Події клубу

Результати конкурсу 

Обласного відкритого Чемпіонату з інтернет-вікторини 

«Знай, люби, бережи» (середня вікова категорія)

   Із метою формування екологічної грамотності, культури дітей та молоді Донецький обласний еколого-натуралістичний центр проводив Обласний відкритий Чемпіонат з інтернет-вікторини «Знай, люби, бережи» (середня вікова категорія). До участі у вікторині долучились 17 здобувачів освіти нашого закладу, за підсумками якої отримали нагороди:

Переможці:

Миколюк Анна – ІІ місце

Насоненко Ксенія – ІІІ місце

Колот Софія – ІІІ місце

Кошева Діана – ІІІ місце

Стьопіна Аліна – ІІІ місце

Федорова Софія – ІІІ місце

Учасники:

Вергун Аліна – 5А;

Данцева Софія - 5А;

Гринь Дмитро-5Б;

Бабков Тимофій-5Б;

Друпп Орина-6А;

Шистка Поліна-6А;

Скоробогатько Поліна-6А;

Макогон Софія – 6Б;

Стиранець Лілія-6В;

Соболєв Сергій-6В;

Стороженко Дмитро-7А

  Вітаємо наших переможців та учасників! Бажаємо нових перемог та звершень у різноманітних конкурсах.

Результати конкурсу міського екологічного ай-стоперу до Дня Землі  "Green Fest"

      Забруднення водойм та дефіцит питної води -  вкрай важлива та актуальна проблема в сучасному світі.  

    Команда Бахмутського НВК № 11 "Амбасадори Землі" взяла участь в міському екологічному ай-стопері до Дня Землі  "Green Fest" та  досліджувала саме цю проблему. Всі разом визначали актуальність проблеми, виявляли можливі загрози, шукали шляхи вирішення. В номінації "Зупини погляд" була створена докладна презентація, а в номінації "Не словом, а справою!" - висвітлені загрози, практичні дії команди, запропоновані шляхи вирішення і головне - озвучена мрія про щасливе майбутнє!

     Вітаємо педагогів-наставників команди та команду здобувачів освіти "Амбасадори Землі" з перемогою - I місцем в номінації "Не словом, а справою!" Так тримати!

Результати конкурсу Обласного еколого-краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді "Донбас Заповідний" напрям "Мандруємо Донеччиною"

Вітаємо наших учениць! Бажаємо натхнення та подальших перемог!

Фестиваль фото- та відеотворчості "Весна надихає"

   Напередодні святкування Міжнародного Дня Землі в Бахмутському НВК відбувся Фестиваль фото- та відеотворчості "Весна надихає". Мета цього дня - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. У своїх світлинах учні показали красу природи нашої України, продемонстрували навички фотографування, вміння спостерігати за навколишнім світом та бачити прекрасне у всьому живому. 

    Перегляньте відеоролик, створений із фотографій наших учнів, та помилуйтеся красою, що є навколо нас!

Обласний еколого-краєзнавчий рух "Донбас заповідний"

   Учні нашого НВК взяли участь в Обласному еколого-краєзнавчому русі учнівської та студентської молоді "Донбас заповідний". Вони представили світлини в трьох номінаціях на конкурс фотографій  «Все буде Україна!». Переможцями першого етапу стали Агаркова Мілена (9-А) в номінації «Природні катастрофи», Єфимович Олександра (9-А) в номінації «У гармонії з природою» та Сидоренко Світлана
(10-Б) в номінації «Невже де на світі краса є така». Пруденко Владислав отримав диплом ІІІ ступеня.  

  Роботи переможців взяли участь в обласному етапі конкурсу, де Агаркова Мілена та Сидоренко Світлана посіли ІІІ місця. 

  Вітаємо наших переможців!

Піклуючись про природу!

Земля - наш єдиний дім, і ми всі маємо відповідальність за її добробут та збереження. Проте, у сучасному світі, стикаємося зі складними екологічними проблемами, які вимагають нашої уваги та дії.

