Гендерна рівність

«Дитина - це художник, який творить реальність» (Пабло Пікассо)Дошкільний вік - це той період, коли формуються найважливіші й стратегічно важливі риси, властивість і якість людини. І вже в дошкільному віці у дітей формується уявлення про статеві ознаки. Стать - це перша категорія, в якій людина усвідомлює себе як індивідуальність. 

Перш за все, що таке гендер? Гендер - це не те ж саме, що стать. Гендер - це те, як людина відчуває себе хлопцем або дівчинкою. Наприклад, хлопчики можуть любити грати в м'яч, а дівчатка - у ляльки. Але це не означає, що хлопчики не можуть грати з ляльками, або що дівчатка не можуть грати в футбол. Кожен може робити те, що йому подобається, незалежно від статі.


Хто бере участь у гендерному вихованні і яка їхня роль в даному процесі ?Батьки відіграють провідну, вирішальну роль у гендерному вихованні дитини, так як є значущою групою. Дуже важливим тут є благополуччя взаємин між батьками, склад сім'ї (повна, неповна), включення прабатьків у виховання онуків, наявність молодших і старших одностатевих і різностатевих дітей. Спостерігаючи в повсякденному житті за поведінкою і спілкуванням батьків, діти вчаться, як поводитися з людьми протилежної статі . 

У дошкільному закладі ми допомогаємо дітям зрозуміти, що стать не повинна впливати на те, що вони можуть робити в житті. Діти мають рівні можливості для розвитку своїх здібностей, незалежно від того, що приписано до їх статі.

У нашому дошкільному закладі ми можемо допомогти дітям розуміти гендерну рівність через гру та активності. Ми можемо забезпечити дітям можливості гратися з різними іграшками, не залежно від того, що на них написано. Ми можемо проводити групові заняття, які включають усіх дітей, незалежно від статі, та допомагають розвивати їхні здібності

Наші методи виховання полягають в тому, щоб допомогти дітям розуміти світ, навколо них, та насамперед усвідомлювати себе. Ми вчимо дітей бути вільними від стереотипів статі та поважати різні форми вираження себе. Ми також підтримуємо дітей у навчанні про прийняття різних форм взаємодії з іншими дітьми, незалежно від їх статі.