Еколого-природничий ліцей №116 міста Києва

НАШІ НОВИНИ РОЗМІЩЕНІ НА СТОРІНЦІ "НОВИНИ ЛІЦЕЮ"

  Толока в ліцеї

 Прекрасна традиція збиратися на толоку і гуртом наводити лад на території закладу освіти.      

6 квітня 2024 року в ліцеї відбувся суботник із благоустрою території. У ньому взяв участь колектив закладу освіти. Було впорядковано спортивні майданчики, квіткові клумби, прибрано шкільну та прилеглу  території. Весняний вітерець і тепло сприяли позитивному настрою учасників суботника. Всі учасники трудового десанту отримали гарний настрій та моральне задоволення від результату.

Дякуємо всім за працю!

«Здоров’я дитини – запорука здорової нації»

Здоров’я людини – це головна цінність життя, його не купиш ні за які гроші. Берегти здоров’я потрібно змолоду. Давно доведено, що все, що робить людина, відбивається на її стані здоров’я. Людина в житті може йти двома шляхами: один – до здоров’я, інший – від здоров’я. Від того, який шлях ви оберете, залежить ваше здоров’я.  Сьогодні учні нашого ліцею обрали правильну дорогу, тому девізом нашої зустрічі ми обрали вислів: «Здоров’я дитини – запорука здорової нації».

До Дня здоров’я відбулися спортивні ігри серед учнів 7 та 8 класів.

Ліцеїсти обирають професію в НУбіП України

Вибір професії – важливе завдання для наших випускників та учнів старших класів. Сьогодні, 04.04.2024, їм випала нагода вкотре відвідати заклад вищої освіти, який надає послуги з підготовки фахівців різних професій. 

НУБіП  України, університет наук про життя, виш, який готує своїх студентів саме до життя з усіма його випробуваннями, дає можливість реалізувати свої здібності, мрії і амбіції,  провів День відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів.

Ліцеїсти побували на різних факультетах, кафедрах, в численних аудиторіях та лабораторіях та безпосередньо поспілкуватися з викладачами. Учні побачили матеріально-технічну базу закладу, дізналися про численні можливості для студентської молоді, про університетське життя.

Такі заходи допоможуть нашим ліцеїстам визначитися із своїм майбутнім та обрати найкращий заклад для здобуття вищої освіти та отримання професії.

Безпечний інтернет

Зустріч учнів 7-А та 8-Б класів з представниками правоохоронної поліції. Акція «Школа і поліція». Бесіда «Безпечний інтернет для користувачів  підліткового віку»

Психологічна підтримка педагогів (семінар-тренінг)

27 березня 2024 року в ліцеї відбувся тренінг на тему: «Навчання під час війни: психологічна підтримка педагогів, учнів, батьків», який провела кандидат психологічних наук, доцент кафедри освітнього лідерства інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Діана Сабол.

Педагоги ліцею отримали корисну інформацію та рекомендації щодо адаптивних стратегій подолання стресу у воєнний період. Лекторка наголосила, що необхідно піклуватися про себе, про своє ментальне та фізичне здоров’я, тоді буде значно легше пережити всі випробування цього важкого періоду.

Адміністрація та педагогічний колектив щиро дякують Діані Михайлівні за цікаву та змістовну зустріч.

У літературній кав'ярні   "Поезія - це завжди неповторність"

(Ліні Костенко присвячується)

19 березня виповнюється 94 роки з дня народження видатної української поетеси Ліни Костенко. Її слово заворожує українців своєю щирістю та патріотизмом. Неможливо втриматися, щоб не читати її вірші: вони, як любов,  як життя, як сповідь. Твори великої сучасниці належать до тих художніх здобутків нації, читання яких не може бути разовим-це своєрідні підручники духовного життя, до яких маємо припадати постійно як до криничних джерел, котрі дають нам силу своєю невичерпною чистотою  і свіжістю. Ліна Костенко - жива легенда. Вона відмовилася від звання Героя України - "політичної біжутерії не ношу". Каже, що просто робить свою справу, адже поклик письменника - писати.

Поезія Ліни Костенко - це дивосвіт любові, що дарує нам ніжність і вірність людської душі. 19 березня учні ліцею запросили своїх ровесників до літературної кав'ярні   "Поезія - це завжди неповторність", де звучали поетичні рядки поетеси, які пробуджують благородні почуття, які кличуть на боротьбу.

Літературна композиція в 11-Б класі "Цитадель духу української літератури" (до 94-ої річниці з дня народження Ліни Костенко)

210-та річниця від Дня народження славетного українського поета, гуманіста і мислителя – Тараса Григоровича Шевченка

     Тарас Шевченко є одним з найвидатніших поетів в українській літературі. Його поезії відзначаються виразністю мови, глибоким емоційним змістом і соціальною народною спрямованістю. Він зробив значний внесок у розвиток української поезії і став символом національної самосвідомості. Крім літературної діяльності, Тарас Григорович був також видатним художником. Його картини, гравюри і малюнки відображають життя українського народу, традиції, звичаї та страждання. Він підняв українське мистецтво на новий рівень і став його невід'ємною частиною. Наш геній був відомий своєю гострою соціальною свідомістю та боротьбою за права селян і народу загалом. Він виступав проти соціальної нерівності, кріпосного права, знущань з боку поміщиків і царського правління. Його творчість і публічна діяльність мобілізували українців до боротьби за свої права та гідність. 

    Тарас Шевченко відіграв ключову роль у формуванні національної свідомості та ідентичності українського народу. Його творчість сприяє укріпленню національної гордості, усвідомленню власної історії та культурного спадку. Тарасовий подвиг надихає воїнів ЗСУ на нові перемоги та звершення.

       Нехай Шевченкові ідеали завжди будуть нашим провідником у навчанні, у розвитку та захисті Батьківщини.

Конкурс-гра в 11-Б класі "Стежками Кобзаря" (до 210-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка)

ЕКСКУРСІЯ  У СВІТ ЛІСОВИХ ЗВІРІВ І ПТАХІВ

08 березня 2024 року учні 9-х класів  відвідали чудовий Музей лісових звірів і птахів ім. професора О.О. Салганського, що є структурним підрозділом Навчально-наукового інституту лісового й садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України. У музеї налічується більше 800 одиниць експозиційних експонатів. Ліцеїсти дізналися про засновника музею – Салганського Олексія Олександровича, доктора біологічних наук, фундатора українського мисливствознавства. Надзвичайно зацікавила учнів різноманітна інформація про лісових звірів і птахів.

Та особливо важливо те, що саме цей музей не тільки знайомить з різноманіттям тваринного світу, а формує у відвідувачів бережне ставлення до природи.

Екскурсія учнів ліцею в лабораторії факультету тваринництва та водних ресурсів НУБіП України

На факультеті тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України під керівництвом фахівців кафедр гідробіології та іхтіології і аквакультури проводяться надзвичайно цікаві екскурсії для всіх, хто має інтерес до життя в наших водоймах. Це захоплююча подорож до «серця» водних біоресурсів, чудова нагода не лише вивчити, але й полюбити неймовірний водний світ, який таїться у глибинах наших водойм.

     6 березня 2024 року учні 9 класів ліцею відвідали лабораторії на факультеті, де викладачі поділитися цікавими фактами та знаннями про світ водних біоресурсів. Учні з захопленням спостерігали за світом акваріумних мешканців. Ця зустріч стала цінним доповненням до знань та умінь школярів.

Зустріч з інспектором сектору ювенальної превенції

Сьогодні, як ніколи, зростає співпраця закладів освіти з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробити у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, володіти навичками самозбереження, знати свої права і обов'язки. Інспектор сектору ювенальної превенції, лейтенант поліції Бець Аліна Володимирівна завітала до учнів 8-Б класу.  Головною метою зустрічі було попередження протиправних дій з боку дітей та застереження їх від небезпеки. Особливу роль приділили темі булінгу у сучасному суспільстві. Зустріч пройшла у формі  діалогу, усі отримали корисну інформацію і погодилися з тим, що безпека кожного залежить від нас самих. Аліна Володимирівна побажала тільки приємних зустрічей з правоохоронцями.  

Екскурсія до Центру науки 3.0 на ветеринарному факультеті НУБіП України

28 лютого учні 8-х класів відвідали Центр науки 3.0 на ветеринарному факультеті НУБіП України. Учні отримали масу задоволення від пізнання живого під мікроскопом та контакту з живими домашніми тваринами на фермі свійських тварин. Ретельно підібрані колекції інтригують загадковістю побачити незвичне і дають можливість пізнати глибину мікроскопічних живих організмів, які невидимі неозброєним оком людини.

 Екскурсія була дуже  цікавою, пізнавальною.

 На гостину до Тараса Шевченка

Тарас Григорович Шевченко – центральна постать в українській літературі, у всій українській духовності. Все життя і творчість геніального сина українського народу були сповнені найглибшого почуття полум'яної любові до українців. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною, суверенною державою, коли в Україні шануватимуть мову, культуру та історію народу, а люди будуть щасливими.

Учні 9-х класів вивчають творчість Тараса Шевченка за навчальною програмою. Але у столичному місті, де знаходиться Національний музей Тараса Шевченка, є можливість ґрунтовніше познайомитися з життям та творчістю великого українського поета. З ініціативи, директора ліцею, вчителя української мови та літератури Авраменко Таміли Олексіївни, за підтримки батьківського колективу та класних керівників 22 лютого 2024 року було організовано екскурсію до  Національного музею Тараса Шевченка для дев’ятикласників.

Із захопленням ліцеїсти подорожувала музеєм, споглядаючи відомі картини Шевченка, роздивляючись рукописи та навіть предмети інтер’єру, яких торкався сам Тарас Шевченко.

Гостинні працівники музею розповіли дітям не тільки про творчість Тараса, а й відкрили багато цікавого з життя відомого митця. Приємно вразила велика кількість картин Шевченка, які збереглись до нашого часу.

Особливістю музею є те, що кожна з кімнат наче відображає певні віхи з життя відомого поета, в них зібрані картини, рукописи, а також перші видання творів Кобзаря. Дев’ятикласники наче познайомились з Шевченком особисто, перейнялись його тяжкою долею.

Похід до музею залишив найприємніші враження.

Учні, вчителі та батьки висловлюють щиру подяку працівникам Національного музею Тараса Шевченка за цікаву і змістовну екскурсію.

Міжнародний день рідної мови

Свято рідної мови за рішенням ЮНЕСКО відзначають 21 лютого всі народи Землі. Рідне, материнське слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам'ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.

Талановитий поет Володимир Сосюра, пророчо мовив: «Без мови рідної й народу рідного нема». 

Ми маємо плекати рідну мову: ту, заради якої сотні українських митців і громадських діячів віддавали свої життя у в’язницях і концтаборах, і ту, за існування якої щоденно проливається кров наших захисників.

Повертаймо українській мові роль творця духовного відродження української нації, духовного світу людини.

Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній.

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні відзначається День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Цей день став найкривавішим в історії Революції Гідності. Цьогоріч пам'ять про подвиг Небесної Сотні вшановуємо під гаслом "Вдячні за свободу". Сьогодні як ніколи ми розуміємо, як ціною власного життя Герої виборюють  свободу  і незалежність нашої країни.

Дякуємо всім,  хто боронив і нині боронить Україну!

16 лютого - День єднання

Сьогодні особливий день для кожного українця - День єднання. Цього року він святкується втретє в історії. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни це свято набуло особливого сенсу. Українці показують усьому світу, що сьогодні вони як ніколи єдині та попри все відстоюють своє майбутнє і незалежність. Сьогодні у ліцеї  відбулися заходи на відзначення цього свята. Ліцеїсти одягли вишиванки, підняли державний прапор і виконали гімн. Цим вони підкреслили, що наша єдність має залишатися міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й навіки. Наша сила -  у єдності, і нехай вона дарує нам крила у найважчі часи!

Конкурс читців, присвячений творчості Тараса Шевченка

Тарас Шевченко для кожного свідомого українця - не просто поет, талановитий митець, а й національний пророк, апостол правди, провидець, великий патріот. Майже кожна сторінка "Кобзаря" - це палкий заклик любити свій народ і край, боротися за незалежність. Ушановуючи пам'ять великого поета, у ліцеї відбувся конкурс читців, присвячений творчості Тараса Шевченка, у якому взяли участь і учні, і вчителі. Під час виступів звучали вірші та уривки з поем Шевченка. Діти проявили свій акторський хист, декламаційні здібності, власне розуміння Шевченкової поезії.

Нехай вогник Кобзаря завжди горить у ваших серцях, посилаючи промені любові до природи, до людини, до рідного слова!