Однією з таких проблем є недостатнє сортування сміття. Наше сміття не просто зникає після того, як ми його викидаємо. Воно потрапляє на звалища, де його розкладання може займати десятиліття і навіть століття, забруднюючи ґрунт і водні ресурси.

Сортування сміття - це ключовий крок у мінімізації його впливу на довкілля. Багато предметів, які ми вважаємо сміттям, насправді можна переробити або використати повторно. Наприклад, папір, пластик, скло та метал можуть бути перероблені у нові продукти, замість того, щоб бути викинутими на смітник. Важливо правильно сортувати відходи, щоб забезпечити їх ефективну переробку та уникнути негативного впливу на довкілля.

Ми всі маємо зрозуміти, що наші дії щодо сортування сміття мають велике значення для збереження нашої планети. Спільні зусилля у сортуванні сміття можуть принести значний позитивний вплив на наше середовище та допомогти зберегти його для майбутніх поколінь.

Учні 6 – тих класів підготували для вас кілька проєктів у програмі Scratch, щоб ви навчились або згадали, як правильно сортувати сміття.


Робота учениці 6-А класу Пигіди Уляни ⬇️        Робота учня 6-В класу Соболєва Сергія ⬇️

Робота учениці 6-В класу Федорової Софії ⬇️   Робота учня 6-А класу Гебеля Михайла ⬇️

Робота учня 6-А класу Ковальова Максима ⬇️                                                 

Результати Всеукраїнського юнацького фестивалю
"В об'єктиві натураліста"

Вже багато років поспіль члени клубу "Еколог" Бахмутського НВК №11 беруть участь у Всеукраїнському юнацькому фестивалі "В об'єктиві натураліста", який проводить Національний еколого-натуралістичний центр. Цього року фестиваль проводився за темою "Нектар життя". Учениці 7-Б класу Стьопіна Аліна та Любченко Єлизавета представили свої фотороботи, які посіли І місце в обласному етапі фестивалю та були направлені до участі у Всеукраїнському етапі. Бажаємо нашим юним екологам подальших перемог!

Результати Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя країна - Україна!"

Ми всі захоплюємось красою та неповторністю природи нашої рідної України! Також справжнім скарбом є наші талановиті та творчі люди. Справжня удача фотографа - впіймати мить натхнення майстра, що втілює в полотні красу рідної землі. Світлина "Святогір'я - джерело натхнення" учениці 7-Б класу Анастасії Маркової, відзначена дипломом ІІІ ступеня Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя країна - Україна!" у номінації "Жанрове фото".

Неоціненний дар природи!

З настанням теплих днів розцвітають – первоцвіти. Це надзвичайний дар природи, перша усмішка весни, прикраса лісового амфітеатру.

Весна – час, який ми з нетерпінням чекаємо. Однак особливо приємно насолоджуватися різноманіттям перших весняних квітів. 

Первоцвіти – це екологічна категорія рослин, яка налічує близько 500 видів. Більшість їх занесено до Червоної книги України й підлягають суворій охороні: заборонено зривати, викопувати або використовувати частини цих рослин.

Але разом із приходом весняної пори прокидаються також і збирачі квітів, які великою кількістю заготовляють їх і продають тим, хто не розуміє важливості збереження природи. Особливо активна ця діяльність набирає обертів навесні, перед Міжнародним жіночим днем.

Збирання первоцвітів негативно впливає на природу, не дозволяючи рослинам утворити насіння. Крім того, сусідні квіти можуть постраждати, ламаються стебла та бруньки. Часто квіти вириваються із цибулинами, що може призвести до повного знищення рослини. Зірвавши три рослини первоцвіту, ви позбавляєте світ від 45-60 насінин, які могли б стати основою для нового покоління. Масове вирубування ранньовесняних рослин для продажу призводить до зменшення їхньої кількості в природі та, нарешті, до їхнього повного зникнення.

Учні 6 класу пропонують вам познайомитись з цікавими фактами про квіти.

Результати обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів
"Моя країна-Україна!" 

   Україна - це наша рідна країна, велика та прекрасна!

