Методична скарбничка

Напрямок роботи закладу на 2020-2025 роки

 

Забезпечення якісної освіти дошкільників шляхом формування інноваційної культури педагога як важливого чинника в реалізації Базового компоненту дошкільної освіти, державних вимог до рівня сформованості життєвої компетентності особистості, освіченості, розвиненості й вихованості дошкільників перед вступом їх до школи

 

Завдання ЗДО на 2023 – 2024 навчальний рік


А також поглибити  роботу з національно-патріотичного виховання, удосконалювати українську мову, продовжити роботу щодо організації інклюзивного навчання та спрямувати зусилля педагогічного колективу на подолання освітніх втрат.




Педагог повідомила, настільки важливо дитині дошкільного віку упередити у дітей байдужість та емоційну глухоту до творів мистецтв, навчити чуттєвому сприйманню , ознайомити з картинами різних жанрів розрізняти засоби виразності, навчити елементарному мистецькому аналізу. А також доступній  відомості про художників.  

В рамках реалізації Всеукраїнської програми ментальне здоров'я: "Ти як?", соціальним педагогом було проведено тренінг з педагогами на якому учасники вчилися дбати про своє психічне здоров'я.  

На думку нашого колективу Музейна педагогіка – це один з потужних засобів не тільки з формування ключових компетентностей дошкільників відповідно до Державного стандарту дошкільної освіти, а й подолання освітніх втрат вихованців від карантинів та воєнних дій. Для відновлення та впровадження системи музейної педагогіки у нашому закладі дошкільної освіти №8 «Казка» розроблено проєкт власного музейного комплексу «Музейленд», що включає міні-музеї в групових приміщеннях,  на полицях у приміщенні для додаткових освітніх послуг (гурток «Маленькі умільці»), загально-садовий музей. Курирують проєкт соціальний педагог Майстренко Т.В. та вихователь Іванчикова О.С. Для педагогів закладу проведено ділову гру "Музейна Україна" та презентацію міні-музеїв: "Корисні копалини", "Кора дерев", "Тканини", "Насіння", "Типи ґрунтів"

Чи помічали ви, що український простір забарвлений у жовто –блакитне? Звертайте увагу на ці кольори, коли йдете пшеничним полем, милуєтесь українським стягом, або спостерігаєте за грою  води та сонця. Синє і жовте відгукуються українцям в серці. Саме  на цю тему,  в рамках екологічного проекту  «З природою в серці»  педагог «Казки» Рябчевська Алла провела, ділову гру з українським, патріотичним пульсом  «Жовто – блакитні серця». 

Вчитель-логопед Ломажук Г.С. провела інтерактивну консультацію для педагогів ЗДО N8 "Казка "

Тема консультації: "Логопедична ритміка, як засіб запуску та розвитку мовлення, корекції порушень мовлення у дітей". На даний час дуже актуальним стає запровадження ефективних освітніх технологій, однією з яких є логоритміка. Логоритміка - комплекс методик реабілітації,яка має на меті мовленнєвий, музичний,фізичний розвиток та формування відчуття ритму. І це все спрямоване на виконання корекційних, освітніх та оздоровчих завдань.

У ЗДО № 8 "Казка" відбулося засідання методичної кафедри для вихователів компенсуючих груп та груп з інклюзивною формою навчання дітей.

У колі однодумців обговорено питання про організацію роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану,  про корекцію мови у дітей з ООП , про інноваційну форму роботи-

"Мобільна логопедія".

У діловій грі  "Українські теревеньки" присутні дізналися про цікаві факти з історії української мови та писемності.

 А також увазі учасників було представлено літературно-музичне свято з дітьми компенсуючої групи  до Дня рідної мови-

"Кохана Українська мово - ти наше диво калинове!"