29 січня - День пам'яті Героїв Крут

29 січня Україна відзначає День пам'яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист держави та зупинили нападників. Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Ми маємо пам'ятати свою історію, пам'ятати, якою ціною виборюється свобода.

22 січня - День Соборності України

22 січня ми святкуємо День Соборності України - день, що символізує нашу єдність. На шкільному заході зібралася родина ліцеїстів. На грудях символ неньки України – блакитно-жовта стрічка! Звучать українські пісні, ведучі роблять екскурс  в історію подій об’єднання українських земель в єдину державу.

"З'єднуємо" дві сторони – ліву  та  праву, символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України, створюємо живий ланцюг.

Нехай кожен із нас збереже силу духу, бадьорість, добробут  та оптимізм. Нехай у кожній родині буде мир і спокій, любов і взаєморозуміння. Нехай  любов до рідного краю об'єднує нас, допомагає нам  іти до перемоги. Хочеться побажати  процвітання  нашій дорогій, соборній,  незалежній, демократичній,  могутній  Україні.  Ми всі - один могутній народ,  і жодні кордони не зможуть розділити нас. Віримо в майбутнє рідної  нашої  країни. Ми  непереможні!

13.01.2024  ХІV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської і студентської молоді 

імені Тараса Шевченка (міський етап)

Учасниці конкурсу: Міндер Анна (11 кл.), Сала Майя (10 кл.) Кочетигова Марія (8 кл.)

12.01.2024 День відкритих дверей в Київському національному університеті культури і мистецтв 

Щиро вітаємо ліцейну громаду 

з Різдвом Христовим та Новим роком!


Бажаємо чудового настрою, яскравої мрії, доброї надії, життєвого достатку, щирої радості та вірної любові. Бажаємо, щоб Новий рік приніс багато зустрічей з друзями, багато веселощів, багато подорожей, багато приємних турбот. І нехай ваші серця переповнює щастя!


З Новим роком, новим святом!

Хай він принесе достаток,

Ще багато теплих днів,

І щоб ніхто не хворів.

Хай збереться вся родина

За святковим столом!

Засяє радісно ялинка

Та звеселить усіх гуртом!

Миру, добра та злагоди в новому році!

План заходів у період зимових канікул

У переддень Нового року

Новий рік — свято, на яке чекають і дорослі, і діти. 

Надія на світле майбутнє та здійснення бажань  жевріє в душі кожного українця.  У переддень Нового року  ми всі сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання.

 А щоб ці бажання справдилися,  ми  підготували казкову атмосферу -  прикрасили новорічну  ялинку,  шкільний хол  сніжинками, гірляндами та іграшками. Учні із задоволенням представили неповторні, зроблені з фантазією і натхненням умілими руками роботи, які  створили казкову атмосферу і подарували святковий настрій.

Декада англійської мови (04-15.12.2023)

HAPPY ENGLISH

1.Захід “ Travelling around the world”

2.Вікторина “ What we know about the countries of the world”

3.Проект “ My native land is in twenty years”

4.Конкурс «Знавці англійської мови»

5.Свято “Christmas is coming”

14.12.2023 Захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київської Малої академії наук (наукова конференція) 

Конкурс-захист науково-дослідницьких проєктів МАН — змагання для школярів, які стежать за подіями й трендами у світі науки й культури, мають власні ідеї та прагнуть їх втілювати. Такі учні - творчі, талановиті, здібні та обдаровані - є і в нашому ліцеї. Саме вони презентували свої наукові проєкти, з якими будуть виступати на районному та міському етапах Всеукраїнського конкурсу МАН.  Доповіді були представлені цікаво та змістовно. Кожен учень використав презентацію постера (мультимедійні засоби), що посилило позитивні враження від захисту робіт. Дякуємо юним МАНівцям, їх наставникам, бажаємо творчої наснаги, успіхів та перемог на районному та міському етапах конкурсу! (Див. дослідницькі роботи та фото

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає. Тому життєво необхідно озброїти дітей знаннями, умінням і розумінням важливості збереження власного життя і здоров'я. З 11 по 17 грудня у ліцеї був проведений Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. У рамках тижня пройшли найрізноманітніші заходи, підготовлені бібліотекарем Хмелько Н.І. та класним керівником 8 класу Койдан  Н.Г. Основною метою цих заходів було формування свідомого ставлення до свого здоров'я, розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя, виховання гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду.

Профорієнтація в ліцеї

Вибір професії - одне з найбільш відповідальних рішень, яке приймає людина в житті. Прагнення "знайти себе",  стати самим собою, індивідуальністю - неодмінна ознака юності. 12 грудня у ліцеї для учнів 9-11 класів відбувся профорієнтаційний захід з військової тематики. Учням розповіли про військові навчальні заклади та умови вступу до них, показали презентаційні матеріали.  На завершення випускникам роздали інформаційні матеріали, буклети, перелік навчальних закладів та умови вступу до них.

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

У ліцеї була проведено низку заходів у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Зокрема,  у 8-Б класі практичний психолог Долинська-Беліменко Ж.А.  та класний керівник Сіряк С.В. підготували та провели заняття з елементами тренінгу "Наші долоньки проти насильства". Захід став приводом для аналізу власних дій та вчинків, сприяв вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.

Тиждень доброчесності

З 27 листопада по 09 грудня  у ліцеї пройшли заходи у рамках Тижня доброчесності.  Учасники освітнього процесу обговорили питання дотримання моральних та етичних принципів, формування гуманістичного світогляду, духовного світу учня, його моралі та загальної культури. Учні 8-Б, 9-А класів  (кл. кер. Сіряк С.В., Малошевич Н.І.) провели годину спілкування "Будемо доброчесними", де обговорили різні ситуації та оцінювали правильність чи хибність вчинків, описаних у ситуаціях, пропонували власні принципи доброчесності, яких слід дотримуватися у школі та в повсякденному житті. Усі ми хочемо жити в розвиненому середовищі, яке базується на взаємній повазі, честі та гідності.

7 грудня - Всесвітній день української хустки

Краса в хустині нашій споконвічна,

Як і душа, що з піснею жила.

Бо в українок і душа лірична,

У ній багато сонця і тепла.

06.12.2023 День Збройних Сил України

          Символічно, що цього року День Збройних Сил України збігається із Днем Святого Миколая. Хай благословить Святий Миколай наших воїнів відстояти правду у рідному краї і живими повернутися додому. Дякуємо нашим захисникам за життя і за Україну.

       У ліцеї пройшли спортивні змагання,  які були присвячені нашим доблесним воїнам. Учні вкотре показали, що підростає  гідна зміна, патріоти, які  готові захищати свободу і незалежність нашого народу.

Профорієнтація учнів

6 грудня до ліцею завітали  представники Національного університету харчових технологій Котинський Андрій Валерійович та Харченко В'ячеслав Валерійович. Вони познайомили учнів із спеціальностями, за якими готують студентів, розповіли про освітні можливостіі НУХТ. Вони наголосили, що Університет - це розвинутий науковий центр, де постійно проводяться дослідження в галузі правильного і здорового харчування.

Учні зацікавилися інформацією, деякі виявили бажання  стати їхніми студентами.

Міжнародний день волонтера

5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера. Вітаємо всіх волонтерів - людей доброї волі - і дякуємо їм за допомогу, яку вони надають, іноді навіть ризикуючи своїм життям. Роль волонтерів в Україні зараз, під час війни, важко переоцінити.  Це ті, хто завжди стоять за спиною військових і допомагають їм. Випускники нашого ліцею  разом з іншими волонтерами Голосіївського району активно включилися в цей рух. Вони неодноразово передавали на передову (до речі, теж нашим випускникам) теплі речі, окопні свічки, маскувальні сітки. Останній раз придбали і передали нашим захисникам засоби індивідуального захисту від приладів тепловізійного спостереження. Низький уклін Вам за Вашу роботу! Дякуємо за милосердя і доброту!   Учні нашого ліцею - теж маленькі волонтери. Вони теж роблять свій маленький, але вагомий вклад у наближення  такої бажаної ПЕРЕМОГИ! Разом ми сила!

День боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом − звернути увагу суспільства на цю проблему. Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка»  символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.

У ліцеї відбулося тренінгове заняття, під час якого учні отримали цікаву та корисну інформацію про те, що потрібно знати, щоб вберегтися від ВІЛ, як толерантно ставитись до ВІЛ-інфікованих. Учасники тренінгу брали участь у  вправах: «Знайомство», «Очікування», «Серце друга», «Планета без СНІДу», а також переглянули відеоролик «Не дай шансу СНІДу».

НМТ-2024: ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ

НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Тестування відбуватиметься у комп'ютерній формі. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів

Обов'язковими будуть:

українська мова (без літератури);

історія України;

математика;

ще один предмет на вибір.

На вибір можна буде обрати предмет: 

українську літературу;

англійську мову;

іспанську мову;

німецьку мову;

французьку мову;

біологію;

географію;

фізику;

хімію.

Окрім української, тестування з історії України, біології, географії, фізики, хімії можна буде скласти також польською, румунською, угорською та кримськотатарською мовами.

Вибір обовʼязкових предметів не випадковий. Українська мова є необхідним іспитом для вступу на будь-яку спеціальність в Україні, адже знання державної мови потрібне всім громадянам і є однією з умов для здобуття вищої освіти. Математика демонструє аналітичне й логічне мислення вступників — навички, необхідні для подальшого навчання у ЗВО. Історію України вступники минулих років найчастіше обирали серед інших предметів, адже результати цього іспиту можна використати для різних суспільно-гуманітарних або технічних спеціальностей. Знання з історії України формують уміння критично мислити, будувати й оцінювати причинно-наслідкові зв'язки, а також не піддаватися маніпуляціям та фейкам. Щодо предмета на вибір, то він показує індивідуальну освітню траєкторію вступників. Так вони можуть показати знання у тій галузі, яка необхідна для вступу, а ЗВО — оцінити мотивацію до навчання.

На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з'явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть. Тобто НМТ складатимуть тільки абітурієнти. Проте Український центр оцінювання якості освіти планує після перемоги розгорнути низку обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Наступного року відбудеться пілотування інструменту ДПА після 4-го класу серед обмеженої кількості учнів. Нагадаємо, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, а потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.

У межах підготовки до НМТ пробне тестування не проводитимуть. Проте Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

Бажаємо усім вступникам успіхів у підготовці до НМТ-2024!

Пам'ять бережемо в душах

Голодомор 1932-1933 років в Україні - незагоєна рана вітчизняної історії. Тоді більшовики штучно організували голод в Україні. Перед очима цілого світу українське селянство вимирало цілими селами й районами. Дослідники доводять, що внаслідок голодомору загинуло понад 10 млн. людей. Сам факт масових смертей від голоду замовчувався комуністичним режимом і старанно приховувався. 

Лихо...Горе... Біль... Смерть... Це те, що залишає слово голодомор у наших душах. Це страшно, це боляче. Але це те, про що ми повинні пам'ятати.

У ліцеї було проведено низку заходів до цієї дати. Учні запалили свічки, які символізують нашу скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Акція "Ліки для військових"

Усвідомлюючи істину, що перемога здобувається на передовій, а гартується у тилу, усі українці об'єдналися  до єдиного спротиву агресору. Ми дуже вдячні нашим захисникам, які воюють за нашу свободу. І ми не оминаємо можливості  допомогти їм триматися у строю в прямому розумінні цього слова. 

Цього разу учні ліцею  долучилися до акції "Ліки для військових". Зважаючи на погоду та обставини, в яких знаходяться наші захисники, ми розуміємо, що ліків вони потребують на постійній основі. Зібрані ліки передали на передову Кравчук Ніні Михайлівні, мамі нашої учениці.

Дуже приємно, що батьки теж відгукнулися і активно долучилися до акції. Віримо, що маленькими справами кожен з нас наближає ВЕЛИКУ ПЕРЕМОГУ. Разом ми сильні, разом ми все витримаємо, бо ми - на своїй землі!

День Гідності та Свободи

Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Насамперед у пам'ять про тих студентів, активістів, які  восени 2004 року та у листопаді 2013 - лютому  2014 постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. І вже сьогодні наші незламні захисники та захисниці продовжують гідно тримати фронт і давати гідну відсіч ворогу, нести ідеали свободи та демократії у світ. Лише в єдності ми прямуємо до перемоги та побудуємо країну, якою пишатимуться наші нащадки.

Безпека руху - запорука життя і здоров'я

З 13 по 19 листопада у ліцеї пройшов Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Учні вкотре переконалися, щоб уберегти життя, уникнути неприємних ситуацій на дорозі, слід знати правила дорожнього руху і завжди їх дотримуватися. Для учнів 7 класу провели вікторину "Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам'ятай ". Учні 8-Б класу  переглянули презентацію з наступним її обговоренням. У бібліотеці ліцею організували тематичну викладку літератури " Твій друг -безпечний рух".