Ми любимо  її за  багату історію,  красу її природи, за теплих та гостинних людей. У нашій країні є все для щасливого та повноцінного життя: мальовничі краєвиди Карпат, безмежне Чорне море, родючі золотаві поля,  непереможні люди, неповторна українська культура!

  Учні Бахмутського НВК № 11 - постійні учасники обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя країна-Україна!"

Отримуйте насолоду від перегляду робіт наших талановитих учнів!

Результати участі в обласній природоохоронній акції «Стоп, сміття»

   На нашій планеті існує безліч екологічних проблем, які виникають внаслідок людської діяльності, природних явищ або їх комбінації. Велика кількість сміття, особливо пластику та інших важкорозкладних матеріалів, призводить до проблеми утилізації та забруднення довкілля.

   Учні та вчителі Бахмутського НВК № 11 - активні учасники різноманітних природоохоронних акцій! Шість учнів та учениць, а також педагогиня закладу взяли участь в обласній природоохоронній акції «Стоп, сміття», організованій Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром. На розгляд членів журі Акції було надано 872 роботи тридцяти територіальних громад.

Вітаємо:

Обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів

"Моя країна-Україна"

    У кожного з нас ставлення до своєї країни особливе та унікальне!

  Мова, традиції, кухня, мистецтво – риси культури, які формують нашу національну ідентичність. Події минулого, боротьба за незалежність, культурні досягнення – це частини історії, які викликають гордість. Пейзажі, гори, річки, лани – природа України, яка вражає та надихає.

   Роботи учнів Бахмутського НВК № 11, які були представлені в обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя країна-Україна" (жанрове фото), демонструють неповторність нашої неньки, викликають почуття впевненості в майбутньому вільної та незалежної держави.

   Пишаємося своїми учнями! Вітаємо переможців!

Результати участі в обласному русі “Донбас заповідний”

Учні Бахмутського НВК № 11 завжди є активними учасниками заходів, що проводить Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді. Участь у обласних еколого-краєзнавчих рухах учнівської та студентської молоді “Донбас заповідний” та “Донбас екскурсійний” дозволяє розширити уявлення про природу нашого краю, цікаві туристичні напрямки, проявити свої творчі здібності у створенні фотосвітлин, поробок із побутових відходів, написанні еко-казок.

Так троє учнів нашого НВК у 2023 році стали переможцями міського етапу руху “Донбас заповідний” в напрямі «Прикладна екологія» конкурсі творчих робіт «Казки старого лісу». Одна учениця стала переможницею напряму «Мандруємо Донеччиною" конкурсу фотографій «Все буде Україна!».

Дві роботи наших учениць представляли місто в обласному етапі, де Агаркова Мілена посіла ІІ місце, а Сметанко Олександра отримала сертифікат учасниці.

Роботи дівчат були розміщені в збірці матеріалів “Лісова пісня” обласного еколого-краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді “Донбас заповідний”. Екоказку Сметанко Олександри “Працьовитий бобер Вуглик” можна прочитати на стор.57, а фотороботу Агаркової Мілени “Весняні барви “Лісового намиста” можна побачити на стор.131 (за посиланням https://drive.google.com/file/d/1iz_1ghAJkSGGvkGitYeQIaPuQBTO9lRw/view). Роботи також демонструвалися під час щорічної обласної історико-краєзнавчої конференції “Донбас — мій рідний край” (посилання . https://octk.com.ua/news/show/shchorichna-oblasna-istoriko-kraieznavcha-konferentsiia-donbas-mii-ridnii-krai)

Всесвітній День бджіл!

20.05.2023

Свято відзначають з 2018 року, коли Генеральна Асамблея ООН проголосила 20 травня Всесвітнім днем бджіл. Крім того, 20 травня 1734 року народився словенський бджоляр, засновник сучасного бджільництва Антон Янша.

Бджоли – маленькі комахи, які несуть людству величезну користь і водночас мають потребу в захисті й турботі. Більшість основних сільськогосподарських продовольчих культур потребує бджіл та інших запильниках.

