Вихователь Сігачова Юлія Миколаївна, вчитель англійської мови
Працює на 3-х групах дошкільного відділення
Чи потрібно вивчати англійську мову дошкільнятам?
Специфіка оволодіння дошкільником іноземною мовою тісно пов’язана з безпосередністю його сприймання, відкритістю до спілкування, певною спонтанністю в опановуванні нового знання. Відомо: вік від народження до 6 років (М.Монтессорі) є найбільш сприятливим періодом для мовленнєвого розвитку особистості. Усім дітям, незалежно від їх стартових здібностей, корисно вивчати іноземні мови, тому що це розвиває пам'ять, увагу, мислення, уяву та мовні здібності. Раннє навчання іноземної мови створює основу для її подальшого вивчення в школі й відкриває можливості для опановування другої і третьої мов. Дослідження в дитячих садках довели, що діти, які вивчають іноземну мову, володіють рідною на вищому рівні, мають кращу пам’ять, стійкішу увагу, вони розвиненіші та більш розкуті ніж діти, які не вивчали іноземну мову.
Викладачі англійської мови, які працюють з дошкільнятами, вважають, що приводити до них на заняття дітей у віці двох років, звичайно, зарано. Більшість курсів англійської мови для маленьких здійснюють набір дітей від 3-х років і старше.
Якщо Вашому малюкові вже 4-5 років, і Ви все одно сумніваєтеся, чи потрібна йому іноземна мова, не сумнівайтеся. Просто відведіть його на пару-трійку занять у групу, де разом з ним навчання англійській будуть проходити ровесники, і Ви самі все побачите. Хоча не варто чекати, що пройшовши навчання англійської мови протягом декількох місяців, Ваш малюк почне активно будувати фрази і легко спілкуватися англійською.
Як ми вже сказали, у віці 4 років діти вчаться сприймати англійську мову на слух і виконувати прості команди вчителя. По закінченні курсу занять англійської мови для самих маленьких Ваше чадо зможе розповідати лише кілька віршиків, а також співати невигадливі пісеньки.
У середньому, за рік занять діти розучують близько двох-трьох десятків пісеньок і римівок. Погодьтеся, це не так уже й мало для дитини, яка ще зовсім недавно почала говорити рідною. Крім того, важлива не кількість, а якість. Нехай вивчених віршиків буде не так багато, як хотілося, головне, щоб дитина розуміла їх сенс і могла продемонструвати те, про що вона розповідає.
Важливо пам’ятати, що опановувати навички володіння англійської мови діти починають лише з 5-6 років.
Граючись учимось
Англійська мова для дітей представлена безліччю методик самої різної якості і рівнів. Однак важливо враховувати, що дітям молодшого віку не підійдуть звичайні заняття для школярів. У дітей молодшого віку сприйняття чужої мови відбувається на слух, за допомогою картинок та асоціацій. Тому найефективнішими методиками навчання для маленьких є ті, що проходять в ігровій формі.
Діти володіють унікальним вмінням – граючись, вони сприймають і запам'ятовують більше інформації,ніж доросла людина за час довгого зазубрювання.
Навчання англійській мові в дитячому садочку перетворюється в гру, казку,захоплюючу подорож,а іноді навіть в театральну виставу.
Навчальні ігрові заняття з англійської мови проводятьсь з дітьми середніх та старших груп. Діти сприймають на слух англійську мову в межах програмового матеріалу. Уміють вести діалог, розповідати віршики, лічилки, співати пісеньки. На заняттях використовуються цікаві дидактичні матеріали, велика кількість ігор і посібників для навчання дошкільнят іноземним мовам. Педагог підігрує і спілкується з дітьми на іноземній мові, а діти природним чином засвоюють лексичні одиниці і нескладні мовні конструкції. Навчання англійської мови спрямоване на те, щоб зробити суттєвий внесок у формування всебічно розвиненої гармонійної особистості.
Кожне заняття з англійської мови – це:
Як проходить заняття з англійської мови