Тепер усі знаємо, що безпека на дорозі - спільна відповідальність усіх учасників дорожнього руху. Ми маємо поважати інших та дбати про власну безпеку.

Декада математики в ліцеї (06-17.11.2023)

Декада математики - це свято математичних знань, гарного настрою та відпочинку. Під час проведення різноманітних конкурсів розгорнулась цікава та запекла боротьба серед найкмітливіших, найдопитливіших математиків нашого закладу. Проведено "Математичні цікавинки", «Математичні ребуси»,  "Математичні вікторини", конкурс "Найкмітливіший". Діти відповідали на  запитання, розгадували загадки, показували свою кмітливість та ерудицію. 

Заходи сприяли водночас і глибокому засвоєнню матеріалу і позитивному емоційному настрою учнів.

16 листопада – Всесвітній день ґудзиків

Мабуть, мало хто з нас звертає увагу на таку буденну, звичну річ у нашому житті.

Ми навіть не сподівалися, що ідея відзначити Всесвітній день ґудзика у  ліцеї викличе такий інтерес з боку учнів та вчителів!

Маємо надію, що Всесвітній день ґудзика стане доброю традицією для нашого закладу!…

День відкритих дверей в НУБіП України

Вибір професії та відповідного закладу освіти – це важливий і водночас складний етап у житті кожного абітурієнта. Успішному його подоланню сприяє система профорієнтаційних заходів, зокрема День відкритих дверей. 

9 листопада 2023 року НУБіП України гостинно зустрів майбутніх абітурієнтів.  День відкритих дверей проходить регулярно та є чудовою нагодою для учнів ліцею ознайомитися з роботою факультетів, дізнатися більше про навчання, дослідження, можливості та перспективи. Були презентовані відповідні спеціальності та освітні програми, навчальні та наукові цікавинки. 

Ліцеїсти відвідали факультет захисту рослин, біотехнологій та екології, факультет тваринництва та водних біоресурсів, механіко-технологічний факультет, гуманітарно-педагогічний факультет. 

Атмосфера відкритості, професіоналізму та щирого спілкування вразила відвідувачів заходу.

Тематична декада «Українська – код нації»

План тижня до Укр - код нації docx.docx

27.10.2023  Радіодиктант національної єдності – 2023

Щороку до Дня української писемності та мови в Україні проходить радіодиктант національної єдності. Цьогорічний Радіодиктант під назвою "Дороги України" написала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко.

Читав диктант актор театру та кіно, театральний режисер Олексій Гнатковський.

До написання Радіодиктанту національної єдності долучилися педагоги та учні нашого ліцею.

27.10.2023 День української писемності та мови 

Щиро вітаємо з Днем української писемності та мови! Це свято має глибинну духовну суть та історично звеличує нашу націю. Мова є найціннішим надбанням та основою духовного багатства народу. Тож бажаємо утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців.

Виїзна педрада в Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини міста Переяслава

     24 жовтня 2023 року педагогічний колектив ліцею провів виїзну педагогічну раду в мальовничому куточку української природи, архітектури та побуту, справжній перлині Переяслава  - Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

Під час екскурсії педагоги розширили свої знання про визначні місця України, познайомились з історією побуту та архітектурними пам'ятками наших предків. 

Музей почав створюватися у 1964 році. На території близько 30 гектарів розташовано 300 об`єктів, з них – 122 пам`ятки народної архітектури ХVІІ-ХІХ ст., в тому числі 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, 23 різноманітні установки та майстерні, більше 20 тис. творів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних в лісостеповій зоні України. Чудовою прикрасою музею є два рукотворні ставки, дендропарк з десятками тисяч дерев та кущів, дбайливо доглянуті двори та городи. Переяславський музей репрезентує українське село Середньої Наддніпрянщини 2 пол. ХІХ – поч. ХХ ст.ст.; сільські ремесла та промисли; вітряки та водяні млини; 12 тематичних музеїв. Особливістю музею є показ розвитку ремесел та основних етапів еволюції народного житла і пов’язаної з ним матеріальної і духовної культури українців.

Усе це – велика людська ПРАЦЯ, любов і тепло тих людей, які створили ці речі, і тих, хто зберіг і зберігає їх для нас із вами.

Другою,  не менш важливою, частиною виїзної педради було спілкування вчителів у приємній атмосфері та обговорення ряду важливих питань, що стосувалися теми педради: «Професійна діяльність педагогів, спрямована на забезпечення якості освітнього процесу».

Тихого теплого вечора відбулося повернення збагаченого інтелектуальними враженнями та позитивними емоціями колективу ліцею до Києва.

Адміністрація та педагогічний колектив еколого-природничого ліцею №116 міста Києва висловлює щиру подяку організаторам екскурсії та екскурсоводу Музею пані Наталії.

Розклад консультацій 23-27.10.2023.docx

17.10 2023 Інтелектуальна гра для школярів міста «Інтелект-турнір»


Склад команди «Голосіївські джерела» (учні 9 класу)

1. Іллічова Ольга- капітан команди

2. Король Артур

3. Подгайний Матвій

4. Колесник Аліна

5. Титаренко Дарина

6. Дудник Софія

7. Бовдуй Михайло

8. Карачаров Іван

Команда нашого ліцею "Голосіївські джерела" посіла  6 місце


06.10.2023 Всеукраїнський урок єдності


Відбувся Всеукраїнський урок єдності, у ході якого ліцеїсти дізналися, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти та тролі, як розумно споживати інформацію і не вестися на маніпуляції.

Як передає Укрінформ, він реалізовувався національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики й Суспільним Мовленням за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. Телеурок із медіаграмотності був пізнавальним та корисним школярам, батькам і вчителям з усієї України. 

06.10.2023 Військово-патріотичні заходи в ліцеї


З нагоди відзначення Дня захисників і захисниць України та в рамках тижня «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення» 6 жовтня в ліцеї проведено військово-патріотичні заходи з метою демонстрації знань, умінь,  навичок, досвіду з предметів «Захист України»  та фізична культура. 

Були продемонстровані показові майстер-класи:

техніка звільнення заручників уявним підрозділом спеціального призначення (10 класи), 

володіння холодною зброєю - бойовий шест нунчаку (Мажуга Ілля, 11-Б, Гільванов Даніїл, 10-Б кл., Тимофєєв  Артем, 8-Б кл., Гусь  Кирило, 8-Б кл., Бовдуй Артем, 8-Б кл.), 

розбирання і збирання автомата калашникова із зав’язаними очима (Коваленко Максим, 11-Б кл.), 

тактична та екстримальна медицина (Колосова Ксенія, Бондаренко Ангеліна, Іванова Олександра – 11-Б кл.), 

прийоми тхеквандо (Бондаренко Ангеліна, Іванова Олександра), 

одягання протигазу і демонстрація шумових засобів (Крохмалюк Денис, 11-Б кл.)

Під час показових заходів учасники майстер-класів блискуче виконали всі поставлені перед ними завдання. Батьки, які відвідали захід, та педагогічний колектив пишаються своїми вихованцями.

Адміністрація висловлює Подяку Андрієвському Андрію Петровичу, вчителю предметів «Захист України» та «Фізична культура», який підготував військово-патріотичні заходи.

Розпочато І (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів 


03.09.2023 проведено олімпіаду з української мови та літератури 

Запрошуємо учнів взяти участь в олімпіадах, які будуть проведені відповідно до графіка

Успіхів та перемог вам, ліцеїсти!

"Нація нескорених: від козацтва до сьогодення"


3 жовтня до учнів 9-х класів (кл.керівники Жерносєкова Т.В. та Малошевич Н.І.) завітала Лужевська Олена Вікторівна -дружина Лужевського Руслана Михайловича,  який героїчно загинув у 2014 році. Два його сини закінчили наш ліцей, і тепер продовжують справу батька. Лужевський Руслан - український спецпризначенець, майстер з кульової стрільби, займався парашутним спортом, на його рахунку понад 1300  стрибків. 5 травня 2014 року загинув у бою з проросійськими терористами на околиці Слов'янська. Під час проведення операції їхня моторизована група потрапила у засідку і опинилася у вогневому кільці противника. Два його товариша загинули, а 15 дістали поранення різної тяжкості. Руслан виніс пораненого товариша з-під вогню і повернувся до бою. Маючи численні поранення, продовжував вести вогонь, прикриваючи своїх товаришів. Загинув від поранень на місці бою.

ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ!

Покладання квітів до меморіальної дошки Віталію Бойку

У рамках тематичного тижня "Нація нескорених: від козацтва до сьогодення" у ліцеї 02 жовтня відбулося покладання квітів до меморіальної дошки Віталію Бойку. Учні хвилиною мовчання та покладанням квітів  вшанували   пам'ять Віталія та усіх воїнів, які віддали своє життя за свободу і цілісність України. Прозвучали слова вдячності тим, хто зараз боронить нашу незалежність. На зустріч завітала сестра Героя - Оксана Василівна Бойко. Вона принесла чимало нагород брата, яких він був удостоєний (на жаль, посмертно).

За мирне небо ми дякуємо ВАМ!


Сьогодні, 29 жовтня 2023 року, напередодні ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ, у нас відбулася зустріч із мамою учениці 10-А класу Ганни Кравчук - Ніною Кравчук. До речі, для дитини це був сюрприз, адже вранці о 8.зо мама приїхала до закладу без попередження прямо з лінії фронту.

Ніна Кравчук, парамедикиня, яка стала на захист рідної землі з перших днів війни. Ніна за своєю освітою ще й психологиня, тому воїни отримують не лише медичну допомогу, а й моральну та психологічну підтримку, яка дуже важлива в місцях, де точаться бойові дії. Ніна дуже сильна, вольова, впевнена, наполеглива та позитивна жінка. Її здібності, вміння згуртувати та особисті якості надихають воїнів на Перемогу.

Здобувачі освіти, всі працівники ліцею та гостя разом вшанували пам"ять загиблих Героїв хвилиною мовчання та виконанням Державного Гімну України.

Година розмови в тісному ліцейному колі пройшла дуже швидко. Ми ще раз переконалися, що весь біль та ненависть до лютого ворога ми маємо направити на допомогу та підтримку наших воїнів. Ми ПЕРЕМОЖЕМО!!! 

Низький уклін ВАМ, пані Ніно! Низький уклін усім ЗАХИСНИКАМ! Разом до ПЕРЕМОГИ!

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек


Бібліотека - книжковий храм, джерело знань і скарбниця думок, що 

прокладають стежки у майбутнє.

У 1998 році Президент України підписав Указ, яким затвердив Всеукраїнський день бібліотек. Це чудовий привід здути пил зі свого читацького квитка і дізнатися, що з новинок з'явилося у фондах. Або сходити у бібліотеку, взяти улюблену книгу і просто провести цей вечір за читанням. Адже читати не шкідливо, шкідливо не читати

29.09.2023  Трагедія Бабиного Яру


Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окурантами мирного населення і військовополонених.

Найтрагічнішими стали 29-30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв - мешканців Києва. Ця трагедія стала  всесвітнім символом Голокосту. Це важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні.

Учні ліцею вшанували пам'ять жертв Бабиного Яру. Учитель історії Койдан Наталя Григорівна у 10-х класах провела урок "Національний урок пам'яті жертв Бабиного Яру" і нагадала, що це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому ми, українці, не маємо права забувати про неї так само, як і євреї.

29.09.2023 Книжкова виставка "Бабин Яр: біль нашої памяті"

Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе в Україні. Вона не має терміну давності. Ми повинні з гідністю вшанувати пам'ять загиблих і не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. У бібліотеці ліцею (бібліотекар Хмелько Н.І.) було організовано книжкову викладку "Бабин Яр : біль нашої пам'яті", яка нагадує ціну справжнім цінностям - життю і свободі людини.

Всесвітній день боротьби проти сказу. Зустріч з науковцем

28 вересня 2023 року, у Всесвітній день боротьби проти сказу,  учні 9-11 класів ліцею мали зустріч із кандидатом ветеринарних наук, доцентом НУБіП Шевчуком Віктором Миколайовичем та прослухали навчальну лекцію "Проблема сказу в Україні". Матеріал було викладено доступно, цікаво та актуально 

27.09.2023 Виставка "Осінній вернісаж"


Ось і закружляла нас красуня-осінь у своєму осінньому вальсі. 

Розмаїття квітів, овочів, фруктів утілилися в чудові та цікаві композиції учнів, які 26 вересня організували виставку "Осінній вернісаж". З квітів, осіннього листя, гілочок, шишок, картоплі та інших природних матеріалів учні створили справжні шедеври, в яких фантазії не було меж.

Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами та дарами природи.

