАН Кравченко Никита
Перспективы эволюции человечества