Учні 6-Б класу підготували цікаві факти про бджілок

Бджілка.pptx
Бджоли.pdf

Звіт тижня кафедри природничих наук 

10.04 -14.04.2023

Багато класних колективів долучилися до створення фотовиставки "Первоцвіти навколо нас", яка була організована членами клубу "Еколог" нашого НВК. Під час "Ранкових зустрічей" учні різних класів познайомились із проєктом "Збережемо первоцвіти", який презентувала учениця 8-А класу Олександра Єфимович. Школярі активно відгукнулися на пропозицію створити на сайті клубу фотовиставку та долучилися разом із батьками до пошуку та фотографування первоцвітів в навколишньому середовищі. Найбільш активними стали учні 3-А, 3-Б, 6-А та 8-Б класів. Учні 3-Б класу разом із класним керівником Ольгою Петриченко навіть створили власний проєкт "Перші квіти весни", який і поклав початок фотовиставці. Члени клубу "Еколог" дуже вдячні всім, хто не залишився осторонь важливої проблеми збереження рідкісних рослин нашої країни та чекають нові фотороботи.

Перші весняні квіти

10 квітня - 14 квітня 2023 

Учні 3-Б класу Бахмутського НВК№11 разом з класним керівником Ольгою Петриченко активно долучилися до фотовиставки "Первоцвіти навколо нас". Протягом тижня досліджували місцевість навколо своїх домівок, зробили фотографії первоцвітів, з'ясували користь перших квіток для комах і в результаті створили проєкт "Перші квіти весни". Цей проєкт став чудовим досвідом для учнів у пізнанні природи навколо нас та нагадуванні про важливість збереження її різноманіття. 

10 квітня - 14 квітня в Бахмутському НВК№11 тиждень кафедри природничих наук

Шановні учні 1 - 9 класів! Пропонуємо Вам протягом тижня пройти веб квест. Відправляйте скрін останньої сторінки класному керівнику або учителю природознавства.

«Чисте довкілля»

07.04.2023

Учні 3-Б класу Бахмутського НВК №11 під керівництвом Ольги Петриченко взяли участь в екологічному проєкті «Чисте довкілля». Під час уроку ЯДС за допомогою штучного інтелекту діти віртуально очищали місцевості, дбаючи про чистоту навколишнього середовища. Все починається з малого)))

Ось що у них вийшло!


Конференція учнівської молоді та студентів «Шлях в науку. Перші кроки»

06.04.2023 р. м. Тернопіль, Тернопільський педуніверситет ім. Гнатюка.

Учениця 2021 - 2022 року  Ірина Золкіна, яка в цьому році навчається в гімназії м. Житомира,  підготувала доповідь «Рослини Червоної книги України в заказнику «Ступки Голубовські» Бахмутського району». Науковий курівник – учитель біології Бахмутського НВК № 11 Вікторія Бак. Пропонуємо Вам переглянути запис доповіді.

1 квітня - День орнітолога

Чи знаєте Ви хто такі орнітологи?  Відео допоможе Вам у цьому розібратись. 

Вітаємо наших переможців!

24.03.2023

Учні Бахмутського НВК №11 Анастасія Антонюк і Яна Майкоса під керівництвом  учителя географії Олени Друпп взяли участь в обласному  відкритому Чемпіонаті з інтернет-вікторин "Знай, люби, бережи" за темою "Куточки живої природи" і посіли ІІІ місце. 

Вітаємо юних натуралістів! 

Вітаємо наших переможців!

13.03.2023 

Учні Бахмутського НВК №11 Резніченко Аліна, Копилов Максим, Агаркова Мілена, Сметанко Олександра разом з керівниками Оленою Друпп та Катериною Анамат взяли участь в обласному еколого-краєзнавчому русі учнівської та студентської молоді "Донбас заповідний" у номінаціях  "Прикладна екологія" та "Мандруємо Донеччиною". Вітаємо наших натуралістів!  

Вітаємо наших переможців!