21.09.2023  День миру та благодійний ярмарок


Сьогодні, 21 вересня, у День миру ми зібралися на ярмарок. Ліцейні родини відгукнулися, і спільними зусиллями ми зібрали більше 15 тис. гривень на допомогу ЗСУ. 

Бажаємо усім нам мирного неба. Бажаємо творити добро, адже це наша країна, наша земля – адже нам з вами тут жити!

19.09.2023  Цікаві уроки біології в НУБіП України. Профорієнтаційна робота


Учні 10-х класів відвідали кафедри фітопатології та біотхенології в НУБІП.

Ознайомлилися з лабораторіями та методами дослідження в біології та екології. Цікавим та доцільним було спілкування з викладачами щодо майбутнього вибору професій учнями та вступу до ВНЗ.

Запрошуємо на ярмарок

Шановні учні та батьки!

  Запрошуємо вас на ярмарок, який відбудеться у ліцеї 21 вересня 2023 року на День миру. 

Пампушки, горішки, вареники, деруни, піцу, галяретки і панакоту, малину і виноград, шарлотку,  пиріг зі шпинатом, сосиски в тісті, макаруни і кекси, торти та пляцки, узвар, чай,  квас і, навіть, мохіто, а також   браслети, малюнки, патріотич ні аксесуари  можна придбати на благодійному осінньому ярмарку. Сподіваємося, що кожен клас приготує особливі смаколики – домашню випічку, тістечка, фрукти та  креативно та цікаво оформить свій стіл.

 Особливо наполягаємо на дотриманні санітарно-гігієнічних вимог, умовах виготовлення та зберігання продукції, необхідності  продавати у рукавичках.

   Виручені кошти будуть перераховані на відкритий у соціальній мережі рахунок на ім”я мами нашої учениці, яка воює у лавах ЗСУ.

  💙💛 Не забуваймо, що саме завдяки військовим, які боронять нашу землю, можемо спокійно  навчатися і працювати. 💙💛

16.09.2023 Всеукраїнський марш прибирання

Педагогічний колектив ліцею долучився до акції "Всеукраїнський марш прибирання". Територія нашого ліцею стала більш затишною та чистою

День фізичної культури і спорту в Україні

Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем" як найкращі футболісти Європи.

Визнана в світі й українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) - це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей. Свято фізичної культури і спорту відзначається в Україні повсюду. Це і День тренера, і День спорту, і урочиста дата для всіх, хто цінує і шанує заняття спортом, одночасно.

Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчиху Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.

В 2023 році День фізичної культури і спорту України припадає на 9 вересня.

Учні ліцею взяли участь у спортивних змаганнях та "веселих стартах".

ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ЗНАНЬ 

Дорогі школярі, батьки, вчителі!

Вітаємо вас зі святом першого дзвоника!

Нехай його радісне звучання переможе сигнали тривожних сирен!

Бажаємо вам успіхів у новому навчальному році, натхнення, впевненості, захопливих відкриттів, нових перемог та постійного прагнення бути кращими.

Безпечного всім навчання та мирного неба над головою.

З Днем знань!

СТРУКТУРА 2023/2024 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Початок навчання – 1 вересня 2023 року. Закінчення навчального року для учнів 1-11-х класів – 31 травня 2024 року.

Навчальний рік поділити на 2 семестри:

І семестр

з 1 вересня по22 грудня 2023 року
ІІ семестр

з 8 січня по 31 травня 2024 року

Канікули

ОСІННІ

з 23 жовтня по 29 жовтня 2023 року
ЗИМОВІ

з 23 грудня 2023 року по 7 січня 2024 року
ВЕСНЯНІ

з 25 березня по 31 березня 2024 року

ОСТАННІЙ ДЗВОНИК – 31 ТРАВНЯ 2024 РОКУ

 

Проведення компенсаторних занять щодо подолання освітніх втрат і освітніх розривів, державна підсумкова атестація та інші заходи, передбачені освітньою програмою, – до 28 червня 2024 року.

Враховуючи безпекову ситуацію в умовах воєнного стану та інші фактори, що можуть вплинути на організацію освітнього процесу, в подальшому можливе внесення змін до структури навчального року.

29.08.2023 День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

   Сьогодні, 29 серпня, відзначається День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

         Пам’ятний день був встановлений Указом президента Володимира Зеленського в 2019 році задля вшанування героїв, загиблих під час Іловайської трагедії. Воїни віддали свої життя у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України.

          Метою Дня пам’яті захисників є нагадування громадянам країни про подвиг загиблих воїнів.

         Символом дати виступає квітка соняшника, адже у дні Іловайської трагедії саме вона рясніла на полях. 

      У День пам’яті захисників приспущено Державний Прапор на будівлі ліцею, у бібліотеці зроблено тематичну книжкову й фотовиставки.

Педагогічний та учнівський колективи разом з усією Україною вшановують полеглих воїнів загальнонаціональною хвилиною мовчання.

Урочисте вручення атестатів випускникам ліцею  

Вже відлунали останні дзвоники, позаду – напружена пора зовнішнього незалежного оцінювання, і ось – випускний бал, до якого одинадцять років, як по східцях, довелося підійматися випускникам 11-х класів.

23 червня Еколого-природничий ліцей №116 міста Києва проводжав у доросле життя своїх випускників, яким незабаром доведеться складати перший власний іспит на дорослість. Попереду незвiдана даль, а позаду батькiвський поріг та рідний ліцей.

Нових знань, нових вражень та нових досягнень у майбутньому! Щоб усі ваші плани та цілі стали реальністю, а перші кроки у самостійне майбутнє були легкими! Бажаємо сміливо йти вперед, не боятися перешкод і отримувати від життя лише яскраві враження! Зумійте реалізувати себе, розвинути свої здібності, здобути потрібну професію. То ж у добру путь, дорогі випускники!

Вручення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти випускникам 9 класу

23 червня 2023 року в еколого-природничому ліцеї №116 міста Києва відбулось свято  вручення свідоцтв про  базову середню освіту учням 9 класу.

Кінець 9-го класу – значна подія в житті школярів. Отримано базову середню освіту, багато хто вже не повернуться до ліцею після літа: стануть учнями спеціалізованих шкіл, продовжать освіту в коледжах, училищах. Та й ті, хто залишиться в ліцеї, повинні усвідомити себе цілком дорослими людьми, які приймають самостійне рішення про свою подальшу долю.

Слід відмітити, що багато учнів саме цього випуску захищали честь ліцею на різних змаганнях, олімпіадах, інтелектуальних конкурсах, виборювали призові місця та були переможцями.

Дорогі випускники! Покидаючи стіни рідної школи не забувайте, ви вчилися для того, щоб розум і серце віддавати людям, суспільству, що зростило вас. Бажаємо випускникам та їх батькам здійснення всіх мрій, добробуту родинам та віри у власні сили. Щастя та успіху всім!

Останній дзвоник 2023

Вітаємо із завершенням навчального року!

Бажаємо всім учням літніх канікул під мирним небом України.

Випускникам – відмінного старту на дорослому життєвому шляху.

А вчителям – гордості й захопленості від успіхів своїх учнів та вихованців!

09.06.2023   Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід "Рух - це здорово"

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей  у ліцеї відбулися спортивні заходи під девізом "Рух - це здорово". Учителі фізичної культури Андрієвський Андрій Петрович  та Лук'янов Максим Геннадійович організували заходи, які були покликані заохотити учнів до занять фізичною культурою та спортом, формування здорового способу життя.

31.05.2023 "Зоряний Олімп". Нагородження учнів-переможців олімпіад, МАН, конкурсів 

У рамках "Фестивалю наук" та Декади ліцею відбулася церемонія вручення нагород учням нашого ліцею, які  показали високі результати на різних рівнях Всеукраїнських олімпіад, конкурсів, турнірів і змагань.

Традиційне свято обдарованої молоді “Зоряний олімп”  – це своєрідне підбиття підсумків навчального року, упродовж якого діти старанно працювали, не зважаючи на тривоги, вимкнення електроенергії та постійні стреси воєнного часу.

Заслужені нагороди ліцеїстам вручила директор ліцею Таміла Олексіївна Авраменко.

Адміністрація ліцею вітає обдарованих ліцеїстів та їхніх вчителів з високими досягненнями та бажає завжди досягати поставлених цілей, аби ліцей і далі міг пишатися своїми учнями. 

31.05.2023    Фестиваль наук

 У рамка Декади ліцею, присвяченій Дню науки, відбувся Фестиваль наук. Учні презентували різні науки: історію (7-Б), англійську мову (7-А), біологію (8-А), екологію (8-Б), математику (9 клас), географію (10-А), Захист України (10-Б), українську мову (11-А), кібернетику (11-Б), хімію (11-В). Захід проходив у формі проєкту-виставки та креативного захисту.  Ліцїсти були творчими, оригінальними, згуртованими. 

Всі науки то – суть буття,

За ними наше з вами майбуття.

Бо в кожному живому організмі діють закони – 

Її камені наріжні. І хімія, і фізика, і математика,

І географія, і біологія, і інформатика – 

Не просто дисципліни на уроках,

А в світ майбутній учнів перші кроки.

29.05.2023 Екологічний проєкт «Нас єднає любов до природи» (стендове фото)

26.02.2023 Виставка-конкурс «Класна» стіннівка» 

26.05.2023  Конкурс малюнка на асфальті  «Намалюю свою мрію»

25.05.2023 Станційна предметна гра-квест  «Світ в твоїх руках»

Гра-квест  «Світ в твоїх руках»– це ігрова пригода, під час якої учасники десяти команд-класів відповідно до своїх маршрутних листів подолали 7 станцій: "Географічна", "Українознавча", "Фізична", "Еколого-біологічна", "Математична", "Хімічна", "Ліцейна" та виконали завдання для досягнення мети. На предметних станціях були запропоновані різноманітні завдання креативного змісту: предметні запитання, кросворди, ребуси, загадки тощо. Але кінцевою метою квесту було завдання – зібрати зашифрований вислів видатних людей про збереження природи та охорону навколишнього середовища. Перемогла команда, що виконала всі завдання швидше за інших та отримала найвищі бали за пройдені завдання.  Перемогу здобули команди 11-б та 8-Б класів. Цілий урок позитивного настрою, продуктивного екологічного мислення, духу співпереживання, лідерства, перемоги – ось результат гри-квесту «Світ у твоїх руках».

25.05.2023 Конкурс учнівської творчості «Світ рукотворного дива». Виставка індивідуальних робіт учнів

     Сьогодні ліцей  наповнився теплом і затишком від краси світу рукотворного дива, яке виконали учні.   Композицій  було багато і на будь-який смак. Вони вразили глядачів своїм естетичним оформленням, творчим підходом, креативністю. Кожна шептала свою казку...  Дякуємо учасникам виставки  за творчий підхід та активну життєву позицію.

24.05.202 Зустрічі з науковцями. Екскурсії до наукових центрів, закладів. Слайд-звіт, захист проєкту

        Правильний вибір професії – одна зі складових успіху сучасної людини. Ситуація на ринку праці в усьому світі і в економіці України динамічно змінюється. Щоб реалізувати себе і досягти бажаних висот у майбутній трудовій діяльності, необхідно заздалегідь приділити належну увагу профорієнтації. Еколого-природничий ліцей №116 міста Києва систематично організовує екскурсії до закладів вищої освіти та сприяє спілкуванню ліцеїстів з науковцями. Про те, які заклади вищої освіти відвідали учні та з якими викладачами вони провели зустрічі,  розповіли учні у проєкті «Зустріч з науковцями". Особливо цікавими та корисними були екскурсії до НУБіП України. Факультети закладу, кафедри, лабораторії, музеї гостинно відчиняли свої двері. А мудрі та досвідчені доценти, професори, академіки в доступнійй для учнів формі розповіли про творчий науковий освітній процес в закладі. 

23.05.2023 Спортивно-екологічне зманання "У здоровому тілі-здоровий дух"

У другий день Декади ліцею були проведені спортивні змагання. Мета цього заходу - формування в дітей свідомої потреби регулярної рухової активності та мотивації до занять фізичною культурою та спортом. Учні ліцею відчайдушно змагалися за перемогу в кожному із запропонованих конкурсів. Під час змагань школярі показали, як уміють достойно долати труднощі, підтримувати свої команди, проявили згуртованість, організованість, самостійність, дружбу та взаємовиручку.

 Спортивне свято – це свято здоров’я. Кожен, хто сьогодні був учасником або вболівальником, отримав заряд бадьорості й зміцнив своє здоров’я. 

За результатами змагань призові місця розподілилися так:

У командному заліку І місце посіли 8-Б та 11-Б класи, ІІ місце - 7-А та 10-Б класи, ІІІ місце - 7-Б та 9 класи.

