7 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗПЕКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ !

Європейський Союз визначив безпечність харчових продуктів одним з головних пріоритетів своєї політики і вже другий рік як Генеральною асамблеєю ООН визначено 7 червня Всесвітнім днем безпечності харчових продуктів. Сьогодні ланцюги поставок продуктів харчування носять міжнародний характер. Ефективна співпраця між урядами країн, виробниками і споживачами продуктів харчування сприяє забезпеченню безпеки харчових продуктів.

Україна, в тому числі на законодавчому рівні, намагається вирішувати питання харчової безпеки. Але це питання не лише держави, але ще й особисто кожного з нас.

Історія розвитку стратегії харчової безпеки почалась більше, ніж 50 років тому з документа, визнаного людством, CODEX ALIMENTARIUS. Досі це альфа та омега будь-якого документу стосовно безпечності харчових продуктів. Але за цей час були розроблені численні міжнародно визнані стандарти, загальні та галузеві, яких дотримується більшість харчових виробників у світі, в тому числі і в Україні.

За підтримки Посольства Нідерландів, ГО "Аналітичний центр Аграрного союзу України" впроваджує у партнерстві з Торгово-промисловою палатою України згідно меморандуму про співпрацю проект МАТРА "Підготовка бізнесу до держперевірок у сфері харчової безпеки". У рамках цього проекту з 15 квітня 2020 року проводився тренінг на виконання завдань підвищення обізнаності та реалізації прав бізнесу при взаємодії з контролюючими органами у сфері безпеки продуктів харчування відповідно до вимог чинного законодавства України та Угоди про асоціацію з ЄС.

Викладачі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Білоцерківського НАУ теж долучились до реалізації проекту і успішно пройшли навчання та до дня безпеки харчових продуктів отримали сертифікати тренерів з підготовки бізнесу до державних перевірок у сфері безпечності аграрної та харчової продукції, що є надзвичайно важливим для подальшого розвитку кафедри. Зокрема, професор Сатир Л.М. працювала у напрямі проведення заходу державного нагляду (контролю) у формі аудиту постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, доцент Стаднік Л.І у напрямі захисту споживачів, доцент Кепко В.М. – з вимог законодавства про харчові продукти.

Вручення сертифікатів відбулося 4 червня.2020 року в онлайн-режимі під час участі в інформаційному заході, який і був приурочений Всесвітньому дню безпечності харчових продуктів, виконавцями проекту МАТРА. Ця участь була для нас особливою, адже мали можливість слухали Рейнауд Наутен, радника з питань сільського господарства від Посольства Королівства Нідерланди.

Михайла Непрана, першого віце-президента Торгово-промислової палати України, Ангеліну Вірченко, спеціаліста з управління інформацією Кластеру продовольчої безпеки представництва від ООН/ФАО, Оксану Новохатню, начальника відділу безпечності харчових продуктів від Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Олександра Барбелюка, директора департаменту правової роботи і державного нагляду та контролю від Державної регуляторної служби України, Любомира Чорнія, керівника напряму покращення бізнес-клімату від Проект USAID «Конкурентоспроможна економіка», Ольгу Гвоздьову, керівника департаменту дослідження ринку від Офісу підтримки експорту та наших натхненників і мотиваторів до роботи, координаторів проекту МАТРА Ларису Старікову, Сергія Щербину, Павла Коваля і Любов Нестиренко. Всім дуже вдячні за співпрацю у вивченні питань безпеки харчових продуктів, харчування та продовольчої безпеки. Вітаємо зі святом і надіємось, що з кожним роком доброчесних виробників харчових продуктів в Україні ставатиме все більше!

Телефони: (04563) 5-59-57, (097) 777-26-14,

(098) 251-83-77, (097) 376-41-45

Адреса: 09117 Соборна пл., 8/1, корп. №3

м. Біла Церква, Київська обл., Україна