02.03.2023 

Учні Бахмутського НВК №11 Ольга Березовська та Анастасія Антонюк разом з керівниками Світланою Квасниковою та Наталією Антонюк взяли участь в Всеукраїнському заочному конкурсі робіт юних фотоаматорів "Моя країна - Україна!" (захід до Дня Незалежності України), зимовий цикл, номінація "Пам'ятки архітектури". Вітаємо наших натуралістів!  

"В об'єктиві натураліста"

січень - лютий, 2023

Вже стала традиційною участь членів клубу "Еколог" у щорічному Всеукраїнському фестивалі "В об'єктиві натураліста", який проводить Національний еколого-натуралістичний центр. Цього року учень 11-Б класу Артем Друпп представив фотороботу "Саламандра плямиста - небезпечна краса", яка була зроблена під час подорожі до Карпатського національного природного парку. Тут в об'єктив натураліста потрапило рідкісне земноводне, що занесене до Червоної книги України. Учень нагороджений грамотою за ІІ місце в обласному етапі конкурсу.

Жовтень - 2022. Осіння пора. Обережно гриби! 

Ліс – це неоціненна скарбниця природи, дари якої люди черпають із прадавніх часів. Одним із традиційно популярних для літнього та осіннього сезону недеревних ресурсів лісу є гриби. Їх нараховують до ста тисяч видів, проте до споживання в їжу потрапляє не більше шістдесяти...

Вирушаючи в ліс по гриби, необхідно знати й дотримуватися правил їх збирання, а також правил поведінки в лісі - для збереження грибних запасів і заощадження ресурсів лісу.

1. Збираючи гриби, не зривайте їх, пошкоджуючи грибницю. Обережно зрізайте гриби ножем біля основи ніжки.

2. Не збирайте гриби за один раз більше, ніж зможете переробити. Зібрані гриби дуже швидко псуються і втрачають свої якості. Тому їх необхідно обробити відразу ж після повернення з лісу.

3. Гриб - вірний друг дерева, а тому старий гриб потрібно акуратно наколоти на гілку дерева, щоб спори розліталися в різні напрямки.

А задля збереження власного життя та здоров’я лісівники Вінниччини рекомендують дотримуватися наступних правил збору та вживання грибів:

4. правило номер один для грибника: не впевнений – не бери. Слід збирати тільки добре знайомі гриби! Гриби, які викликають сумнів, не слід вживати в їжу і пробувати на смак, тим більш у сирому вигляді.

5. Ніколи не пробуйте гриби на смак і запах, навіть якщо Ви впевнені, що вони їстівні.

6. Не збирайте гриби, які біля основи ніжки мають білий мішечок – порожнє клубоподібне потовщення.

7. Не вірте, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини чи срібних предметів, якщо їх опустити в посуд, де варяться гриби.

8. Не збирайте перестиглі, в’ялі, зіпсовані, пошкоджені гриби. Вони накопичують небезпечні речовини, що можуть викликати отруєння.

9. Збирайте гриби в кошик чи провітрювану тару. У відрі (пластмасовому чи металевому) і пластиковому пакеті гриби «згорають».

10. Уникайте місць збору грибів, розміщених поблизу екологічно забруднених районів (сміттєзвалища, токсичні виробництва, промислова зона, підвищений радіаційний фон, близькість до автомагістралей, залізничних шляхів). Гриби накопичують отруйні речовини і стають непридатними в їжу.

11. Не купуйте на базарах дикорослі гриби та суміші грибів із різних видів у вигляді грибної ікри, салатів, пирогів з грибами тощо.

12. Не пригощайте грибами дітей, людей похилого віку і вагітних жінок , адже усі страви із грибів – важкі для травлення. Їх не повинні також вживати люди із хворобами шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.

13. Не слід вживати гриби кілька днів підряд.

14. навіть один отруйний гриб серед їстівних може викликати дуже важке отруєння. Мухомор зелений або бліда поганка - найбільш небезпечний гриб України, який іноді помилково збирають замість печериць та зеленої сироїжки. Навіть однієї чверті шапочки цього гриба достатньо для смертельного отруєння.