В індивідуальному заліку перемогу здобули такі учні: Коробка Захар (11-В), Плотніков Богдан (11-Б), Малий Владислав (11-В), Домбровська Софія (11-А), Рябоконь Катерина (11-Б), Ободянська Валерія (11-В), Шиков Артем (10-А), Коробська Ольга (10-А), Мажуга Ілля (10-Б), Бондаренко Ангеліна (10-Б), Баць Марина  (9 кл.), Васільєв Данило (9 кл.), Дубінін Ельдар (9 кл.).

У змаганнях з волейболу І місце вибороли учні 10-Б класу, ІІ місце - учні 9 та 10-А класів.

У змаганнях з футболу І місце посіли команди 11-А, 11-Б, 11-В класів.

В естафетному забігу з передаванням палиці взяли участь всі класи. І місце посіли учні 11-Б класу, ІІ місце - 8-А класу, ІІІ місце - 9 класу. "Веселі старти" проведені між командами учнів 7-8 класів. І місце вибороли учні 8-А та 8-Б класів, ІІ місце - 7-А класу, ІІІ місце - 7-Б класу.

Дякуємо спортивній спільноті ліцею за внесок у розвиток фізичної культури і спорту та бажаємо всім спортсменам міцного здоров’я, великої удачі, наполегливості, наснаги та перемог!

22.05.2023  Ерудит –марафон «У світі наук»

        Розпочалася Декада ліцею, присвячена Дню науки, мета якої — заохотити ліцеїстів до навчання, переконати їх, що найсерйозніша наука може стати доступною й цікавою.

     Під час Ерудит –марафону «У світі наук»  команди  пересвідчилися, що науки — це не тільки знання і відкриття, а й простір для творчості.

       В інтелектуальній грі  взяли участь учні 7-11 класів.  Учасниками було розіграно 5 конкурсів та 30 запитань:  1-й конкурс – розминка «У світі наук», 2-й конкурс «Продовжіть вислів», 3-й конкурс «Про який винахід іде мова?»,  4-й конкурс «Необхідна річ» (чорна скринька), 5-й конкурс «Яким би було наше життя …» (пантоміма).

Гра пройшла з небувалим азартом, інтелектуальні сутички були захоплюючими.

Перемогу здобули команди 8-А та 11-В класів.

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 15 по 21 травня у ліцеї пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху

18.05.2023 День вишиванки в ліцеї

День вишиванки кожного року в нашій державі відзначають у третій четвер травня. Його започаткували в 2006 році, аби підтримати традиційний український одяг та вшанувати нашу культуру.

Тепер вже традиційно в День вишиванки українці одягають національний одяг, аби продемонструвати світові свою самоідентифікацію та національний код.
Для українців вишиванки – це оберіг, до якого ми звертаємося в особливих випадках. Вишивка різних регіонів, різних кольорів, але ідея одна! Ми пишаємося тим, що ми українці, і так тримаємо зв’язок із прадавніми поколіннями.

18 травня 2023 року в Будинку дитячої та юнацької творчості Голосіївського району відбулося нагородження учасників і переможців І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

17.05.2023  Розважально-пізнавальна гра "Пізнай Європу"

Цікаво та весело було на розважально-пізнавальній грі "Пізнай Європу", яку підготувала Рада лідерів для учнів 8-х класів. Усі охочі об'єдналися в команди і рандомно отримали одну із країн Європи. Восьмикласники віталися мовою обраної країни, читали вірші, демонстрували прапори держав, влаштували дегустацію страв

7-Б клас на екскурсіях в НУБіП України

Учні відвідали Голосіївську навчально-дослідну пасіку та кафедру бджільництва, навчально-науково-виробничу лабораторію конярства, Музей анатомії кафедри анатомії та гістології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка

16.05.2023 9 клас на екскурсії в КНУ імені Тараса Шевченка (географічний факультет)

Провідний в Україні освітній, навчально-методичний і науковий центр із підготовки фахівців географічних спеціальностей зустрів учнів 9 класу нашого ліцею. Факультет готує нове покоління освічених та конкурентоздатних спеціалістів, які можуть розуміти глобальні, регіональні й локальні проблеми розвитку природних та господарських систем, пропонувати конструктивні рішення з оптимізації їхнього функціонування, бути відповідальними за раціональне використання й збереження природного середовища та сталий розвиток українського суспільства.

На факультеті діють наукові школи з регіонального географо-екологічного аналізу, суспільно-географічних досліджень в Україні, гідроекологічних досліджень, картографічних та геоінформаційних досліджень.Учні з цікавістю сприйняли інформацію про заклад та умови вступу навчання в ньому.

Учні дякують адміністрації закладу у сприянні з організації та проведенні екскурсії. 

"Нам 👬👫👭сподобалось! Хочемо поділитись фото та відеороликом з чудового заходу,"- висловили думку про екскурсію ліцеїсти.  

                 16.05.2023      8-А на кафедрі автоматики та робототехнічних систем ім. академіка І.І. Мартиненка

Вибір майбутньої професії є важливим і непростим кроком у житті кожної людини.

На кафедру автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України завітали учні 9, щоб познайомитись із змістом спеціальності  автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка.  У лабораторіях робототехнічних комплексів та систем учні отримали задоволення від знайомства з високотехнологічними пристроями, ознайомилися з принципами функціонування робототехніки, програмними середовищами та програмуванням роботів, що викликало захоплення та інтерес.

Навчання на кафедрі АРС створює гарні умови для студентів стати інженерами високої кваліфікації, здатних створювати системи автоматизації складних об’єктів із використанням робототехнічних комплексів, використовуючи при цьому інтелектуальні алгоритми управління, що забезпечують високу якість виробленої продукції та економію енергетичних ресурсів. Такі фахівці завжди затребувані на ринку праці.

Це надзвичайно цікава і перспектива спеціальність, а навчання створює всі умови для становлення на ринку праці конкуренто-здатного фахівця.

Сподівємося, що наші учні в майбутньому будуть навчатися в такому престижному закладі.

12.05.2023   Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") І (районний) етап

      На території еколого-природничого ліцею №116 міста Києва відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для середньої та старшої вікових груп. Юні козаки й козачки змагалися у влучності метання гранати, вміло орієнтувалися на місцевості, визначаючи азимут і відстань, вправно надавали домедичну допомогу. Під час майстер-класів вчилися в’язати складні туристичні вузли та сплели понад 5 метрів маскувальної сітки, яка поїде маскувати наших мужніх захисників. Козацький дух та спортивний азарт, відчуття єдності та вдячність українським захисникам вирували в атмосфері заходу. Всі учасники показали, що вони гідні нащадки славного козацького роду, справжні козаки і козачки! Діти чудово впоралися з усіма завданнями та отримали подарунки.

       Захід відбувся за сприяння управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації та за підтримки відділу у справах молоді та спорту Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації. Організували та провели змагання педагоги Будинку дитячої та юнацької творчості Голосіївського району міста Києва та педагоги закладів загальної середньої освіти Голосіївського району. 

Фоторепортаж участі команди учнів еколого-природничого ліцею №116 міста Києва у військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»)

10.05.2023  Майстер-клас з надання першої медичної допомоги

Представники Товариства Червоного Хреста провели для учнів ліцею лекцію та майстер-клас з надання першої медичної допомоги. Розпочали захід з теоретичних занять. Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень. Потім були практичні заняття: школярі вчилися виявляти пульс, елементарні ознаки життєдіяльності, надавати першу допомогу при легенево-серцевій недостатності та при отриманні різних видів травм. Учні усвідомили, що навчитися рятувати цінні хвилини життя до приїзду медиків - це головне завдання для кожного. Майстер-клас був цікавим і пізнавальним

8 травня - День пам'яті та примирення

 Відзначати День пам'яті та примирення 8 травня - європейська традиція пам'ятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції  Гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом і переміг його. Другий рік поспіль українці відзначають  цю пам'ятну  дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії. 

Ушановуючи пам'ять тих, хто загинув за рідну землю, учні ліцею щороку покладають квіти до Меморіалу Слави

05.05.2023 Екскурсія учнів 8-Б класу до Голосіївської навчально-дослідної пасіки та на кафедру бджільництва НУБіП України 

“Немає, либонь, благороднішого на світі заняття, ніж пасічникування”, - саме таким висловом славетного сина України Тараса Григоровича Шевченка зустрічає завідувач кафедри бджільництва, професор Повозніков Микола Гаврилович своїх відвідувачів.  Сьогодні відбулася зустріч з учнями нашого ліцею, цікава, захоплююча та пізнавальна. Ліцеїсти дізнались, що бджільництво належить до найдавніших занять українців. Серед великої кількості пасік України, які займаються розведенням бджілок та виготовленням найсмачнішого меду, почесне місце займає Голосіївська навчально-дослідна пасіка єдиної в Україні кафедри бджільництва НУБіП України. Тут  створені всі умови для отримання студентами сучасних знань і підготовки висококваліфікованих фахівців для галузі бджільництва. Учні наочно побачили, як утримуються бджоли у вуликах різних систем і конструкцій, відвідали лабораторію медоносних та лікарських рослин. У музеї бджільництва учні побачили різноманіття продукції бджільництва та пасічний інвентар. По закінченню екскурсії  Микола Гаврилович пригостив учнів запашним медом та чаєм з лікарських рослин  Голосіївської навчально-дослідної пасіки.

Впевнені, що проведена робота буде мотивувати нашу молодь до навчання у славетному НУбіП України.

Дякуємо за змістовну екскурсію!

03.05.2023    8-А клас на екскурсії в навчально-науково-виробничій 

лабораторії конярства НУБіП України


    Ліцеїсти мають унікальну можливість відвідувати навчально-науково-виробничу лабораторію конярства НУБіП України, яка знаходиться неподалік ліцею. Цікаві та пізнавальні екскурсії проводить Повозніков Микола Гаврилович, доктор с.-г. наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України. З розповіді викладача учні дізналися про заснування лабораторії та проведення реконструкції в ній, про утримання коней різних порід, про розведення, селекцію та реалізацію шетлендських поні. Також ліцеїсти здобули додаткові знання про особливості годівлі й напування коней, їх догляду, утримання та використання протягом дня, порядку запрягання й розпрягання, складання збруї.  Неймовірно велику кількість позитивних емоцій, радість і щастя отримали діти, спілкуючись з такими красивими та граціозними тваринами нашої планети.

Дякуємо Миколі Гавриловичу Повознікову за чудову екскурсію!

28.04.2023   9 клас на екскурсії в Музеї анатомії НУБіП України

      Ліцеїсти завітали до Музею анатомії кафедри анатомії та гістології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка та на власні очі побачили унікальне зібрання анатомічних експонатів, що представляють фауну усіх континентів. Тут є скелети носорога, жирафи, пітона та інших екзотичних тварин. Найбільш представлені в музеї кісткові матеріали хребетних, насамперед ссавців, є й кістяки птахів, плазунів та риб. Інтер'єр прикрашають опудала, зроблені таксидермістами музею. Велика та унікальна колекція музею активно використовується в освітньому процесі. Учні нашого ліцею також мають можливість познайомитися з будовою тіла найрізноманітніших представників світової фауни, поглибити та удосконалити свої знання з біології та анатомії. Заняття з 9-класниками провів Стегней Микола Михайлович, доцент кафедри анатомії та гістології тварин ім. акад. В. Г. Касьяненка Національного університету біоресурсів і природокористування України.

28.04.2023    8-Б клас на екскурсії в навчально-науково-виробничій 

лабораторії конярства НУБіП України

26 квітня -  Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня 2023 року відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. З того часу в цю дату в Україні  щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи,  а також вшановують ліквідаторів наслідків аварії. У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу. Щороку в цей день проходять пам'ятні заходи. Чорнобиль -це вже історія, але дітей треба навчити вболівати за минуле своєї країни, щоб протистояти злу, насильству, руйнуванню.

Всеукраїнський конкурс наукових робіт "Юний дослідник"

22.04.2023 року на базі факультету захисту рослин, біотехнологій та екології НУБіП України  в рамках профорієнтаційної роботи та з метою об'єднання талановитої молоді України відбувся І Всеукраїнський конкурс наукових робіт для школярів 9-11 класів "Юний дослідник". Вихованці відділення екології та аграрних наук наукового товариства ліцею  "Джерело"  представили на конкурс 2 наукові роботи та посіли призові місця: Кузьмич Ірина Альвіанівна, учениця 9 класу, тема "Квіткові паразити рослин", ІІ місце; Венідиктова Вероніка Романівна, учениця 10 класу, тема "Особливості розвитку борошнистої роси яблуні", ІІІ місце. Подякою за підтримку та високий рівень підготовки школярів до участі в конкурсі наукових робіт нагороджена Малошевич Наталія Іванівна, учителька біології та екології. 

