НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР: "ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ ТА РОЗВИТОК МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ"

6 березня 2018 року у Білоцерківському національному аграрному університеті, за участі Київської обласної державної адміністрації, швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», центру розвитку місцевого самоврядування, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, районних держадміністрацій, ОТГ, органів місцевого самоврядування проведено науково-практичний семінар «Децентралізація влади та розвиток місцевого самоврядування: європейський досвід та українські реалії».

На семінарі були розглянуті найактуальніші проблеми щодо реалізації реформ № 1 в Україні. Зокрема, експерт з підтримки національної політики (DESPRO) Марина Бриль виступила з аналізом концептуальних та стратегічних засад розвитку місцевого самоврядування в Україні із урахуванням провідних європейських практик. Директор Київського Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Вікторович Любімов доповів учасникам про децентралізацію: завдання, перші успіхи і перспективи.

Велику зацікавленість слухачів викликали також доповіді заступника головного лікаря Білоцерківської районної лікарні, канд. медичних наук Грузинського Олександра Вікторовича: «Медична реформа в умовах децентралізації влади в Україні»; Кравцової Катерини Миколаївни, канд. юридичних наук, заступника голови Фурсівської ОТГ с. Фурси: «Роль нормативно-правових актів у контексті розвитку територіальних громад Украни» та Даниленка Анатолія Степановича, академіка НААН, д-ра екон. наук, ректора БНАУ і Сокольської Тетяни Вікторівни, д-ра екон. наук, зав. кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки: «Освіта – платформа для розвитку громад».

Децентралізація – це складна й глибинна реформа, яка перебудовує всю систему управління країною і європейські країни торували цей шлях десятиліттями. Разом з тим, в Україні вже сьогодні цю реформу можна назвати найуспішнішою. Проте, очевидним є той факт, що із впровадженням реформи з децентралізації, розширенням повноважень об’єднаних територіальних громад помітно зросла потреба у відповідному кадровому забезпеченні. Досвід ОТГ засвідчив, що успішність їх функціонування залежить від якісного управлінського апарату. Утворюючи територіальну громаду необхідно бути чіткими у фінансових розрахунках та бачити стратегію розвитку ОТГ. І провідниками цього мають стати представники органів місцевого самоврядування. Дуже важливо, що в Україні започатковано низку проектів, які покликані допомагати органам місцевого самоврядування у вирішенні конкретних нагальних завдань та залучати громади до участі у міжнародних програмах і проектах.

Білоцерківський національний аграрний університет, започаткувавши підготовку фахівців з публічного управління та адміністрування, сьогодні теж у пошуку шляхів зближення з міжнародними організаціями щодо удосконалення освітнього процесу. Наш нинішній семінар був першою спробою спільної праці і ця зустріч виявилася плідною.

Учасники науково-практичного семінару «Децентралізація влади та розвиток місцевого самоврядування: європейський досвід та українські реалії», обговоривши актуальні проблеми децентралізації влади в Україні ухвалили наступне:

1) Білоцерківському національному аграрному університету вивчити потреби регіонів у підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації голів та секретарів сільських та селищних рад, голів ОТГ, сільських старост, а також депутатів місцевого та районного рівнів;

2) На підставі моніторингу потреб розробити програму підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації представників органів державної влади і місцевого самоврядування і клопотати перед Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» та Центром розвитку місцевого самоврядування щодо створення спільного навчально-наукового центру з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування;

3) Білоцерківському національному аграрному університету клопотати перед Київською обласною держадміністрацією та Київською обласною радою на виконання плану заходів з реалізації Концепції розвитку сільських територій затвердженого розпорядженням КМУ (від 19 липня 2017 року № 489-р.) включити університет до закладів освіти, що здійснюють підготовку голів та секретарів сільських та селищних рад, голів ОТГ, сільських старост, а також депутатів місцевого та районного рівнів з подальшим фінансуванням;

4) Білоцерківському національному аграрному університету активізувати просвітницьку та роз’яснювальну роботу щодо децентралізації влади, електронного врядування та створення ЦАП серед мешканців територіальних громад.

Учасники семінару висловили свою готовність до активної і системної співпраці заради впровадження ефективної моделі влади в Україні, формування сильного місцевого самоврядування, забезпечення самодостатнього розвитку кожної територіальної громади.

Телефони: (04563) 5-59-57, (097) 777-26-14,

(098) 251-83-77, (097) 376-41-45

Адреса: 09117 Соборна пл., 8/1, корп. №3

м. Біла Церква, Київська обл., Україна