При зборі грибів навіть найдосвідченішому грибнику слід строго дотримуватися цих правил для уникнення отруєнь. Але від помилок ніхто не застрахований, тому слід вміти розпізнавати перші ознаки отруєння. Вони з'являються через 30 хвилин - 1 годину (або й пізніше) після вживання отруйних грибів. Виникає нудота, блювота, сильні болі в животі, пронос, синіють губи й нігті, уповільнюється пульс, слабшає серцебиття, з'являються судоми. Загальний стан різко погіршується. При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою. Самолікування може погіршити стан здоров’я. 

До прибуття медпрацівників необхідно:

- очистити шлунок від їжі, викликати блювоту;

- недоїдені гриби не викидати. Їхній аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм. Чим більше токсинів потрапило у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

- До прибуття лікаря забороняється їсти і особливо - вживати спиртні напої.

Бережіть себе і своїх близьких!

Взято з сайту https://ternopillis.gov.ua/no_cache/pres-sluzhba/novina/article/pamjatka-dlja-gribnikiv.html Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарств.


Здогадайтесь! Які гриби їстівні?

05.05.2022

Вітаємо наших переможців!

Учні Бахмутського НВК №11 Антонюк Анастасія, Друпп Артем і Проць Іван разом з керівником гуртка "Фотонатураліст" Оленою Друпп взяли участь в обласному конкурсі в рамках Всеукраїнського юнацького фестивалю "В об’єктиві натураліста - 2022" у двох номінаціях  "Відео" та "Анімація". У конкурентній боротьбі посіли ІІІ місце. Вітаємо наших натуралістів!  Роботи учнів: 

17.04.2022

Загадки про першоцвіти

     На уроках інформатики учні 6-х класів разом з учителем інформатики Наталією Антонюк не просто навчаються, а намагаються створити корисні проєкти для учнів початкової школи. І цього разу було створено інтерактивний проєкт «Загадки про первоцвіти». Найкращі проєкти:


Настя Яковенко, 6-Б клас 

Кобзєв Демид, 6-Г клас

«Гуманне ставлення до тварин»

10.04.2022

               От і дочекались ми результатів V Всеукраїнського конкурсу «Гуманне ставлення до тварин».

Вітаємо учнів 5-А - го класу Дарину  Разумову і Дашу  Полосухіну разом з керівником Наталією Антонюк за зайняте ІІ місце в обласному етапі V Всеукраїнського конкурсу «Гуманне ставлення до тварин».

                В обласному етапі конкурсу взяли участь представники з 5 територіальних громад Донецької області, а саме: Бахмутської, Волноваської, Мирноградської, Покровської, Удачненської.

                Учні склали 10 правил відповідального господаря собаки та кота та оформили їх у вигляді плаката.

Відео події https://www.facebook.com/watch/?v=1029901260939500 

31.03.2022.

Учні клубу «Еколог» разом з Наталією Антонюк на заняттях розглянули проблеми зникнення первоцвітів.

Обговорили, що останніми роками кількість первоцвітів значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку.

         Слухачі створили анімаційні проєкти у програмі Scratch, в яких намагались познайомити учнів початкових класів з першими квітами весни.

Захистимо первоцвіти! Бережіть неповторну українську природу!

Впровадження ідей «Зеленого офісу» в закладах освіти м. Бахмут

11 жовтня 2021 року на базі ЗОШ № 5 відбувся навчально-освітній семінар щодо впровадження ідей «Зеленого офісу» в освітніх установах Донецької області.  Керівники клубу «Еколог» Бахмутського НВК № 11 Олена Друпп та Наталя Антонюк брали  участь в обговоренні впровадження ідей «Зеленого офісу» в освітніх установах.  

Свої напрацювання презентували спікери з різних регіонів Донецької області.

У ході зустрічі обговорено впровадження екоініціатив у закладах освіти, а також формування екологічної свідомості у здобувачів освіти. Учасники презентували власний досвід із зазначеної проблематики, зосередившись на питаннях сталого розвитку в закладах загальної середньої освіти та STEM-проєктів. Окремо розглянута система роздільного збирання відходів.