Адміністрація ліцею висловлює ПОДЯКУ ученицям-переможницям конкурсу та педагогу ліцею. 

21.04.2023 День цивільного захисту      

Евакуація та практичні дії 

      З метою перевірки своєчасності виходу здобувачів освіти та педагогічних працівників відбулася практична евакуація з приміщень закладу освіти. Вихід учасників освітнього процесу тривав близько 3 хвилин. Після шикування продемонстровано дії рятувальників, роль яких зіграли здобувачі освіти. На лінійці показано швидкість та правильність надягання протигазів, спеціальних костюмів захисту від хімічної та біологічної зброї, дії медичного персоналу, дії війсковослужбовця в бою за умови застосування противником отруйних речовин, правила перенесення постраждалих та надання їм першої медичної допомоги.

Адміністрація ліцею висловлює ПОДЯКУ вчителю предмету "Захист України", кандидату військових наук, полковнику Андрієвському Андрію Петровичу та його вихованцям за якісну підготовку та результативне проведення Дня цивільного захисту

21.04.2023         День цивільного захисту в ліцеї

Виховні години та майстер-класи 

У класах проведено виховні бесіди з безпеки життєдіяльності та показові інструкторсько-методичні практичні майстер-класи, до яких долучилися  учні 10-11 класів.  Здійснено повторення правил із пожежної безпеки, правил дорожнього руху, правил користування індивідуальними засобами захисту, алгоритму дій під час загрози чи виникнення надзвичайної ситуації: катастроф (різних видів), стихійного лиха.  Учні 10-11 класів під керівництвом учителя предмету "Захист України" Андрієвського Андрія Петровича продемонстрували знання, вміння, професійну майстерність у сфері цивільного захисту

Декада біології (03-14.04.2023)

Традиційно у квітні в ліцеї проходить Декада біології. Завданням декади було підвищення інтересу учнів до навчальної діяльності, формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок з біології. Під час декади було проведено багато різноманітних заходів, зокрема вікторини «Птахи» та Знайомі незнайомці» (7 кл.), пізнавальний квест «Лабіринтами біології (8-9 кл.). Запам'ятаються учням 8-9 класів екскурсії до НУБіП України:  на  факультет ветеринарної медицини,  до Музею анатомії, де завідувач музею Стегней Микола Михайлович провів захоплюючу екскурсію, та на факультет захисту рослин, біотехнологій та екології, де  учні відкрили для себе багато нового, цікавого разом з доцентом кафедри фітопатології  ім. акад. В.Ф Пересипкіна Баштою Оленою Валентинівною. Важливо, що учні ліцею мають бажання розвиватися, досягати нових вершин не тільки на рівні шкільних знань, а й у спектрі додаткової інформації.


12.04.2023              Виставка «Озвались дзвони Великодні»

З метою примноження традицій українського народу, виховання в дітей почуття любові до рідного краю та відродження  звичаїв і обрядів українського народу 12 квітня у ліцеї відбулася виставка поробок до Великодня. Усі учасники відповідально поставилися до створення та підбору яскравих тематичних пасхальних декорів та приготували безліч композицій, які милують око своєю красою і розмаїттям. Кожен виріб неповторний, адже в нього  вкладена  дитяча праця та позитивні емоції.

До цього цікавого заняття педагоги долучили родини своїх вихованців, бо Великдень – сімейне свято, і одне із завдань цього дня – об'єднувати людей.

Виставка принесла  дітям багато радості , позитивні емоції та незабутні враження.


12.04.2023                    Розважальний конкурс "Хто зверху!"

Самоврядування провело розважальний конкурс, у якому дівчата та хлопці  сьомих класів вирішували, хто сильніший та розумніший. Участь у змаганнях узяли учні 7-А та 7-Б класів. Свої вміння та навички школярі змогли показати в 7 конкурсах «Вірю - не вірю», «Хто я?», «Збери літери», «Бліц», «Знавець карти», «Вгадай країну» та «Вгадай пісню». За результатами вирішального конкурсу перемогу здобула команда 7-А класу.

12.04.2023            Гра-квест"Анатомічними лабіринтами нашого ліцею".

У рамках декади біології було проведено гру-квест з анатомії для учнів 7-9 класів. Мета заходу: розширити зання учнів про функціональні системи організму людини, будову органів та їх захворювання. Учні проходили контрольні станції: "Цікавинки хімії, "Живі організми", "Смаколик", "Гіпократ", "Людина -свято!" - та виконували завдання. Ініціативніть, згуртованість, толерантність притаманні всім учасникам конкурсу. Всі команди здобули переможні місця та нагородженні грамотами. Перше місце посіла команда 9-класників. Вітаємо!

12.04.2023         Конференція з основ практичної астрономії

У рамках декади фізики та астрономії в 11 класі проведено наукову конференцію з метою розширення знань з астрономії, ознайомлення з цікавими фактами Сонячної системи. Учні розповіли про небесні світила, небесну сферу, сузір’я, закони Кеплера, сонячний календар. Космічні мандри допоможуть учням зрозуміти особливе місце Землі серед планет системи, неповторність її умов, що зробили можливим життя на нашій планеті, залишать незабутні враження

11.04.2023 Учасники I (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

Інтелектуальна гра-вікторина "Відун"

08.04.2023 проведено суботник на території ліцею

06.04.2023    Випускники еколого-природничого ліцею № 116 відвідують 

День відкритих дверей в НУБіП України


День відкритих дверей 6 квітня 2023 року зібрав у стінах НУБіП України майбутніх абітурієнтів з різних освітніх закладів України. Серед них були і випускники та старшокласники нашого ліцею. Зустрічі з цікавими людьми, презентації наукових здобутків університету, знайомство із студентським активом, спілкування в дружньому колі,  майстер-класи та багато інших змістовних заходів задля розкриття особистого потенціалу та допомоги у виборі майбутнього фаху були організовані в закладі. Ліцеїсти відвідали факультети: інформаційних технологій, захисту рослин, біотехнологій та екології, економічний, гуманітарно-педагогічний, побували на кафедрах, в лабораторіях. Викладачі факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Олена Башта та Віра Бородай  показали учням ліцею лабораторії, в тому числі й ННЛ біотехнології та клітинної інженерії, яка є структурним підрозділом кафедри екобіотехнології та біорізноманіття. Учні ознайомилися з дослідженнями в галузі біотехнології, фізіології, біохімії, мікробіології, молекулярної біології та клітинної інженерії, побачили, як рослинки розмножують мікроклональним методом, як проводять діагностику хвороб молекулярними методами.

Наша сила – в єдності. Спільними зусиллями ми допоможемо школярам зробити свій професійний вибір.

28.03.2023    Творчий звіт учителів, які проходять атестацію в 2022-2023 навчальному році.  Засідання атестаційної комісії ліцею


У цьому навчальному році проведено узагальнення досвіду роботи вчителів ліцею:

Воронкової Людмили Олександрівни, вчительки української мови та літератури, за темою: "Розвиток самосвідомості та підвищення мотиваційної діяльності учнів в умовах змішаного навчання";

Килимник Нелі Яківни, вчительки математики, за темою: "Формування різних груп компетентностей на уроках математики";

Малошевич Наталії Іванівни, вчительки біології та екології, за темою: "Використання інформаційно-комунікативних технологій на уроках біології та екології";

Кожем’яко Ярини Василівни, вчительки фізики, за темою: «Формування ключових  компетентностей учнів на уроках  фізики»

Декада географії

План проведення декади географії  13.03.2023-24.03.2023:

 Урок з предмету "Захист України" в 10-Б класі

Вчитель предмету "Захист України" 

Андрієвський Андрій Петрович

Урок біології в 7-Б класі на тему "Форми виділення у тварин"

Вчителька біології та екології 

Малошевич Наталія Іванівна

 Урок-захист проєктів з української літератури в 10-А класі на тему " М. М. Коцюбинський. "Тіні забутих предків" 

Вчителька української мови та літератури 

Воронкова Людмила Олександрівна

            Міський інтелект-турнір

 23 березня відбулася супергра сезону 2022-2023 навчального року "Інтелект-турнір" в режимі онлайн на базі Київського Палацу дітей та юнацтва. Команда нашого ліцею "Голосіївські джерела", виборовши І місце в районному етапі, здобула право бути учасником міського етапу, в якому брали участь 28 команд закладів загальної середньої освіти міста Києва. Учні 9 класу Кузьмич Ірина, Лозовицька Анна, Мельничук Марія, Клініч Владислав, Бовдуй Максим, Олійник Антон гідно змагалися, продемонстрували свої знання та інтелект. Гра складалася з 4 етапів та 16 запитань. Команда дала правильні відповіді на 11 запитань і здобула 24 бали з 33 можливих. Вітаємо! Нових конкурсів та перемог! 

Декада української мови та літератури. Шевченківські дні в ліцеї

Зі свіжим березневим вітром, з теплим леготом  весни приходить до нас, українців, величне свято –  день народження Т. Г. Шевченка, великого сина України. За традицією в березні в ліцеї проводиться Декада української мови та літератури, під час якої ми не просто вшановуємо пам’ять про Т. Шевченка, а всім серцем прагнемо відчути його невмируще слово, розширити знання про Великого Кобзаря, бо життя Тараса Шевченка — як спалах яскравої зірки.  Ліцеїсти також мають змогу в рамках Декади поринути в багатющий світ краси українського слова, провести цікаві уроки про скарби рідного слова, усні класні журнали, уроки спілкування, інтелектуальні конкурси та змагання. 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ у Київському університеті культури і мистецтв

Конкурс талантів ліцею "Шлях до визнання"

209 років з дня народження видатного українського поета, письменника і художника - Тараса Шевченка

Сьогодні виповнюється 209 років з дня народження видатного українського поета, письменника і художника - Тараса Шевченка. Для вас добірку маловідомих фактів про генія українського народу. До речі, перша письмова згадка гасла, наближеного до Слава Україні, з’явилася у творі Тараса Шевченка "До Основ’яненка" (у 1840 році).

БІБЛІОТЕЧНІ ЗАХОДИ

Бібліотекар Хмелько Наталія Іванівна провела заходи для учнів та педагогічних працівників ліцею: 21 лютого - Міжнародний день рідної мови, 25 лютого - 152 річниця від дня народження славетної письменниці Лесі Українки. Відвідувачі ознайомилися з книжковою виставкою, переглянули презентації, продекламували поетичні твори.

РІК НЕЗЛАМНОСТІ

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Це свято відзначає вся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки й передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.  До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся ліцейна родина.  Учні 7 класів   провели мовознавче коло (імпресія-меседж) «Золоте серце української – батьківської й материнської…», учні 9 класу презентували композицію «Нам чужого не треба! Нам лиш СВОЄ зберегти!»  Свято продовжив мовознавчий гравікон «Авторська мовознавча кухня».  Відомий "професійний шеф-кухар Ектор" зі своїми помічницями (11 клас) запросили  на зустріч до кав'ярні, де команди 7-11 класів змагалися за звання кращого знавця української мови. Проведено конкурс «Грамотій», гру «Живе словечко: прочитай по губах», мовну вікторину "Хто швидше",  конкурс скоромовок-спотиканок «Хто може повторити?» Богиня Олімпія урочисто до Міжнародного Дня рідної мови відкрила олімпійські ігри з різних видів мовознавчого спорту: орфографічного пейнтболу, синтаксичного фігурного катання, лексичної художньої гімнастики, фразеологічного фехтування  та граматичного біатлону. Свято супроводувалася музичними композиціями та декламацією віршів про мелодійну та співучу українську мову. Мовознавче свято завершилося посиденьками в кав'ярні Ектора, де подавали запашний чай та солодощі. На святі панувала дружня та доброзичлива атмосфера. 

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

У понеділок, 20 лютого, в Україні вже вдев'яте відзначають День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Пам'ять про жертовність, героїзм і патріотизм Героїв Небесної Сотні додає нам наразі сил і впевненості в боротьбі з країною-агресором. Цього року навіть повітряна тривога не стала на заваді. Класні керівники 11 класів Килимник Н.Я., Воронкова Л.О. та Пономарьова О.Л. провели виховні години в укритті.

Районний етап міського конкурсу читців, присвяченого творчості Тараса Шевченка 

Уривок із  балади Т.Шевченка "Лілея" у виконанні Софії Домбровської (11 кл.)

День профорієнтації в ліцеї

16 лютого 2023 року Київський національний університет культури і мистецтв  провів  онлайн зустріч з учнями 11 класів нашого ліцею. Майбутні абітурієнти відчули атмосферу студентського життя, дізналися про особливості навчального процесу закладу вищої освіти, переваги та можливості,  отримали побажання  обрати свій шлях професійної кар'єри.

