КОНСПЕКТ
інтегрованого заняття про гуманне та
відповідальне ставлення до тварин
для дітей середнього та старшого дошкільного віку
«Мій лагідній і вірний друг!
Мета: продовжувати розширювати знання дітей про свійських тварин. Розвивати мовлення дітей під час переказування оповідання В.О.Сухомлинського «Як здивувався Мурко». Формувати уявлення дітей про правила догляду за собаками і котами; закріпити первинні знання та навички безпечної поведінки при надзвичайних ситуаціях, які можуть трапитися з тваринами; розвивати вміння спостерігати за тваринами, описувати зовнішній вигляд тварин, доглядати за ними. Вправляти в умінні виконувати дії додавання і віднімання, розв’язання нескладних арифметичних та логічних задач. Продовжувати формувати вміння виразно розповідати вірші. виховувати дбайливе, гуманне ставлення до домашніх улюбленців.
Хід заняття.
Вихователь.
Сонечко встало,
Йде новий день.
Любі малята,
Усім! «Добрий день»!
- Діти, сьогодні йдучи на роботу мене на подвір’ї зустрів Чорниш. А хто він такий, ви дізнаєтесь,коли відгадаєте загадку:
Коло бабусі сидить у кожусі,
Проти печі гріється,
Без водички миється(кіт).
Дійсно, це котик.
- У кого вдома є кіт?
- Як його звати?
- Що любить їсти кіт?
(Розповіді дітей про своїх улюбленців).
Читання оповідання В.О.Сухомлинського «Як здивувався Мурко».
(За мнемо таблицею).
Вихователь.
- Діти, а давайте трішки відпочинемо і пограємо нашими пальчиками?
Пальчикова гімнастика «Котик».
Котик пухнастий («котик» із кулачка відставити великий та мізинчик пальчики).
Вушка маленькі (поворушили відставленими пальцями)
Лапки м’якенькі (скласти пальці в кулачок)
Кігті гостренькі (зігнути пальці й поворушити ними)
Ходить котик тишком – нишком,
Упіймав маленьку мишку,
Сміливо вгору хвіст підняв,
Показавши гордо:
- Няв!
Вихователь.
- Малята, давайте обговоримо ситуацію, коли котик посварився з песиком і котик втікаючи від песика заліз дуже високо на дерево, а злізти боїться. Що ж тоді треба робити? Як допомогти котикові?
(Позвати на допомогу дорослих).
- Мої любі слухачі, а скажіть мені. Ми з вами проживаємо в селі, маємо свійських тварин і з нашими котиками теж може трапитися прикрість. Кошенятко не повернулося додому, або до нас приблудилося незнайоме кошеня. Що ми будемо робити? (Можемо опитати сусідів,пошукати в оточуючій місцевості. А якщо приблудилося кошенятко, попитати у дорослих : «Чи можна його залишити»? І потім сміливо піклуватися про кошенятко).
- А зараз давайте покажемо, які ми вправні і зробимо звуковий аналіз слова «котик». Давайте поділимо слово на склади.
- Діти, прийшов лист, давайте переглянемо що в ньому. А тут котик прислав завдання, які хоче щоб ви виконати.
Вправа «Вирахуй приклади» , «Порахуй котиків», за допомогою цеглинок ЛЕГО.
Вихователь.
- А давайте покажемо, що вміє котик.
Пантоміма «Котик».
Котик прокидається,
Лапкою вмивається,
Миє котик ротик,
Спину і животик.
- Малята, в світи дуже багато тваринок і вони мають зовнішню схожість.
Дидактична гра «Знайди спільне».
(діти розглядають зображення хижих тварин і порівнюють їх із свійськими).
- І найцікавіше завдання нам треба виконати. Давайте за схемою з конструктора – ЛЕГО, побудуємо своїх котиків.
Вихователь.
- Сьогодні в нас найцікавіша презентація, ми будемо розглядати фото наших тваринок і розповідати про них вірші.
Діти.
- Є у мене котик,
Мурчик його звати,
Він завжди зі мною,
Тихо любить спати.
Ми з ним разом дружим,
Доглядаєм квіти.
І у дні спекотні, в холодку сидіти.
- Я своєму котику
Молочка наллю.
Щоб краще було спати
Ліжко постелю.
На килимку в хаті
Буду з ним дружити
І про Леопольда мультика дивитись.
- Зранку сніг лопатий
Загнав нас до хати,
Тож лягли ми дружно
На килимку спати.
І ві сні ми бачим
Вже весняну казку
І сіреньку мишку, що дратує кішку.
- Давайте заспіваємо пісеньку «Котик Мурчик».
Рухлива гра «Котик і мишка».
Вихователь.
- Діти, чи сподобалося вам наше заняття?
- Як треба поводитися з друзями нашими меншими?
- Чи повинні ми доглядати їх, оберігати, любити ?