Освітяни отримали методичні рекомендації щодо впровадження ідей «зеленого офісу» в освітніх закладах, а також інформаційно-просвітницькі матеріали, зокрема буклет «Мої 10 кроків для збереження довкілля».

Семінар проходив у межах реалізації міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування сталого розвитку Донеччини 2020-2025 роки», яка реалізовується спільно Департаментом екології та природних ресурсів і Департаментом освіти й науки Донецької облдержадміністрації.

Урок доброти

06.10.2021

Участь учнів та педагогів Бахмутського НВК № 11 в ІІ міжнародному Уроці доброти з метою сприяти вихованню бажання творити добро, співчуття до безпритульних тварин, здатність засуджувати жорстокість, байдужість у Бахмутському НВК № 11 до Всесвітнього дня тварин за ініціативи Фонду «Happy Paw» та підтримки МОН України  відбувся «II міжнародний Урок доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Під час проведення просвітницько-виховних заходів, на годинах спілкування вчителі обговорили з учнями важливі питання ставлення до тварин, піклування про них та відповідального поводження.

У цей день для учнів початкової ланки пройшли інтерактивні бесіди «Пригоди непосидючого Бобика», «Правила догляду за домашніми собаками та котами», «Тварини – наші друзі», «Світ тварин».  Для учнів середньої та старшої школи класними керівниками проведено  заняття  «Тварини та закони», «Взаємодопомога людей і тварин», «Життя домашніх і безпритульних собак та котів», «Ми відповідальні за тих, кого приручили».

Також учні НВК у рамках проєкту «Біоетика» долучилися до Всеукраїнської благодійної акції «Happy Гав для Сірка». Діти назбирали для чотирилапих більше ніж  100 кг корму та крупи, ліки, іграшки, теплі речі, та передадуть благодійну допомогу для стерилізації та вакцинації безпритульних тварин Міському товариству захисту тварин  «Лада».

09.09.2021                         

У Бахмутському НВК №11 відсвяткували ювілей клубу «Еколог»

             У Бахмутському НВК №11 відбулося урочисте святкування 35-річного ювілею клубу «Еколог», що був створений Анатолієм Каменецьким та поєднав у своїх лавах однодумців - вчителів та учнів, яких хвилювали питання збереження рідкісних видів рослин та тварин нашого краю.     

Члени клубу досліджували проблеми зниження біорізноманіття флори та фауни, зменшення ділянок незмінених людською діяльністю степових та байрачних ландшафтів.

           Протягом років багато учнів та вчителів приєдналися до екологічної діяльності членів клубу, завдяки цій роботі деякі з випускників обрали свою майбутню професію.

        Зараз під керівництвом учителя біології Вікторії Бак члени клубу досліджують унікальну рослинність Бахмутського краю та представляють свої роботи на обласному та Всеукраїнському етапах захисту робіт учнів-членів Малої академії наук.

     Під керівництвом учителя географії Олени Друпп юні екологи беруть участь у різноманітних заходах, конкурсах, що проводять Донецький обласний еколого-натуралістичний центр та Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді, отримують призові місця, нагороджуються екскурсійними поїздками.

     Цього року до лав клубу доєдналися нові учасники – школярі 5-х класів, які під керівництвом учителя інформатики Наталі Антонюк будуть опановувати навички фотографів-натуралістів із метою здобуття досвіду створення власних фотопроєктів та формування стійкого інтересу до занять натуралістичною та науковою фотографією.

    Заступник директора з ВР Олена Подопригора привітала керівників клубу «Еколог» та вихованців, відзначила високу результативність участі учнів у міжнародних, всеукраїнських та обласних екологічних конкурсах «Ось мій рідний край, ось мій рідний дім», «Загадкове життя домашніх улюбленців», «Гуманне ставлення до тварин», «Малі річки – життя Донбасу», «Екологія та здоров’я». Також було відмічено багаторічну участь членів клубу в обласному еколого-краєзнавчому русі учнівської та студентської молоді «Донбас заповідний» та в обласних етапах Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста». Важливим напрямком діяльності клубу є співпраця з  Благодійним Фондом «Щаслива лапа» та участь у проєкті «Біоетика».