14 лютого- день закоханих

Вас вітає самоврядування Еколого- природничого ліцею № 116 міста Києва. Саме в цей день - день закоханих ми започаткували сторінку в Інстаграм, тож вітаємо вас з цим святом і бажаємо міцного кохання.

"Любов виникає з любові: коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю"  Григорій Сковорода

Конкурс читців, присвячений творчості Тараса Шевченка

З метою  залучення учнівської молоді до вивчення , осмислення  та сприйняття творчої  спадщини Кобзаря    9 лютого у ліцеї пройшов шкільний етап міського конкурсу читців, присвяченого творчості Тараса Шевченка. У конкурсі взяли участь учні 7-11 класів. Вони майстерно декламували вірші, які сьогодні звучать особливо актуально.

Запрошуємо на навчання

Оголошення Загальне.pdf

Щиро вітаємо з Новим роком! Бажаємо всіх земних благ. Нехай 2023 рік подарує найголовніше - перемогу та мир. А ще - надії на світле майбутнє.


Відбувся ХІІІ Міжнародний мовно-літературний  конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (20.12.2022)

З метою вшанування творчої спадщини Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської та студентської молоді, виховання в молодого покоління поваги до мови і традицій українського народу в ліцеї проведено ХІІІ Міжнародний мовно-літературний  конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

На фото учасники конкурсу: Дзюба Давид (7 кл.), Семенюк Денис (7 кл.), Дудник Софія (8 кл.), Мельничук Марія (9 кл.),  Міндер  Анна (10 кл.),  Венідиктова  Вероніка (10 к.), Литвиненко Наталія (11 кл.)

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Сьогодні, як ніколи, важливо підготувати школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршує ться. Необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров'я.

  З 12 по 18 грудня у ліцеї пройшов Тиждень знань з основ життєдіяльності. У рамках тижня були проведені заходи з метою формування у підлітків свідомого ставлення до свого життя та здоров'я, популяризації основних правил безпечної життєдіяльності, розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя, виховання гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти. Такі заходи вкрай важливі, так як спрямовані на збереження життя і здоров'я дітей. Отримані знання допоможуть дітям не розгубитися в надзвичайних ситуаціях

Декада англійської мови в ліцеї (07-20.12.2022)

План проведення декади

Конкурс кросвордів та пазлів “English speaking countries in questions and puzzles”

Відеоподорож до Британії «Britain by our eyes»

 Краєзнавча вікторина “Do you know that..?”

Конкурс-змагання «Найкращий знавець англійської мови»

Виготовлення проектів «Веселі хвилинки англійською мовою»

Конкурс «Що ти знаєш про англійську мову?»

Розучування англомовних пісень

Конкурс на краще читання вірша «I learn English, because…»

Виставка книг «Англійська-шлях до Європейського майбутнього»

Підготовка до участі у захисті МАН з англійської мови

Конкурс «Найкращі знавці англійської мови»

 «Traditional English tea»

     Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною, а саме англійською мовою є потребою часу.  Метою проведення декади англійської мови є удосконалення знань, вмінь та навичок, отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, естетичних смаків; виховувати інтерес до вивчення англійської мови. 

    Дякуємо учням ліцею та вчителю англійської мови Сіряк Свілані Віталіївні за активну участь у проведенні декади. 

7 грудня – Всесвітній день української хустки 

    Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Вражає, дивує, витвір мистецтва - хустина. Пасує всім до лиця, кожній україночці. Українська хустина була одним з найважливіших елементів народного вбрання та невід’ємною частиною української культури.                                                                                       Сьогодні педагогічний та учнівський колектив ліцею приєдналися до святкування Всесвітнього дня української хустки. Учні розповіли про традиції, пов'язані з українською хустиною, переглянули презентацію, прочитали вірші про цей оберіг та  підтримали флешмоб “Одягни хустку – прикрась себе”.                                                                                                                                                                                Пізнавати українські традиції - це весело та цікаво! Тож, відроджуймо, поважаймо, наші українські традиції — це генетичні скарби нашого народу!

6 грудня - День Збройних сил України


Доблесть і честь солдатів і офіцерів - у цьому справжня сила будь-якої армії. А українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.

У цей день ми вітаємо всіх військовослужбовців і висловлюємо їм глибоку вдячність за наш захист, за впевненість у завтрашньому дні. 

У ліцеї було проведено низку заходів, присвячених  Дню Збройних сил України.

Літературний квест, присвячений 300-річчю з дня народження Г.С.Сковороди

6 грудня учні нашого ліцею взяли участь у літературному квесті, присвяченому 300-річчю з дня народження Г.С.Сковороди, який відбувся у БДЮТ. Команда у складі: Кузьмич Ірини, (9 кл.), Литвиненко Маргарити(9 кл.), Кравчук Анни (9 кл.), Кузьменка Максима (11 кл.) та Харченка Всеволода (11 кл.) швидко виконала всі завдання, показавши свої знання, уміння і витривалість.

 МОЛОДЦІ!

Благодійна акція "Зігрій солдата"

Учні нашого ліцею долучилися до акції "Зігрій солдата". Рада лідерів оголосила збір гуманітарної допомоги нашим військовим. Цьогоріч допомога була адресною - випускникам нашого ліцею, які захищають рідну землю на Донецькому напрямку. Учні приносили все, що може зробити перебування на фронті комфортнішим у зимовий час: теплі речі, продукти тривалого зберігання,  медичні препарати та окопні сввчки. І, звичайно, - дитячі малюнки та листи, які зігрівають мужніх захисників, надають їм крила і наснагу впевнено наближати нашу перемогу. Листи мотивують і нагадують, заради кого захисники терплять ці страждання.

Дякуємо за допомогу волонтерам, зокрема Тавлуй Інні ( до речі, вона теж наша випускниця).

Дякуємо за захист нашим воїнам! 

Усі разом упевнено наближаємо таку жадану ПЕРЕМОГУ!

Декада екології в ліцеї

У рамках декади проводились заходи спрямовані на формування екологічної культури особистості, усвідомлення себе частиною природи, відчуття відповідальності за неї, як за національне багатство, залучення ліцеїстів до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі, а також  виховання в учнів любові до природи рідного краю, дослідження її флори  і фауни, формування екологічної культури.

Проведені заходи мали розвивальний, виховний та пізнавальний характер. Особливо цікавими та повчальними були такі заходи: пізнавальна бесіда «Земля – наш дім»; інформаційно-просвітницька година «Екологічними стежками»; година спілкування в «Сторінками Червоної книги»; екологічна подорож «Цілющі скарби рідної землі»; заняття з використанням дослідів «Що про воду треба знати, щоб її не розтрачати». Під час виховного заняття «Година екологічної грамотності» учні 8 класів на практиці осягнули взаємозв’язок збереження довкілля з економією енергоносіїв ("Енергозбереження. Починаємо з ліцею"), відповідального й раціонального поводження з відходами ("Друге життя непотрібних речей").

Дякуємо всім за небайдужість до проблеми збереження довкілля, активну участь у проведенні декади екології, адже природоохоронна справа залежить від свідомості кожної людини, її відповідальності за долю рідної природи.

Декада математики в ліцеї  

     Математична освіта відіграє важливу роль у формуванні загальної культури підростаючого покоління, його світогляду, сприяє естетичному вихованню дитини, розумінню нею краси навколишнього світу, розвиває уяву, просторове, аналітичне та логічне мислення школярів, стимулює розвиток інтелектуальних здібностей А одним із найбільш важливих факторів успіху при вивченні математики є інтерес до предмета, формуванню якого, зокрема, сприяє проведення тематичних предметних тижнів та декад, що забезпечують не лише залучення учнів до поглибленого вивчення математики в межах шкільного курсу, але й сприяють розвитку особистісних якостей школярів, активізації розумової діяльності, розвитку творчих здібностей учнів.

     Із метою підвищення зацікавленості учнів до занять математикою, розширення кругозору, поглиблення уявлення про використання відомостей із математики у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, сили волі, наполегливості в досягненні навчальної мети з 14  по 25 листопада 2022 р. в  ліцеї було проведено декаду математики. Учні під керівництвом вчителів-предметників  провели тематичні п’ятихвилинки «Математика у нашому житті», «Цікаві уроки математики», конкурси та вікторини з різних математичних питань, розв’язували складні математичні задачі, оформили математичні газети.

    Сподіваємося, що наші  учні відчули красу математики, її важливе значення  в нашому повсякденному житті та більш глибоко усвідомили необхідність вивчення цього предмета.

21 листопада -День Гідності та Свободи

День Гідності і Свободи - важливе державне свято, яке прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини. 

Сьогоднішній день - це підтвердження того, що події 2013-2014 року на Майдані змінили наш народ, об'єднали нас в єдиній, соборній і незалежній Україні. До цієї дати у ліцеї було проведено низку заходів, зокрема, урок у 9-10 класах на тему 

"21 листопада - День  Гідності та Свободи" (вчитель Койдан Н.Г.)

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 14 по 20 листопада у ліцеї  пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху із загальною темою "Безпека на дорогах в умовах воєнного стану". У рамках Тижня було  проведено заходи, спрямовані на попередження дитячого  дорожньо-транспортного травматизму.

18 листопада  в усіх класах відбувся єдиний національний урок "Безпечна дорога додому".

Під час проведення заходів діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати їх у певних життєвих ситуаціях. Усі заходи Тижня були проведені з використанням технологій дистанційного навчання.

10.11.2022             Відбірковий районний етап міської гри "Інтелект-турнір" 

Змагання команд ЗЗСО Голосіївського району міста Києва

Команда учнів 9 класу нашого ліцею, змагаючись у турнірі, продемонструвала інтелектуальні здібності, командну єдність, наполегливість та волю. Ліцеїсти набрали 29 балів із 30 можливих.  Адміністрація ліцею пишається своїми юними обдаруваннями та висловлює подяку всім учасникам команди. 

9 листопада - Днем української писемності та мови 

Мова є душею нації,у її глибинах народилося багато з того,чим може гордитися наш народ. Як море починається з річки,так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора – літописця,шліфувалося у творах Григорія Сковороди поглиблювалось під пером Івана Котляревського,удосконалювалося І.Нечуєм – Левицьким, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями. 

Під час війни слова "Наша мова - наша зброя" набули особливого значення! 

Моя прекрасна українська мово, 

Найкраща пісне в стоголоссі трав,

 Кохане слово, наше рідне слово, 

Що з небуття Шевченко підійняв. 

Ти все знесла: насмішки і зневаги, 

Бездушну гру ворожих лжеідей, 

Та сповнена любові і відваги

З-за грат летіла птахом до людей. 

Ти наш вогонь на темнім полі битви, 

Священна кров, пролита в боротьбі, 

Тебе вкладаєм тихо до молитви 

І за спасіння дякуєм тобі.


Радіодиктант національної єдності-2022: сьогодні пишемо разом!


9 ЛИСТОПАДА  - ХХІІІ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА 

І (шкільний) етап

Наші дівчата найкращі леді в світі!

 3-11 жовтня в м. Копер (Словенія) проходив 8-й кубок світу з  тхеквондо. У змаганнях взяли участь 1300 учасників з 52 країн світу. У підсумку національна збірна України показала потужний результат та зайняла перше місце серед 123 команд-учасників та друге загальнокомандне місце серед 52 країн.

Бондаренко Ангеліна і Пурдіч Поліна, учениці  10-Б класу нашого ліцею в складі збірної команди України вибороли перемогу на чемпіонаті світу з  тхеквондо  під час спарингів та демонстрування спецтехніки. Вітаємо наших чудових дівчат та їх клуб «True Way»!

29 вересня – День пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру

29-30 вересня Україна вшановує Дні пам’яті жертв Бабиного Яру і осмислює страшні сторінки нашої історії.

За даними істориків, у 1941-1943 роках за часи німецької окупації розстріляли близько 100 тисяч людей, з них приблизно 70 тисяч євреїв.

Шокує той факт, що за два дні, 29-30 вересня, було розстріляно 33 771 людини.

Бабин Яр – це не лише про жертви. Це історія порятунку окремих людей поза межами розуміння граней між добром і злом, людяністю і жорстокістю.

Учні ліцею долучилися до акції пам’яті  вшанування жертв Бабиного Яру.

Краєзнавча пішохідна квест-гра 

«Таємниці стародавнього Києва»

20 вересня відбувся перший районний туристсько-краєзнавчий захід - краєзнавча пішохідна квест-гра «Таємниці стародавнього Києва»

Незважаючи на несприятливі погодні умови, команда ліцею у складі Васильєва Данила, Кузьмич Ірини, Титаренко Дарини, Гнідак Маріїї взяла участь у квест-грі. Учасники гри рухалися за маршрутом від Золотих воріт до парку ім. Тараса Шевченка та отримали неабиякі враження від заходу.

