Історія кафедри обліку і оподаткування

В зв’язку з розширенням функціональної діяльності економічного факультету і відкриття спеціальності «Облік і аудит» згідно наказу ректора № 75/0 від 20 травня 1999 року реорганізовано кафедру «Бухгалтерського обліку і фінансів» в кафедру «Бухгалтерського обліку і аудиту» та кафедру «Фінансів».

З 1999 року кафедра бухгалтерського обліку і аудиту починає працювати як самостійний підрозділ економічного факультету. Кафедра була спроможна випускати спеціалістів з обліку і аудиту практично з моменту її створення, оскільки отримала студентські групи одразу з першого по п’ятий курси. З дня створення і по 31 серпня 2010 року кафедру очолював кандидат економічних наук, доцент Стаднік Леонід Іванович.

Сьогодні кафедру очолює кандидат економічних наук, доцент Хомовий С.М.

З 1-го вересня 2016 р. припинений набір за спеціальністю «Облік і аудит» і розпочатий набір за рівнями підготовки бакалавр, спеціаліст і магістр за новим напрямом 07 «Управління та адміністрування», спеціальність 071 «Облік і оподаткування» згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти». Тому кафедру перейменовано в кафедру обліку і оподаткування. З 1 вересня 2017 р. набір студентів за рівнем підготовки – спеціаліст в Україні припинений.

Кафедра обліку і оподаткування є випускаючою кафедрою для студентів, що навчаються за спеціальністю «Облік і оподаткування». Весь викладацький склад кафедри спрямовує свою діяльність на те, щоб забезпечити конкурентну здатність майбутніх фахівців з бухгалтерського обліку і оподаткування на ринку праці, а також вміння їх:

  • розробляти та встановлювати організаційні форми бухгалтерської роботи на підприємствах різних форм власності і видів діяльності;

  • забезпечувати контроль та відображення на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій, надання оперативної інформації, складання і подання у встановлений термін бухгалтерської та статистичної звітності;

  • здійснювати економічний аналіз господарської діяльності підприємств з метою виявлення і мобілізації внутрішньогосподарських резервів;

  • розробляти систему внутрішнього обліку звітності і контролю діяльності.

В результаті навчання фахівець з обліку і оподаткування підготовлений до професійної діяльності і може обіймати посади бухгалтерських служб підприємств, установ, організацій залежно від набутого фахового рівня (теоретичних і практичних знань), а також вимог, які ставляться згідно з обсягом робіт конкретного підприємства: головний бухгалтер, провідний бухгалтер, бухгалтер-ревізор, аудитор, касир, викладач економічних дисциплін в навчальних закладах, економіст, радник з економічних питань та інші.

Співробітники кафедри в своїй повсякденній роботі велику увагу, як і під час навчального процесу, так і в позаурочний час, приділяють вихованню студентської молоді – це моральне кредо кафедри.

Як наслідок цьому, фахівці при закінченні навчання відповідають основним вимогам, що ставляться до фахівця даної спеціальності – бути ініціативним, постійно підвищувати рівень знань, здійснювати свої функціональні обов’язки у відповідності до вимог законодавства, мати високі моральні якості, вільно володіти державною мовою та професійно однією з іноземних мов, бути ерудованим, культурним, знати етику ділового спілкування.

Крім навчально-методичного забезпечення, виховної роботи викладацький склад кафедри постійно працює над підвищенням свого наукового рівня. Результати проведених наукових досліджень стають основою матеріалу для публікацій і виконання кандидатських та докторських дисертацій.

Телефони: (04563) 5-59-57, (097) 777-26-14,

(098) 251-83-77, (097) 376-41-45

Адреса: 09117 Соборна пл., 8/1, корп. №3

м. Біла Церква, Київська обл., Україна