З нагоди ювілею клубу, заступник директора з ВР Олена Подопригора вручила керівникам клубу «Еколог» подяки за активну життєву позицію, вагомий внесок в екологічну освіту, за залучення учнів до активної природоохоронної діяльності. Вихованці клубу отримали від адміністрації закладу солодкий подарунок.

Екологічний експрес

07.09.2021

До Міжнародного дня чистого повітря та блакитного неба, що відзначається 7 вересня, вихованці клубу «Еколог» взяли участь в «Екологічному експресі», який відбувся на території міського парку. Мандруючи зупинками, учні дізналися про велику роль зелених насаджень в екології міста. Впевнились, що на якість повітря в населених пунктах, особливо промислових, впливають парки та зелені зони. Також молодші вихованці клубу познайомились з основними видами рослин та породами дерев, які складають міський парк. 

День пам’яті видів

Вересень, 2021

До Дня пам’яті видів, винищених людиною, що відзначається 1 вересня, члени клубу «Еколог» провели інформаційну годину для учнів початкової ланки. Юні екологи розповіли малечі, що багато видів рослин та тварин були легковажно знищені людством, і залишили згадку про себе хіба що в природничих музеях світу у вигляді шкур, скелетів та фотографій. Розповідь супроводжували презентацією із фото Національного науково-природничого музею НАН України — одного із найбільших науково-природничих музеїв світу. 

День довкілля вихованців 

пришкільного майданчика відпочинку «Файно camp»

Багато з того, що нас оточує, залежить від нас самих. Чисті вулиці і парки, території наших будинків - це те, на що ми можемо впливати.    Кажуть, що чисто не там, де часто прибирають, а там, де не смітять...

І тому теплого сонячного дня на  пришкільному майданчику відпочинку «Файно camp» пройшов «День довкілля». Педагоги намагалися виховувати в учнів    природовідповідальність,   вчили    практичним    навичкам   природокористування, розповідали про відповідальність за природу рідного краю.  Загони  майданчика працювали над  проєктами  «Я люблю ліс», «Річка мого дитинства», «Екологічні проблеми», «Створення екологічної книги скарг». Усі дитячі проєкти привертають увагу  дорослих до екологічних проблем України. 


Земля – наш спільний і єдиний дім

 На сьогодні, у період спалаху вірусної інфекції, особливо гостро відчуваємо це. У зверненні ООН говориться: «День Землі - це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їх спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного».

Напередодні Дня Землі учні 6-В класу Бахмутського НВК № 11 разом з класним керівником Світланою Квасниковою та лідерами шкільного самоврядування, членами клубу «Еколог», долучилися до обговорення питань охорони навколишнього середовища, подумали про те, як зберегти планету та поліпшити життя на ній, відчути себе справжніми жителями і частиною Землі. Ми всі однаковою мірою відповідальні за планету та маємо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! 

Пропонуємо декілька порад для того, щоби зробити нашу планету щасливою. 

Поради

Земля – наш спільний та єдиний дім 

Під час онлайн віртуальних подорожей «Сторінками Червоної книги України» учні 1-5 класів ознайомилися з рослинами та тваринами, які потребують охорони й занесені до Червоної книги України, розкрили значення Червоної книги, таємниці її сторінок; дізналися, що Червона книга – це сигнал небезпеки, це заклик для всіх дітей і дорослих: «Допоможіть!».    

    Одна добра справа може набагато більше сказати про любов до рідного міста, ніж тисяча красивих слів. Тому учні 3-А класу (класний керівник Олена Задніпровська), озброївшись віниками, граблями, сміттєвими пакетами, вийшли разом із батьками на вулиці Бахмута, щоб зробити його чистішим, охайнішим, красивішим!

       Ми всі однаковою мірою відповідальні за планету Земля!