Команда ліцею посіла  I місце серед освітніх закладів Голосіївського району.

13-24.09.2022  Декада фізичної культури та спорту

 

Фізична культура та спорт – це життя! Культ здорового тіла, в якому здоровий дух, завжди був притаманний українцям. А тому в ліцеї однією з головних цілей є підвищення рівня фізичного стану дитини  до величин, які гарантують стабільне здоров’я і сильний дух. Адже завдяки фізичній культурі в характері ліцеїстів з’являється місце для спортивної спрямованості.

З метою пропаганди фізичної культури і спорту у вересні проведено Декаду фізичної культури і спорту. Учні  ліцею взяли участь у різних змаганнях та конкурсах. Діти продемонстрували свої спортивні здібності, техніку виконання фізичних вправ, згуртованість, дружбу. Декада  була насиченою, цікавою та змістовною.

 Побажаємо учням  успіху в подальших спортивних звершеннях, адже спортивне життя ліцею не обмежується декадою, попереду в кожного ще багато спортивних досягнень.

Зустріч ліцеїстів зі школою, своїми вчителями та однокласниками

  31 серпня 2022 року учні ліцею зібралися на шкільному подвір’ї, щоб розпочати новий навчальний рік.

   У складних умовах воєнного часу в черговий раз школа гостинно відчинила для учнів свої двері й запросила у просторі й  затишні класи, щоб набиралися мудрості й знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі та впевнено крокувати до своєї мети.

      Нехай шкільний рік буде наповнений цікавими уроками, новими зустрічами і дивовижними відкриттями.  

     Міцних сил тобі, впевненості в собі, завзятості й віри у свої мрії, ліцеїсте!


Увага! Домашнє насильство. Куди звертатися?

ДОГОВІР

ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ 

АКАДЕМІЄЮ ПОМОРСЬКОЮ В СЛУПСЬКУ (М. СЛУПСЬК, ПОЛЬЩА)

ТА

ЕКОЛОГО-ПРИРОДНИЧИЙ ЛІЦЕЙ №116 МІСТА КИЄВА (М.КИЇВ, УКРАЇНА)

Академія Поморська в Слупську (Польща) в особі ректора — професора Збігнєва Осадовського та Еколого-природничий ліцей №116 м.Києва (Україна) в особі директора — Таміли Авраменко (далі — Сторони) – підписали Договір про співпрацю в сфері освіти, науки та культури.

Договірні сторони домовляються про наступне:

 

Стаття 1

Напрямки взаємної співпраці

1.1. Обмін інформацією та досвідом викладання в реалізації процесу навчання.

1.2. Обмін методичною та науковою літературою.

1.3. Організація Літньої Школи для учнів з активним залученням студентів (за попередньою домовленістю сторін).

1.4. Визначення теми можливих спільних досліджень у галузях науки, що становитимуть спільне зацікавлення.

1.5. Створення можливості організовувати регулярні конференції і семінари, що становитимуть спільний інтерес.

1.6. Створення можливості проведення науково-педагогічного стажування вчителів та організації практик для студентів вчительських спеціальностей, а також створення їм відповідних умов для належного проходження стажування/практики.

1.7. Організація заходів щодо розширення знань громадян України з польською культурою і польських громадян — з українською.

1.8. Запрошення на участь у фестивалях, конкурсах та інших культурно-масових заходах, які здійснюються Сторонами.

1.9. Цей Договір здійснюється відповідно до програм, розроблених та затверджених обома Сторонами.

 

Стаття 2

Відповідальність Сторін

2.1. Сторони несуть відповідальність за діяльність у рамках цього Договору в межах взятих на себе зобовязань і в порядку, передбаченому законодавством України та Польщі.

2.2. Усі спірні питання, які виникають між сторонами, вирішуються шляхом переговорів з урахуванням прав та інтересів Сторін.

 

Стаття 3

Загальні положення

3.1. Видатки на візити осіб і груп, запрошених на основі даного Договору, визначаються у кожному конкретному випадку у Додатках до цього Договору.

3.2. Договір може щорічно доповнюватися робочими програмами.

3.3. Договір складений українською та польською мовами, по 2 примірники для кожної з Договірних Сторін. Усі примірники ідентичні.

3.4. Договір укладений терміном на 5 років і за згодою Сторін може бути продовжений.

 

Від імені

Академії Поморської в Слупську

Ректор

проф. Збігнєв Осадовський


Від імені

Еколого-природничий ліцей №116 в Києві

Директор

Таміла Авраменко

 


25.05.2022  "Класна" стіннівка

    Традиційно навчальний рік у ліцеї завершується випуском "Класних" стіннівок, в яких учні розповідають про цікаві моменти зі шкільного життя. Ось такими щасливими, життєрадісними, натхненними на працю і відпочинок були наші ліцейні дні.

                Дипломи та Грамоти переможців  ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2021-2022 навчального року

23.05.2022 Зустріч з науковцем

      23 травня 2022 року (понеділок) о 14.00 в онлайн форматі відбулася зустріч випускників Еколого-природничого ліцею № 116 міста Києва з представником Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувачем кафедри біомедицини проф. Тетяною Михайлівною Фалалєєвою. 

     Під час зустрічі Тетяна Михайлівна презентувала учням престижний заклад з великими перспективами та міжнародним визнанням - «Інститут біології та медицини», який працює на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розповіла про спеціальності та наукові програми, за якими  здійснюється підготовка майбутніх  фахівців, ознайомила учнів з умовами та особливостями цьогорічної вступної компанії.

     Зустріч була змістовною та дуже корисною для цьогорічних та майбутніх випускників.

Дипломи переможців  ІІІ (міського) етапу ХХIІ Міжнародного конкурсу 

з української мови імені Петра Яцика

Дипломи переможців міських олімпіад

12.05.2022  

Виступ Президента ліцею Малого Владислава в ліцеї Інституту вищої освіти І.І.С.Петруччі-Феррарі-Мареска в м. Катанзаро (Італія)    

9 травня 2022 року відбулася доповідь президента Еколого-природничого ліцею №116 міста Києва Владислава Малого на тему: «Причини війни в Україні» для ліцеїстів Інституту вищої освіти І.І.С. Петруччі-Феррарі-Мареска (Istituto D'Istruzione Superiore I.I.S. Petrucci-Ferraris-Maresca), м. Катанзаро, Італія.

Перед доповідачем була важка задача, а саме - необхідно було пояснити, як сталося так, що у глобалізованому світі XXI століття, коли пам’ять про дві криваві світові війни ще жива, стала можливою агресія небачених масштабів. Перш за все, Владислав розповів історію розвитку нашої держави, пояснив, що Україна не є частиною Російської Федерації, а є незалежною державою з глибоким історичним корінням. Столиця України - Київ був заснований у 482 році, на багато раніше ніж Москва (1147 році), а назва "Україна" вперше згадується у Київському літописі 1187, а назва ж "Російська Імперія" була вигадана Петром І, який перейменувавшим Московську державу у 1721 року та інші історичні факти. Особливо наголосив на тому, що важливо також пам'ятати про українських воїнів. Вся Європа знає про українських козаків. І не лише із підручників. В багатьох історичних літописах Європи є описи цих вправних воїнів та їх боротьбу за незалежність своєї батьківщини.

Історія другої світової війни без українців не була б такою, якою вона описана в підручниках. Українці заплатили страшну ціну своїми життями в боротьбі з фашизмом.

У грудні 1991 року Україна вийшла з складу СРСР та оголосила незалежність, як і інші 14 республік.

Україна успадкувала від СРСР майже мільйонну армію та третій у світі ядерний арсенал. Слід зазначити, що від ракет Україна добровільно відмовилася, передавши їх у 1996 році Росії в обмін на гарантії безпеки (Будапештський меморандум) та економічну допомогу.

У січні 2014 року український народ обрав шлях проєвропейського розвитку та вирішив бути з Європою. Вказана подія увійшла в історію як «Революція гідності».

Оголосивши Україну «нациською державою та для забезпечення безпеки російськомовного населення», в березні 2014 року Росія військовим шляхом анексувала частину України – територію республіки Крим та частини Донецької та Луганської областей. Це стало поворотним моментом, початком неоголошеної війни Росії до України.

Об п’ятій ранку 24 лютого 2022 року Росія, без попередження та офіційного оголошення війни, вторглася в Україну і розпочала знищення українського народу.

Не зважаючи на песимістичні настрої військових партнерів, які вказували на неможливість боротьби з таким могутнім противником як Росія, українці довели, що вони сильна і незламна нація.

Закінчив свою доповідь Владислав, сказавши: «Україна обов’язково переможе! Вірю в повноцінне відновлення освітнього процесу на рідній землі! Також сподіваюся на співпрацю між нашими навчальними закладами та сумісну подачу проекту мобільності Ерасмус+ для учнів старшої школи. Слава Україні! Слава Італії»

Світ має знати правду, істину не сховати!

Слава Україні!

Героям Слава!

                                                                                              За матеріалами 

                                                        Президента ліцею Владислава Малого


ПІДСУМКИ

участі учнів  ліцею в міських конкурсах та предметних олімпіадах

1. Дудник Софія Віталіївна, 7 клас, ХІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської     молоді імені Тараса Шевченка,  ІІ місце

2. Дерев’янко Марія Миколаївна, 6 клас, ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика,  І місце

3. Дудка Ольга Костянтинівна, 11 клас, ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика,  ІІІ місце

4. Кузьмич Ірина Альвіанівна, 8 клас,  олімпіада з біології,   ІІІ місце

5. Дибков Євгеній Михайлович, 11 клас,  олімпіада з географії,  ІІІ місце

6.     Харченко Всеволод Андрійович, 10 клас, олімпіада з англійської мови, ІІІ місце

ПІДСУМКИ

участі учнів  ліцею в міських конкурсах та предметних олімпіадах

1. Дудник Софія Віталіївна, 7 клас, ХІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської     молоді імені Тараса Шевченка,  ІІ місце

2. Дерев’янко Марія Миколаївна, 6 клас, ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика,  І місце

3. Дудка Ольга Костянтинівна, 11 клас, ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика,  ІІІ місце

4. Кузьмич Ірина Альвіанівна, 8 клас,  олімпіада з біології,   ІІІ місце

5. Дибков Євгеній Михайлович, 11 клас,  олімпіада з географії,  ІІІ місце

6.     Харченко Всеволод Андрійович, 10 клас, олімпіада з англійської мови, ІІІ місце

21.04.2022 

Переможці конкурсу МАН


Результати ІІ (міського) етапу конкурсу МАН - 2022 

(за підсумковими протоколами журі)


Відділення: Комп'ютерних наук

Секція: Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми

1.   Безкровний Іван Вячеславович, 10 кл., 90,25 б.,1 місце,  ІІІ етап

Відділення: фізики та астрономії

Секція: астрономія та астрофізика

2.   Безкровний Іван Вячеславович, 10 кл.,  91,5 б., 3 місце.

Відділення: суспільні комунікації

Секція: теорія медіа та журналістика

3.   Коваль Вероніка Тимурівна, 10 кл.,  75 б.,   3 місце.

Відділення: науки про Землю

Секція: географія та ландшафтознавство

4.   Мельничук Марія Анатоліївна, 8 кл.,  79 б.,  3 місце.

Відділення: Математика

Секція:Прикладна математика

5. Безкровний Іван Вячеславович, 10 кл.  80 б.,  2 місце.

УСЬОГО:  учасники ІІ етапу - 13,   переможці - 5,

учасники ІІІ етапу - 1

 

Дякуємо всім учасникам конкурсу.

Вітаємо переможців.

Шановні друзі!

 

       На виконання пункту 2 Указу Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України» від 16.03.2022 №143/2022 просимо учасників освітнього процесу еколого-природничого ліцею №116 міста Києва долучатися до проведення щоденної о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.


Вічна пам’ять нашим співвітчизникам!

12 лютого 2022

Доброго дня, шановні друзі!

           Адміністрація еколого-природничого ліцею запрошує всіх охочих пройтися коридорами закладу освіти та відчути атмосферу, в якій навчаються ліцеїсти. 

Отже, запрошуємо Вас на віртуальну екскурсію нашим закладом!


24 січня 2022


             Адміністрація еколого-природничого ліцею №116 міста Києва  тримає на постійному контролі роботу їдальні ліцею. У закладі створено комфортні умови для споживання їжі, виконується і контролюється додержання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та в їдальні.

                Працівники  харчоблоку готують смачні страви відповідно до меню.

        Окрема подяка учням 9-Б класу Абас Огли Сабрії та Чернявській Алєксандрі, які самостійно створили проект дизайну їдальні та реалізували його.